Strona 16 z 52 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 516

Temat: Stelvio - testy, porównania, artykuły, filmy i zdjęcia.

  1. #151
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Tylko zwróć uwagę na to, że znaczna większość czasów jest mierzona na dystansie 20.6 km, tylko nieliczne auta mają podane czasy na pełny dystans.
    Nawet ostatni rekord toru zrobiony przez Porsche był mierzony na dystansie 20.6, czyli dokładnie tym co przejechał stelvio. Wątpie zatem w to, ze Macan będzie na pełnym dystansie testowany.
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...times#Full_lap w tabeli czasów to wyraźnie widać.

    https://www.youtube.com/watch?v=Fh8_2zQZ3xM w tym samym miejscu przestali mierzyć czas.

  2. #152
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie Stelvio - testy, porównania, artykuły, filmy i zdjęcia.

    http://m.auto-swiat.pl/zdjecia,jxkrjd

    Niestety link sie nie otwiera, ale mozna wyszukać po wpisaniu w Google tytułu:

    "Porsche Macan kontra Jaguar F-Pace i Alfa Romeo Stelvio - macanie prestiżu"

    Zabawne jest to, ze wygrywa Macan, drugie miejsce ma F-Pace a Stelvio jest na końcu mimo, ze Stelvio jest...

    - Najszybsze
    - Najmniej pali
    - Obszerniejsze niz Macan (tylko F-Pace wygrywa na tym polu, ale jest najbardziej ociężały ze wszystkich)
    - Najtańsze (gdy porównujemy poziom wyposażenia - do koknkurencji trzeba byłoby dołożyć około 60k pln)
    - Najepiej prowadzi sie w zakrętach

    Główna wada Stelvio jest:

    - Najgorsze manewrowanie na parkingu (średnica zawracania, najgorsza widoczność)

    Dodatkowo ciekawy jest komentarz, ze jeżeli ktoś poszukuje sportowego charakteru, to więcej znajdzie go w Porsche, mimo iz jest wolniejsze od Alfy (i dodam, ze gorzej prowadzące sie w zakrętach).

    Generalnie dość zabawny artykuł.

    I jeszcze dobry komentarz z opinii pod artykułem:

    "Alfa Romeo ma najlepsze osiągi, najmniej pali i jest najzwinniejsza więc w kategorii napęd i zawieszenie zajmuje ostatnie miejsce:-), takie rzeczy tylko w AŚ. "

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 30-09-2017 o 09:44

  3. #153
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Dzisiaj dostałem takiego maila z adresu alfa@mail-promo.alfaromeo.com

    "ALFA ROMEO STELVIO QUADRIFOGLIO, NAJSZYBSZY SUV NA ŚWIECIE

    --------------------------------------------------------------------------------

    Mamy przyjemność podzielić się z Państwem oraz wszystkimi entuzjastami marki [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo informacją o jej kolejnym wspaniałym osiągnięciu.

    [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo Stelvio Quadrifoglio uzyskała tytuł najszybszego samochodu sportowo-użytkowego na świecie, ustanawiając nowy rekord w swojej kategorii na legendarnym torze Nürburgring: 7 minut i 51,7 sekundy. To najkrótszy czas odnotowany w przypadku samochodu klasy SUV - o 8 sekund lepszy od poprzedniego rekordu.

    Jest to kolejne spektakularne osiągnięcie w wyścigowej tradycji Quadrifoglio i historii marki [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo. Przedsmak emocji z jazdy [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo Stelvio Quadrifoglio można poczuć oglądając dostępny tutaj film z ustanowienia nowego rekordu na Nürburgring.

    Zapraszamy na oficjalne strony [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo w mediach społecznościowych, gdzie można zobaczyć najlepsze ujęcia z toru."

    Link do video jest pod adresem: http://www.alfaromeo.pl/swiat-alfy/a...entid=customer
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 11-10-2017 o 21:10 Powód: Tutaj nie prowadzimy dyskusji.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #154
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Witam,
    I ja dzisiaj śmigałem Stelvio 280KM First Edition u dealera - i powiem, że auto robi bardzo dobre wrażenie. A że jestem rozpieszczony przez BMW F10, naprawdę mam dość wysoko ustawioną poprzeczkę - nie to, żebym był snobem itp. tylko po prostu ciężko o samochód lepiej jeżdżący od tego modelu beemki. Już prawie zamówiłem BMW X4, ale po przejażdżce... nie powaliła mnie, więc zacząłem rozważać poważnie nowe X3 G01 - nowość, na żywo jeszcze nie widziałem, ale w grudniu już bym je miał No i pojechałem do salonu Alfy Romeo i po obejrzeniu Stelvio w wersji First Edition zachorowałem! Dziś pojechaliśmy z żoną na testy i... muszę tylko wybrać najlepszą opcję leasingu

    Ale wracając do auta - naprawdę obok Stelvio może stanąć Macan lub Cayenne, F-Pace i Maserati Lavante. Mercedes GLC z tym mydelniczkowatym wnętrzem nie powinien i jako fan BMW powiem, że dotychczasowe X3 i X4 tym bardziej nie powinno się równać ze Stelvio - pewnie nowe X3 będzie na podobnym a nawet wyższym poziomie, ale obecne (szczególnie wnętrze odbiega) na pewno nie. Stelvio to Premium pełną gębą....

    Moje odczucia:
    - wykonanie wnętrza super, jakość skóry na fotelach - rewelacja,
    - kierownica może sie jako nieliczna równać z kierą z BMW M-pakietową.
    - Moc 280KM z benzyny 2.0 turbo - jest OK, nie powala (spodziewałem się lepiej), ale jest bardzo spontaniczne.
    - System multimedialny ogólnie mówiąc - spodziewałem się gorszego, jest całkiem niezły, jakość wyświetlacza jest OK,
    - nagłośnienie Sound System Theatre 9 głośników - tutaj przeciętnie - tzn. nie jest źle, trochę spodziewałem się czystszego grania, ale już może być. Harmann Kardon pewnie jest już petarda, a tutaj tylko wystarczająco, ale zaznaczam, można już słuchać z przyjemnością po ustawieniach.
    - Kamera cofania i ogólnie jakość wyświetlaczy naprawdę dobra - spodziewałem się gorszych - nie mam pojęcia, o co testującym z AŚ i innych brukowców chodziło, jest OK. Oczywiście system iDrive z BMW jest nie do pobicia i mówiąc szczerze - temu z Alfy daleko do BMW, ale tego to i Audi i Merc nie mogą pobić.
    - Prowadzenie - super, tutaj gokart. I nie jest za twarda - dokładnie tego się spodziewałem - na zimę z mniejszymi felgami np. 18cali będzie wręcz miękko - teraz jest 20 cali
    - Klank motoru przy przyspieszaniu - naprawdę fajny - jak znowu czytam jakiś artykuł, że silnik nie brzmi - to mam ochotę spalić całe takie wydawnictwo - silnik brzmi super! Oczywiście to 4 cylindry i nie ma nie wiadomo czego - ale nam (mnie, żonie i synowi samochodziarzowi od urodzenia) się podoba.
    - krytykowany pedał hamulca absolutnie nie zwrócił mojej uwagi - kolejna bzdura.

    Są i minusy, które na szybko udało mi się zauważyć, ale to drobiazgi, np.
    - klank zamykania drzwi przednich - jak u niemców, ale tylne drzwi - jak w Fiacie niestety.
    - Te łopatki trochę przeszkadzają przy obsłudze dzwigienek (kwestia przyzwyczajenia).
    - widoczność faktycznie trochę utrudniają słupki A i duże lustra. Do tyłu jest tak sobie, i tak lepiej niż w X4, ale wiadomo, to takie auta. To nie Skoda Citigo czy VW UP.
    - nawigacja bez wsparcia on-line - tylko wersja offline, nie mamy informacji o korkach itp. To spory minus, choć w BMW to nie standard, za to jest dopłata, nie wiem, czy da się to w ogóle w Alfie dokupić - chyba nie.

    No i najważniejsze - decyzja na TAK została nie ukrywam wsparta dobrą ceną. Cennikowo bez rabatów nie ma jakiejś przepaści, ale po rabatach, gdzie za nowe X3 w podobnej cenie miałbym słabo wyposażone auto, tutaj mamy praktycznie fullwypas z elektryką foteli z pamięcią ustawień (dla mnie ważne), systemy wsparcia jak niesygnalizowana zmiana pasa ruchu, ostrzeganie i hamowanie przed przeszkodą, ochrona pieszego, prawdziwa skóra, i wiele innych. Za to musiałbym dopłacić ze 40 tyś w BMW. No i miałbym silnik diesla190KM, a tutaj mam 280KM - więc...

    No i najgorsze będzie teraz, że moja beemka będzie teraz przy tej zabawce nudna... Ano... nie spodziewałem się, że tak może być.

  5. #155
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    No tak, tez mam F11 i przy AR Stelvio jest nudne ;(



    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  6. #156
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    PP
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4/Lancia Kappa Coupe 2.0 T
    Postów
    184

  7. #157
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Artykuł odnośnie Stelvio na antymoto.com
    http://antymoto.com/test-alfa-romeo-stelvio/

  8. #158
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Nie wiem, czy było już wcześniej, bo film jest z poprzedniej zimy, ale tego typu filmy są wstanie przekonać mnie do Stelvio,
    a szczególnie jego druga część od 9 minuty: https://www.youtube.com/watch?v=Y-MGrCcyDqY

    Warto również obejrzeć fajnie zrobione porównanie z Porsche Macan: https://www.youtube.com/watch?v=vA-EjkTF_xU
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #159
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Coraz bardziej kusi mnie zakup Stelvio Q zamiast Giuli Q... No ale to dopiero za kilka lat

  10. #160
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Stelvio dostało tytuł "Crossover Teksasu" i "Luksusowy Suv Teksasu" Gratulacje http://thenewswheel.com/2018-alfa-ro...texas-by-tawa/

Podobne wątki

  1. Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 14-12-2023, 09:15
  2. Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2016, 19:56
  3. [164] [33] Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 08:48
  4. Testy, artykuły, porównania...
    Utworzone przez woyteq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 10:08
  5. [145] Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 14:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory