Strona 5 z 17 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 164

Temat: GME 2.0 MultiAir

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    70

    Domyślnie

    O spalaniu w 200KM benzynie wypowiedział się szwedzki użytkownik na tamtejszym forum.
    Wyszło mu średnio 7,8l/100km po przejechaniu 1700km. Zaznacza, że spalanie spada (w miarę docierania).
    http://www.alfaromeo.org/Forum/tabid...4/Default.aspx

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Trzeba poczekać na więcej opinii użytkowników odnośnie wpływu DNA na spalanie TBi w trasie. Bo ja na przykład mając nową Giulię TB cisnąłbym na D przez pierwszy miesiąc non-stop, więc nie można takich "doniesień" świeżych (auto nie dość, że nieznane to nowe) traktować jako wyroczni "uuu a temu spaliła 15 na setkę, to jednak nie kupię"
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    Co do spalania:
    https://www.spritmonitor.de/de/detai...ht/797913.html

    Wychodzi więc na to, że nie jest tragicznie ale to jedyne auto z 2.0T na tym serwisie.

    Co do samego silnika, jak kiedyś czytałem/szukałem to połączenie technologii 1.4MA, 1.75 TBI i nowego bloku silników GME (stosowane jako wolnossące w Jeepach chyba). Więc każdy z komponentów miał już jakąś historię

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    No i teorie forumowych specjalistów, że Giulia to smok, zostały obalone.
    Szczerze, jak na tam mało wysilony silnik to spodziewałem się niższego spalania.
    Smok to może nie jest ale podobnie palą silniki które mają 120 KM z litra.
    Zresztą spalanie spalaniu nie równe, inaczej auto pali przy przyspieszaniu, inaczej jak się toczy 120 a inaczej 130+ gdzie największą rolę gra opór powietrza i masa.

    Giulietta z 200 KM benzyną nie powinna przy prędkości autostradowej 140 spalać więcej niż 8 litrów, i nie będzie to jakiś bardzo oszczędny silnik, ot dzisiejsza norma dla turbo benzyny.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    Tja... powiedz to właścicielom "kosiarek" typu 1.0-1.4 Turbo (choć nie każdy zaznaczam), które przy 100 km/h palą 6-7, a przy 140+ km/h palą już 15+ litrów! I mówimy tu też o mocach 100 koni z litra.

    Każdy prowadzi auto inaczej, każde auto też jest pewną indywidualnością (a to inne opony, ciśnienia, wyposażenie...) więc wyniki mogą być różne. Przykładowo ja w starym 1.9 TDI nie potrafię zejść poniżej 6.5 litra na 100 (głównie trasa), a przecież każdemu palą one po 5 litrów. A6 C72.0 TDI mi pali w przybliżeniu podobnie, a ma przecież dobre 500 kg więcej masy i drugie tyle mocy. Śmigałem kiedyś VW T4 2.5 150 HP to mi palił 7.5-7.0 litrów gdzie właściciel nie potrafił zejść (lub nie chciał) poniżej 10 litrów - i ja nie byłem ostatnim na światłach. Każdy inaczej prowadzi auto i inaczej operuje gazem więc to raczej, jak zawsze na forach, rozważania teoretyczne.

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Alfę nie po to się kupuje żeby jeździć eko

    Od tego są hybrydy. Tu ma być dobre przyspieszenie, elastyczność, ładny dźwięk i ogólna przyjemność z jazdy. Póki co wszystkie punkty w Giulii 2.0 są spełnione
    Szczerze to podczas ostatnich jazd średnio mnie interesowało spalanie ale jak chcecie porównać to następnym razem mogę dokładnie zmierzyć np. miasto 30km i trasa 30km.

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Hybrydy jadą eko tylko 30-50km potem spalają 10+ litrów

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Giulietta z 200 KM benzyną nie powinna przy prędkości autostradowej 140 spalać więcej niż 8 litrów, i nie będzie to jakiś bardzo oszczędny silnik, ot dzisiejsza norma dla turbo benzyny.
    Proponuję przejechać się Giuliettą MA (120km z litra) i zobaczysz czy przy prędkości autostradowej pokaże spalanie 8l .

    Aczkolwiek są oszczędne silniki turbo, np. Seacie (czyli cały VAG), gdzie są odłączane 2 cylindry.

    2 litry turbo palić musi i tyle.

  9. #49
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Alfę nie po to się kupuje żeby jeździć eko
    Popieram w 100%



    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ja mam właśnie 120KM Giuliettę. Jeździ wyłącznie po mieście na krótkich odcinkach i na zegarze jest 9.8l Autostrady jeszcze nie było jej dane ale myślę że 8l da radę zrobić.
    Btw ten silnik jest i ogólnie skrzynia biegów i w sumie cały samochód jest idealny do miasta. 120KM jest tak dynamiczne od samego dołu, że starcza na 120%

Podobne wątki

  1. [MiTo] Multiair - naprawa
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 13-12-2023, 19:33
  2. [MiTo] MultiAir
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 29-02-2020, 10:00
  3. [MiTo] Atywator Multiair
    Utworzone przez Edluk w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-07-2016, 14:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory