Strona 26 z 37 PierwszyPierwszy ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #251
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Panowie ja mam w PEKAO Leasing i są super warunki a przede wszystkim maja wysoki upust na auto przy ich finansowaniu . Współpracuje z nimi od wielu lat i jest naprawdę ok . Miałem też w PKO, EFL , Idea Leasing, mLeasing, Raiffaisen itd .Wszędzie warunki są ok, nawet lepiej, jak już coś tam masz i regularnie płacisz czyli współpracujesz. W chwili kiedy masz dopiero pierwszy raz to nigdy nie osiągniesz dobrej oferty. Na mega dobrą ofertę pracujesz kilka lat i wtedy to jest dobra. nawet zapisy w umowie są indywidualnie negocjowane. Naprawdę potrafią być bardzo elastyczni

  2. #252
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Ja w tym roku podpisałem 2 umowy leasingu z Raiffeisen Leasing (teraz PKO) i przy parametrach 10%, 59 rat, 1% mam koszt poniżej 10%.

  3. #253
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Ja w tym roku podpisałem 2 umowy leasingu z Raiffeisen Leasing (teraz PKO) i przy parametrach 10%, 59 rat, 1% mam koszt poniżej 10%.
    http://kalkulator-leasingowy.pl/ ok 109,50
    P.S. Nie jest prawdą że przy pierwszym leasingu nie dostaniesz bardzo dobrej oferty. Zależy z kim rozmawiasz.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  4. #254
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Panowie, możecie nieco konkretniej? walicie nazwami, a już EFL mnie rozbroił ze swoją "konkurencyjną" ofertą. Zaraz jeszcze padnie jakiś Orix niedajboże albo inne g.... bo szwagier miał i sobie chwalił
    Raiff faktycznie był najlepszy jak brałem Giuliette w 2016, ale wzialem PKO bo baba z Rajfka była po prostu mega niemiła. Jak ja mam się użerać jeszcze z kimś takim to sorry. Różnica była w promilach.
    Obecnie już wyboru nie ma, zostało samo PKO

    generalnie ceny są wszędzie bardzo zbliżone, decydują nie "koszty leasingu" typu 108% vs 107,45%, tylko relacje, koszty dodatkowe i cena auta.
    Porównywanie kosztów leasingu na czysto kojarzy mi się trochę z płaczem na RRSO przy miesięcznych pożyczkach ) to tak jakby mierzyć przyspieszenie auta w węzłach na godzinę pracy bosmana.

    Dorzuccie do swoich tabelek z wyliczeniami:

    - koszt ubezpieczenia obcego
    - koszt ubezpieczenia na 1 rok w danym leasingu
    - zniżkę na auto w razie np ogarnięcia przez flotowy
    - koszt rejestracji
    - koszt ewentualnej cesji
    - czas ewentualnej cesji
    - upierdliwość przy oddawaniu auta w razie wynajmu d/t
    - wymogi jakiś beznadziejnych gapów indeksowanych
    - weksle
    - kontaktowość sprzedawcy
    - czy rat jest 35/47 czy 36/48 - bo to spora różnica wejść z lizingiem w nowy rok, np w kosztach ubezpieczenia

    i nie jest tak, że na pierwszy leasing dostaniesz dobrą ofertę - musiałbyś wziąć w niebankowych. A przy koszcie kapitału tych spółek rzędu 10%-18% rocznie (nawet jeśli emitują obligacje korporacyjne) nie ma siły żeby zrobili Ci leasing na warunkach takich, jak banki z kosztem kapitału 0% (z rorów). Chyba, że coś się mega zmieniło i firmy leasingowe sharują ryzyko z departamentami w bankach, ale nie sądzę

  5. #255
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Panowie, możecie nieco konkretniej?
    Dorzuccie do swoich tabelek z wyliczeniami:
    - koszt ubezpieczenia obcego - 249 zł

    - koszt ubezpieczenia na 1 rok w danym leasingu - zależy jakie masz zniżki, jeśli masz to się liczą.
    - zniżkę na auto w razie np ogarnięcia przez flotowy - to akurat nie ma nic do rzeczy.
    - koszt rejestracji - 0 zł
    - koszt ewentualnej cesji - 499 zł
    - czas ewentualnej cesji - tydzień
    - upierdliwość przy oddawaniu auta w razie wynajmu d/t ---- nie dotyczy, nie licz na dobrych wujków nigdzie
    - wymogi jakiś beznadziejnych gapów indeksowanych -- beznadziejnych niema
    - weksle - nie ma
    - kontaktowość sprzedawcy - 10 godzin na dobę w zupełności powinno wystarczyć
    - czy rat jest 35/47 czy 36/48 - bo to spora różnica wejść z lizingiem w nowy rok, np w kosztach ubezpieczenia - a to jak sobie życzysz, może być nawet każda rata inna

    "i nie jest tak, że na pierwszy leasing dostaniesz dobrą ofertę - musiałbyś wziąć w niebankowych. A przy koszcie kapitału tych spółek rzędu 10%-18% rocznie (nawet jeśli emitują obligacje korporacyjne) nie ma siły żeby zrobili Ci leasing na warunkach takich, jak banki z kosztem kapitału 0% (z rorów). Chyba, że coś się mega zmieniło i firmy leasingowe sharują ryzyko z departamentami w bankach, ale nie sądzę."


    Czy pracujesz w branży leasingowej? Ja tak. Jeśli coś mówię, to tak jest.
    No chyba, że jesteś tak uparty, że "twoja prawda jest najprawdziwsza" bez względu na fakty i okoliczności. Wtedy nie ma o czym dyskutować na żaden temat.
    Aby było jasne - ja Ciebie do niczego nie przekonuję. Twierdzę tylko, że można lepiej i tanio również na względnie nową firmę - wbrew temu co twierdzisz. Mam argument którego nie podważysz, ja jestem w stanie taki leasing zrobić na Alfę dla nowej firmy od 3 miesiąca działalności, 1 leasing. Jeśli ktoś nie wierzy albo lubi konkretną nazwę instytucji bankowo-leaisngowej, jego sprawa i decyzja.
    Tabele opłat całej czołówki firm leasingowych również jestem w stanie podesłać, nie wziąłem tego z sufitu.

    Po prostu ty uważasz że trzeba być "kimś specjalnym" by dostać bardzo dobre warunki bo to łęchce twoją próżność i ważność. Ja twierdzę, że nie trzeba być "kimś specjalnym", trzeba tylko rozmawiać z odpowiednią osobą.
    pozdrowienia
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  6. #256
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    panie, zawsze jak pogadasz z odpowiednią osobą, to nawet i szefa mafii prezydent ułaskawia nie mąć ludziom w głowach, bo później pójdą do pko/m/aliora i będą chcieli leasing na dobrych warunkach i odbiją się od drzwi.
    Możesz rozpisać konkretną ofertę 10%-47x-1% z ceną ubezpieczenia z najwyższymi zniżkami jakie możesz tam wbić? Auto powiedzmy za 215 tys brutto. Zagraj w otwarte karty skoro masz takie możliwości, wtedy wszyscy pójdą do Ciebie stąd i temat będzie można zamknąć a jak nie masz takich mozliwości, to nie mieszaj ludziom w głowach na zasadzie "przy podpisywaniu umowy to już trudno się wycofać bo nowe auto czeka pod budynkiem"

    otóż leasing flotowy ma znaczenie na cenę auta - czemu? nie wiem... po prostu jest taniej kiedy umowę podbija Ci CFM, tak było u mnie na przykład.

    różnica jest taka, że Ty pracujesz w leasingu a ja korzystam z wielu leasingów pytanie kto ma większy interes w tym żeby forsować pokoloryzowaną prawdę - ja, zajmując się firmą z innej branży, czy Ty żyjąc z leasingów

  7. #257
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Macie może jakąś symulację dla Stelvio Q? Z kalkulatorów mi wychodzą bardzo rozbieżne dane.
    Jeżeli ktoś ma sprawdzony kalkulator to policzcie proszę dla parametrów podobnych jak integrale: cena 414000 brutto, wpłata 10%, 36/48 m-cy. Nie wiem jaki wykup, czy taki sam jak dla normalnej wersji (~50%) czy Q rządzi się innymi prawami (inny spadek wartości).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #258
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Macie może jakąś symulację dla Stelvio Q? Z kalkulatorów mi wychodzą bardzo rozbieżne dane.
    Jeżeli ktoś ma sprawdzony kalkulator to policzcie proszę dla parametrów podobnych jak integrale: cena 414000 brutto, wpłata 10%, 36/48 m-cy. Nie wiem jaki wykup, czy taki sam jak dla normalnej wersji (~50%) czy Q rządzi się innymi prawami (inny spadek wartości).
    Jak chcesz wziąć leasing integrale to raczej zapomnij o upuście na auto - dostaniesz jakiś symboliczny, a jak nie chcesz wykupywać auta po leasingu to już taniej wyjdzie wynajem na 3 lata w Leasing Mobilny Getin Fleet, który też dostaniesz u dealera, ale Getin będzie miał większy upust na auto od FCA, niż Ty. Natomiast obie opcje są mocno drogie, jeśli chciałbyś jednak wykupić auto po leasingu. Tak, czy owak, najpierw poproś o oferty od jakiegoś dealera.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #259
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Integrale jest nastawiony na wysoki wykup (10% wpłaty, 1% raty, 50% wykup) a mnie nie zależy na wykupowaniu auta więc mi to pasuje. Z tego co kojarzę to przy wynajmie długoterminowym w FCA opłata wstępna jest jednorazowa, tj. bierzesz auto na 3 lata, płacisz 10% na początek, nie płacisz przy drugim aucie (przynajmniej taką dali ofertę na Dżipa GC). Czyli FCA ma Getin Fleet, jakoś mi to umknęło, dzięki za info. Nadal co prawda nie wiem jakie będą cyferki dla Stelvio Q (Giulia Q i nie-Q niestety odpada bo sedan nie dla mnie a dodatkowo Q jest 4-osobowa a ja robię za taxi dla maluchów).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #260
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Koledzy, potrzebuję mini porady, bo nie mam doświadczenia z leasingami.

    AR oferuje teraz "leasing od 100% (GAP)" i dają go mimo rabatu na auto (ze stocku 2017/18 lub do produkcji i gwarantują że nawet jak ta promocja leasingu wygaśnie zanim auto wyprodukują to i tak dostanę te warunki). mniej więcej wychodzi to tak że na 3 lata (35 rat) leasing z wpłatą 20% i wykupem 1% jest 100,01% przy GAP fakturowy, który coś tam wychodził ok 4tyś na 3 lata dla Veloce (czyli chyba w miarę normalna stawka?). Na 4lata 102.96% a na 5 lat 105,85%, ale GAP zaczynał lawinowo rosnąć (logiczne skoro wartość zabezpieczenia z AC spadała dla starszego auta). Będę jeszcze dopytywał o szczegóły, ale na pierwszy rzut oka oferta przynajmniej Leasingu jest dużo lepsza niż od choćby mLeasingu - no chyba że mLeasing będzie sobie dodatkowo negocjował cenę auta w FCA i w ten sposób zejdą z ratą (ale nikt o czymś takim nie wspomniał)?
    Z FCA wspominali że mogę też wziąźć GAP Indexowy np 20%, nie wiem czy to rozważać wogóle. Trochę nie kumam dlaczego wg wielu kolegów którzy brali leasing na Giulię, mus to brać fakturowy. Przecież AC mniej więcej pokrywa auto, z tego leasing sobie bierze swoją część, a przy harmonogramie do 1% zawsze wartość zobowiązania jest niższa niż wartość auta (czyli wypłata z AC) więc teoretycznie nawet bez GAP coś tam dostanę (grosze), a indexowy to już w ogóle daje mi dodatkowy komfort.

    Dobrze myślę, czy wykazałem się totalnym brakiem wiedzy na ten temat? Chyba że chodzi o to że praktyka pokazuje że z AC mocno zaniżają, a leasing coś tam zawyża i stąd trzeba brać lepszy GAP (chociaż wg FCA Leasing oni tylko liczą 500zł za obsługę takiego przypadku i reszte kasy wypłacają mi, a nawet tych 500 nie biorą jeśli do miesiąca wezme nowe auto/leasing)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 17-02-2018 o 23:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory