Strona 19 z 145 PierwszyPierwszy ... 9101112131415161718192021222324252627282969119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #181
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Akurat jeśli chodzi o ministerstwo cyfryzacji na przykład, działa ono obecnie o wiele sprawniej niż wcześniej - nie chcę wnikać tu w politykę, natomiast są resorty w tym rządzie, które są dość przyzwoite i narzekanie na nie jest raczej objawem ogólnej niechęci niż rozsądnej analizy (Streżyńska vs np Boni to jest jak Busso do silnika z dużego fiata).

    nadal nie bardzo rozumiem jakie to pożyteczne informacje niesie dla Ciebie ostrzeżenie o deszczu za 20 km? Co przez 20 km później ćwiczysz jazdę w poślizgu i testujesz parasolkę - po co Ci to? poza tym co możesz z tym zrobić? "mam hotel w Catanii, ale cholera w Taorminie pada, to pojadę tam przez Palermo - kit że 100km naokoło, ale przynajmniej sucho!" DD

  2. #182
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Wyobraźni to ty makaron nie masz. Taka informacja pozwala Ci na przykład zaplanować inaczej podróż w razie potrzeby. Na przykład, jeśli miałeś zaplanowany przystanek na parkingu leśnym żeby wybiegać/wysikać/nakarmić dzieci, to kiepsko się to sprawdzi w deszczu. Z tą informacją możesz np. podjąć decyzję o zboczeniu z trasy o 5km na stację benzynową, gdzie zrealizujesz powyższe cele pod dachem.
    Albo jak masz zepsute wycieraczki albo nie domykają się elektryczne szyby (o co w Alfie nie trudno) to wiesz, że musisz zmienić trasę żeby ominąć deszcz...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #183
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Jakbym miał czysty samochód, którego sam pieściłem mikrofibrą i zobaczyłbym deszcz za 20KM - na bank bym zawrócił

    - - - Updated - - -

    A tak w ogóle w listopadzie prawdopodobnie będę odbierał Stelvio ( dostawa do PL z końca sierpnia) i ciekawy jestem, czy mogę wymagać najaktualniejszych map (tzn wiem, że mogę) tylko pytanie, czy je dostanę.

    I druga kwestia - skoro da się mieć nawigację on-line w innych samochodach w PL np. w BMW i wszystko działa OK - to dlaczego nie da się w Alfie? To ma być ta nowa siła w segmencie premium, która ma walczyć ze św. trójcą z niemcowni? Dziwne to, szczególnie, że temat mediów nie jest tematem ani specjalnie drogim ani specjalnie trudnym - prostolinijnie myśląc - wystarczy mieć pomysł i skumać się z dobrym dostawcą usług.

  4. #184
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    No niestety, kogoś ten temat przerósł. Ale to może wynikać z czegoś innego, czego sam doświadczam ostatnio. Pracowałem kiedyś w większej firmie - jak wysyłałem zapytanie zaraz dostawałem handlowca i wszyscy spuszczali gacie. Teraz jak pracuję w mniejszej i nawet bym płacił więcej za różne rzeczy (byle ktoś się chciał zintegrować i mógłbym z tego korzystać), to dostaję odpowiedzi po tygodniu, nierzadko "weź spadaj, nasz dział jakiś-tam się nie zgodził na współpracę". Dopiero jak ich postraszę poprzednią firmą (mam jakiś wpływ nadal na wybór dostawców tam, choćby przez rekomendacje) to stawiają się do pionu. [notranslate]Alfa[/notranslate] jest może po prostu za mała jeszcze, żeby Google czy Tomtom chciały z nią gadać.

  5. #185
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Mam odpowiedź od dealera, że Stelvio jest z sierpnia i ma wgraną aktualną mapę.

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    No niestety, kogoś ten temat przerósł. Ale to może wynikać z czegoś innego, czego sam doświadczam ostatnio. Pracowałem kiedyś w większej firmie - jak wysyłałem zapytanie zaraz dostawałem handlowca i wszyscy spuszczali gacie. Teraz jak pracuję w mniejszej i nawet bym płacił więcej za różne rzeczy (byle ktoś się chciał zintegrować i mógłbym z tego korzystać), to dostaję odpowiedzi po tygodniu, nierzadko "weź spadaj, nasz dział jakiś-tam się nie zgodził na współpracę". Dopiero jak ich postraszę poprzednią firmą (mam jakiś wpływ nadal na wybór dostawców tam, choćby przez rekomendacje) to stawiają się do pionu. [notranslate]Alfa[/notranslate] jest może po prostu za mała jeszcze, żeby Google czy Tomtom chciały z nią gadać.
    Hm... możliwe, ale to w końcu FCA i mali to oni nie są... Myślę, że po prostu nie skupili się odpowiednio na tym temacie, może presja czasu, może kiepski "manager projektu"
    Ale - ja tylko przez chwilę się bawiłem i naprawdę obawiałem się gorszego systemu multimedialnego. Z góry założyłem, że lepszy od beemki nie będzie. A w BMW też mają mapy sporo do tyłu, niestety - i tak często jeżdżąc po kraju po klientach wyciągam smartfona i szukam na navi google...

    Ale moi drodzy - pomyślcie logicznie - jeśli alfa miałaby jeszcze lepsze lub porównywalne media z BMW, była absolutnie bezawaryjna - to kto kupowałby BMW czy Audi? - NIKT. I [notranslate]Alfa[/notranslate] przestałaby być taka niszowa...

  6. #186
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    A ktoś wie, kiedy była najnowsza aktualizacja map (w Stelvio, choć to w zaszdzie bez róznicy). Bo ja byłem u nich sierpniu i wtedy twierdzili, że od czerwca nic się nie zmieniło. Czy do dziś od czerwca nie było nowych aktualizacji?

  7. #187
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Aktualizacja 996 data 05.09.2017 r.

  8. #188
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ok dzięki, sprawdzę. Na tym forum można jakoś "nagradzać/podziękować"? 100 lat temu, wiem że były takie opcje na forach

  9. #189
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Masz tą gwiazdkę obok "cytuj zaznaczony tekst" i to chyba tak działa.

  10. #190
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    13

    Domyślnie

    Czy komus przytrafił sie przy instalacji bład pod tytułem "Błąd odczytu pliku aktualizacji. Pobierz ponownie autoryzowany plik"

    Próbowałem chyba wszystkiego.
    Pliki z MOPARu ściągałem już 3 razy (wersje 996)
    Używałem 3 róznych pendrive. Dwa 16gb i jeden 8gb, tego ostatniego nawet nie widziała (widocznie Julka lubi tylko duże pen... drivy)
    Na obu widzianych pendrive'ach występował wyżej wspomniany błąd.
    Używałem formatowania NFTS jak i exFAT.
    Ciągle bez skutku.

    Brak mi pomysłów. Ktoś coś?

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory