Strona 37 z 37 PierwszyPierwszy ... 2728293031323334353637
Pokaż wyniki od 361 do 366 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #361
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Jeśli chcesz sprzedać, to w grudniu (gdy upłynie 6 mcy od wykupu) jeśli zdążysz to powinno być OK, ponieważ tzw. nowy ład ma wejść 01.01.2022. Po tej dacie, niezależnie od kiedy leasingujesz, już się nie da.
    Dzisiaj czytałem, że jednak ma być okres przejściowy i jeżeli wykupimy auto do końca roku 2021 to zostają stare zasady.
    Sam się zastanawiam czy nie wykupić pół roku wcześniej.

  2. #362
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Nowe zasady opodatkowania będą miały zastosowanie do samochodów nabytych po 31 grudnia 2021 r.
    Ja mam takie info od swojej księgowej. Wszystko się jeszcze okaże ale to byłoby logiczne, że prawo nie działa wstecz.

  3. #363
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Jeszcze nie Alfa i już chyba też nie :(
    Postów
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Ja mam takie info od swojej księgowej. Wszystko się jeszcze okaże ale to byłoby logiczne, że prawo nie działa wstecz.
    Nie szukaj logiki w legislacyjnej sraczce rządowej. Pieniądze są potrzebne tu i teraz. Poza tym ciągle mówimy o planowanych przepisach związanych z Nowym Wałem, co i jak, i kiedy uchwalą - tego nie wie nikt. Tym bardziej, że co chwilę pojawiają się jakieś zmiany.

  4. #364
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Dzisiaj czytałem, że jednak ma być okres przejściowy i jeżeli wykupimy auto do końca roku 2021 to zostają stare zasady.
    Sam się zastanawiam czy nie wykupić pół roku wcześniej.
    Tak, to się zmieniło od mojego posta. Warto z tego skorzystać, ja nie mogę - w grudniu 2021 leasing będzie trwał u mnie 21 m-cy

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Ja mam takie info od swojej księgowej. Wszystko się jeszcze okaże ale to byłoby logiczne, że prawo nie działa wstecz.
    Logiki w szukaniu pieniędzy przez rząd nie szukaj Dobrze by było gdyby respektowali zasadę praw nabytych - ale wydaje mi się, że "na oparcie łez" dadzą możliwość - przy wykupie do 31.12.2021 - sprzedaży prywatnej do 30.06.2022). Ci, którzy zaczęli leasing w 2020 i później - zostaną na lodzie.

  5. #365
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Podpowiedzcie mi co zrobić.
    Kończy mi się leasing w lipcu 2022. Autem chcę dalej jeździć co najmniej 5 lat. Działalność jednoosobowa nie jestem vatowcem.
    Wiem że mogę wykupić do końca roku auto na starych zasadach aby uniknąć później opodatkowania przy odsprzedaży no ale wtedy stracę możliwość rozliczania kosztów eksploatacji w kolejnych latach.
    Jak myślicie co będzie korzystniejsze. Podobno później będzie można przepisać auto na rodzinę i sprzedać po pół roku bez podatku.

  6. #366
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    341

    Domyślnie

    Możesz rozliczać "prywatne" auto ale wtedy tylko 25% kosztów zamiast 75%.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory