Strona 41 z 145 PierwszyPierwszy ... 31323334353637383940414243444546474849505191141 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #401
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Dzisiaj miałem taką dziwną sytuację: wyjechałem z Berlina, w navi miałem wytyczona trasę, którą średnio co 3 tygodnie jadę i w pewnym momencie, po ok. 30 km jazdy zauważyłem, że strzałka jedzie "po polu", brak drogi. Nie pomagało żadne ponowne wytyczanie trasy, wyłączanie całego radia, nawet zatrzymanie się i wyłączenie silnika. Mapa się obracała, pokazywała okolicę wokół autostrady, którą jechałem ale też w sposób dosyć przypadkowy, jakby po omacku. Dojechałem tak pod Goleniów bo nie chciało mi się zatrzymywać (trasę znam na pamięć, navi pokazuje ograniczenia i fotoradary) i tam się zatrzymałem po kawę i chyba po zamknięciu auta, kiedy wygaszają się wszystkie systemy, navi wróciła do życia i dalej już wszystko działało. Czy może ktoś ma jakieś sugestie?

  2. #402
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Dzisiaj miałem taką dziwną sytuację: wyjechałem z Berlina, w navi miałem wytyczona trasę, którą średnio co 3 tygodnie jadę i w pewnym momencie, po ok. 30 km jazdy zauważyłem, że strzałka jedzie "po polu", brak drogi. Nie pomagało żadne ponowne wytyczanie trasy, wyłączanie całego radia, nawet zatrzymanie się i wyłączenie silnika. Mapa się obracała, pokazywała okolicę wokół autostrady, którą jechałem ale też w sposób dosyć przypadkowy, jakby po omacku. Dojechałem tak pod Goleniów bo nie chciało mi się zatrzymywać (trasę znam na pamięć, navi pokazuje ograniczenia i fotoradary) i tam się zatrzymałem po kawę i chyba po zamknięciu auta, kiedy wygaszają się wszystkie systemy, navi wróciła do życia i dalej już wszystko działało. Czy może ktoś ma jakieś sugestie?

    Satelita szpiegowski nie widział twojego auta.

  3. #403
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Dzisiaj miałem taką dziwną sytuację: wyjechałem z Berlina, w navi miałem wytyczona trasę, którą średnio co 3 tygodnie jadę i w pewnym momencie, po ok. 30 km jazdy zauważyłem, że strzałka jedzie "po polu", brak drogi. Nie pomagało żadne ponowne wytyczanie trasy, wyłączanie całego radia, nawet zatrzymanie się i wyłączenie silnika. Mapa się obracała, pokazywała okolicę wokół autostrady, którą jechałem ale też w sposób dosyć przypadkowy, jakby po omacku. Dojechałem tak pod Goleniów bo nie chciało mi się zatrzymywać (trasę znam na pamięć, navi pokazuje ograniczenia i fotoradary) i tam się zatrzymałem po kawę i chyba po zamknięciu auta, kiedy wygaszają się wszystkie systemy, navi wróciła do życia i dalej już wszystko działało. Czy może ktoś ma jakieś sugestie?
    Ze dwa albo trzy razy miałem coś podobnego. Pomagało ponowne odpalenie auta (samo wyłączenie radia nie pomagało)

  4. #404
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tak gdzieś w 2004r miałem taką prostą nawigację Mio (taka tania za ~250zł), czasem się jej tak zdarzało - auto jakby jechało kilkadziesiąt/set metrów równolegle do tego co jechałem i samo nie wracało do poprawnego działania - jedyna możliwość naprawy to było zrestartować urządzenie. sądzę że bug albo softwarowy albo sprzętowy że włączył się jakiś offset pozycji - wtedy mapa może też szaleć (obracać się itp), bo próbuje pewnie przyciągać do innych dróg, albo po prostu nie może przyciągnąć pozycji do drogi którą jedziesz i skacze.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #405
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No właśnie coś takiego się działo. Nie pomogło wyłączenie silnika. Musiałem zgasić, poczekać aż wygaszą się wszystkie systemy - po prostu zamknąłem auto i poszedłem na zaplanowaną przerwę w podróży. Jak wróciłem wszystko grało. Dzisiaj byłem w serwisie i był tylko jakiś błąd na komunikację (chwilowa utrata) z radiem. Wczoraj sprawdzałem MES-em - nic nie było. Może MES nie odczytuje wszystkich błędów, poza tym chyba mam uszkodzony adapter niebieski.

  6. #406
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    No właśnie coś takiego się działo. Nie pomogło wyłączenie silnika. .

    Ponowne odpalenie auta - miałem na myśli zgaszenie silnika i odczekanie aż komputery się wyłączą. Sam silnik oczywiście na to nie pomaga.

  7. #407
    Użytkownik Świeżak Avatar BAR30_AR
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    AR
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    54

    Domyślnie

    Czy w tej wbudowanej nawigacji jest opcja "omijaj drogi płatne" ?

  8. #408
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Chyba jest. Drogi płatne, promy, gruntowe.

  9. #409
    Użytkownik Świeżak Avatar BAR30_AR
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    AR
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    54

    Domyślnie

    Ok dzięki

  10. #410
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nowe mapy na Mopar. Przynajmniej dla "małej" navi. Wersja 1026.

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory