Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 1617181920212223242526
Pokaż wyniki od 251 do 256 z 256
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Auto
    Giulia Q

Domyślnie

Panowie ja mam w PEKAO Leasing i są super warunki a przede wszystkim maja wysoki upust na auto przy ich finansowaniu . Współpracuje z nimi od wielu lat i jest naprawdę ok . Miałem też w PKO, EFL , Idea Leasing, mLeasing, Raiffaisen itd .Wszędzie warunki są ok, nawet lepiej, jak już coś tam masz i regularnie płacisz czyli współpracujesz. W chwili kiedy masz dopiero pierwszy raz to nigdy nie osiągniesz dobrej oferty. Na mega dobrą ofertę pracujesz kilka lat i wtedy to jest dobra. nawet zapisy w umowie są indywidualnie negocjowane. Naprawdę potrafią być bardzo elastyczni

Użytkownik Alfa i Omega
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.6 JTDm

Domyślnie

Ja w tym roku podpisałem 2 umowy leasingu z Raiffeisen Leasing (teraz PKO) i przy parametrach 10%, 59 rat, 1% mam koszt poniżej 10%.

Użytkownik Pirat drogowy Avatar Quadrifoglio156
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny

Domyślnie

Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Ja w tym roku podpisałem 2 umowy leasingu z Raiffeisen Leasing (teraz PKO) i przy parametrach 10%, 59 rat, 1% mam koszt poniżej 10%.
    http://kalkulator-leasingowy.pl/ ok 109,50
    P.S. Nie jest prawdą że przy pierwszym leasingu nie dostaniesz bardzo dobrej oferty. Zależy z kim rozmawiasz.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL
    Leasing Alfa Romeo i nie tylko: wLeasing.pl - warunki | opłaty | kalkulator

Użytkownik Alfa i Omega
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0

Domyślnie

Panowie, możecie nieco konkretniej? walicie nazwami, a już EFL mnie rozbroił ze swoją "konkurencyjną" ofertą. Zaraz jeszcze padnie jakiś Orix niedajboże albo inne g.... bo szwagier miał i sobie chwalił
    Raiff faktycznie był najlepszy jak brałem Giuliette w 2016, ale wzialem PKO bo baba z Rajfka była po prostu mega niemiła. Jak ja mam się użerać jeszcze z kimś takim to sorry. Różnica była w promilach.
    Obecnie już wyboru nie ma, zostało samo PKO

generalnie ceny są wszędzie bardzo zbliżone, decydują nie "koszty leasingu" typu 108% vs 107,45%, tylko relacje, koszty dodatkowe i cena auta.
    Porównywanie kosztów leasingu na czysto kojarzy mi się trochę z płaczem na RRSO przy miesięcznych pożyczkach ) to tak jakby mierzyć przyspieszenie auta w węzłach na godzinę pracy bosmana.

Dorzuccie do swoich tabelek z wyliczeniami:

- koszt ubezpieczenia obcego
    - koszt ubezpieczenia na 1 rok w danym leasingu
    - zniżkę na auto w razie np ogarnięcia przez flotowy
    - koszt rejestracji
    - koszt ewentualnej cesji
    - czas ewentualnej cesji
    - upierdliwość przy oddawaniu auta w razie wynajmu d/t
    - wymogi jakiś beznadziejnych gapów indeksowanych
    - weksle
    - kontaktowość sprzedawcy
    - czy rat jest 35/47 czy 36/48 - bo to spora różnica wejść z lizingiem w nowy rok, np w kosztach ubezpieczenia

i nie jest tak, że na pierwszy leasing dostaniesz dobrą ofertę - musiałbyś wziąć w niebankowych. A przy koszcie kapitału tych spółek rzędu 10%-18% rocznie (nawet jeśli emitują obligacje korporacyjne) nie ma siły żeby zrobili Ci leasing na warunkach takich, jak banki z kosztem kapitału 0% (z rorów). Chyba, że coś się mega zmieniło i firmy leasingowe sharują ryzyko z departamentami w bankach, ale nie sądzę

Użytkownik Pirat drogowy Avatar Quadrifoglio156
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny

Domyślnie

Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Panowie, możecie nieco konkretniej?
    Dorzuccie do swoich tabelek z wyliczeniami:
    - koszt ubezpieczenia obcego - 249 zł

- koszt ubezpieczenia na 1 rok w danym leasingu - zależy jakie masz zniżki, jeśli masz to się liczą.
    - zniżkę na auto w razie np ogarnięcia przez flotowy - to akurat nie ma nic do rzeczy.
    - koszt rejestracji - 0 zł
    - koszt ewentualnej cesji - 499 zł
    - czas ewentualnej cesji - tydzień
    - upierdliwość przy oddawaniu auta w razie wynajmu d/t ---- nie dotyczy, nie licz na dobrych wujków nigdzie
    - wymogi jakiś beznadziejnych gapów indeksowanych -- beznadziejnych niema
    - weksle - nie ma
    - kontaktowość sprzedawcy - 10 godzin na dobę w zupełności powinno wystarczyć
    - czy rat jest 35/47 czy 36/48 - bo to spora różnica wejść z lizingiem w nowy rok, np w kosztach ubezpieczenia - a to jak sobie życzysz, może być nawet każda rata inna

"i nie jest tak, że na pierwszy leasing dostaniesz dobrą ofertę - musiałbyś wziąć w niebankowych. A przy koszcie kapitału tych spółek rzędu 10%-18% rocznie (nawet jeśli emitują obligacje korporacyjne) nie ma siły żeby zrobili Ci leasing na warunkach takich, jak banki z kosztem kapitału 0% (z rorów). Chyba, że coś się mega zmieniło i firmy leasingowe sharują ryzyko z departamentami w bankach, ale nie sądzę."

Czy pracujesz w branży leasingowej? Ja tak. Jeśli coś mówię, to tak jest.
    No chyba, że jesteś tak uparty, że "twoja prawda jest najprawdziwsza" bez względu na fakty i okoliczności. Wtedy nie ma o czym dyskutować na żaden temat.
    Aby było jasne - ja Ciebie do niczego nie przekonuję. Twierdzę tylko, że można lepiej i tanio również na względnie nową firmę - wbrew temu co twierdzisz. Mam argument którego nie podważysz, ja jestem w stanie taki leasing zrobić na Alfę dla nowej firmy od 3 miesiąca działalności, 1 leasing. Jeśli ktoś nie wierzy albo lubi konkretną nazwę instytucji bankowo-leaisngowej, jego sprawa i decyzja.
    Tabele opłat całej czołówki firm leasingowych również jestem w stanie podesłać, nie wziąłem tego z sufitu.

Po prostu ty uważasz że trzeba być "kimś specjalnym" by dostać bardzo dobre warunki bo to łęchce twoją próżność i ważność. Ja twierdzę, że nie trzeba być "kimś specjalnym", trzeba tylko rozmawiać z odpowiednią osobą.
    pozdrowienia
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL
    Leasing Alfa Romeo i nie tylko: wLeasing.pl - warunki | opłaty | kalkulator

Użytkownik Alfa i Omega
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0

Domyślnie

panie, zawsze jak pogadasz z odpowiednią osobą, to nawet i szefa mafii prezydent ułaskawia nie mąć ludziom w głowach, bo później pójdą do pko/m/aliora i będą chcieli leasing na dobrych warunkach i odbiją się od drzwi.
    Możesz rozpisać konkretną ofertę 10%-47x-1% z ceną ubezpieczenia z najwyższymi zniżkami jakie możesz tam wbić? Auto powiedzmy za 215 tys brutto. Zagraj w otwarte karty skoro masz takie możliwości, wtedy wszyscy pójdą do Ciebie stąd i temat będzie można zamknąć a jak nie masz takich mozliwości, to nie mieszaj ludziom w głowach na zasadzie "przy podpisywaniu umowy to już trudno się wycofać bo nowe auto czeka pod budynkiem"

otóż leasing flotowy ma znaczenie na cenę auta - czemu? nie wiem... po prostu jest taniej kiedy umowę podbija Ci CFM, tak było u mnie na przykład.

różnica jest taka, że Ty pracujesz w leasingu a ja korzystam z wielu leasingów pytanie kto ma większy interes w tym żeby forsować pokoloryzowaną prawdę - ja, zajmując się firmą z innej branży, czy Ty żyjąc z leasingów