Strona 6 z 37 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Przy leasingu finansowym masz amortyzację, więc korzyść też jest. A Banku nie interesuje, że wyższe koszty to efekt leasingu. Musisz się wykazać odpowiednim dochodem, a wrzucając wysoką opłatę wstępną w koszty zmniejszasz sobie zdolność kredytową. Trzeba z tym uważać mając w planach kredyt hipoteczny.

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Londyn
    Auto
    .
    Postów
    198

    Domyślnie

    Róznica jest taka że przy op. możesz wrzucic w koszty w danym roku cała wpłatę wstępną. W finansowym amortyzujesz całość, więc na ogół korzyść podatkowa w 1szym roku jest mniejsza(choćby dlatego przy wycenie przedsiębiorstwa leasing operacyjny zmienia sie na finansowy, gdyż operacyjny to najzwyczajniej w świecie pewna manipulacja - zmniejsza dźwignie finansową i może być stosowany do zmiany marży operacyjnej)

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Jak macie rozliczane koszty samochodów typu Alfa? 50% czy 100% z kilometrówką?

  4. #54
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Jak macie rozliczane koszty samochodów typu Alfa? 50% czy 100% z kilometrówką?
    50% nie chce mi się bawić w kilometrówkę.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    100% to jakaś masakra teraz jest, totalnie nie warta świeczki.

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Nie znam nikogo, kto brałby 100% przy osobowym.

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    wrócę jeszcze do wykupu. jakie są różnice w utrzymaniu auta przy wykupie "prywatnym" i na firmę? Jeżeli wykupię na firmę to względem US sprawa jest oczywista. W dalszym ciągu każdą FV wciągam w koszty (50% VAT). Co z wykupem prywatnym? Przez pierwsze 6 m-cy nie mogę nic wliczać w koszty, a później? Czy FV na auto prywatne mogę wliczać w koszty? Podobnie jak kolega mam jednoosobową DG. Kupuję drugie auto. Czy mogę mieć dwa auta (jedno nowe, drugie wykupione po leasnigu)w DG jeżeli jestem jedynym pracownikiem?

  8. #58
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    wrócę jeszcze do wykupu. jakie są różnice w utrzymaniu auta przy wykupie "prywatnym" i na firmę? Jeżeli wykupię na firmę to względem US sprawa jest oczywista. W dalszym ciągu każdą FV wciągam w koszty (50% VAT). Co z wykupem prywatnym? Przez pierwsze 6 m-cy nie mogę nic wliczać w koszty, a później? Czy FV na auto prywatne mogę wliczać w koszty? Podobnie jak kolega mam jednoosobową DG. Kupuję drugie auto. Czy mogę mieć dwa auta (jedno nowe, drugie wykupione po leasnigu)w DG jeżeli jestem jedynym pracownikiem?
    Z tego co wiem mają jednoosobową działalność nie możesz mieć dwóch samochodów, chyba że jakoś to uzasadnisz skarbówce.
    Jeśli masz już np. sedana i bierzesz kolejnego może być ciężko znaleźć, natomiast jeśli pierwszy samochód to dostawczak, a teraz kupujesz auto bardziej reprezentacyjne to raczej nie powinno być problemu.

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Nie ma reguły ile aut można mieć - kwestia wytłumaczenia się Ja miałem tak właśnie (jedno w leasingu, drugie amortyzowane) i nie było problemów.

    Ja akurat nie miałem takiej potrzeby, ale z tego co pamiętam to po wykupie prywatnym możesz sobie podnająć to samo auto i dalej odliczać 50% VAT - sprawdź.
    Pozdro,
    Bartas

  10. #60
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Ja miałem tak właśnie (jedno w leasingu, drugie amortyzowane) i nie było problemów.
    a miałeś kontrolę kosztów z US jak odliczałeś koszty z dwóch aut?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory