Strona 39 z 145 PierwszyPierwszy ... 29303132333435363738394041424344454647484989139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #381
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Zastanawiam się czysto teoretycznie czy oni to jakoś zabezpieczą dla konkretnego auta czy np. osoba która kupiła auto póxniej będzie mogła udostępnić mapy osobie która kupiła auto wcześniej. Teoretycznie.
    Przecież do każdej mapy musisz pobrać certyfikat, bez którego jej nie zainstalujesz. Wystarczy, żeby certyfikat zawierał zaszytą kombinację VIN + wersja mapy.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 07-01-2019 o 22:24
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #382
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Imho ŻADNA nawigacja samochodowa nie może się równać z tą z telefonu. Po pierwsze nawet najdroższy flagowiec jest i tak tańszy niż nawigacja w Giulii. Ma stałe połączenie z internetem. Update. Do wyboru kilkanaście nawigacji, aplikacji do cen paliw, antyradarów itp. Wszystko bezpłatnie i z aktualizacjami. Streetview, oceny, rozpoznawanie głosowe, nawet nie musisz znać adresu hotelu tylko nazwę. Jak ci się znudzi dany telefon to sprzedajesz, dokładasz trochę i znowu masz top of the top na rynku nawigacji. Jak ci się znudzi samochodowa to musisz zmienić cały samochód i znowu wydać 5k. Przy zmianie synchronizuje ci się baza danych i nic nie musisz przepisywać czy pamiętać. Ktoś może powiedzieć że za granicą musisz mieć internet. Zgoda ale nawet w najdroższym roamingu jak będziesz jeździć cały rok to i tak będzie taniej niż nawigacja samochodowa. Oprócz tego są mapy offline takie jak Here czy z pewnością 10 innych. We Włoszech kupiłem internet prepaid za 30 euro. Korzystałem normalnie z telefonu przez tydzień nawigując itp. Nawet 1/3 limitu nie zużyłem.

    Nawigacje samochodowe to relikt przeszłości. To było dobre 10 lat temu jak smartfony raczkowały.
    TMC to też staroć. Tam są informacje o zdarzeniach drogowych a nie płynność ruchu z dokładnością do minut.
    No no. I dlatego uważam że Android auto jest całkiem dobrym rozwiązaniem. U mnie w giuliecie jest działa całkiem fajne, zwlaszcza właśnie przy nawigacji.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Mapy ver 1021 wgrane - godzina i 5 minut (mały ekran navi). Przy okazji zweryfikowałem info z forum o problemach z wgrywaniem danych przez USB (ja nigdy żadnych problemów nie miałem) - kupiłem jakiś czas temu najpodlejszego pendrive'a 32GB w markecie (ale uwaga - nie zgłasza żadnych błędów przy użytkowaniu w kompie, po prostu jest koszmarnie wolny). No i rzeczywiście za pomocą takiego wynalazku nie udało mi się wgrać nowych map; navi uparcie twierdziła, że nie znajduje poprawnych map na pendrive'ie.
    Wniosek - wymagany przyzwoity pendrive, i wtedy zero problemów z przenoszeniem map.
    Czyli jaki żeś ten przyzwoity pendrive kupił?

  3. #383
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    No no. I dlatego uważam że Android auto jest całkiem dobrym rozwiązaniem. U mnie w giuliecie jest działa całkiem fajne, zwlaszcza właśnie przy nawigacji.
    no i właśnie z tego powodu skonfigurowałem swoje auto bez Navi za to z AA, a po ponad 7 miesiącach używania wiem że to był właściwy wybór.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #384
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    ja mam ori navi i powiem, że to jedno z najlepszych navi jakie mialem. jasne że nie jest tak dobre jak to z googla ale mi chodzilo o to żeby telefon leżał w podłokietniku a nie przypięty do szyby lub kablem do AA.

    Nawigacja pokazuje fotoradary (mam tą 8,8') i co najlepsze świetnie działa GŁOSOWO wystarczy wcisnąć 1 przycisk na kierownicy podać adres i voila jedziemy ja bardzo polecam.

  5. #385
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ja również nie narzekam, używałem wielu różnych navi, tanich, drogich, na różnych urządzeniach. W tej brakuje mi tylko możliwości zaznaczenia punktu na mapie i funkcji prowadzenia do niego.

  6. #386
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ja również nie narzekam, używałem wielu różnych navi, tanich, drogich, na różnych urządzeniach. W tej brakuje mi tylko możliwości zaznaczenia punktu na mapie i funkcji prowadzenia do niego.
    I aktywnego "gładzika" do wpisywania celu w navi.

  7. #387
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    ja mam ori navi i powiem, że to jedno z najlepszych navi jakie mialem. jasne że nie jest tak dobre jak to z googla ale mi chodzilo o to żeby telefon leżał w podłokietniku a nie przypięty do szyby lub kablem do AA.

    Nawigacja pokazuje fotoradary (mam tą 8,8') i co najlepsze świetnie działa GŁOSOWO wystarczy wcisnąć 1 przycisk na kierownicy podać adres i voila jedziemy ja bardzo polecam.
    No fajne... to było w 2008r

    Takie fotoradary offline to są dobre na Austrii czy Niemiec gdzie stoją w tych samych miejscach od x lat. W PL to co pół roku zmienia się właściciel, policja, straż miejska, przenośne fotoradary. Nie tędy droga
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #388
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ja również nie narzekam, używałem wielu różnych navi, tanich, drogich, na różnych urządzeniach. W tej brakuje mi tylko możliwości zaznaczenia punktu na mapie i funkcji prowadzenia do niego.
    Ale jest taka możliwość, korzystałem kilka razy gdy nie było adresu a chciałem aby mnie prowadziło w konkretne miejsce. Poszukaj na pewno można to zrobić.

  9. #389
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    wystarczy wcisnąć 1 przycisk na kierownicy podać adres i voila jedziemy ja bardzo polecam.
    Btw to było fajne też jakiś czas temu Teraz nikt nie pamięta czy nawet nie chce znać adresu. Chcę jechać np do hotelu XXX albo YYY. Nie chcę nawet wiedzieć jaki ma adres. Adresy za granicą potrafią być bardzo zawiłe a ich wpisywanie i to jeszcze "kołem fortuny" to zajęcie dla masochistów. Życzę też sukcesu przy wymawianiu tego.

    Owszem to fajna nawigacja ale jakby ją włożyli w 2005 do 159
    W sumie tamta oferowała praktycznie to samo co ta z Giulii dzisiaj

    Oglądałem ostatnio ten filmik
    https://www.youtube.com/watch?v=izle7V1URGQ

    Tam Aston Martin nie mając nowoczesnego infotainmentu wziął go po prostu z Mercedesa i dostosował lekko. To dużo lepsze podejście niż zrobienie swojego słabego i okrojonego z braku czasu. Dlaczego w Giulii nie ma infotainmentu z Fiata czy Jeepa to nie wiem.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #390
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No przecież nie powiedziałem, że jest najlepsza na świecie, tylko, że nie narzekam. Z Google też korzystam i wcale nie jest taka idealna. Zbyt często słyszę "nie mogę ci pomóc" i tu podaje adres, który wcześniej dokładnie głosowo przekazałem. Więc wpisuję ręcznie i jadę. Ten gładzik faktycznie by się przydał, ciekawe, czy można go z wersji USA zaimplementować.

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory