Strona 44 z 145 PierwszyPierwszy ... 34353637383940414243444546474849505152535494144 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #431
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Właśnie wczoraj mówię zaktualizuje navi, mapy zajmują 10,2 GB zatem zakupiłem pendrive'a 16 GB to mówię czapka z dachem, no i tutaj zdziwienie, info że plik się nie zmieści, dostępnych 14,6 GB i o co chodzi?

  2. #432
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    o tandetny pendrive albo złe formatowanie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jakiej walizki? Wystarczy telefon....
    Spoko, kto jak woli. Stelvio to mój pierwszy samochód z fabryczną navi (tylko dlatego ją mam, bo kupiłem egzemplarz ze stocku w którym już była navi) - i pomimo, iż nadal uważam fabryczne navi za zbytek - wygoda ich użytkowania przewyższa każdą akcesoryjną na kabelkach, przyssawkach itp, a integracja z infotainmentem (wyciszanie, przełączanie itp) jest maksymalna. Nie wiem co chcesz komu udowodnić - że tak nie jest, czy co?

  3. #433
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No właśnie nie wiem normalny SanDisk Cruzer 16 GB, taki średni. Czyli na 16 powinno spokojnie wejść? Ale jaja

  4. #434
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No właśnie nie wiem normalny SanDisk Cruzer 16 GB, taki średni. Czyli na 16 powinno spokojnie wejść? Ale jaja
    Sformatuj pendrive w ntfs zamiast fat32.




    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Spoko, kto jak woli. Stelvio to mój pierwszy samochód z fabryczną navi (tylko dlatego ją mam, bo kupiłem egzemplarz ze stocku w którym już była navi) - i pomimo, iż nadal uważam fabryczne navi za zbytek - wygoda ich użytkowania przewyższa każdą akcesoryjną na kabelkach, przyssawkach itp, a integracja z infotainmentem (wyciszanie, przełączanie itp) jest maksymalna. Nie wiem co chcesz komu udowodnić - że tak nie jest, czy co?
    Ale wiesz ze po podłączeniu do Android Auto jednym kabelkiem masz całe sterowanie też zintegrowane, a całość wyświetla się na normalnym ekranie infotainmentu, nawet wskazówki nawi pojawiają się między zegarami? I jak masz kabelek / port usb w podłokietniku to nawet nic nigdzie nie wystaje.

  5. #435
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, formatowanie w NTFS pomogło

  6. #436
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Moja miała pierwszą rejestrację 05.01.2012 Wydanie dowodu 04.01.2013.
    Mam fotę
    Moja 1 rejestracja 10 2011 a kupiłem jako demo w okolicy czerwca 2013

  7. #437
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jakiej walizki? Wystarczy telefon. Już w drodze do auta włączam nawigację i ustawiam cel (mówiąc tylko asystentowi gdzie chcę jechać). Potem tylko wystarczy przyłożyć do magnetycznego uchwytu. To 100x lepsze i szybsze niż wejście do samochodu i czekanie aż system się załaduje a potem kręcenie kołem fortuny w systemie o responsywności rodem z 2008r. Że o wybieraniu głosowym nie wspomnę. Kiedyś nudziłem się czekając na pasażera i próbowałem się tym bawić. Też 8/10 błędne działanie. Nic się nie zmieniło do 159 (tyle że wtedy to była rewolucja). Ta nawigacja nie ma ŻADNYCH zalet (nawet w stosunku do mapy papierowej). Jeszcze jakby darmo była ale cena to następny żart. Mamy rok 2019 (prawie 1/3 minęła). Google uruchamia platformę do zdalnego grania. "Sztuczna inteligencja" maluje obrazy.

    Ostatnio gdzieś słyszałem, że w Peugeocie segmentu D z 2017 jest nawigacja z subskrypcją ruchu na żywo, omijaniem korków itp. Działa w Polsce bez zarzutu. Można? Nawet nie chcę wiedzieć ile to kosztuje bo pewnie 2-3k max
    Czego się czepiasz kurde? Kolega mówi, że walizki to walizki!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    o tandetny pendrive albo złe formatowanie

    - - - Updated - - -



    Spoko, kto jak woli. Stelvio to mój pierwszy samochód z fabryczną navi (tylko dlatego ją mam, bo kupiłem egzemplarz ze stocku w którym już była navi) - i pomimo, iż nadal uważam fabryczne navi za zbytek - wygoda ich użytkowania przewyższa każdą akcesoryjną na kabelkach, przyssawkach itp, a integracja z infotainmentem (wyciszanie, przełączanie itp) jest maksymalna. Nie wiem co chcesz komu udowodnić - że tak nie jest, czy co?
    Jeśli chodzi o navi w aucie to ja nie mam wbudowanej, ale mam Android Auto w Giulietcie. I dla mnie to jest najgenialniejsza navi z genialnych. Mam w tym dwie mapy: Google i Waze. Przełączanie jednym dotknięciem. Wolę Waze, którą poznałem przy okazji AA i uważam, że jest genialna, a dodatkowo bardziej podoba mi się jej grafika. To mapa on-line moderowana przez użytkowników w czasie rzeczywistym. Jedziesz i widzisz miśki w krzakach. Naciskasz odpowiedni przycisk info i za sekundę już wszyscy na swoich mapach mają info, że na tym odcinku drogi, w tym miejscu są miśki. Jak się zwiną i jadą tą drogę następni kierowcy to naciskają przycisk "nieaktualne" i informacja o miśkach znika od razu. Można umieścić na mapie mnóstwo ciekawych informacji np., po wjechaniu w gęstą mgłę też o tym można poinformować innych i jadąc na tej mapie jesteś uprzedzany, że za np. 500 m nagle gęsta mgła. albo zepsute auto na poboczu, a już hitem dla mnie było "uwaga za 500 m dziura czy wyrwa w drodze". Nie wiem, poprawcie mnie: czy wbudowana navi ma takie opcję?
    Dodatkowo AA z Waze ma sporo innych udogodnień. Oczywiście na bieżąco pokazuje i analizuje zatwardzenia, wskazuje objazdy. Czasem jest jakiś tam problem z wyszukaniem tej jednej konkretnej lokalizacji, ale to się zdarza marginalnie. No i oczywiście AA idzie póki co po kablu. To jedyna niedogodność, ale mi nie przeszkadza. Z tym, że ja z navi korzystam tylko w dłuższych trasach, nieznanych miejscach. Jak jeżdżę wokół komina, a to jednak większość moich jazd, to navi nie używam, więc mi kabel wisi.
    Dodatkowo AA ma wszystkie te udogodnienia, że w czasie pracy można słuchać muzyki z karty w telefonie, radia, korzystać z telefonu jednocześnie. Też się ścisza radio czy muza jak jest komunikat z navi czy jak ktoś dzwoni. Wszystko działa naprawdę sprawnie.
    Tyle dla nieznających Androida czy Carplaya.
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 20-03-2019 o 15:15

  8. #438
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Dodatkowo AA ma wszystkie te udogodnienia, że w czasie pracy można słuchać muzyki z karty w telefonie, radia, korzystać z telefonu jednocześnie. Też się ścisza radio czy muza jak jest komunikat z navi czy jak ktoś dzwoni. Wszystko działa naprawdę sprawnie.
    Te dogodności są dostępne również w trybie nawigacji fabrycznej. Bez kabla. Informacje o sytuacji na drodze typu miśki, korek i podobne są znane z Yanosika więc też nic nowego. Jedyna wyższość to mapy Google, a w zasadzie szybkość aktualizacji, chociaż wcale nie we wszystkich przypadkach. Mieszkam od 5 lat w miejscu, w którym na mapach Googli jest łąka (i nie jest to jedyny dom). Wprowadzanie danych do fabrycznej navi faktycznie nie jest zbyt wygodne ale da się z tym żyć. A błędy lub konieczność kilkukrotnego powtarzania celu zdarzają się również w Google Map. Chyba uznam, że nie ma rzeczy doskonałychi trzeba z tym żyć.

  9. #439
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    No, ale co??? Przecież ja nie twierdziłem, że tych udogodnień nie ma w mapie wbudowanej, tylko napisałem, że też są w niewbudowanej.
    Ty masz mapy wbudowane, ja nie. Ty jesteś zadowolony ze swoich, ja ze swoich. Jak mam wszystko w jednym po kablu, Ty masz dwa w jednym, bo musisz mieć mapę i Yanosika, ale bez kabla. Każdy zadowolony. Jednak jak nie musze sobie głowy zaprzątać jakimiś aktualizacjami. I tyle.

  10. #440
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie, reasumując jak widać są zwolennicy tego jak i innego rozwiązania, definitywnie i niezaprzeczalnie jedno jak i drugie rozwiązanie ma zalety i wady, jedni hodują rybki, drudzy zbierają znaczki i to jest właśnie fajne
    A tak zmieniając troszkę temat, wie ktoś może o czymś, że może będzie AA, który wykorzystywałby całą powierzchnię wyświetlacza, tak jak CarPlay? Coś mi się zdawało, że coś kiedyś widziałem tutaj, ale nie mogę znaleźć

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory