Strona 9 z 37 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #81
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Ogólnie to polecacie FCA Leasing czy warto rozejrzeć się za inną ofertą?
    Z FCA to chyba właśnie Integrale wychodzi najsensowniej?
    Samochód w leasing będę brał po raz pierwszy więc będę wdzięczny za wszelkie rady

  2. #82
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    Ogólnie to polecacie FCA Leasing czy warto rozejrzeć się za inną ofertą?
    Z FCA to chyba właśnie Integrale wychodzi najsensowniej?
    Samochód w leasing będę brał po raz pierwszy więc będę wdzięczny za wszelkie rady
    To zacznij od odpowiedzi co chcesz robić z autem finalnie - wykupić czy wziąć nowe na koniec?


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    To zacznij od odpowiedzi co chcesz robić z autem finalnie - wykupić czy wziąć nowe na koniec?
    Raczej planuje wykupić, no chyba że mnie coś strasznie będzie irytowało podczas użytkowania
    Analizuje te oferty i chyba najbardziej opłacalna opcja to właśnie Integrale (36 miesięcy) po okresie leasingu samochód wykupić za około 80 tysięcy, zastosować skróconą amortyzację (2 lata) i możliwe, że dopiero wtedy sprzedać albo komuś podarować
    Ostatnio edytowane przez saycool ; 07-06-2017 o 16:02

  4. #84
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    Raczej planuje wykupić, no chyba że mnie coś strasznie będzie irytowało podczas użytkowania
    Analizuje te oferty i chyba najbardziej opłacalna opcja to właśnie Integrale (36 miesięcy) po okresie leasingu samochód wykupić za około 80 tysięcy, zastosować skróconą amortyzację (2 lata) i możliwe, że dopiero wtedy sprzedać albo komuś podarować
    Jeśli chcesz wykupić to IMO bardziej księgowo opłaca się zrobić duża ratę pierwsza, bo wchodzi w koszty bez amortyzacji i mały wykup aby wcale nie amortyzować. Wtedy koszty leasingu są najniższe.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  5. #85
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    Jeśli chcesz wykupić to IMO bardziej księgowo opłaca się zrobić duża ratę pierwsza, bo wchodzi w koszty bez amortyzacji i mały wykup aby wcale nie amortyzować. Wtedy koszty leasingu są najniższe.
    Wolałbym nie robić dużej wpłaty własnej (max do 20 tysięcy), bo w razie gdyby samochód jednak zaczął mnie wkurzać to łatwiej będzie znaleźć chętnego na przepisanie leasingu (niska kwota odstępnego).
    Kalkulator na stronie Alfy w przypadku wpłaty minimalnej i maksymalnie pokazuje praktycznie tylko 1% różnicy w koszcie leasingu.
    No i niższa pierwsza wpłata to wyższe faktury przez kolejne 3 lata, ale może źle kombinuje dlatego będę wdzięczny za wszelkie sugestie
    Ostatnio edytowane przez saycool ; 07-06-2017 o 21:48

  6. #86
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    Wolałbym nie robić dużej wpłaty własnej (max do 20 tysięcy), bo w razie gdyby samochód jednak zaczął mnie wkurzać to łatwiej będzie znaleźć chętnego na przepisanie leasingu (niska kwota odstępnego).
    Kalkulator na stronie Alfy w przypadku wpłaty minimalnej i maksymalnie pokazuje praktycznie tylko 1% różnicy w koszcie leasingu.
    No i niższa pierwsza wpłata to wyższe faktury przez kolejne 3 lata, ale może źle kombinuje dlatego będę wdzięczny za wszelkie sugestie
    Popatrz na oferty innych ja mam w PKO, przy dużej wpłacie u nich miałem najlepiej.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Ktoś używa produktu wynajmu długoterminowego? Urabiam deal na veloce ze stocku i musi to iść z wynajmem. O ile leasing operacyjny jest mi znany z autopsji, to nie wiem czego się spodziewać w praktyce po wynajmie. Ktoś ma doświadczenie?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. #88
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Możesz bulić za każdą nie zgłoszoną rysę itd, dostaniesz pewnie książkę z tabelą opłat uwzględniającą stan auta na koniec wynajmu

  9. #89
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Ktoś używa produktu wynajmu długoterminowego? Urabiam deal na veloce ze stocku i musi to iść z wynajmem. O ile leasing operacyjny jest mi znany z autopsji, to nie wiem czego się spodziewać w praktyce po wynajmie. Ktoś ma doświadczenie?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Masz limit kilometrowy. Zazwyczaj 15-20k na rok.
    Do tego auto oddajesz w jak najlepszym stanie. A więc jak wyżej kolega napisał, nie ma mowy o tym aby przerysować i tak sobie do końca jeździć.
    Jest książeczka, gdzie masz podane "wzorce" rys które są akceptowalne, a które nie. Tak samo jeśli chodzi o zniszczenie wnętrza.
    Możesz w racie najmu mieć serwis plus ubezp. Nie wiem jak w Alfie, bo nie dopytywałem, ale w innych markach tak jest. (Toyota, Renault, PSA)
    Na koniec masz możliwość wykupu (wysoki wykup) lub oddania auta i brać nowe.
    Przyjeżdża agent i wycenia auto. Jak zniszczone - bulisz. I to dużo. Jak wszystko w normie zużycia to żegnasz się i masz spokój.

    Pozdrawiam

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    W wypadku rezygnacji z wykupu po lesingu też wyceniają auto. Tu chyba nie będzie drastycznej zmiany.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory