Strona 29 z 37 PierwszyPierwszy ... 19202122232425262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #281
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    "wygląda ciekawie", "ciekawa oferta"

    Cyferki panie, cyferki, bo epitety ciężko porównać.
    No i pamiętaj, że 2000 PLN netto leasingu na firmę to nie jest to samo co 2000 PLN netto w najmie konsumenckim.
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 21-03-2018 o 17:11
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #282
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    "wygląda ciekawie", "ciekawa oferta"

    Cyferki panie, cyferki, co epitety ciężko porównać.
    No i pamiętaj, że 2000 PLN netto leasingu na firmę to nie jest to samo co 2000 PLN netto w najmie konsumenckim.
    No dokladnie

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #283
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie leasing na Alfę

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    "wygląda ciekawie", "ciekawa oferta"

    Cyferki panie, cyferki, bo epitety ciężko porównać.
    No i pamiętaj, że 2000 PLN netto leasingu na firmę to nie jest to samo co 2000 PLN netto w najmie konsumenckim.
    Finansowanie na 24 miesiące, brak wkładu własnego, 30k km rocznie i miesięczna rata na poziomie poniżej 1.8% wartości (odnosze sie do wartości brutto). W racie serwis, opony zimowe, OC, AC, NW, GAP. Wada jest wysoki wykup, ale jeżeli ktoś patrzy na to wyłącznie pod katem kosztu samego wynajmu (bo na przykład ma na to miesięczny budżet od pracodawcy), to chyba nie wyglada to najgorzej.

    Generalnie mozna mieć bazowa wersje Giulii z rata niewiele powyżej 2000 pln brutto miesięcznie, co dla pracodawcy jest kosztem porównywalnym z niezle wyposażonym Passatem. Wiec jak ktoś ma opcje wzięcia "car allowance" zamiast auta firmowego, to wtedy taki najem konsumencki na Giulie jest w zasięgu. Ewentualnie jeżeli ktoś chce częściej zmieniać auta i po prostu ich używać zamiast posiadać na własność i wiązać się wieloletnim kredytem (choć ten w dłuższej perspektywie mógłby okazać się tańszy i skutkować korzyścią w postaci wspomnianej wcześniej własności).


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 21-03-2018 o 22:01

  4. #284
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tylko ze teraz fca daja leasing 100% mimo wynegocjowanego rabatu.masz argument za zrezygnowaniem z fca?
    pelny brutto gap gdzie indziej pewnie kosztuje znacznie wiecej niz ten w fca

    Każdy podejmuje decyzje jak uważa wg własnych kryteriów. Przekonywać nikogo nie mam zamiaru, wyrażam tylko swoje zdanie. Natomiast za analizę finansową i prawną warunków, czyli wiedzę, to się płaci albo robi to we własnym zakresie.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  5. #285
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    No czyli drożej niż na firmę, po prostu nie da się inaczej w naszym (i pewnie nie tylko naszym) systemie podatkowym. W abonamencie ALD dla firmy, tak jak widać na stronie, możesz mieć Giulię Super na 24 m-ce za 1599 netto, czyli 1997 brutto. Tylko, że jeszcze od tego odliczysz VAT i PIT nie tylko z raty ale i z paliwa. Na UoPie nie odliczysz sobie nic a prawdopodobnie jeszcze będziesz musiał zapłacić ZUS albo PIT od korzyści jaką jest "jeżdżenie autem na które pieniądze daje Ci pracodawca" (bo to korzyść, tak samo jak prywatne ubezpieczenie medyczne, które dostajesz od pracodawcy jest "dochodem", który jest opodatkowany).
    Czyli raz, że faktyczny koszt znacznie niższy, dwa że nie "bazowa wersja", trzy że GAPu nie trzeba wcale. Wysoki wykup jest pożądany bo mówimy o wynajmie. Własność nie jest korzyścią (chyba że mówimy o samopoczuciu) bo oznacza pokrycie całej utraty wartości auta ze swojej kieszeni, więc jest de facto stratą w sensie finansowym.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #286
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie leasing na Alfę

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    No czyli drożej niż na firmę, po prostu nie da się inaczej w naszym (i pewnie nie tylko naszym) systemie podatkowym. W abonamencie ALD dla firmy, tak jak widać na stronie, możesz mieć Giulię Super na 24 m-ce za 1599 netto, czyli 1997 brutto. Tylko, że jeszcze od tego odliczysz VAT i PIT nie tylko z raty ale i z paliwa. Na UoPie nie odliczysz sobie nic a prawdopodobnie jeszcze będziesz musiał zapłacić ZUS albo PIT od korzyści jaką jest "jeżdżenie autem na które pieniądze daje Ci pracodawca" (bo to korzyść, tak samo jak prywatne ubezpieczenie medyczne, które dostajesz od pracodawcy jest "dochodem", który jest opodatkowany).
    Czyli raz, że faktyczny koszt znacznie niższy, dwa że nie "bazowa wersja", trzy że GAPu nie trzeba wcale. Wysoki wykup jest pożądany bo mówimy o wynajmie. Własność nie jest korzyścią (chyba że mówimy o samopoczuciu) bo oznacza pokrycie całej utraty wartości auta ze swojej kieszeni, więc jest de facto stratą w sensie finansowym.
    To wszystko prawda. Chciałem tylko zwrócić uwagę, ze oferta mimo ze droższa niz leasing na firmę, to może byc (w miarę) przystępna. U mnie jest tak, ze firma albo weźmie mi w leasing Passata albo dadzą dodatek do pensji, który po opłaceniu składek i podatku wystarczyłby na bazowa Giulie skonfigurowana tak jak benzyny w wersji Business. I przed takim dylematem wlasnie teraz stoję [emoji4]. Ale cieszy mnie to, ze w ogóle mogę mieć taki dylemat, bo obawiałem sie, ze w przypadku Giulii to albo leasing na firmę albo wyłącznie gotówka lub kredyt (w przypadku bycia klientem indywidualnym) czego na chwile obecna w ogóle nie brałbym pod uwagę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #287
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Za Passata na full disco brałbym Giulię nawet bez siedzeń i kierownicy.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #288
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Pełna zgoda [emoji4]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #289
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    U mnie jest tak, ze firma albo weźmie mi w leasing Passata albo dadzą dodatek do pensji, który po opłaceniu składek i podatku wystarczyłby na bazowa Giulie skonfigurowana tak jak benzyny w wersji Business. I przed takim dylematem wlasnie teraz stoję
    Arek, ja tu nie widzę dylematu. Ja tu widzę rozwiązanie Bierz, nie gadaj. Bo Passerati to wiesz... Fejsbuń nie wybaczy

  10. #290
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie leasing na Alfę

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Arek, ja tu nie widzę dylematu. Ja tu widzę rozwiązanie [emoji41] Bierz, nie gadaj. Bo Passerati to wiesz... Fejsbuń nie wybaczy
    Hej Łukasz. Dzisiaj potwierdziłem kierowniczce floty, że decyduję się na car allowance [emoji4]. Wiec Giulia to kwestia niedługiego czasu [emoji4]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 22-03-2018 o 15:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory