Strona 37 z 145 PierwszyPierwszy ... 27282930313233343536373839404142434445464787137 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #361
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Przecież w Polsce TMC nie działało, nie działa i nigdy raczej nie będzie.
    Mamy internet i korki na żywo na google maps bezpłatnie praktycznie na cały świat. 2019 rok
    Jest i działa. Tylko nie w Alfie )
    Mam w Volvo i działa bez zarzutu.

  2. #362
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    Jest i działa. Tylko nie w Alfie )
    Mam w Volvo i działa bez zarzutu.
    To ciekawe. Pewnie jest wykupiona przez Volvo jakaś subskrybcja/licencja. W Stelvio też jest TMC bo ktoś opisywał jak to działa ale tylko za granicą. Sam szmat czasu temu korzystałem z tego w Alfie 159 ale w Czechach. Zakładam więc że poszczególne urządzenia muszą mieć wykupioną licencję aby korzystać z tych danych. Np. Mio czy Goclever w Polsce.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #363
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Oczywiście ze działa w Stelvio, w Czechach, na Słowacji , w Austrii, Niemczech, Włoszech , tylko u Nas robi za wyświetlacz map o wątpliwej przydatności


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #364
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Już kiedyś sugerowałem żebyśmy zaczęli bombardować w tym temacie FCA ale jakos odzewu nie było.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #365
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    Już kiedyś sugerowałem żebyśmy zaczęli bombardować w tym temacie FCA ale jakos odzewu nie było.
    Imho ŻADNA nawigacja samochodowa nie może się równać z tą z telefonu. Po pierwsze nawet najdroższy flagowiec jest i tak tańszy niż nawigacja w Giulii. Ma stałe połączenie z internetem. Update. Do wyboru kilkanaście nawigacji, aplikacji do cen paliw, antyradarów itp. Wszystko bezpłatnie i z aktualizacjami. Streetview, oceny, rozpoznawanie głosowe, nawet nie musisz znać adresu hotelu tylko nazwę. Jak ci się znudzi dany telefon to sprzedajesz, dokładasz trochę i znowu masz top of the top na rynku nawigacji. Jak ci się znudzi samochodowa to musisz zmienić cały samochód i znowu wydać 5k. Przy zmianie synchronizuje ci się baza danych i nic nie musisz przepisywać czy pamiętać. Ktoś może powiedzieć że za granicą musisz mieć internet. Zgoda ale nawet w najdroższym roamingu jak będziesz jeździć cały rok to i tak będzie taniej niż nawigacja samochodowa. Oprócz tego są mapy offline takie jak Here czy z pewnością 10 innych. We Włoszech kupiłem internet prepaid za 30 euro. Korzystałem normalnie z telefonu przez tydzień nawigując itp. Nawet 1/3 limitu nie zużyłem.

    Nawigacje samochodowe to relikt przeszłości. To było dobre 10 lat temu jak smartfony raczkowały.
    TMC to też staroć. Tam są informacje o zdarzeniach drogowych a nie płynność ruchu z dokładnością do minut.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #366
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Imho ŻADNA nawigacja samochodowa nie może się równać z tą z telefonu. Po pierwsze nawet najdroższy flagowiec jest i tak tańszy niż nawigacja w Giulii. Ma stałe połączenie z internetem. Update. Do wyboru kilkanaście nawigacji, aplikacji do cen paliw, antyradarów itp. Wszystko bezpłatnie i z aktualizacjami. Streetview, oceny, rozpoznawanie głosowe, nawet nie musisz znać adresu hotelu tylko nazwę. Jak ci się znudzi dany telefon to sprzedajesz, dokładasz trochę i znowu masz top of the top na rynku nawigacji. Jak ci się znudzi samochodowa to musisz zmienić cały samochód i znowu wydać 5k. Przy zmianie synchronizuje ci się baza danych i nic nie musisz przepisywać czy pamiętać. Ktoś może powiedzieć że za granicą musisz mieć internet. Zgoda ale nawet w najdroższym roamingu jak będziesz jeździć cały rok to i tak będzie taniej niż nawigacja samochodowa. Oprócz tego są mapy offline takie jak Here czy z pewnością 10 innych. We Włoszech kupiłem internet prepaid za 30 euro. Korzystałem normalnie z telefonu przez tydzień nawigując itp. Nawet 1/3 limitu nie zużyłem.

    Nawigacje samochodowe to relikt przeszłości. To było dobre 10 lat temu jak smartfony raczkowały.
    TMC to też staroć. Tam są informacje o zdarzeniach drogowych a nie płynność ruchu z dokładnością do minut.
    Podpisuję się. Jeszcze dodam że CP/AA Mirroring jest tańsze niż nawigacja wbudowana w Giulii czy Stelvio.
    Ale nie ma się co znęcać nad tymi co już mają nawigację i chcą ją po prostu zaktualizować..

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  7. #367
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Ale nie ma się co znęcać nad tymi co już mają nawigację i chcą ją po prostu zaktualizować..
    [emoji23][emoji23][emoji23]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #368
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Od braku nawigacji gorsze jest posiadanie nieaktualnej. Poza tym, przynajmniej na razie chyba nie ma możliwości edycji trasy w Google - dodawania konkretnych miejsc przejazdu. Nie zawsze jedzie się prosto do celu, czasem chcę pojechać inną trasą niż najkrótsza lub najszybsza.

  9. #369
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Poza tym, przynajmniej na razie chyba nie ma możliwości edycji trasy w Google
    Oczywiście, że jest. "Dodaj przystanek".

    W trybie samochodowym chyba możesz to nawet głosowo zrobić.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #370
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito 1.4 Multiair 105 KM
    Postów
    22

    Domyślnie

    To mocne uproszczenie. Fakt, że nie działa w Alfie nie przesądza o zmierzchu tego typu nawigacji.
    Nowoczesne nawigacje samochodowe opierają się o TPEG, a nie TMC tak więc informacji może być więcej i bardziej szczegółowych. Zresztą nawigacja zintegrowana potrafi na przykład zapytać czy wyznaczyć trasę do najbliższej stacji bo kończy się benzyna, system rozpoznawania znaków może dane czerpać z kamery i mapy uzupełniając się nawzajem, itp. Możliwości jest sporo i zapewne będą wykorzystywane.

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory