Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: S&S

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie S&S

    Czy da się to permanentnie wyłączyć? Bo koszmarnie denerwujące jest... Wyłącza zimny silnik po przejechaniu 200m.
    Giulietta pod tym względem ma dużo lepszy S&S bo nie dość, że nie wyłącza zimnego silnika, to można całkowicie zdeaktywować to coś i całkowicie o problemie zapomnieć...

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Nie da się . Trzeba za każdym razem wyłączać przyciskiem z lewej strony kierownicy.
    Strasznie wku...ia... Może z czasem ktoś znajdzie sposób na permanentne wyłączenie.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    giulia 2.0
    Postów
    18

    Domyślnie

    niestety - takie samo info dostalem od dealera. rano kombinowalem jak zablokowac ciagle wcisniecie przycisku, ale chyba zrezygnowałem w korku. Natomaist chyba na elektroniczny nie zadziała to tak łątwo

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie pamiętam jaki przycisk jest w Giulii, nie da się tak jak w Maździe ? :

    http://mazda3revolution.com/forums/a...4&d=1444296266

    (tzn. można i jakoś tam przez komputer, ale po co )

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    A po co go wyłączać ? Chyba w tak nowoczesnym samochodzie działa na tyle gładko, że nie powinien przeszkadzać w jeździe.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    IMO też nie przeszkadza. W D prawie się nie włącza.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A po co go wyłączać ? Chyba w tak nowoczesnym samochodzie działa na tyle gładko, że nie powinien przeszkadzać w jeździe.
    Zależy od definicji...

    Dla mnie nie jest to akceptowalne, że:
    - wyjazd z garażu (8'C w garażu), przejeżdżam około 400m, skrzyżowanie - wyłączony silnik
    - skręcam w większą ulicę na osiedlu, ale jak to ulica na osiedlu, masa przejść, do świateł mam ok 4km - po drodze 17 przejść dla pieszych (skrzyżowania z innymi uliczkami, czasem bez), jak mam szczęście i jest mało pieszych, to zatrzymam się 2 razy by przepuścić pieszego, jak mam szczęście to silnik wyłączy się tylko raz, bo innym razem nie dam mu się wyłączyć nie zatrzymując całkowicie samochodu.
    - dojeżdżam do skrzyżowania ze światłami, powiedzmy 50% szansy, że postoje i wyłącze silnik
    - dalej jadę normalnie ok 60km/h, przez ok 3.2km, kontrolka wskazania temperatury oleju pokaże pierwszą kreskę
    - światła z duża dwujezdniową ulicą, co najmniej raz wyłączony silnik
    - dalej 5km, dwa skrzyżowania gdzie zazwyczaj jest zielone i jedno skrzyżowanie, gdzie nie wiem jak to jest, ale 4 razy na 5 jest czerwone, a jadę główną drogą (Modlińska, 3 pasy w jedną stronę) - kolejny raz silnik wyłączony (w między czasie silnik zdąży się nagrzać)
    - dojeżdżam do ronda, jak mam szczęście to tylko raz się silnik wyłaczy, jak większy ruch i ktoś zapomniał, że skręca w prawo i przebija się z lewego pasa, albo tir który nie zauważył, że prawy pas skręca w prawo i tak dalej... to wyłącze silnik z 3 razy.
    - dalej most gdański i dojazd pod firmę, na pewno wyłącze silnik raz, a jak mam pecha to z 3 razy...
    Podsumowując, 16km, diesel bez webasto, minimalnie 7 razy wyłączony/włączony silnik. Dla mnie _zdecydowanie_ za dużo...

    Giulietta wyłączy silnik z 3 razy. Bo zanim zagrzeje to nie wyłączy, czyli 4km do pierwszych świateł, nie ważne ile przepuszczę pieszych to nie wyłączy, a potem w korku jak wyłaczy to przy następnym zatrzymaniu samochodu, wielce prawdopodobne, że nie wyłączy. No, a ponieważ 3 to jednak ciągle za dużo, to cieszy mnie, że można permanentnie wyłączyć

    Zawsze mogę nie ustępować pieszym - YOLO driving style
    Czy mniej wyłącza na D to sprawdzę jak będę miał Giulię do jazdy, bo zanim się zdecyduje na zakup to jeszcze chwila będzie...
    Ostatnio edytowane przez Imć ; 12-03-2017 o 15:48

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    To przecież dobrze, że często korzysta z systemu. jeśli gasi na zimnym to znaczy, że silnikowi to nie zaszkodzi a przy okazji nie masz wibracji na postoju, nie musisz słuchać klekotu diesla i do tego mniej trujesz szkodliwymi cząstkami stałymi przechodzących w pobliżu pieszych Same plusy.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A w Giulii nie jest tak, że lekkie-średnie wciśnięcie hamulca nie załączy Start-Stopu, dopiero silne wciśnięcie go aktywuje ? można wtedy stać w korku z lekko wciśniętym hamulcem (ale już na tyle mocnym, że trzymającym auto).

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Zależy od definicji...

    Dla mnie nie jest to akceptowalne, że:
    - wyjazd z garażu (8'C w garażu), przejeżdżam około 400m, skrzyżowanie - wyłączony silnik
    - skręcam w większą ulicę na osiedlu, ale jak to ulica na osiedlu, masa przejść, do świateł mam ok 4km - po drodze 17 przejść dla pieszych (skrzyżowania z innymi uliczkami, czasem bez), jak mam szczęście i jest mało pieszych, to zatrzymam się 2 razy by przepuścić pieszego, jak mam szczęście to silnik wyłączy się tylko raz, bo innym razem nie dam mu się wyłączyć nie zatrzymując całkowicie samochodu.
    - dojeżdżam do skrzyżowania ze światłami, powiedzmy 50% szansy, że postoje i wyłącze silnik
    - dalej jadę normalnie ok 60km/h, przez ok 3.2km, kontrolka wskazania temperatury oleju pokaże pierwszą kreskę
    - światła z duża dwujezdniową ulicą, co najmniej raz wyłączony silnik
    - dalej 5km, dwa skrzyżowania gdzie zazwyczaj jest zielone i jedno skrzyżowanie, gdzie nie wiem jak to jest, ale 4 razy na 5 jest czerwone, a jadę główną drogą (Modlińska, 3 pasy w jedną stronę) - kolejny raz silnik wyłączony (w między czasie silnik zdąży się nagrzać)
    - dojeżdżam do ronda, jak mam szczęście to tylko raz się silnik wyłaczy, jak większy ruch i ktoś zapomniał, że skręca w prawo i przebija się z lewego pasa, albo tir który nie zauważył, że prawy pas skręca w prawo i tak dalej... to wyłącze silnik z 3 razy.
    - dalej most gdański i dojazd pod firmę, na pewno wyłącze silnik raz, a jak mam pecha to z 3 razy...
    Podsumowując, 16km, diesel bez webasto, minimalnie 7 razy wyłączony/włączony silnik. Dla mnie _zdecydowanie_ za dużo...

    Giulietta wyłączy silnik z 3 razy. Bo zanim zagrzeje to nie wyłączy, czyli 4km do pierwszych świateł, nie ważne ile przepuszczę pieszych to nie wyłączy, a potem w korku jak wyłaczy to przy następnym zatrzymaniu samochodu, wielce prawdopodobne, że nie wyłączy. No, a ponieważ 3 to jednak ciągle za dużo, to cieszy mnie, że można permanentnie wyłączyć

    Zawsze mogę nie ustępować pieszym - YOLO driving style
    Czy mniej wyłącza na D to sprawdzę jak będę miał Giulię do jazdy, bo zanim się zdecyduje na zakup to jeszcze chwila będzie...
    Jesteśmy sąsiadami Podjeżdżam do ronda żaba z Wincentego. Do zobaczenia na drodze


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory