Strona 25 z 37 PierwszyPierwszy ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #241
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Zaraz go ścigane jeszcze raz bo w tym całym zamieszaniu ze swoim autem nie dopytywałem.

    Wg mnie zawsze lepiej mieć wybór niż go nie mieć - z inna oferta w ręku tez łatwiej negocjować nawet jak ktoś się uprze na fca


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #242
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie leasing na Alfę

    Brać oferty od dealerów i rozsyłać do innych z prośbą o kontroferty i dopytywać o ferty leasingowe, ponieważ dealerzy mają umowy współpracy z leasingodawcami i oferują nieprzebijalne deale na leasing. W mercedesie nikt nie przebił umowy mb z mbank leasing jak podpisywałem umowy na dostawczaki ale już na alfę mbank nie umiał przebić oferty getinfleet, który współpracuje z dealerem od którego brałem auto. Dzwonić, negocjować mailować i wracać z kontrofertami tam gdzie już rozmawialiście.
    Tona handlu jest lżejsza od kilograma pracy


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  3. #243
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie leasing na Alfę

    Popieram - choć z getinem trzeba ostrożnie - lubią maskować różne rzeczy w ofertach - ilość rat, zawyżać inicjalna albo na wykup dawać zła wersje auta i później stawiać przed faktem dokonanym.

    Taki klasyczny leasing najlepiej ofertowaly Millenium i Alior (warto o nich pamiętać bo pod katem leasingu są mało znani). Wynajem PKO i Mleasing - bardzo podobnie, ale z wielu powodów polecam bardziej PKO.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 17-08-2017 o 16:38

  4. #244
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Hej wszystkim. Odświeżam temat, bo prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu dołączę do Waszej społeczności jako szczęśliwy posiadacz Veloce . Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać...Napisałem w tym wątku, bo ciągle waham się odnośnie wyboru finansowania w wynajmie pomiędzy PKO albo MLeasing. Ofertę tego pierwszego już mam, czekam na MBank.
    Co do PKO, to zastanawiam się również nad przeniesieniem tam swoich oszczędności i założenia jakiegoś konta "premium", co mam nadzieję jeszcze delikatnie zbije ofertę. No i miałbym wszystko pod ręką.
    Z drugiej strony MLeasing, gdzie spodziewam się podobnej cenowo oferty, jednak już z wliczoną opłatą za przeglądy okresowe. Jednak tutaj dealer ostrzegał mnie, że MBank stosuje rzekomo jakieś dziwne kruczki prawne w umowie, której sam jeszcze nie miałem okazji zobaczyć. Ktoś z Was zgłębiał może bardziej temat? Widzę [MENTION=24088]makaronek[/MENTION] że z różnych powodów polecasz bardziej PKO. Możesz powiedzieć co Cię do tego przekonało?
    Kolejna sprawa - możecie powiedzieć jak Wam wyszło ubezpieczenie? Braliście GAP?
    Ostatnio edytowane przez michau6211 ; 11-10-2017 o 10:34

  5. #245
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    cześć Michal

    PKOL vs mLeasing - cenowo (koszty leasingu) dość zwykle podobne, natomiast operacyjnie to dzień do nocy. Cesja np. w mL trwa PONAD MIESIĄC, więc na 80% stracisz kupującego (cedenta) zanim dojdzie do podpisania papierów, bo komu się chce czekać 6 tygodni na używane auto. W PKO - tydzień. PKO nie robi problemów żeby leasing był jako flotowy (niższa cena na Alfę), mają dużo przyjemniejszych sprzedawców. PKO ma też zwykle o wiele niższe ceny ubezpieczeń - veloce pakiet kosztowało mnie ok 3700 zł, mleasing nie zbliżył się nawet do <4k. Nic nie stoi na przeszkodzie przerzucać ofertami między firmami żeby obniżali cenę, ale wg mnie różnica 1000-2000 nawet na całym leasingu jest warta w razie czego dopłaty do PKOLu. Dużo więcej da się tam ugrać w nietypowych sytuacjach.

    ubezpieczenie waha się od nieco ponizej 4000 nawet do 7-8000 diler ma dosc tanie, ale jak bierzesz leasing z zewnatrz trzeba pamietac ze pewnie Ci tam dolicza za obce - mając to na względzie zwykle lepiej wziac od leasingu (pko mial definitywnie najlepsza oferte)

    co do gapu - zalezy czy bierzesz auto na wynajem czy zamierzasz je wykupic i bierzesz w lizingu tradycyjnym. Jesli bierzesz na wynajem, w razie szk. calkowitej umowa jest i tak rozwiazywana i leasing nie rozlicza sie juz z Toba per saldo, co oznacza, ze GAPu i tak nie dostaniesz (bo nie beda mieli do czego dopelniac, wymogiem GAPU jest odszkodowanie z AC i oni tylko dolewają różnicę). Jesli zamierzasz auto wziac w tradycyjnym leasingu, gdzie w razie szkody liczone jest per saldo (czyli leasing rozliczy z Toba odszkodowanie) - wtedy GAP wg mnie jest must have - tylko wez fakturowy i najlepiej poza leasingiem - bo wtedy GAP gada z Toba nie z nimi. Polecam autoprotect.

    konta premium w bankach - faktycznie o jakies czesci procentowe obnizaja w ramach cross sella, ale o tym wspominaj dopiero na sam koniec jak juz masz "nienegocjowalną" ofertę, bo tak to Ci wmówią, że rabat jest za cross selling, a bedzie tak po prostu ) jak bralem w mL zalozenie konta obnizylo mi o jakies 0.3% koszt leasingu (ale nie przeszkadzalo mi to konto).

    Odnosnie samych kont premium gdyby Ci cos proponowali, zarowno aquarius intensive w M jak i Aurum w PKO są w porządku jeśli masz odpowiednie wpływy - możesz wziąć oba.

    ps. bardzo dobrą ofertę na leasing tradycyjny z 1% wykupem dostałem w Millenium i Aliorze - już gdzieś o tym pisałem, że warto wg mnie rozważać oferty ze wszystkich leasingów bankowych - ale ja szukalem z wysokim wykupem wiec nie skorzystalem.

    a jeszcze jedna ważna wg mnie kwestia przy wynajmie dlugoterminowym (wykup za ok 49%) - PKO (nie wiem jak mL) ma tam ofertę na 0zł inicjalnej, i taką w razie tej formy finansowania polecam, z jednego powodu - może leasing wyjdzie kosztowo nieco drożej (ale niewiele), a w razie szkody całkowitej szczególnie w pierwszym roku czy dwóch nie stracisz tej całej 1 wpłaty. CHyba, że potrzebujesz gigantyczne koszty na koniec roku bo wszedłeś w II próg podatkowy grubo a jesteś na ogólnych, to wtedy weź dużą inicjalną, ale raczej nie w wynajmie tylko w niskim wykupie.
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 11-10-2017 o 10:57

  6. #246
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    makaronek - wielkie dzięki za szybkie wyjaśnienie. Co do finansowania, to zdecydowanie nastawiam się właśnie na wynajem długoterminowy, z 0% wstępnej. Nie wiedziałem, że tym wypadku procedura z GAPem wygląda tak jak opisałeś, w takim razie zupełnie się to nie opłaca.
    W PKOL dostałem właśnie info że w przypadku szkody całkowitej czy kradzieży płacę 1000 PLN i jest "po problemie", chyba że w ciągu 30 dni wezmę u nich nowy samochód to wtedy jestem zwolniony z tej opłaty. Też się z tym spotkaliście?
    Ciągle czekam na MLeasing, ciekawe z czym wyskoczą.

  7. #247
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Polecam sprawdzić ofertę EFL, ja od kilku lat korzystam z EFLa (4 samochody, raz szkoda całkowita rozliczona bez problemu) i jestem bardzo zadowolony, poziom obsługi, bezproblemowość, dobre ubezpieczenia itp.

    Co do GAPu, to przy tej cenie auta bym się nie zastanawiał, ja za Q zapłaciłem ok.5k na 5 lat i śpię spokojnie.

  8. #248
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    kamilski - nie chciałbym mącić Twego spokojnego snu, ale jeśli masz w wynajmie długoterminowym i zapis w umowie, że w razie całkowitej umowa ulega rozwiązaniu, to tego GAPu nie dostaniesz, wiesz o tym?
    -kradną Ci auto
    -umowa jest natychmiastowo rozwiązywana
    -leasing ogarnia szkodę już bez Twojego udziału - odbierają sobie AC od towarzystwa i tyle. Nie jesteś już częścią umowy, więc na jakiej podstawie mają się z Tobą z tego rozliczać, informować Cię o wysokości odszkodowania (podstawa do wypłaty różnicy do FV, czyli GAP) etc?
    - GAP nic CI nie wypłaca, bo warunkiem wypłaty jest rozliczenie szkody, a j.w. - nie jesteś już częścią tej umowy

    EFL jest najdroższym leasingiem na świecie, próbowałem do nich podejść kilka razy i zawsze słyszałem, że ich wygórowane ceny "są warte dopłaty bo jesteśmy zajebiści i mamy dobrą obsługę" - śmiech na sali

    w PKO też się z tym spotkałem, z tym, że ja u nich wpłaciłem z 20% inicjalnej, więc "po problemie" to trochę przykre sformułowanie bo biorą odszkodowanie i grosza z tego nie widzę )

  9. #249
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Nie mam wynajmu, tylko zwykły leasing - wpłata 20%, wykup 30%, 3 lata. W przypadku GAP miałem szkodę całkowitą i wypłacono mi kwotę odszkodowania. Co do cen to nie wydaje mi się, że 108% na 3 lata to dużo - w moim przypadku.

  10. #250
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    ano widzisz, przy zwykłym leasingu GAP jak najbardziej ok, przy wynajmie - nie ma sensu za niego płacić.

    ponizej oferta z millenium wartosc auta 210600, ini 10%, 47x, wykup 10%

    wydatek MILLENIUM
    Inicjalna 21060
    Czynsz 3877
    Czynsz suma 182235
    Wykup 21060
    Suma kosztów 224355
    Koszt % 106,53%

    średnia oferta na GAP wynosila ok 2580 zl brutto


    jeśli chodzi o wynajmy DT przy rezydualnej ok 49-50% całkowity koszt przy inicjalnej 10% do zapłaty lizingowi przez 3 lata oscylował wokół 62,3% (czyli mniej więcej koszt wynajmu 36m można powiedzieć to ok 112.3%) Nie wiem ile będzie przy 0% inicjalnej - pewnie z 2pp więcej - ale symetria ryzyka jest wtedy jak 2% do 10% w razie szkody całkowitej, wg mnie warto iść w 0% (choć sam taki mądry nie byłem)

    Michał, pamiętaj zapytać o zniżkę na auto w razie leasingu w wydziale CFM (flotowym) w leasingu - w moim przypadku dało to kilka tys zł obniżki. A różnica jest tylko w tym, kto Ci podstempluje umowę leasingową (CFM czy leasing MŚP) - do dogadania z przedstawicielem leasingu (trzeba mu zaznaczyć, że bierzesz z CarFleeta)
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 11-10-2017 o 12:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory