Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 121

Temat: Stelvio vs. Veloce

  1. #111
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Ok, źle Cię zrozumiałem.
    U mnie (czy to w Audi, czy w Fordzie) obniżone zawieszenie zawsze szło w parze z adaptacyjnym, ale nie wiem, czy to było po prostu zależne od wybrania pakietów sportowych, czy właśnie od adaptacyjnego zawieszenia.
    Pozdro,
    Bartas

  2. #112
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Nie chcę się rozpisywać na temat tego w czym Stelvio jest lepszy od Veloce, albo na odwrót, bo hejterzy zrobią to lepiej. Jedynie powtórzę, że są to dwa kompletnie różne auta kierowane do dwóch różnych grup docelowych i obydwa są świetne w swojej kategorii. Wykonanie, spasowanie i materiały (skóra) były bez zarzutu w obu autach. Można już zapomnieć o trzeszczącym podszybiu, szumiących owiewkach, czy telepiących się zamkach w drzwiach, które były standardem w pierwszych rocznikach 159-ki.

    Napiszę jeszcze parę słów na temat wrażeń z jazdy testowej Veloce, którą odbyłem dzień wcześniej w innym salonie i w zupełnie innych warunkach drogowych nie bardzo pasujących do testowania takiego auta (godziny szczytu w dużym mieście). W trakcie krótkiej jazdy udało mi jedynie przetestować przyspieszanie i elastyczność na różnych biegach oraz pracę automatycznej skrzyni biegów i hamulców. Podsumuję to krótko: zestawienie tego silnika z automatem ZF to poezja dla Alfisti Dla mnie to auto byłoby spełnieniem marzeń.

    Silnik w tym aucie brzmiał rasowo, ale to podobno kwestia zmodyfikowanego, a nie fabrycznego wydechu. Dawno nie jeździłem benzyną, a do mojego obecnego diesla nie zamierzam porównywać, więc nie będę się rozwodził. Pewnym zaskoczeniem była elastyczność tej benzyny nawet przy niskich obrotach, którą spokojnie można porównać do elastyczności naszych diesli w 159-kach. Dla kogoś, kto od 15 lat korzysta z automatu w Alfach, łopatki do manualnej zmiany biegów w warunkach drogowych są zbędne, chyba że ktoś kupuje Veloce do jazdy na torze, albo przesiada się z manuala i nie wie, co zrobić z prawą ręką

    Veloce ma w standardzie dobrze wyprofilowane sportowe fotele (skóra perforowana) z bardzo dobrym trzymaniem bocznym, ale grubsze osoby mogą mieć problem z biodrami Na mnie pasowały jak dobrze dobrany garnitur Na pewno właśnie takie zamówię nawet gdybym zdecydował się na Stelvio.

    Jeszcze jedna uwaga na koniec: sprzedawca tego auta niespecjalnie mnie zachęcał do Veloce, jakby z góry zakładał, że i tak nie kupię tego auta. Pewnie odbył już sporo takich jazd i uznał, że to kolejny "klient", który przyszedł się jedynie karnąć Alfą z 280-konnym silnikiem. Już sam wybór trasy, na który nie miałem żadnego wpływu, na to wskazuje, a warunki drogowe w jakich odbywała się jazda, nie pozwalały nawet na sprawdzenie auta przy prędkościach autostradowych. Można odfajkować kolejną jazdę dla FCA, a na liczniku nie przybyło zbyt wiele kilometrów, więc jako demówka drożej się sprzeda Chyba nie tak powinno się sprzedawać auta wycenione na 200 tys.
    Odświeżam wątek, który założyłem ponad rok temu po pierwszych jazdach testowych. Zainteresowanych zachęcam do powrotu do pierwszej strony tego wątku.

    Trochę to trwało, ale tytułowy dylemat "Stelvio vs. Veloce" został w moim przypadku rozwiązany. W wyborze między sercem a rozumem zwyciężył … rozsądek i dusza Alfisty Rozsądek, bo czynnik ekonomiczny (czyli cena zakupu) miał tu niebagatelne znaczenie, a dusza Alfisty powstrzymała mnie od kierowania się obecnie panującą modą. Od dzisiaj jestem 100% właścicielem tego oto auta:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04421.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	78.8 KB
ID:	249290   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04425.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	68.4 KB
ID:	249291   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04427.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	74.1 KB
ID:	249292  
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #113
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Gratulacje, prawie jak moja. Tylko ja kierowałem się ergonomią i przede wszystkim oczami pomiędzy którymi mocno waliło serducho... Dlatego kupiłem Stelvio

  4. #114
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Myślałem, że po tylu sceptycznych komentarzach odnośnie Giulii kolega Krzysztof nie zdecyduje się na nową Alfę a tu taka miła niespodzianka Wirus Alfy dał o sobie znać i bardzo dobrze, bo jestem pewien że samochód będzie dawał dużo radości. Gratuluję zakupu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #115
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Myślałem, że po tylu sceptycznych komentarzach odnośnie Giulii kolega Krzysztof nie zdecyduje się na nową Alfę a tu taka miła niespodzianka Wirus Alfy dał o sobie znać i bardzo dobrze, bo jestem pewien że samochód będzie dawał dużo radości. Gratuluję zakupu
    Wirusa Alfy wszczepiono mi 17 lat temu i nie zostałem z niego wyleczony do dzisiaj Problemem były jedynie oferty zakupu, jakie wcześniej otrzymywałem z różnych salonów. Jak ktoś kupuje trzecie auto w polskim salonie, to zna wartość swoich pieniędzy, które chce tam zostawić. Muszę jednak przyznać, że na koniec otrzymałem dodatkowo trzeci rok gwarancji gratis za moją lojalność.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #116
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    589

    Domyślnie

    Dobrze poznaje, Krakow?

  7. #117
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Dobrze poznaje, Krakow?
    Kto był, to wie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #118
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    A przy okazji odświeżenia, wrócę do dylematów z pierwszych stron, odnośnie "wyższego środka ciezkości". To jeden z najbardziej nierozumianych problemów motoryzacji. Chyba z 95% osób kojarzy go tylko wyłącznie z wysokością auta.
    A przecież to nonsens. Jeżeli wyobrazimy sobie wielki kamień o wymiarach 20x20 i wysokości 6 m, to ni uja go nie wywrócicie, tylko dlatego że ma 6 m, czyli 4 x więcej niż samochody.
    Środek ciezkości należy analizować czy to względem wysokości osi kół, szerokosci auta i też umiejscowianiu najcieższych częsci, a nie tylko wysokośc auta.
    Im bliżej jest śrdoek ciezkości osi kół, tym lepiej. Stelvio ma wyżej oś kół, wieć tutaj już nieco niweluje swoją wysokość. Stelvio jest też szersze od Giuli, to tez niweluje część strat.
    Najlepiej pokazują to testy łosia itp, które realnie patrzą na ten problem. Te test pokazują to nawet lepiej niż zwykłe zachowanie w zakecie, bo w nich auto jest rozbujane, więc wysokość (teoretycznie) powinna przeszkadzać bardziej, niż zachowanie w 1 zakręcie.
    I jak to wygląda realnie? Stelvio zachowuje się przy 81 km/h podobnie jak Giulia przy 82 km/h. I co ... czy to jest jakaś przepaść? Bzdura. Jadąc przez las i tak są pewnie tacy, którzy zapierdalają +120, więc czy to będzie 1 czy 2 kmh nie jest żadną róznicą, jak im coś wyskoczy.

    https://www.youtube.com/watch?v=IrQMBfRlzfA
    https://www.youtube.com/watch?v=DMXjC5ytuaY
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 16-08-2018 o 10:03

  9. #119
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ehh piękna
    Gratuluję Jednego kredensu na drodze mniej

    Bliźniaczka pozdrawia
    Piękny kolor. Piękne felgi sam bym takie wybrał ... a nie czekaj
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #120
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AlfaRomeo Stelvio First Edition
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    A przy okazji odświeżenia, wrócę do dylematów z pierwszych stron, odnośnie "wyższego środka ciezkości". To jeden z najbardziej nierozumianych problemów motoryzacji. Chyba z 95% osób kojarzy go tylko wyłącznie z wysokością auta.
    A przecież to nonsens. Jeżeli wyobrazimy sobie wielki kamień o wymiarach 20x20 i wysokości 6 m, to ni uja go nie wywrócicie, tylko dlatego że ma 6 m, czyli 4 x więcej niż samochody.
    Środek ciezkości należy analizować czy to względem wysokości osi kół, szerokosci auta i też umiejscowianiu najcieższych częsci, a nie tylko wysokośc auta.
    Im bliżej jest śrdoek ciezkości osi kół, tym lepiej. Stelvio ma wyżej oś kół, wieć tutaj już nieco niweluje swoją wysokość. Stelvio jest też szersze od Giuli, to tez niweluje część strat.
    Najlepiej pokazują to testy łosia itp, które realnie patrzą na ten problem. Te test pokazują to nawet lepiej niż zwykłe zachowanie w zakecie, bo w nich auto jest rozbujane, więc wysokość (teoretycznie) powinna przeszkadzać bardziej, niż zachowanie w 1 zakręcie.
    I jak to wygląda realnie? Stelvio zachowuje się przy 81 km/h podobnie jak Giulia przy 82 km/h. I co ... czy to jest jakaś przepaść? Bzdura. Jadąc przez las i tak są pewnie tacy, którzy zapierdalają +120, więc czy to będzie 1 czy 2 kmh nie jest żadną róznicą, jak im coś wyskoczy.
    Moim zdaniem na tych filmikach widać bardzo wyraźnie, że Stelvio radzi sobie gorzej (zapewne przez wyższy środek ciężkości). Owszem przejechał cały odcinek przy prędkości początkowej tylko o 1km/h mniejszej niż Gulia (81 vs 82), ale tuż za pierwszym skrętem został bardzo mocno przyhamowany przez ESP (widać, że przez moment samochód jedzie prosto, mimo skręconych kół), czego na przejeździe Gulii nie widać (jak już, to w dużo mniejszym stopniu). Szkoda że filmik z Gulią nie ukazuje prędkości końcowej po przejeździe (żeby porównać z przejazdem Stelvio), bo pewnie jest troche wyższa.

    Ja wyboru Stelvio dokonałem świadomie i jestem oczarowany jego właściwościami jezdnymi (zwłaszcza porównując z moim starym XC60), ale nie oszukujmy się, Gulia napewno jeździ lepiej.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio - cenniki i katalogi
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-03-2020, 09:45
  2. [Stelvio] Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1049
    Ostatni post / autor: 24-11-2018, 09:09
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory