Strona 7 z 52 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 516

Temat: Stelvio - testy, porównania, artykuły, filmy i zdjęcia.

  1. #61
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał otto Zobacz post
    Podjechałem wczoraj w Bielsku do FAP i bez żadnego problemu przejechałem się Stelvio 2.0 TB Q4 First Edition.
    No cóż, na szybko powiem że auto jest większe niż widać na zdjęciach,jazda boska ,materiały i jakość montażu to naprawdę bardzo wysoki poziom(czas pokaże jak będzie z trwałością)
    Układ kierowniczy czuły prawie jak w gogarcie,spalanie jakie uzyskałem na odcinku ok25km to 10,5 litra/100.
    Była to jazda w dość gęstym ruchu miejskim w trybie "N" (małe korki,światła,10km ekspresówką do 150km/h,kilka prób mocnych przyspieszeń,na pokładzie 4 osoby.)
    Przy normalnym użytkowaniu wydaje się możliwe do osiągnięcia 9-12 litrów.
    Genialna skrzynia biegów !!!

    Po Świętach Wielkanocnych spodziewają się słabszych wersji i zapraszają do testowania.
    A jak wyglada spalanie przy 140 na włączonym tempomacie i odcinku kilku kilometrow

  2. #62
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    A jak wyglada spalanie przy 140 na włączonym tempomacie i odcinku kilku kilometrow
    Takie testy to u Zachara szukać :-)

    Wiem, że Stelvio jest pozycjonowane w premium. Macan po prostu jest obładowany ciężkimi luksusowymi materiałami, a w Stelvio jest podejście bardziej sportowe, niż luksusowe. I Bogu dzięki, bo od mega luksusu są inne włoskie marki

    Jestem pod wrażeniem lekkości i sprężystości Stelvio, choć preferuję sedany nad suv-ami, to 280 kucyków w uturbionej rzędowej czwórce świetnie się zbiera.

    Popatrzcie od 0:35!



    L.
    Ostatnio edytowane przez Ludvigus ; 14-04-2017 o 09:21

  3. #63
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Dzisiaj pojeździłem Stelvio First Edition. Najważniejsze uwagi:
    Plusy
    + Zawieszenie: W tej wersji (ani nawet w opcji dla Stelvio) nie ma adaptacyjnego zawieszenia (jak Giulia) i już się bałem, że będzie twardo (20' koła). Ale nie jest! Bardzo dobrze tłumi nierówności. Za miękko też nie jest i auto nie przechyla się na zakrętach, nie nurkuje mocno przy ostrym hamowaniu. Czuć, a właściwie nie czuć masy i wielkości auta.
    + Kierownica: wygodna, fajnie leży, spłaszczenie nie przeszkadza przy manewrach, łopatki idealnie pasują. Jedynie może być problem z sięganiem do gałek dla osób co mają mniejsze dłonie, bo łopatki mocno je przysłaniają. A zmiana czułości wycieraczek to trzeba się mocno nagimnastykować - odstęp między gałką a łopatką jest na grubość palca, i teraz włóż tam palec i jeszcze przestaw dźwignię góra/dół (na szczęście nie robi się tego na codzień)
    + Osiągi: Zbiera się ładnie. W trybie D 'kopie' przy zmianie biegów (taki bajerek, ale miły, jedzie do odcinki i nie zmienia sam biegu na wyższy (duży plus). Odgłos... Na pewno lepiej niż kosiarki z BWM, czy Audi, ale nic specjalnego, powiedziałbym, że w S-Maxie mam zbliżony... No, ale nie dla dźwięków taki silnik się wybiera. A Macanem jeździłem tylko z 3.0, więc nie porównuję.
    + Automat: Sam dobrze sobie daje radę, nie szarpie, w trybie ręcznym szybko redukuje biegi.

    Minusy
    - Szumy: Zdecydowanie największy minus. Dzisiaj mocno wieje, ale to nie zmienia faktu, że szumy są dość głośne. Porównywalne, albo nawet trochę większe niż w S-Maxie. Jadąc w jedną stronę było słychać je mocno już od 150km/h, jadąc w drugą stronę od 100km/h. Niestety nie ma nawet w opcji jakiś lepszych szyb (podwójnie klejonych?!) - pewnie przez obniżenie masy.
    - W tej wersji są siedzenia zwykłe, a nie sportowe (jak w Giulii) - szkoda, bo lepiej mi się siedziało w tych sportowych z podparciami bocznymi. Tutaj poszli w lux.
    - W tej wersji nagłośnienie ze średniej półki a nie z najwyższej (HK) - myśłałem, że First Edition to jest wersja max.

    Spalanie: średnie ok 12l/100km. Wynik ok (pewnie po jakimś czasie da się zejść do 11l), mniej więcej takiego się spodziewałem. W S-Maxie (2.0 benzyna, 240KM, automat) mam bardzo zbliżony.

    Ogólnie bardzo pozytywnie, czuć lekkość i zwinność auta. Prowadzi się zdecydowanie jak zwykła osobówka, a nie jak SUV. Jedynie pozycja za kierownicą mówi, że siedzimy w wyższym aucie. Tylko te szumy mnie powstrzymują... Tak samo miałem przy 328i GT (tam już od 120km/h było słychać).

    Jeśli chodzi o wykończenie i jakość, wolę to co oferuje Macan (nie patrzę na X4, Q5, bo to inne auta jak dla mnie) (chociaż skóra w tej Stelvio była top top), bardziej czuć premium - nie wiem jak to inaczej nazwać. Jednak za Stelvio przemawia cena:
    Macan 2.0 (252KM) w dobrej wersji wyposażenia to koszt ok 280k PLN
    Stelvio 2.0 (280KM) w takiej wersji kosztuje 230k PLN.
    Na pewno ta różnica w jakości nie jest warta dodatkowych 50k PLN, a i jeszcze osiągi gorsze.
    Chociaż pan w Porsche przekonywał mnie, że pomimo ceny Macana bez problemu później odsprzedam na rynku wtórnym. Może i ma rację, ale ja kupuję auto dla siebie, a nie dla kogoś po mnie...

    Mam teraz pytanie: czy Giulia szumi przy prędkościach 150+ km/h?
    Ostatnio edytowane przez bartas82 ; 14-04-2017 o 12:45
    Pozdro,
    Bartas

  4. #64
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Mam teraz pytanie: czy Giulia szumi przy prędkościach 150+ km/h?
    Tak szumi :/ Niestety mam wrażenie, że to wynika z walki o wagę i zrezygnowano z lepszego wygłuszenia. Nie jest to uciążliwe ale zauważalne.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #65
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Fiat Croma 1.9 JTDm 16V Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    240

    Domyślnie

    W Motorze jest test Stelvio 210 km First Edition. Generalnie ocena jest dobra a najbardziej rozwaliła mnie wymieniona wada: zbyt częste przeglądy. Czyli co 15k km albo raz w roku. Raczej normalne kilometraż bym utrzymał silnik w normalnej kondycji. Ale takie wady to czepianie się...

    Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

  6. #66
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    W najnowszym "Auto-Moto" 5/2017 test Stelvio z silnikiem diesla 2.2 210 KM. Wymieniają wiele zalet, w tym poczucie "premium" w zaresie wykończenia, nawet w porównaniu do Giulii. Z uwag nieco głośna praca silnika, nieco ograniczona widoczność z uwagi m.in. na szerokie słupki przednie /osobiście po siedzeniu w Stelvio parę dni temu nie wydaje mi się to wielkim problemem/ oraz oczywiście "częste przeglądy" bo co 15.000 km - szczyt absurdu. Najlepiej wyeliminować przeglądy całkowicie. Przejechać jakieś 50-60.000 km a potem laweta i wymiana na kolejny egzemplarz... Ale generalnie test na duży plus, 4,5/5

  7. #67
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    W benzynie co innego ale w dieslu przeglądy co 15 tys. to rzeczywiście trochę mało. Chcą pewnie skoczyć wyżej w rankingach bezawaryjności i dlatego zmniejszyli interwał z 30 tys.

  8. #68
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    nieco ograniczona widoczność z uwagi m.in. na szerokie słupki przednie
    Jechałem osobiście i nic nie odbiega od innych normalnych samochodów. Widoczność do przodu jest bardzo dobra. Może redaktor miał złą pozycję za kierownicą
    Do tyłu za to jest bardzo średnio ale od tego jest kamera

    Aż kupię to Auto Moto
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #69
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jechałem osobiście i nic nie odbiega od innych normalnych samochodów. Widoczność do przodu jest bardzo dobra. Może redaktor miał złą pozycję za kierownicą
    Do tyłu za to jest bardzo średnio ale od tego jest kamera

    Aż kupię to Auto Moto
    Zapomniałem wspomnieć, że jakość obrazu w kamerze też skrytykowali

  10. #70
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    W benzynie rzeczywiście przeglądy co 15k km, ale w dieslu chyba zostawili co 30k km. Pytanie jeszcze jaki jest koszt takiego przeglądu, ale jeśli ktoś robi 30k km rocznie i więcej to ekonomiczniej będzie brać diesla.

    Nie wiem, czy da się ten obraz z kamery rzucić na cały ekran? Bo mi się pojawiał na jednej połowie, a na drugiej auto z czujkami i rzeczywiście dość mało widać (ale to nie przez rozdzielczość tylko samą wielkość obrazu).

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tak szumi :/ Niestety mam wrażenie, że to wynika z walki o wagę i zrezygnowano z lepszego wygłuszenia. Nie jest to uciążliwe ale zauważalne.
    Szkoda :/ Też jestem tego zdania, chociaż samo wygłuszenie uważam jest ok, a bardziej te szyby szumią, czyli jakby chociaż dali w opcji jakieś podwójne, albo akustyczne, czy jak tam zwał to może by pomogło...
    Zapewne w facelifcie poprawią to - tak samo było z Mazda 6.
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 14-12-2023, 09:15
  2. Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2016, 19:56
  3. [164] [33] Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 08:48
  4. Testy, artykuły, porównania...
    Utworzone przez woyteq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 10:08
  5. [145] Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 14:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory