Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 121

Temat: Stelvio vs. Veloce

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Jezdzilem stelvio 280km i giulia 200 km. Nie bedzie to miarodajne ,bo i napedy inne i moc rowniez,ale w moim odczuciu na plus:
    Stelvio- o wiele wygodniejsze wsiadanie,duzo lepsza widocznosc,wiekszy komfort resorowania,wiecej miejsca w srodku,duzo ladniejszy dzwiek silnika ( pakiet lepszy dzwiek) ,wieksza praktycznosc np w zime poprzez przeswit

    Giulia- wieksze czucie auta,mozliwosc ostrej jazdy z lekkim driftem,czuc mniejsza mase,wiekszy lansfaktor.

    Osobiscie nastawiam sie tylko na stelvio,ale oba auta sa bardzo ciekawe.
    280 km w giulii musi robic przeciag.

    Nie wiem skad tyle hejtu na forum. Wlosi daja nam mozliwosc posiadania teraz lub w przyszlosci,naprawde ciekawych samochodow ze swietnymi rozwíazaniami,ktorych konkurencja moze tylko zazdroscic,a do tego mamy palete slusznej pojemnosci silnikow,a nie eko malenstw bez zadnego pazura.

    Ps. Ktos kto pisze o ewentualnym wypadnieciu stelvio z zakretu ,nigdy nie jezdzil stelvio i nie ma bladego pojecia o fantastycznym prowadzeniu tego auta.
    Nie chcę się rozpisywać na temat tego w czym Stelvio jest lepszy od Veloce, albo na odwrót, bo hejterzy zrobią to lepiej. Jedynie powtórzę, że są to dwa kompletnie różne auta kierowane do dwóch różnych grup docelowych i obydwa są świetne w swojej kategorii. Wykonanie, spasowanie i materiały (skóra) były bez zarzutu w obu autach. Można już zapomnieć o trzeszczącym podszybiu, szumiących owiewkach, czy telepiących się zamkach w drzwiach, które były standardem w pierwszych rocznikach 159-ki.

    Napiszę jeszcze parę słów na temat wrażeń z jazdy testowej Veloce, którą odbyłem dzień wcześniej w innym salonie i w zupełnie innych warunkach drogowych nie bardzo pasujących do testowania takiego auta (godziny szczytu w dużym mieście). W trakcie krótkiej jazdy udało mi jedynie przetestować przyspieszanie i elastyczność na różnych biegach oraz pracę automatycznej skrzyni biegów i hamulców. Podsumuję to krótko: zestawienie tego silnika z automatem ZF to poezja dla Alfisti Dla mnie to auto byłoby spełnieniem marzeń.

    Silnik w tym aucie brzmiał rasowo, ale to podobno kwestia zmodyfikowanego, a nie fabrycznego wydechu. Dawno nie jeździłem benzyną, a do mojego obecnego diesla nie zamierzam porównywać, więc nie będę się rozwodził. Pewnym zaskoczeniem była elastyczność tej benzyny nawet przy niskich obrotach, którą spokojnie można porównać do elastyczności naszych diesli w 159-kach. Dla kogoś, kto od 15 lat korzysta z automatu w Alfach, łopatki do manualnej zmiany biegów w warunkach drogowych są zbędne, chyba że ktoś kupuje Veloce do jazdy na torze, albo przesiada się z manuala i nie wie, co zrobić z prawą ręką

    Veloce ma w standardzie dobrze wyprofilowane sportowe fotele (skóra perforowana) z bardzo dobrym trzymaniem bocznym, ale grubsze osoby mogą mieć problem z biodrami Na mnie pasowały jak dobrze dobrany garnitur Na pewno właśnie takie zamówię nawet gdybym zdecydował się na Stelvio.

    Jeszcze jedna uwaga na koniec: sprzedawca tego auta niespecjalnie mnie zachęcał do Veloce, jakby z góry zakładał, że i tak nie kupię tego auta. Pewnie odbył już sporo takich jazd i uznał, że to kolejny "klient", który przyszedł się jedynie karnąć Alfą z 280-konnym silnikiem. Już sam wybór trasy, na który nie miałem żadnego wpływu, na to wskazuje, a warunki drogowe w jakich odbywała się jazda, nie pozwalały nawet na sprawdzenie auta przy prędkościach autostradowych. Można odfajkować kolejną jazdę dla FCA, a na liczniku nie przybyło zbyt wiele kilometrów, więc jako demówka drożej się sprzeda Chyba nie tak powinno się sprzedawać auta wycenione na 200 tys.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    I bardzo dobrze , że się rozpisałeś Twoje spostrzeżenia co prawda są subiektywne ale ciekawe . Daj znać jak się rozwinie sprawa dylematu i jakie dostaniesz oferty na oba auta . Celujesz jeszcze w ten rok z zakupem ?
    Uzgodniłem, że poproszę o ofertę na auto zamawiane do produkcji według własnej specyfikacji i właśnie przez ten weekend zamierzam ją przygotować.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    brawo Krzysztof, pochwal się, co wybierzesz. Mnie martwią te 18' w veloce. na wrocławskie potworne ulice to masakra dla kręgosłupa... Górny Śląsk i Zagłębie mają jednak dużo lepsze drogi, więc moze to i fajna opcja.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Stelvio- o wiele wygodniejsze wsiadanie,duzo lepsza widocznosc

    Ps. Ktos kto pisze o ewentualnym wypadnieciu stelvio z zakretu ,nigdy nie jezdzil stelvio i nie ma bladego pojecia o fantastycznym prowadzeniu tego auta.
    No, odkryłeś Amerykę, że do Suva się latwiej wsiada i więcej z niego widzi, niż do sedana.... Brawo. Trzeba było aż jazdy aby się o tym przekonać.
    Co do zakrętów (inne komentarze na ten temat, z powodu stężenia chamstwa w nich pomijam), to w TVN Turbo był fajny program, gdzie z różnymi prędkościami wchodzono w ten sam zakręt, w warunkach deszczowych, w normalnej jeździe, nie rajdowej.
    Za każdym razem SUV wypadał znacznie gorzej od sedanów czy hatchbacków, z uwagi na wyżej położony środek ciężkości. Proste zasady fizyki. Powtarzam: normalne warunki drogowe, deszcz, ostry zakręt, niebezpieczna sytuacja drogowa, konieczność manewru. wszystkie testowane Suvy poległy w starciu z sedanami.
    Oczywistych faktów nie zakrzyczycie.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    jezdzilem dzis przez ok godzine Stelvio FE (Q4/280KM AT8), troche po bocznych kretych drogach, troche ekspresowka, troche w miescie. w skrocie tylko napisze ze autem jezdzilo sie jak osobowka, praktycznie nie odczulem roznicy, tzn prowadzil sie jak naprawde fajna osobowka. oczywiscie gdyby porownac do Giuli to jakas tam roznica pewnie bedzie (Giulia jezdzilem w zeszlym roku w lecie i byla to 180KM MT8 diesl, nie mam swiezych wspomnien, ale za pare dni mam jezdzic Giulia AT8 200KM, wiec jeszcze dopisze wrazenia), ale jest naprawde dobrze.
    jedyny moment kiedy cos tam odczulem to byla bardziej masa, pod gorke o nachyleniu ok 10% przycinalem na max i rozpedzala sie dobrze ale osobowka z taka moca poszlaby lepiej.
    Auto naprawde fajne (poza drewnem ktore mi sie nie podoba), prezentuje sie tez dobrze, ale Giulia ladniejsza (wybor fajnych felg tez lepszy). Tu fotka auta ktorym sie przejechalem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170412_160011.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	41.6 KB
ID:	226157
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 12-04-2017 o 17:03
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Masasrasa, kurde 1660 kg to jest nic jak na takiego suva xD nasz C5 kombi waży 1630 kg więc uważam że nie ma co narzekać xD
    poza tym nowe Q5 waży od 1720 kg, także nie ma tragedii

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    jeśli chodzi o masę to faktycznie nie odbiega bardzo od osobówek, w sumie to Giulia Veloce która ma Q4 i AT8 waży chyba jakieś 60kg mniej o ile mnie pamięć nie myli. pewnie takie odczucie bo miałem też na pokładzie pasażera (pana z salonu AR, na oko 85kg) a porównuję siłą rzeczy do 159 TBI po chipie, którą na codzień jeżdżę sam, a które jednak nie ma Q4 ani AT (a gdyby miało to ważyłoby pewnie podobnie jak Stelvio).
    Auto naprawdę fajne, trochę agresywnego wyglądu by mu się przydało - np felgi jak w Quadrifoglio - niestety póki co zestaw felg do Stelvio taki sobie, trzeba szukać jakiś od Giuli (o ile pasują).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Rover 45 iDT, Alfa Romeo 159 2.0 JTDm Imola 2 '11
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Auto naprawdę fajne, trochę agresywnego wyglądu by mu się przydało - np felgi jak w Quadrifoglio - niestety póki co zestaw felg do Stelvio taki sobie, trzeba szukać jakiś od Giuli (o ile pasują).
    Powiem szczerze, że dla mnie Stelvio na 20" wygląda podobnie jak moja 159 na 17", tzn. niby nieźle, ale szału nie ma... Wg mnie najlepiej pasowałyby tam 21", a pewnie niektórzy wrzuciliby nawet 22" (podobnie jak 19" w 159).
    I tu się robi problem, bo faktycznie zestaw felg w Stelvio taki sobie, a te z Giulii będą po prostu za małe. Ale to moja subiektywna ocena.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    to suv wiec troche wieksze balony sa sprawa oczywista.mysle ze 19 z ewentuslnie rozmiar mniejszymi oponami wygladalyby przyzwoicie

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Jedynie powtórzę, że są to dwa kompletnie różne auta kierowane do dwóch różnych grup docelowych i obydwa są świetne w swojej kategorii. Wykonanie, spasowanie i materiały (skóra) były bez zarzutu w obu autach.
    Co prawda nie jeździłem (jeszcze), ale oglądałem oba auta. Tak, jak Giulia zrobiła na mnie pozytywne wrażenie na żywo i zaplusowała (wnętrze, gabaryt/linia, szczegóły), tak Stelvio dokładnie na odwrót. Być może układ jezdny i trakcja są świetne w swojej kategorii, ale już design i wnętrze uważam, że nie. Są OK, ale nie świetne. FCA startuje Stelvio do Macana... jak się oba te auta na żywo porówna, to śmiech ogarnia. No sorry, ale nie ma podejścia. Oczywiście Porsche wypada drożej, szczególnie jak się dotknie konfigurator (te felgi po 6-19tys... ), bo wersja bazowa 250KM jest za 230tys, no ale... jak się startuje do jakiegoś przeciwnika to trzeba mieć czym. Dla mnie Stelvio to rozczarowanie wizualne. W klasie może co najwyżej startować do Audi czy BMW. Podkreślam, chodzi o design i materiały.

    Z opisów myślałem, że Stelvio to będzie auto, na które będę zbierał. Teraz już wiem, że na pewno nie. Prędzej będę zbierał na Giulię Veloce - już za sam wygląd i recenzje z jazd

    Aha... Moja subiektywna opinia być może podyktowana jest tym, że jednak jestem bardziej po stronie "typowego" alfisti jeśli chodzi o te grupy docelowe
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Jest gdzieś jakiś polski test veloce od "kogoś dobrego"?
    Ostatnio edytowane przez deadswine ; 13-04-2017 o 22:38

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Co prawda nie jeździłem (jeszcze), ale oglądałem oba auta. Tak, jak Giulia zrobiła na mnie pozytywne wrażenie na żywo i zaplusowała (wnętrze, gabaryt/linia, szczegóły), tak Stelvio dokładnie na odwrót. Być może układ jezdny i trakcja są świetne w swojej kategorii, ale już design i wnętrze uważam, że nie. Są OK, ale nie świetne. FCA startuje Stelvio do Macana... jak się oba te auta na żywo porówna, to śmiech ogarnia. No sorry, ale nie ma podejścia. Oczywiście Porsche wypada drożej, szczególnie jak się dotknie konfigurator (te felgi po 6-19tys... ), bo wersja bazowa 250KM jest za 230tys, no ale... jak się startuje do jakiegoś przeciwnika to trzeba mieć czym. Dla mnie Stelvio to rozczarowanie wizualne. W klasie może co najwyżej startować do Audi czy BMW. Podkreślam, chodzi o design i materiały.

    Z opisów myślałem, że Stelvio to będzie auto, na które będę zbierał. Teraz już wiem, że na pewno nie. Prędzej będę zbierał na Giulię Veloce - już za sam wygląd i recenzje z jazd

    Aha... Moja subiektywna opinia być może podyktowana jest tym, że jednak jestem bardziej po stronie "typowego" alfisti jeśli chodzi o te grupy docelowe
    Ty Heretyku [emoji13] [emoji13] [emoji13] Spalą Cię na stosie wybrańcy Sergio)
    Jak tak możesz....



    Ale masz rację. Baa 200% racji.
    Dałbym like, ale nie umiem na tapatalku[emoji14]

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio - cenniki i katalogi
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-03-2020, 09:45
  2. [Stelvio] Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1049
    Ostatni post / autor: 24-11-2018, 09:09
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory