Strona 4 z 37 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za rady i wyjaśnienia. Wiem wystarczająco żeby móc rozmawiać o leasingu czy to z dealerem czy z zewnętrznymi leasingodawcami. Temat nie jest na już, bo póki co rozliczam ciągle obecne TBI, jeszcze 15 miesięcy, i może dobrze bo sedana nie chcę, a może do tego czasu wejdzie jakaś Giulia SW albo SB albo Liftback? Muszę tez przyglądnąć się Stelvio, nie wiem czy chcę taki czołg, muszę się tym przejechać a jeszce nigdzie nie ma dostępnych. [MENTION=8204]Quadrifoglio156[/MENTION] odezwę się na PW w odpowiednim czasie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Pytanie za sto punktów Czy w PL można wziąć leasing na Giulię Business z kierownicą po złej stronie? W UK najtańsza Giulia przy finansowaniu kosztuje 148kzł + 3 lata serwisu za 0zł - 5000zł jeśli jesteś klientem Alfy.

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie wskazówki.
    Ostatnio miałem leasing na 3 lata z 45% wpłatą początkową i wykupem 0,1%. Teraz miałem w planach także maksymalną wpłatę początkową, ale leasing na 4,5 roku, wykup minimalny. Niestety będę chyba musiał kupić 2 samochody więc na włoszczyznę wezmę 4,5 roku leasingu i 5 lat gwarancji, aby mnie nic nie zaskoczyło. Po 5 latach go sprzedam. Drugi, do roboty wezmę innej marki na "F" z leasingiem na 5 lat. Gwarancja 6 lat. Po 5,5 latach go sprzedam. Wpłatę początkową jeszcze przemyślę, a wykup będzie minimalny.

  4. #34
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mazda 6 GG, 2.0 benzyna, 2007
    Postów
    8

    Domyślnie

    Prosze pamietac ze nie mieszkamy w cywilizowanym kraju, tylko bambustanie. Kazdy urzad skarbowy ma inne zdanie i za wykup prywatny samochodu z leasingu mozna baaaaardzo mocno beknac. Prosze poszukac interpretacji US na ten temat. Ksiegowy proponujacy tak rozwiazanie powinien byc na gwalt zmieniany na innego.

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q Zobacz post
    Pytanie za sto punktów Czy w PL można wziąć leasing na Giulię Business z kierownicą po złej stronie? W UK najtańsza Giulia przy finansowaniu kosztuje 148kzł + 3 lata serwisu za 0zł - 5000zł jeśli jesteś klientem Alfy.
    Pomyśl czy jest to realne:
    1.Auto musisz zarejestrować i pewnie kupić w Polsce, więc na dzień dobry trzeba zmienić światła na asymetryczne dla RHD żeby zrobić przegląd. Czyli koszt lamp, tylko nówki, tylko z ASO - 5 czy 10tys koszt?. Poza tym leasingodawcy raczej nie lubią modyfikacji
    2. Czy dealer jest w ogóle w stanie sprowadzić Ci auto LHD w Polsce?
    3.Czy Leasingodawca będzie chciał ryzykować przejęcie niesprzedawalnego auta - np w przypadku gdybyś przestał spłacać leasing? Nie sądzę. Nie wspominam o możliwości oddania, leasing na pełną kwotę (czy tam jakieś 0.1% wykupu to byłby mus). Ryzyka tak by wzrosły, że pewnie by się to nie opłacało.
    4.Ubezpieczenie auta - nie wiem czy ubezpieczysz auto LHD w Polsce za standardowe stawki, czy wielu ubezpieczycieli w ogóle oleje Cię, poza tym rozumiem że autem chcesz jeździć za granicą, to nie jest takie chyba siup ani z Leasingiem (zgody) ani z ubezpieczeniem (potencjalnie ryzykują znacznie więcej bo za granicą są znacznie wyżej wyceniane szkody gdybyś zrobił)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Vater Zobacz post
    Prosze pamietac ze nie mieszkamy w cywilizowanym kraju, tylko bambustanie. Kazdy urzad skarbowy ma inne zdanie i za wykup prywatny samochodu z leasingu mozna baaaaardzo mocno beknac. Prosze poszukac interpretacji US na ten temat. Ksiegowy proponujacy tak rozwiazanie powinien byc na gwalt zmieniany na innego.
    Trzeba znaleźć wyroki Sądu Najwyższego i zobaczyć jak to wygląda.

    W przypadku auta kupionego np za gotówkę w jednoosobowej działalności gospodarczej na VATcie, zamortyzowanego, wywalasz ze środków trwałych, przenosisz do majątku prywatnego. Nic od tego nie płacisz ani VAT, ani nic innego. Dlaczego przy leasingu miałoby być całkiem inaczej? jak sprzedasz wcześniej niż po ponad 6 latach po takiej operacji to też nie zapłacisz podatku od dochodu, w przeciwnym wypadku go płacisz. W leasingu widziałem info że 0.5roku, bo jest trochę inna sytuacja jak rozumiem gdyż jednak je prywatnie kupujesz (tyle że za psie pieniądze, ale co z tego, mamy wolny rynek, póki nie sprzedasz z zyskiem w ustalonym czasie (0.5 roku) to nie ma problemu- sprawę trzebaby jednak jeszcze potwierdzić.

    Jak zamortyzowane auto wycofasz i sprezentujesz tacie, synowi itp, też nikt nic nie płaci (tylko muszą zgłosić darowiznę w ustawowym czasie). Spędziłem wiele godzin szlupiąc po necie i dwukrotnie dzwoniłem do KIPu i gadałem ze specjalistami od VAT i PIT (przynajmniej tak było w 2015r)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 20-02-2017 o 00:22
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Pomyśl czy jest to realne:
    1.Auto musisz zarejestrować i pewnie kupić w Polsce, więc na dzień dobry trzeba zmienić światła na asymetryczne dla RHD żeby zrobić przegląd. Czyli koszt lamp, tylko nówki, tylko z ASO - 5 czy 10tys koszt?. Poza tym leasingodawcy raczej nie lubią modyfikacji
    2. Czy dealer jest w ogóle w stanie sprowadzić Ci auto LHD w Polsce?
    3.Czy Leasingodawca będzie chciał ryzykować przejęcie niesprzedawalnego auta - np w przypadku gdybyś przestał spłacać leasing? Nie sądzę. Nie wspominam o możliwości oddania, leasing na pełną kwotę (czy tam jakieś 0.1% wykupu to byłby mus). Ryzyka tak by wzrosły, że pewnie by się to nie opłacało.
    4.Ubezpieczenie auta - nie wiem czy ubezpieczysz auto LHD w Polsce za standardowe stawki, czy wielu ubezpieczycieli w ogóle oleje Cię, poza tym rozumiem że autem chcesz jeździć za granicą, to nie jest takie chyba siup ani z Leasingiem (zgody) ani z ubezpieczeniem (potencjalnie ryzykują znacznie więcej bo za granicą są znacznie wyżej wyceniane szkody gdybyś zrobił)
    Mieszkam w UK, więc auto LHD jak najbardziej OK, także pkt. 1 obalamy.

    Kiedyś ktoś mądry pisał, że jest możliwość zrobić na odwrót i w dodatku wychodzi taniej przy niektórych autach. Także pkt. 2 potencjalnie też nie stanowi przeszkody.

    Pkt. 3. Tego nie wiem

    Pkt 4, z tego co pamiętam są dwa TU, które ubezpieczają Angliki w PL, także to też nie jest problem. Zasadniczo stawki dla Anglików rej. w PL są wyższe, ale TU nie musi wiedzieć, że auto jeździ w UK. Dokładnie tak samo jak Twój ubezpieczyciel nie będzie wiedział, że Twoja Alfa śmiga większość czasu w DE czy FR.

    Wykup to nie problem

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    No ale nie obaliłeś punktu 1, bo musisz takie auto mieć cały czas zarejestrowane w Polsce, a właściwie nie Ty, tylko właściciel czyli Leasingodawca. już na starcie pod górkę, bo żeby zrobić przegląd auta LHD w Polsce to musisz mieć lampy RHD. Tym bardziej nie sądzę że Leasingodawca o ile by się zgodził na LHD (co IMO jest nierealne), to na pewno jako właściciel nie zgodzi się żebyś kombinował z lampami czy lewymi przeglądami - pewnie oni z ASO się tym zajmą i jeśli (co jest niemożliwe) pozwoliliby CI na zmianę, to doszedłby CI koszt wymiany lamp na właściwe dla RHD żeby cacy były w PL przeglądy - oczywiście to po kosztach ASO, czyli 10tys będzie mało (2 lampy i robota)

    Co do ryzyk Leasingodawcy, na pewno niedostałbyś taniego leasingu - ryzyko duże to i duże oprocentowanie i znów koszty.

    Dwa TU, czyli prawie monopol, więc stawki sam piszesz wyższe. Przy leasingu musisz mieć pełen pakiet i to nie jakieś budżetowe opcje tylko raczej na full wszystko - czyli znów koszty się mnożą.

    No i terez, jak to poskładasz do kupy, to czy jeszcze się to opłaca? A ile problemów?

    A w UK nie będą się czepiali że jeździsz na polskich blachach? Mieszkałem w Irlandii jakiś czas i też jeździłem na blachach PL, tak wyszło, była zmiana planów, zostałem dłużej. Mi się udało, ale koledzy z pracy hiszpan i francuz (ten to jeździłz 10lat motorem na francuskich blachach) po paru zatrzymaniach w końcu dostali ultimatum wyjazd z Irlandii w ciągu XX dni albo przerejestrowanie.

    Gdzie masz firmę założoną? Jeśli w UK to już tym bardziej będzie dodatkowy problem załatwić w PL leasing- wiem jak znajomy który prowadzi firmę w UK od lat, zarabia bardzo dobrze nawet jak na tamte warunki, w Polsce nie dostał kredytu hipotecznego na 900tyś na gotowy/wyposażony dom, bo nie był dla polskich banków wystarczajaco wiarygodny ( i to mimo że miał dodatkow swoja 25arową działkę budowlaną jako potencjalne zabezpiecznie, a jego żona w Polsce tez prowadzi działalność i też jakoś całkiem dobrze sobie radzi).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Pierwszy przegląd jest bodajże po 3 latach następny po 5. Przy brytyjskich zarobkach raczej nie problem spłacić auto w 3 lata? A i na lampy mu zostanie z różnicy w cenie

  9. #39
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Pierwszy przegląd jest bodajże po 3 latach następny po 5. Przy brytyjskich zarobkach raczej nie problem spłacić auto w 3 lata? A i na lampy mu zostanie z różnicy w cenie
    obawiam sie ze przez modyfikacje lamp, musialby byc przed rejestracja wykonany przeglad (bo auto nie takie jak wyszło z fabryki) bylaby w dowod wbita taka informacja, i byloby tak jak np po dolozeniu haka czy lpg poza fabryka, czyli przeglad co rok od samego startu.

    dyskusje tu bez sensu, najlepiej niech zapyta leasingodawcow czy mu na to pozwola, ja wierze tylko w NIE. a jak sie myle to jakie warunki leasingu, bo to tez moze spowodowac ze nie bedzie sie sprawa oplacac.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 20-02-2017 o 01:39

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q Zobacz post
    Kiedyś ktoś mądry pisał, że jest możliwość zrobić na odwrót i w dodatku wychodzi taniej przy niektórych autach.
    W drugą stronę można zrobić na pewno, takie opcje daje Audi, czy BMW - kupujesz w UK dopłacasz ok 500GBP i masz auto przystosowane do LHD. Ale pierwszy raz widzę, żeby bardziej opłacało się kupić w PL niż w UK. Sprawdź, czy na pewno wyposażenie takie samo, bo w UK dają dużo więcej w standardzie.

    edit: mks, oczywiście masz rację - miało być LHD, a nie RHD
    Ostatnio edytowane przez bartas82 ; 20-02-2017 o 11:45
    Pozdro,
    Bartas

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory