Strona 12 z 145 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920212262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #111
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    masz menu po angielsku? i chyba słuchasz radiowej jedynki skoro pojawił się traffic z radia - to takie niemodne na tym forum... ) ale dość o polityce.
    samo TMC nie działa w żadnej nawigacji w Polsce, ale czy to TMC jest takie świetne? tam raczej są korki z budowy albo wypadku, nie ma zwykle tam takich codziennych zatorów.
    Mnie naprawdę na maxa brakuje traffica z tomtoma - mogłyby już być nawet te stare mapy (choć ostatnio dużo się zmienia), ale żeby były korki pokazane.

    Szansa na to jest natomiast wg mnie zerowa - kiedyś miałem navi w Hyundaiu, która też nie miała dostępu do netu. Udało mi się "zakumplować" z developerami softu do tego radia (to było bazowane na windowsie CE i była tam automapa, chciałem też traffica). Nie dało się tam technicznie wykorzystać hotspota do netu (ani wifi ani przez kabel) - po prostu urządzenie nie miało odpowiedniego modułu; niestety przez bt nie da się korzystać z internetu i ten traffic nawet po modyfikacjach programowych tu nie zadziała. A to naprawdę wielka szkoda. To TMC nawet w krajach, gdzie działa, szału nie robi.

    a najgorsze w tym wszystkim jest to, że w giulieccie veloce z tamtego roku mam naprawdę fajną fabryczną nawigację (mapy here i traffic tomtoma), łączy się z telefonem po wifi, działa pięknie. Tam natomiast do bani są mapy (here) i stosowanie traffica tomtom na mapach here to trochę jak drift z włączoną kontrolą trakcji Ale tam wszystko zamyka się w sofcie i licencji, a tu sprzętowo nie przeskoczymy
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 13-09-2017 o 21:26

  2. #112
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lusaczek
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 2017
    Postów
    43

    Domyślnie

    aa przestawiłem sobie na angielski ...a co
    akurat miałem ustawiną ESKe ...ale tam akurat więcej reklam było niż informacji o korkach

    obczaj link
    http://www.ce-traffic.com/traffic/#347

    wspiera różne nawigacje... sygnał jest kodowany, więc licencja musi być. TomToma też obsługują, więc FCA mogło się dogadać :/

    opcja po wifi też byłaby ekstra!
    Kumpel ma tak w Peugeot ...tam to w ogóle jest multimedia są in plus - np apka na tel, która pokazuje spalanie i takie tam inne info o aucie

  3. #113
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    kupując giulię szczerze mówiąc w kwestii inforozrywki poszedłem trochę w ciemno - tzn poczyniłem założenia, że skoro jest tomtom, a w giulieccie był traffic, to pewnie jest tomtom z traffikiem - gorzej niż w rocznym kompakcie z mniejszym ekranem być przecież nie może. Fakt, widziałem narzekania, ale ludzie mają taką tendencję, więc zakładałem, że fun z jazdy i updaty softu mi to wynagrodzą.

    Obecnie sytuacja jest taka - jak odebrałem Giulię i nie zwracałem uwagi na inforozrywkę (poza tym, że nie działał mi głośnik), żałowałem bardzo, że wziąłem ją w wynajmie i że po 3 latach albo będę musiał oddać, albo niekorzystnie rozsmarowywać leasing. Chciałem już jechać do MG Motorsportu zakładać nowy wydech (w wynajmowanym aucie), bo zakładałem, że się z nim nie rozstanę. Postanowiłem jednak nieco ochłonąć. I teraz po miesiącu szczerze mówiąc cieszę się, że po tych trzech latach, kiedy FCA będzie mi pluć w twarz, ASO osrywać moje zgłoszenia i rysować mi plastiki przy byle-wymianie głośnika, lakier schodzić z lusterek jak w giulieccie, zaczynam się cieszyć, że za 3 lata będę miał wybór - zostawić, zapłacić, czy oddać to w cholerę do PKO.

    i ta możliwość wyboru (przy całym moim zadowoleniu ogólnym z samochodu) powoduje u mnie lepszy sen.

    Także inforozrywka czy serwis nowego auta wcale nie są takie "nieważne", bo tak naprawdę mają ogromny wpływ na zadowolenie z codziennego korzystania.

  4. #114
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Mapy są 971 niestety - ale są ok wiec dla tych co maja jeszcze starsze polecam ten uparte softu i map. kamilski weź proszę z carserwisu usb z nowymi - podjechalbym w tygodniu gdzieś w wawie po nie


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Poszła Julka na apdejt, ale...

    Podobno, bo w tym serwisie wszystko podobno, map nie ma - no ale jest update całego komputera nie tylko mediów. Więc jak odbiorę, to sprawdzę mapy i jak będą, to poproszę, żeby mi zgrali.

    Moja kampania, to 6117, do Veloce i benzyny jest 6118, diesel 6116:

    Physical Operations
    Check torque settings of front differential mounting bolts (Q4 versions only)
    Replace side mirror caps (some very early cars exhibited paint adhesion issues: rather than just repaint, all mirrors coming from the same production lot will be completely replaced)
    Check torque setting of upper catalytic converter mounting bolts (2.0 petrol only)
    Check positioning of electrical cabling behind offside front wing (Quadrifoglio only)
    Check positioning of high pressure pump connector (Quadrifoglio only)
    Check position of coolant level sensor (Quadrifoglio only)
    Check for interference between A/C circuit quick connector and coolant pipe (Quadrifoglio only)

    Software Updates (applies to all three campaigns, unless specified)
    Electronic Steering Lock Module
    Body Computer Module
    RF module (controls keyless entry/start and TPMS)
    Brake System Module
    Instrument Cluster Module
    Chassis Domain Control Module (cars with active suspension, option code SDD)
    Adaptive Cruise Control Module
    Front Camera Module (for LDW/FCW/Auto High Beams - on some very early cars the module will need to be replaced, rather than just reflashed)
    HVAC Module
    Electronic Power Steering Module
    Park Assist Module
    Engine Control Module(s)
    Transmission Control Module (only on 2.2 JTD and Quadrifoglio)
    Infotainment Module
    Sat Nav map update


    A więc jest coś o mapach
    Ostatnio edytowane przez kamilski ; 15-09-2017 o 11:27

  5. #115
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Już jestem po i tyle mogę napisać. Soft ten co był, mapy też, nic więcej na razie nie zauważyłem.

  6. #116
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    W giulieccie z 2016 tez mi zszedł lakier z osłony lusterka.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #117
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    [MENTION=75329]kamilski[/MENTION] skąd jesteś, ja będę w Warszawie za ok 14 dni. Udostępnię plik (aktualizację) ale nie wiem jak go przesłać gdyż jego wielkość to ok 8,3 Gb, najlepiej będzie pocztą lub osobiście. Podpowiedz mile widziana.
    Marek, w tym tygodniu będziesz w Warszawie? Możemy się jakoś umówić? Zgrałbym na pendrive mapę i udostępnił wszystkim, mam dobry upload

  8. #118
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Jakby coś to ja tez chętnie się spotkam pogadać i zrobimy wspólnie format c:


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #119
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Jakby coś to ja tez chętnie się spotkam pogadać i zrobimy wspólnie format c:


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #120
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    uwaga uwaga ) po miliardzie interwencji i narzekań pojawiła się w moparze aktualizacja map - i to całkiem nowa wersja 996
    sprawdzcie swoje maps.mopar.eu i dajcie znac, czy tez macie, czy ja dostalem z racji gownoburzy, ktora rozpetalem w tomtomie i fca
    ponieważ prócz .BINa jest jeszcze licencja, wyprzedzając pytania - raczej nie będzie działać update na podstawie samego pliku (nawet w razie jego udostępnienia)

    co dziwne, 996 jest najnowszą wersją mapy (w zasadzie to 995, ale 996 jest dla ciężarówek) - więc możliwe, że komuś w FCA udało się dostosować mapy do najnowszych TT truck edition, czyli w zasadzie zawsze moglibyśmy dostawać update razem z tymi urządzeniami.

    teraz niech tylko zacznie dzialac traffic ))

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	map.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	39.9 KB
ID:	235264
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 21-09-2017 o 11:45

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory