Strona 43 z 145 PierwszyPierwszy ... 33343536373839404142434445464748495051525393143 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #421
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Tak nie ma nawigacji on-line, ale tylko w Polsce ;(


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  2. #422
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Chyba wiadomo od początku, że w Stelvio nie ma nawigacji on-line. W tym zakresie zawsze przegra nawet z GMapsami. Ale dla mnie zaletą jest to, że nie muszę rozkładać pół walizki sprzętu w samochodzie, żeby pojechać, tylko mam wszystko na desce.
    Hmm, ja mam krótki kabel w podłokietniku, telefon się mieści tam, więc nie wiem jakie pół walizki sprzętu.

  3. #423
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Hmm, ja mam krótki kabel w podłokietniku, telefon się mieści tam, więc nie wiem jakie pół walizki sprzętu.
    No to powiem, Wam, że jest super sprawa, nie miota się podpięty telefon, właśnie w poprzednim samochodzie (skoda superb) mnie to denerwowało, bo schowek co prawda był, ale nie dało się zasunąć z wpiętym USB, ktoś pomyślał, nie ma co. Tylko wiecie co mnie wkurza troszkę, to, że nie jest na AA wykorzystany cały ekran, mam 8,8 cala. Nie wiecie, czy Andek będzie coś miał w tym kierunku by wykorzystać cały wyświetlacz jak Carplay w Apple?

  4. #424
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No to powiem, Wam, że jest super sprawa, nie miota się podpięty telefon, właśnie w poprzednim samochodzie (skoda superb) mnie to denerwowało, bo schowek co prawda był, ale nie dało się zasunąć z wpiętym USB, ktoś pomyślał, nie ma co. Tylko wiecie co mnie wkurza troszkę, to, że nie jest na AA wykorzystany cały ekran, mam 8,8 cala. Nie wiecie, czy Andek będzie coś miał w tym kierunku by wykorzystać cały wyświetlacz jak Carplay w Apple?
    Afair port usb w podłokietniku jest opcją.

  5. #425
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Afair port usb w podłokietniku jest opcją.
    Tak, jest to bodajże element pakietu Convenience Plus za jedyne 2700 zł

    Dodatkowo pakiet obejmuje:

    Air Quality System
    Szyba z filtrem przeciwsłonecznym
    Dodatkowy port USB/ Aux w podłokietniku
    Przedni port USB/ gniazdo 12v
    Zewnętrzne podświetlenie klamek drzwi
    System Keyless Entry
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 19-03-2019 o 13:55

  6. #426
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Ale dla mnie zaletą jest to, że nie muszę rozkładać pół walizki sprzętu w samochodzie, żeby pojechać, tylko mam wszystko na desce.
    Jakiej walizki? Wystarczy telefon. Już w drodze do auta włączam nawigację i ustawiam cel (mówiąc tylko asystentowi gdzie chcę jechać). Potem tylko wystarczy przyłożyć do magnetycznego uchwytu. To 100x lepsze i szybsze niż wejście do samochodu i czekanie aż system się załaduje a potem kręcenie kołem fortuny w systemie o responsywności rodem z 2008r. Że o wybieraniu głosowym nie wspomnę. Kiedyś nudziłem się czekając na pasażera i próbowałem się tym bawić. Też 8/10 błędne działanie. Nic się nie zmieniło do 159 (tyle że wtedy to była rewolucja). Ta nawigacja nie ma ŻADNYCH zalet (nawet w stosunku do mapy papierowej). Jeszcze jakby darmo była ale cena to następny żart. Mamy rok 2019 (prawie 1/3 minęła). Google uruchamia platformę do zdalnego grania. "Sztuczna inteligencja" maluje obrazy.

    Ostatnio gdzieś słyszałem, że w Peugeocie segmentu D z 2017 jest nawigacja z subskrypcją ruchu na żywo, omijaniem korków itp. Działa w Polsce bez zarzutu. Można? Nawet nie chcę wiedzieć ile to kosztuje bo pewnie 2-3k max
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #427
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jakiej walizki? Wystarczy telefon. Już w drodze do auta włączam nawigację i ustawiam cel (mówiąc tylko asystentowi gdzie chcę jechać). Potem tylko wystarczy przyłożyć do magnetycznego uchwytu. To 100x lepsze i szybsze niż wejście do samochodu i czekanie aż system się załaduje a potem kręcenie kołem fortuny w systemie o responsywności rodem z 2008r. Że o wybieraniu głosowym nie wspomnę. Kiedyś nudziłem się czekając na pasażera i próbowałem się tym bawić. Też 8/10 błędne działanie. Nic się nie zmieniło do 159 (tyle że wtedy to była rewolucja). Ta nawigacja nie ma ŻADNYCH zalet (nawet w stosunku do mapy papierowej). Jeszcze jakby darmo była ale cena to następny żart. Mamy rok 2019 (prawie 1/3 minęła). Google uruchamia platformę do zdalnego grania. "Sztuczna inteligencja" maluje obrazy.

    Ostatnio gdzieś słyszałem, że w Peugeocie segmentu D z 2017 jest nawigacja z subskrypcją ruchu na żywo, omijaniem korków itp. Działa w Polsce bez zarzutu. Można? Nawet nie chcę wiedzieć ile to kosztuje bo pewnie 2-3k max
    Masz rację. I nie masz racji.

    Owszem, mogło być lepiej.
    W Porsche nawigacja pokazuje tracę wybierając łącznie dojazd do lotniska i czas lotu pokazując o której i z którego lotniska jest wylot.

    Mieszkasz w Warszawie i rozumiem, że bieżaca informacja o korkach jest mega przydatna. We Wrocławiu też. Ja akurat patrzę tylko czy aby dojechać do centrum mam wybrać A4 czy lokalną drogę bo jak autostrada stoi to dupa bo nie ma jak uciec i trzeba czekać.


    Do lokalnych tras nawigacja Alfy daje radę. Na urlopy i dojazd do Włoch też.


    Komendy głosowe działają dla miast bardzo dobrze, dla mniejszych miejscowości których jest o identycznej nazwie kilka w Polsce słabo bo faktycznie trzeba szukać i korzystać z pokrętła o którą konkretnie nam chodzi.

    Mam 159 z końca produkcji i nie masz racji że to jest podobny system, to jest przepaść technologiczna.

    Ale w Alfie nie chodzi chyba o duże ekrany i bajery. ALE powinni się postarać, są z systemami w czarnej dupie i zawsze byli.

  8. #428
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Ale w Alfie nie chodzi chyba o duże ekrany i bajery.
    Oczywiście, że nie. To powinno być w opcji bo nie każdy chce. Ja prawdopodobnie bym nie brał nawet jeśli by była najnowszej technologii po prostu ZAWSZE używam telefonu. Nawet za granicą. Niestety dostajemy co dostajemy.

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Mam 159 z końca produkcji i nie masz racji że to jest podobny system, to jest przepaść technologiczna.
    No nie wiem. Druga moja 159 to była praktycznie ostatnia sztuka z salonu. Miałem full wypas. Oprócz rozdzielczości i ładniejszej grafiki te systemy dla mnie oferują praktycznie to samo jeśli chodzi o nawigację. Tyle że w 159 wkładałem kartę żeby zrobić update a tu muszę czekać 40min z zapłonem, czekać aż będę miał trasę podobną czasowo albo jeździć jak debil z wetkniętym pendrakiem. Mało tego. W 159 był czas w trybie A i B. Tryb B sam mógł się zerować itp. W Brerze były chyba jakieś notatki głosowe o ile dobrze pamiętam.

    Jedyne na plus to że jest BT do np. spotify ale obecnie to pandy mają chyba w standardzie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    ALE powinni się postarać, są z systemami w czarnej dupie i zawsze byli.
    Amen Nie wierzę, że nie da się kupić gotowego lepszego systemu infotainment w dzisiejszych czasach. Albo przynajmniej powinni dać to co w Giuliettcie było albo nawet skopiować z Chryslera/Jeepa/Fiata tylko grafikę zmienić.
    Może to robota dla kolegi [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] Ma smykałkę do takich rzeczy. Dać mu gruby hajs. Rok czasu i z pewnością by zrobił lepszy system niż obecny
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #429
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No nie wiem. Druga moja 159 to była praktycznie ostatnia sztuka z salonu. Miałem full wypas. Oprócz rozdzielczości i ładniejszej grafiki te systemy dla mnie oferują praktycznie to samo jeśli chodzi o nawigację. Tyle że w 159 wkładałem kartę żeby zrobić update a tu muszę czekać 40min z zapłonem, czekać aż będę miał trasę podobną czasowo albo jeździć jak debil z wetkniętym pendrakiem. Mało tego. W 159 był czas w trybie A i B. Tryb B sam mógł się zerować itp. W Brerze były chyba jakieś notatki głosowe o ile dobrze pamiętam.

    Jedyne na plus to że jest BT do np. spotify ale obecnie to pandy mają chyba w standardzie.
    Idę o zakład że mam ostatnią 159 jaka wyjechała z salonu.

    Aktualizacji map zero. W Giuliii co kwartał.
    Nowe mapy w 159 to nowe nazwy ze starą kolekcją map za taką samą kasę (skandal).
    W Giuliii możesz powiedzieć nawiguj do Wrocław Kazimierza Wielkiego i jedziesz. W 159 trzeba było kręcić pokrętłem.

    Muzyka w 159 z USB to dinozaur. Pomija utwory, brak okładek płyt, jest chyba limit katalogów czy wielkości USB.


    Tryby A i B to inny temat.


    Mam pod domem Brerę. W 2007 czytanie SMSów robiło wrażenie (czytało emotki typu uśmiech, oczko ), ale notatek głosowych nie mam i nie kojarzę. "Zadzwoń mama...kochanka..... itp." działało bardzo dobrze. B&M robiło wrażenie, ale niestety nie było rozwijane.


    W Giulii nie korzystam z muzyki BT. Tzn mam w telefonie ulubione rzeczy na karcie w mp3, ale to samo zrzucam na kartę którą wpinam w auto. Nie korzystam ze strimingu.


    W 159/Brerze nie było możliwości słuchania muzyki z telefonu.

    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -



    Amen Nie wierzę, że nie da się kupić gotowego lepszego systemu infotainment w dzisiejszych czasach. Albo przynajmniej powinni dać to co w Giuliettcie było albo nawet skopiować z Chryslera/Jeepa/Fiata tylko grafikę zmienić.
    Może to robota dla kolegi [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] Ma smykałkę do takich rzeczy. Dać mu gruby hajs. Rok czasu i z pewnością by zrobił lepszy system niż obecny [/QUOTE]

    NIE
    W Fiat Chrysler systemy nie są intuicyjne. Jeździłem trochę, używałem, i ten interfejs jest jest do dupy. Jest to nowocześniejsze, ale obsługa wymaga oderwania uwagi od prowadzenia auta.


    Pokrętło w Alfie jest skopiowane z BMW i to jest najbardziej intuicyjny system na świecie. Niestety skopiowali za mało

  10. #430
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Idę o zakład że mam ostatnią 159 jaka wyjechała z salonu.
    Moja miała pierwszą rejestrację 05.01.2012 Wydanie dowodu 04.01.2013.
    Mam fotę
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory