Strona 20 z 37 PierwszyPierwszy ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #191
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    nie twierdzę, że nie macie racji (skoro trzecia osoba to już mówi) - natomiast nadal wszystkie argumenty odnoszą się do straty (wiem, że nie można jej rozliczyć, bo jest wyszarzona na pit36), a nie do "nieujmowania" kosztów uzyskania przychodu z firmy w wyliczeniu podstawy podatku. Pani Monika nie może zmniejszyć dochodu z pracy o poniesioną stratę w firmie - ok (dlatego w pozycji strata-suma jest szare pole), ale wg mnie nadal może ująć koszty z działalności, a co za tym idzie, suma zaliczek przewyższa należny podatek (straty wliczyć nie może, ale koszty z firmy już tak wg mnie).

    Zobaczę, co na to księgowy. Natomiast nadal gdyby wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw leasingu, zawsze w totalu wyjdzie on lepiej (nawet jeśli firmę założymy tylko, żeby go dostać) niż jakikolwiek prywatny kredyt czy gotówka

  2. #192
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Ale kosztu z działalności nie odlicza się od przychodu z etatu, więc jak 2+2=4 wychodzi, że w przypadku straty nie ma korzyści podatkowej, co wynika z przykładu Pani Moniki.
    Gdyby było tak jak piszesz, to w przykładzie Pani Moniki zapłaciłaby podatek od przychodu mniejszego o 10tys (bo wg Twojej teorii podstawą opodatkowania byłby przychód z etatu plus przychód z firmy minus koszt z firmy)

  3. #193
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Nie ważne - do usunięcia.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 03-08-2017 o 10:57
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #194
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    ok, dostalem info od ksiegowego (ale dopiero od drugiego, piewszy nie byl pewien - macie racje, tzn niestety nie mozna przenikac kosztow uzyskania w dzialalnosci i na etacie - determinuje to konstrukcja PIT-B, ktora pozwala przepisac jedynie pozycje z dochód i zaliczki do pit36.

    przepraszam za wprowadzenie w błąd

    natomiast nadal twierdzę, iż opłaca się założyć firmę tylko pod leasing - z uwagi na jego mega niski koszt (8-10% w skali 3 lat) oraz okazjonalne w tym przypadku odliczenia podatku (jeśli już osiągniemy przychody z firmy). Jednocześnie pracodawca płaci za nas zus, a zdrowotne się przenika w pit36 (czyli obniżamy podatek o skladki zdrowotne, nawet jesli oplacamy je z dzialalnosci)
    Porownujac koszt kredytu dla os prywatnej czy inflację (albo brak zysku z inwestycji) przy zakupie gotówkowym - korzyść z leasingu jest od minimalnej do dużej.
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 03-08-2017 o 11:17

  5. #195
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Porownujac koszt kredytu dla os prywatnej czy inflację (albo brak zysku z inwestycji) przy zakupie gotówkowym - korzyść z leasingu jest od minimalnej do dużej.

    Próbujesz bronić czegoś czego się nie da obronić. Już dawno temu mądrzy ludzie to policzyli a i na forum pewnie znajdzie się kilka osób lepiej obeznanych z tematem podatku / umowy o pracę / działalności gospodarczej i sposobów ich finansowania.

    Reasumując, pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą, że warto zakładać działalność tylko dla leasingu, nawet jeśli nie ma się z niej dochodów. EOT z mojej strony.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  6. #196
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    [MENTION=24088]makaronek[/MENTION] brniesz dalej... problem jest z tym ze nie wystawiajac faktur vat nie odliczysz 50% vat za samochod i pit a do tego masz koszty firmy.tak madrkowales ze ksiegowego nie potrzeba i jakim jestes znawca bo sledzisz przepisy a wtope zaliczyles w podstawowej wiedzy. takie rozwiazanie to jyz jest masakra,lepiej najem dlugoterminowy, bez klopotu na lata a niewiele drozej.

  7. #197
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    posluchaj - przestan mnie oceniac to po pierwsze, bo ja w odroznieniu od Ciebie umiem się przyznac do bledu. Nie bylem nigdy w sytuacji jednoczesnej pracy na etat i prowadzenia firmy, nie rozliczalem nigdy tak PIT-u i kierowalem sie logiką, a nie przepisami. Widze, ze nie odnotowales, ze polemizowalem i kwestionowalem (taki juz jestem), natomiast nie napisalem nigdzie ze gadacie glupoty. Poza tym ja nie akceptuję wytłumaczeń "bo tak" - wybacz, ale dla mnie i pewnie dla wielu też żaden z Ciebie autorytet, więc rozmowa i polemika na ten temat była wg mnie potrzebna - teraz przynajmniej można być pewnym jak jest. Jeśli Ty epsonix rozmowy na forum traktujesz jako jakieś lekarstwo na swoje kompleksy i musisz każdą rozmowę "wygrać" i pokazać komuś, że miałeś rację, to Twoja sprawa już. Sledze przepisy, ktore mnie dotycza, nie marnuje czasu na glupoty i czasem sie myle - w odroznieniu od Was nieomylny nie jestem, ale podnosze jakies tematy zeby mozna sobie bylo wyciagnac swoje wnioski.

    i tak oczywiscie brne dalej - powiedz mi proszę, jakie koszty firmy ponosisz (obowiązkowo) pracując na etat i prowadząc tę firmę?
    - zus placi pracodawca
    - zdrowotne prawie cale odpisujesz od podatku

    jakie to sa koszty prowadzenia firmy? 50 zl miesiecznie? (roznica miedzy skladka a odpisem zdrowotnego?). Czy Ci potrzebny ksiegowy za 250 zeby wypelnic ZUS-DRA?

    Kredyt gotowkowy na 11-12% rrso rocznie na auto bardziej wg Ciebie sie oplaca niz leasing na 2% rocznie?
    Wywalenie 100 tys zl gotowka na auto bardziej wg Ciebie sie oplaca (zamiast wpakowac w obligacje na +8% rocznie) niz leasing na 2% rocznie?

    Mozesz nie wysrać żadnej faktury sprzedazowej, nie odliczyc zadnych kosztow, a i tak zawsze bardziej oplaci sie leasing. Jak Ci sie uda podzialac w firmie i cos zrobic zamiast zwyciezac potyczki na forach, to masz dodatkowy zysk w postaci tarczy podatkowej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Próbujesz bronić czegoś czego się nie da obronić. Już dawno temu mądrzy ludzie to policzyli a i na forum pewnie znajdzie się kilka osób lepiej obeznanych z tematem podatku / umowy o pracę / działalności gospodarczej i sposobów ich finansowania.

    Reasumując, pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą, że warto zakładać działalność tylko dla leasingu, nawet jeśli nie ma się z niej dochodów. EOT z mojej strony.

    dobrze, wodzu - z Twojej EOT z mojej nie. Ja nadal uważam, że warto, tylko w odróżnieniu od Ciebie nie dlatego że "BO TAK", tylko próbuję kwestionować i liczyć.

  8. #198
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Jedno jest pewno, jak masz firmę to często dają większe rabaty na auto

  9. #199
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Jedno jest pewno, jak masz firmę to często dają większe rabaty na auto
    na przyklad - roznica jest nawet jak bierzesz auto na wynajem - jest o kilka tys zl mniej niz przy wynegocjowanym rabacie. Przy wynajmie po prostu leasing narzuca Ci dane ASO, wiec wiedza, ze te kilka tys odzyskaja na serwisie

  10. #200
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    posluchaj - przestan mnie oceniac to po pierwsze, bo ja w odroznieniu od Ciebie umiem się przyznac do bledu. Nie bylem nigdy w sytuacji jednoczesnej pracy na etat i prowadzenia firmy, nie rozliczalem nigdy tak PIT-u i kierowalem sie logiką, a nie przepisami. Widze, ze nie odnotowales, ze polemizowalem i kwestionowalem (taki juz jestem), natomiast nie napisalem nigdzie ze gadacie glupoty. Poza tym ja nie akceptuję wytłumaczeń "bo tak" - wybacz, ale dla mnie i pewnie dla wielu też żaden z Ciebie autorytet, więc rozmowa i polemika na ten temat była wg mnie potrzebna - teraz przynajmniej można być pewnym jak jest. Jeśli Ty epsonix rozmowy na forum traktujesz jako jakieś lekarstwo na swoje kompleksy i musisz każdą rozmowę "wygrać" i pokazać komuś, że miałeś rację, to Twoja sprawa już. Sledze przepisy, ktore mnie dotycza, nie marnuje czasu na glupoty i czasem sie myle - w odroznieniu od Was nieomylny nie jestem, ale podnosze jakies tematy zeby mozna sobie bylo wyciagnac swoje wnioski.

    i tak oczywiscie brne dalej - powiedz mi proszę, jakie koszty firmy ponosisz (obowiązkowo) pracując na etat i prowadząc tę firmę?
    - zus placi pracodawca
    - zdrowotne prawie cale odpisujesz od podatku

    jakie to sa koszty prowadzenia firmy? 50 zl miesiecznie? (roznica miedzy skladka a odpisem zdrowotnego?). Czy Ci potrzebny ksiegowy za 250 zeby wypelnic ZUS-DRA?

    Kredyt gotowkowy na 11-12% rrso rocznie na auto bardziej wg Ciebie sie oplaca niz leasing na 2% rocznie?
    Wywalenie 100 tys zl gotowka na auto bardziej wg Ciebie sie oplaca (zamiast wpakowac w obligacje na +8% rocznie) niz leasing na 2% rocznie?

    Mozesz nie wysrać żadnej faktury sprzedazowej, nie odliczyc zadnych kosztow, a i tak zawsze bardziej oplaci sie leasing.
    czy ja Cię oceniam? wytknąłem Ci wady I bezsens zakładania firmy która nie sprzedaje, tylko po to żeby kupić samochód (bo niby można odliczać), a Ty uparcie brnąłeś I dopiero po wielu innych podobnych komentarzach od kolejnych forumowiczów sprawdziłeś co I jak. nie jestem żadnym ekspertem, większość spraw ceduję na księgowego.

    najem o ile się orientuję ma tą zaletę, że nie martwisz się o przeglądy, opony zimowe, często ubezpieczenie itp, może wydaje się troche droższy, ale zyskujesz właśnie na takich pierdołach I wyjdzie pewnie na jedno bez kłopotu.

    ja cenię sobie wolny czas, który wolę wykorzystać na cokolwiek, ot choćby pisanie na forum - napewno nie na wypełnianie kolejnych papierków do ZUS czy US czy śledzenie przepisów. Dlatego zakładanie firmy dla kogoś kto pracuje na etacie, tylko po to żeby wziąźć leasing na firmę uważam że jest bez sensu I mocno krytykuję. Mieszasz po prostu ludziom w głowach, a ja to wyprostowałem żeby nie wyglądało tak kolorowo jak opisałeś.

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Jak Ci sie uda podzialac w firmie i cos zrobic zamiast zwyciezac potyczki na forach, to masz dodatkowy zysk w postaci tarczy podatkowej.
    I
    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Jeśli Ty epsonix rozmowy na forum traktujesz jako jakieś lekarstwo na swoje kompleksy i musisz każdą rozmowę "wygrać" i pokazać komuś, że miałeś rację, to Twoja sprawa już.
    firmę prowadzę ponad 8 lat I nie bój się, działa bardzo dobrze. nie mam też kompleksów kolego, nie prowokuj takimi odzywkami.

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Poza tym ja nie akceptuję wytłumaczeń "bo tak" - wybacz, ale dla mnie i pewnie dla wielu też żaden z Ciebie autorytet, więc rozmowa i polemika na ten temat była wg mnie potrzebna
    "bo tak" to napisał Ci ktoś inny, bo nie słuchałeś żadnych argumentów
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory