Strona 16 z 37 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #151
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Stosowanie zapisów abuzywnych nie jest żadnym szacowaniem ryzyka tylko zwyczajnym złodziejstwem. T-Mobile utrzymuje, że dał mi promocję o wartości 9000 zł (!) sprzedając mi umowę bez telefonu na 2 lata i tyle chce za jej wcześniejsze rozwiązanie. To nie jest "w ramach prawa", to jest tak chore jak dać komuś do podpisania "daje Ci milion dolarów" i wymagania miliona - nie zadziała. Nie działa poza tym wstecz - uznają, że realizowałeś jakiś proceder wbrew prawu od dwóch lat. To jest kolejne uproszczenie ludzi nie znających się na prawie - "nie działa wstecz" nie oznacza, że nie można go wstecz egzekwować, tylko NOWE prawo nie sięga wstecz. Tak samo jak ludzie mi chrzanią o domniemaniu niewinności w kodeksie cywilnym..... to jak zawody driftu na zlocie fiata multipli. Jakbyś czasem zamiast wszystko bezrefleksyjnie pchać do prawnika, nieco głębiej zajrzał w temat, to miałbyś nieco inną retorykę.

    Akurat w sporze z multimedią występowałem jako konsument, i chwała uokikowi, że ich wzieli za mordy. I jakoś mi nie szkoda nigdy tych firm, które zakładają budżety na kary i działają wbrew klientom, jak ich karają. Powinni nawet bardziej. To jest tak jak w biznesie pożyczkowym - przez takich właśnie cwaniaków co żerują na kliencie w szarej strefie, później tym transparentnym chcą obniżać CAP (koszty pozaodsetkowe) - to jest nieuczciwa konkurencja i przez takich oszustów rzutuje na całą branżę. Dlatego ja na przykład popieram regulację, bo tych złodziei przynajmniej można ścigać i karać.

    Co do firmy.... wiesz co... w mojej opinii żadnej dużej jeszcze nie zbudowałeś ani nie zcashowałeś - może widziałeś, jak ktoś to zrobił i wyciągnąłeś swoje wnioski, ale one nie są do końca trafne. Nie wdawajmy się dalej w tę bezsensowną dyskusję - w zasadzie fakt pisania tutaj na forum najlepiej pokazuje, że nie bardzo masz praktykę w tym, o czym piszesz. Jakoś nie wyobrażam sobie żadnego z moich prezesów/udziałowców piszących posty na forum )) człowiek, który nie ma czasu zajrzeć w umowę i daje ją bez pomyślunku papudze, marnuje pół godziny wieczorem na pisanie OT w temacie o leasingu ) ciekawe...

    wracając do leasingów - temat jest o tym, a widzę, że jest tu jeszcze sporo do wniesienia szczególnie, że właśnie jestem w środku ogarniania kolejnego - i na ten temat coś wiem, bo nie zleciłem tego nikomu i sam próbuję to rozgryźć - może kiedyś na tym zarobię

  2. #152
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Stosowanie zapisów abuzywnych nie jest żadnym szacowaniem ryzyka tylko zwyczajnym złodziejstwem. T-Mobile utrzymuje, że dał mi promocję o wartości 9000 zł (!) sprzedając mi umowę bez telefonu na 2 lata i tyle chce za jej wcześniejsze rozwiązanie. To nie jest "w ramach prawa", to jest tak chore jak dać komuś do podpisania "daje Ci milion dolarów" i wymagania miliona - nie zadziała. Nie działa poza tym wstecz - uznają, że realizowałeś jakiś proceder wbrew prawu od dwóch lat. To jest kolejne uproszczenie ludzi nie znających się na prawie - "nie działa wstecz" nie oznacza, że nie można go wstecz egzekwować, tylko NOWE prawo nie sięga wstecz. Tak samo jak ludzie mi chrzanią o domniemaniu niewinności w kodeksie cywilnym..... to jak zawody driftu na zlocie fiata multipli. Jakbyś czasem zamiast wszystko bezrefleksyjnie pchać do prawnika, nieco głębiej zajrzał w temat, to miałbyś nieco inną retorykę.

    Akurat w sporze z multimedią występowałem jako konsument, i chwała uokikowi, że ich wzieli za mordy. I jakoś mi nie szkoda nigdy tych firm, które zakładają budżety na kary i działają wbrew klientom, jak ich karają. Powinni nawet bardziej. To jest tak jak w biznesie pożyczkowym - przez takich właśnie cwaniaków co żerują na kliencie w szarej strefie, później tym transparentnym chcą obniżać CAP (koszty pozaodsetkowe) - to jest nieuczciwa konkurencja i przez takich oszustów rzutuje na całą branżę. Dlatego ja na przykład popieram regulację, bo tych złodziei przynajmniej można ścigać i karać.

    Co do firmy.... wiesz co... w mojej opinii żadnej dużej jeszcze nie zbudowałeś ani nie zcashowałeś - może widziałeś, jak ktoś to zrobił i wyciągnąłeś swoje wnioski, ale one nie są do końca trafne. Nie wdawajmy się dalej w tę bezsensowną dyskusję - w zasadzie fakt pisania tutaj na forum najlepiej pokazuje, że nie bardzo masz praktykę w tym, o czym piszesz. Jakoś nie wyobrażam sobie żadnego z moich prezesów/udziałowców piszących posty na forum )) człowiek, który nie ma czasu zajrzeć w umowę i daje ją bez pomyślunku papudze, marnuje pół godziny wieczorem na pisanie OT w temacie o leasingu ) ciekawe...

    wracając do leasingów - temat jest o tym, a widzę, że jest tu jeszcze sporo do wniesienia szczególnie, że właśnie jestem w środku ogarniania kolejnego - i na ten temat coś wiem, bo nie zleciłem tego nikomu i sam próbuję to rozgryźć - może kiedyś na tym zarobię
    Spoko kończymy. Nie chodzi o brak czasu tylko o to że biznes ma być bezobsługowy. Bo biznes zależny od właściciela jest niesprzedawalny


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  3. #153
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Wracając do tematu tego wątku, czy leasing "integrale" obejmuje też Giulię Q?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #154
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Wracając do tematu tego wątku, czy leasing "integrale" obejmuje też Giulię Q?
    ten FCA masz na myśli?
    na pewno obejmuje, ale pozbywać się rabatu na samo auto byle był sensowny leasing wg mnie bez sensu.

  5. #155
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    A co ma jedno z drugim wspólnego?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #156
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    A co ma jedno z drugim wspólnego?
    Integrale nie łączy się z rabatami.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  7. #157
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Czyżby
    http://www.forum.alfaholicy.org/giul...ml#post1998933

    poza tym sam koszt ubezpieczenia to już niezły rabat.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #158
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    no to trzeba jeszcze raz zajrzeć w tę ofertę w takim razie - bo cena auta wzrasta automatycznie o ponad 20 tys brutto, ale może np 1% miesięcznych rat zrobi robotę. Podliczę, dzięki anAlfaBeta

  9. #159
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Ja kupiłem w integrale z około 10% rabatem, mogłem w innym finansowaniu ugrać dodatkowe 10000, ale to juz mi sie nie opłacało bo w integrale mam 3 rok gwarancji w cenie i ubezpieczenie na 3 lata za 1zl,
    Mi akurat integrale wyszedł najkorzystniej...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #160
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Możesz podać warunki samego leasingu? tzn cena auta brutto, wysokość inicjalnej w %, wysokość wykupu w %, wysokość raty w % (może być w kwotach też). Jak rozumiem - jeśli auto kosztuje powiedzmy 250k, to wynegocjowałeś sobie za 225k w tym leasingu i w takich warunkach? 3 lata ubezpieczeń faktycznie są warte przynajmniej 15 tys, gwarancja już mniej istotna. Natomiast jeśli raty wychodzą koło 1% a wykup jest 45%, to super faktycznie - z tym, że ja dostałem ofertę na wykup 37% w tym niby promocyjnym leasingu

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory