Strona 3 z 145 PierwszyPierwszy 1234567891011121353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Jeśli mapy są TomToma (a nie np Here z traffikiem tomtoma), to bardzo polecam. I nie polecam słuchać bredni typu "w Polsce Tomtom to bieda". Mam Tomtoma go510 i śmiać mi się chce, jak ktoś twierdzi (nie mając nigdy TT), że ma google maps i jest super....
    Aktualizacje map do TT (nie wiem jak sie to ma do fabrycznej navi) są średnio co miesiąc - dwa. Zamknięcie drogi w Pruszkowie było widać szybciej niż w googlu. Nie mowiąc już ile razy google np zmienił destynację w znany sobie sposób, i zamiast na Mazury kiedyś mnie pogonił 50 km w stronę Krakowa... Tomtom ma najlepszy traffic - leję zawsze z tych z googlem, jak stoją jak kołki w korku na autostradzie, a ja jadę jakimś zapomnianym pasem technicznym.

    Także jeśli ta navi ma fajny firmware i komuś uda się dogadać z TomTomem żeby aktualizował do niej mapy z opóźnieniem do 2 tygodni (a nie do 2 lat), to będzie z tego kawał dobrej nawigacji. Ja mam 8.8 cala zamowione bo akurat było w Giulii na placu... nie cieszę się z tego faktu jakoś mocno, ale jeśli to zacznie sensownie działać - na pewno go510 sprzedam

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    A ja się zawsze śmieję z tych co płacą ciężkie pieniądze za wbudowane nawigację i chwalą się tym że mają aktualizacje co miesiąc, dwa albo sześć. Roczny abo w Navi Expert to kilkadziesiąt złotych a aktualizcję mam... codziennie. Plus informację o 》aktualnych《 kontrolach drogowych, a nie tylko korkach. To jest siła community. Wbudowane nawigacje to taki anachronizm jak zmieniarka płyt mniej więcej.
    A jeśli chodzi o Google to ich siła jest niezaprzeczalna, to miliony telefonów, które bez przerwy raportują informacje o położeniu i prędkości. Analizowane przez wyrafinowane algorytmy na olbrzymich serwerach, dają informacje o korkach live.
    TomTom jest tutaj bez szans. Nie ta skala.

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    https://www.android.com/auto/

    Wciąż "coming soon" dla AR.. choć np. w Maserati już jest.
    W Maserati... w glupim Fiacie 500 mozna miec to za 800zl...
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    A ja się zawsze śmieję z tych co płacą ciężkie pieniądze za wbudowane nawigację i chwalą się tym że mają aktualizacje co miesiąc, dwa albo sześć. Roczny abo w Navi Expert to kilkadziesiąt złotych a aktualizcję mam... codziennie. Plus informację o 》aktualnych《 kontrolach drogowych, a nie tylko korkach. To jest siła community. Wbudowane nawigacje to taki anachronizm jak zmieniarka płyt mniej więcej.
    A jeśli chodzi o Google to ich siła jest niezaprzeczalna, to miliony telefonów, które bez przerwy raportują informacje o położeniu i prędkości. Analizowane przez wyrafinowane algorytmy na olbrzymich serwerach, dają informacje o korkach live.
    TomTom jest tutaj bez szans. Nie ta skala.

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    bzdura.
    google maps jest BEZNADZIEJNE
    siła community? gdzie ta siła była jak yanosik ostatnio mi dziwnym trafem minął 2 razy miśków o 9 rano (!)
    gdzie ta siła jest jak co 10 sekund widzę MEGA zagrożenie - AUTO STOJĄCE NA POBOCZU

    miałeś tomtoma? poważnie pytam - miałeś, jeździłeś?
    proszę bardzo - poniżej trasa (najszybsza) do restauracji wybrana przez google maps na Sardynii skomplikowane algorytmy.... buahahaha. Chyba nikt z community nie jechał nią od zimy - chociaż może mieli range rovera i narty żeby się wybić z tej wyrzutni na końcu. To, że nie zabrałem tomtoma, było największym błędem całych 2-tygodniowych wakacji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0868.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	92.5 KB
ID:	232605

    nie jestem też miłośnikiem wbudowanych nawigacji - w giulieccie mam wbudowaną (akurat była jak kupowałem, nie płaciłem za nią), w Giulii nowej też akurat jest 8.8 cala, ale też w sumie patrząc na zniżkę to nic za nią nie płacę. Na tomtomie natomiast robię codziennie trasy dom-praca-dom (!) bo tak dobrze działa traffic. Czasem skala przy słabym modelu działa na niekorzyść - google mi kiedyś pokazywał korek, bo policja mierzyła prędkość i nagle zwalniali... Tomtom natomiast ŻYJE z nawigacji, i dużo bardziej się starają utrzymać na powierzchni w dobie smartfonów z tym shitem googla i wbudowanych navi w samochody. I wychodzi im to genialnie - jak tomtom był na rynku od kilku lat, to google dopiero zrzynał z altavisty wyszukiwarkę www a jego robole włazili na dywan po drabinie Tylu farmazonów, korków w ktore mnie wpakowal, naglych zmian destynacji czy dzwoniacego telefonu akurat jak wyświetliłem sobie ósemkę na ruchliwej trasie, co google, to nie miałem nawet chyba na mapie papierowej w latach 90

    a naviekspert kiedys testowałem, zastanawiałem się, czy do jego zaawansowanych algorytmów używali Amigi czy Atari, do Łowicza mnie poprowadził kiedyś nieistniejącą obwodnicą 20km wokół )
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 02-08-2017 o 23:02

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    google maps jest BEZNADZIEJNE
    siła community? gdzie ta siła była jak yanosik ostatnio mi dziwnym trafem minął 2 razy miśków o 9 rano (!)
    gdzie ta siła jest jak co 10 sekund widzę MEGA zagrożenie - AUTO STOJĄCE NA POBOCZU
    Ja zawsze posiłkuję się informacjami o korkach od Google i zawsze się sprawdzały.
    Nigdy nie używałem Google do nawigacji więc się nie wypowiem.
    Nigdy też nie używałem Yanosika

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    miałeś tomtoma? poważnie pytam - miałeś, jeździłeś?
    Oczywiście, i to była najbardziej gówniana nawigacja jaką używałem.
    Podróż z TomTom zawsze kończyła się źle. Czy to w Polsce czy za granicą.


    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Tomtom natomiast ŻYJE z nawigacji, i dużo bardziej się starają utrzymać na powierzchni w dobie smartfonów z tym shitem googla i wbudowanych navi w samochody. I wychodzi im to genialnie - jak tomtom był na rynku od kilku lat, to google dopiero zrzynał z altavisty wyszukiwarkę www a jego robole włazili na dywan po drabinie Tylu farmazonów, korków w ktore mnie wpakowal, naglych zmian destynacji czy dzwoniacego telefonu akurat jak wyświetliłem sobie ósemkę na ruchliwej trasie, co google, to nie miałem nawet chyba na mapie papierowej w latach 90
    Co za różnica kto kiedy zaczynał. Ważne jak kto kończy. Jak Google wprowadzał swój pierwszy telefon z Androidem to wszyscy pukali się w czoło, przecież jest Nokia, Symbian, takie giganty.
    No i co, wiesz gdzie jest teraz Nokia i Symbian?
    Pewnie się skończy tak że Google kupi TomToma, albo poczekają chwilę jak padną.

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    a naviekspert kiedys testowałem, zastanawiałem się, czy do jego zaawansowanych algorytmów używali Amigi czy Atari, do Łowicza mnie poprowadził kiedyś nieistniejącą obwodnicą 20km wokół )
    Mnie za to TomTom prowadził nieistniejącą drogą pod Koszalinem. I czego to dowodzi?

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    nie wiesz, czy informacje z google się sprawdzały, bo nie przetestowałeś w tym samym czasie alternatywy, a ja przetestowałem. Fajnie, że jak na googlu widać korek, to on faktycznie jest (ale serio potrzebujesz navi żeby stwierdzić "o! jest korek")? Przecież wystarczy spojrzeć przez przednią szybę. Kwestia, żeby ten korek ominąć. Może i google ma więcej (choć nie wiem jakim sposobem TT interpoluje te dane, ale pokazuje korki tak samo dobrze) informacji, ale na pewno ma gorsze algorytmy definiowania ich objazdów. NIe udowodnię Ci jednak tego dyskusją na forum.

    jakiej nawigacji TT używałeś? bo między np tymi powolnymi wypierdkami cośtam 25 a tymi nowszymi 510/610 (może są jeszcze nowsze) jest przepaść. Procesor, multitouch, wygodny uchwyt magnetyczny - obcowanie z nimi to inna bajka. Mapy zawsze aktualne

    co do firm, to jest trochę jak z olejami do auta..... google to jest taki shell - robi wszystko od paliwa do nafty do lamp. A Tomtom to taki np Valvo czy Millers - robi o niebo lepsze oleje, bo tylko dzięki temu istnieje. Natomiast nie jest powiedziane, że gówniany google nie kupi tomtoma - to fakt, tak samo jak Fiat kupił Ferrari....

    i tomtom raczej nie padnie, bo choćby lukratywne umowy na wyłączność tworzenia nawigacji fabrycznych do aut go utrzymają. Bo jak widzisz, ludzie mimo tej "wspaniałości" googla nadal dopłacają za nawigację fabryczną, czy wydają 1000 zł na tomtoma. Ja wydałem 750 zł na tomtoma, mając dwa ajfony (na których google przecież działa) i nie żałuję ani złotówki. Kiedyś doposażałem BMW - tam ludzie w Dubaju czy USA są w stanie zapłacić 30 tys zł za upgrade nawigacji z CCC na CIC w e60 (bmw 5), byle im tylko żaden gówniany telefon nie wisiał na szybie.
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 02-08-2017 o 23:34

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    nie wiesz, czy informacje z google się sprawdzały, bo nie przetestowałeś w tym samym czasie alternatywy, a ja przetestowałem. Fajnie, że jak na googlu widać korek, to on faktycznie jest (ale serio potrzebujesz navi żeby stwierdzić "o! jest korek")? Przecież wystarczy spojrzeć przez przednią szybę. Kwestia, żeby ten korek ominąć. Może i google ma więcej (choć nie wiem jakim sposobem TT interpoluje te dane, ale pokazuje korki tak samo dobrze) informacji, ale na pewno ma gorsze algorytmy definiowania ich objazdów. NIe udowodnię Ci jednak tego dyskusją na forum.

    jakiej nawigacji TT używałeś? bo między np tymi powolnymi wypierdkami cośtam 25 a tymi nowszymi 510/610 (może są jeszcze nowsze) jest przepaść. Procesor, multitouch, wygodny uchwyt magnetyczny - obcowanie z nimi to inna bajka. Mapy zawsze aktualne

    co do firm, to jest trochę jak z olejami do auta..... google to jest taki shell - robi wszystko od paliwa do nafty do lamp. A Tomtom to taki np Valvo czy Millers - robi o niebo lepsze oleje, bo tylko dzięki temu istnieje. Natomiast nie jest powiedziane, że gówniany google nie kupi tomtoma - to fakt, tak samo jak Fiat kupił Ferrari....

    i tomtom raczej nie padnie, bo choćby lukratywne umowy na wyłączność tworzenia nawigacji fabrycznych do aut go utrzymają. Bo jak widzisz, ludzie mimo tej "wspaniałości" googla nadal dopłacają za nawigację fabryczną, czy wydają 1000 zł na tomtoma. Ja wydałem 750 zł na tomtoma, mając dwa ajfony (na których google przecież działa) i nie żałuję ani złotówki. Kiedyś doposażałem BMW - tam ludzie w Dubaju czy USA są w stanie zapłacić 30 tys zł za upgrade nawigacji z CCC na CIC w e60 (bmw 5), byle im tylko żaden gówniany telefon nie wisiał na szybie.
    Ten watek jest o wbudowanej nawigacji w [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo Giulia a Ty esej o tomtomie piszesz. Jak masz ochote to wejdz sobie na forum tomtoma i tam pisz. Kogo tu obchodzi, ze Ty lejesz na uzytkownikow google maps? Moglbys sie wykazac odrobina kultury i powstrzymac sie od takich komentarzy.
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Może i google ma więcej [...] informacji, ale na pewno ma gorsze algorytmy definiowania ich objazdów.
    Przyznam po jeździe z TomTom za granicą, że tak jest. Google jest OK, ale Tomtom wymiata i jest lata świetlne prze googlem.
    Inna sprawa, że dziś można TomTom zainstalować na telefonie, a darmowy roaming pozwala korzystać z niej w pełni za granicą. I wtedy nie trzeba mieć dodatkowego urządzenia żeby się przekonać o zaletach.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dymo Zobacz post
    Ten watek jest o wbudowanej nawigacji w [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo Giulia a Ty esej o tomtomie piszesz. Jak masz ochote to wejdz sobie na forum tomtoma i tam pisz. Kogo tu obchodzi, ze Ty lejesz na uzytkownikow google maps? Moglbys sie wykazac odrobina kultury i powstrzymac sie od takich komentarzy.
    bo? Ty tak powiedziałeś?
    pozwól, że sam będę decydował o tym (lub moderator) czy piszę na temat, czy nie. Odrobina kultury nakazuje się nie wcinać jak dorośli rozmawiają.
    Tomtom z tego co wyczytałem w tym temacie jest w nawigacji Giulii, więc dyskusja o jego sprawności wg mnie jest jak najbardziej zasadna.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krisQ
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio At
    Postów
    23

    Domyślnie

    Nawigacja i mapy w Giulii są od TomTom -- piszą o tym na swojej stronie (nie mogę wkleić linka, ale google "tomtom alfa romeo giulia connect" zwraca stronę na pierwszym miejscu).
    Twierdzą też, że nawigacja ma informację o ruchu drogowym (TMC). Czy komuś udało się to zobaczyć w działaniu? Bo ja próbowałem i jakoś nie widzę... tylko statyczne wyznaczanie trasy bez informacji o korkach. Jeżdżę po Warszawie a tu korków nie brakuje
    Czy w Polsce działa TMC? To chyba jest w paśmie radiowym, FM.
    Z moich doświadczeń -- aktualność map jest średnia (mapa nie ma np. adresu mojego biurowca, który stoi od dwóch lat -- tzn twierdzi, że przy tej ulicy nie ma takiego numeru domu), ale za to całkiem przyzwoicie działa wyszukiwanie głosowe po polsku (oceniałbym na 80% trafień). Mam najnowszą wersję map, która była dostępna w połowie lipca.

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory