Strona 1 z 13 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 121

Temat: Stelvio vs. Veloce

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie Stelvio vs. Veloce

    Jestem świeżo po dwóch próbnych jazdach. Stelvio vs. Veloce. Obydwa auta w topowych wersjach 280 KM AT8 Q4.
    Można by dużo napisać o wrażeniach z jazdy, ale podsumuję to krótko:
    Rozum podpowiada Stelvio, serce ciągnie do Veloce
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Krzysztof a dlaczego rozum podpowiada Stelvio ? Veloce też ma Q4 i w większości przypadków sprawdzi się lepiej niż Stlevio. Potrzebujesz większego prześwitu i więcej miejsca w bagażniku ?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    no i Stelvio łatwiej wylecisz z zakrętu wyższy srodek ciężkości... więc rozum to jednak Veloce

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    no i Stelvio łatwiej wylecisz z zakrętu wyższy srodek ciężkości... więc rozum to jednak Veloce
    Niesamowicie bawią mnie twoje obecne posty gdy zestawiam je z twoimi wypowiedziami sprzed około pół roku
    Ostatnio edytowane przez Pitero ; 08-04-2017 o 06:28
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Jestem świeżo po dwóch próbnych jazdach. Stelvio vs. Veloce. Obydwa auta w topowych wersjach 280 KM AT8 Q4.
    Można by dużo napisać o wrażeniach z jazdy, ale podsumuję to krótko:
    Rozum podpowiada Stelvio, serce ciągnie do Veloce
    Jezdzilem stelvio 280km i giulia 200 km. Nie bedzie to miarodajne ,bo i napedy inne i moc rowniez,ale w moim odczuciu na plus:
    Stelvio- o wiele wygodniejsze wsiadanie,duzo lepsza widocznosc,wiekszy komfort resorowania,wiecej miejsca w srodku,duzo ladniejszy dzwiek silnika ( pakiet lepszy dzwiek) ,wieksza praktycznosc np w zime poprzez przeswit

    Giulia- wieksze czucie auta,mozliwosc ostrej jazdy z lekkim driftem,czuc mniejsza mase,wiekszy lansfaktor.

    Osobiscie nastawiam sie tylko na stelvio,ale oba auta sa bardzo ciekawe.
    280 km w giulii musi robic przeciag.

    Nie wiem skad tyle hejtu na forum. Wlosi daja nam mozliwosc posiadania teraz lub w przyszlosci,naprawde ciekawych samochodow ze swietnymi rozwíazaniami,ktorych konkurencja moze tylko zazdroscic,a do tego mamy palete slusznej pojemnosci silnikow,a nie eko malenstw bez zadnego pazura.

    Ps. Ktos kto pisze o ewentualnym wypadnieciu stelvio z zakretu ,nigdy nie jezdzil stelvio i nie ma bladego pojecia o fantastycznym prowadzeniu tego auta.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 08-04-2017 o 00:18

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Tak prawdę mówiąc to tzw "klient docelowy" i stelvio i giulii się nawet nie zbliży do tych granic, gdzie środek ciężkości będzie mieć znaczenie - w sensie wypadania z zakrętu. Więc w zasadzie to bliżej prawdziwych potrzeb jest paradoksalnie stelvio.
    I przy okazji nazywa się Alfa Romeo, wiec nobilituje
    Jak Porsche... Macan zanaczek jest, historia jest, jest fajnie
    W zasadzie równie dobrze w sensie wypadania z zakrętów może być dacia duster, tuareg czy inna niva.

    Pakiet dźwiękowy??? Obym źle rozumiał...

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Tak,dobrze rozumiesz ,pakiet lepszy dzwiek. Czasy aut,ktore brzmia jak np moj sec v8,minely dawno i bezpowrotnie. Osobiscie nie widze w tym nic zlego,by elektronika poprawiala wydech. Slyszalem audi 3.0 tdi z takim patentem i bylem pod wrazeniem.

    Reszty postu nie skomentuje,bo widac kolego,ze nie masz bladego pojecia jak jezdzi i stelvio i giulia.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Osobiscie nie widze w tym nic zlego,by elektronika poprawiala wydech. Slyszalem audi 3.0 tdi z takim patentem i bylem pod wrazeniem.
    Że bezpowrotnie - może. Że nie ma w tym nic złego - cóż...taki wydech to coś jak fałszywy uśmiech na twarzy osoby, która nam źle życzy - niby się uśmiecha, ale w oczach widać fałsz i złe emocje. Albo udawany orgazm...no, ale co kto lubi.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Krzysztof a dlaczego rozum podpowiada Stelvio ? Veloce też ma Q4 i w większości przypadków sprawdzi się lepiej niż Stlevio. Potrzebujesz większego prześwitu i więcej miejsca w bagażniku ?
    Mimo że wyglądają podobnie i mają dużo wspólnych elementów, to są dwa kompletnie różne auta w odczuwaniu przyjemności z jazdy!

    Veloce jest zaprojektowane dla kierowcy, a Stelvio jest kierowane do rodziny. Wystarczy otworzyć bagażniki i tylne drzwi za kierowcą, żeby stwierdzić, że adresatem tych aut są dwie różne grupy docelowe! Wcale mnie nie dziwi, że FCA wstrzymało wypuszczenie kombi. Gdyby to miałby być sedan z bagażnikiem, to na 100% nie dorównałby przestronnością wnętrza do Stelvio. Mógłby jedynie zniwelować wady bagażnika w sedanie. Bagażnik w Stelvio jest tak zaprojektowany, że nawet praktyczny do bólu Niemiec nie ma się do czego przyczepić, a oni mają fioła na punkcie geometrii bagażnika i równej linii załadunku. Dla Alfisty to nigdy wcześniej nie miało znaczenia. Potrafiłem się zapakować na wakacje zarówno do 147-ki, jaki i do 159-ki i nigdy nie woziłem boksu na dachu, ani innych rowerów, ale potrafię zrozumieć potrzeby innych, bo takie mają hobby. Tacy ludzie wybiorą Stelvio, a za jego kierownicą może usiąść Alfista, ale ... pod jednym warunkiem: że przestawi swoją psychikę! Ja niestety miałem z tym problem.

    Dokąd jazda testowa Stelvio odbywała się po dwupasmówce, nie miałem żadnych problem z odczuwaniem auta. Jedynie pozycja za kierownicą i większy szum od opon założonych na 20" felgi zdradzał, że jedziemy SUVem. Nie zdziwcie się, jak za niedługo w waszych wstecznych lusterkach pojawi się szybko rosnące scudetto założone na potwora i zacznie mrugać lewym kierunkowskazem - to będzie Stelvio Zwrotność tego auta jest również bez zarzutu. Bez problem zawróciłem (i to dynamicznie, bo zapomniałem, że to nie mój diesel, który rusza ospale) na dwupasmowej drodze rozdzielonej trawnikiem nie szerszym niż 1m. Wyczuwa się pewien przechył przy takich manewrach, ale auto mocno siedzi na czterech łapach i wszystko jest pod kontrolą. Nie miałem okazji pojeździć po szybkich łukach, bo takich tam nie było, a przy mniejszych prędkościach wychyły nadwozia są ledwo wyczuwalne. Na pewno jest z tym lepiej, niż w Jeepie GC. Żeby się w 100% przekonać do Stelvio, musiałbym dostać takie auto na weekend i pojechać sobie np. na Równicę. Do typowej jazdy autostradowej (takiej bez żadnych kompleksów) nic więcej testować nie potrzeba.

    Druga część jazdy testowej odbywała się po asfaltowych drogach piątej kategorii odśnieżania, czyli takich, w których jest więcej dziur, niż asfaltu
    I tutaj zaczął się ... dramat i nie był to dramat auta, bo wszystkie te dziury i nierówności nie robiły na Stelvio żadnego wrażenia, mimo jazdy na 20" felgach. To był dramat kierowcy, który od 9 lat jeździ 159-ką i zwalnia przed każdą tego typu dziurą lub nierównością, żeby nie przerysować przedniego zderzaka. Nie potrafiłem przestawić swojej psychiki i popie...ć po takiej drodze, mimo nalegań sprzedawcy obok. Na niektóre dziurawe odcinki swoją 159-ką w ogóle bym nie wjeżdżał. W końcu odważyłem się przejechać bez zwalnianie przez typowy polski przejazd kolejowy, który ostatni remont miał jeszcze w PRL-u. Udało się bez problemu, ale moja psychika nie potrafiła tego zaakceptować - przecież jeździłem Alfą Romeo, a nie Jeepem GC.

    W końcu stwierdziłem, że do testowania Stelvio na takich drogach za kierownicą siedzi niewłaściwy kierowca i poprosiłem, żeby na ostatnie kilometry usiadła za kierownicą moja pani siedząca do tej pory z tyłu (jeżdżąca na co dzień Jeepem GC), bo słyszałem, jak ona tam z tyłu strasznie cierpi obserwując moją nieporadną jazdę terenową. Bardzo szybko odnalazła się za kierownicą Stelvio i na niej reszta dziur nie zrobiła żadnego wrażenia. Stwierdziła jedynie, że w Stelvio siedzi się nieco niżej, niż w Jeepie, a auto jest sztywniejsze i mniej się wychyla. Nie byłaby sobą, gdyby po powrocie na dwupasmówkę nie wykonała próby przyspieszenia, ale dość szybko pojawiły się światła, na których trzeba było zjechać z powrotem do salonu.

    Rozpisałem się o Stelvio, bo byłem ciekawy, ile w nim jest Alfy, a ile typowego SUVa. Według sprzedawcy proporcje są 90/10, ja bym to ocenił na 75/25, ale nie miałem okazji nim pojeździć we wszystkich warunkach. Na pewno nie jest to auto dla typowego Alfisti, chyba że ktoś potrafi szybko przestawić swoją psychikę. Na razie cały czas mam tytułowy dylemat i nie wiem, czy chcę się kierować sercem, czy rozumem. Zamierzam poprosić o ofertę na obydwa auta. Może wtedy będzie mi łatwiej podjąć decyzję.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    I bardzo dobrze , że się rozpisałeś Twoje spostrzeżenia co prawda są subiektywne ale ciekawe . Daj znać jak się rozwinie sprawa dylematu i jakie dostaniesz oferty na oba auta . Celujesz jeszcze w ten rok z zakupem ?
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio - cenniki i katalogi
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-03-2020, 09:45
  2. [Stelvio] Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1049
    Ostatni post / autor: 24-11-2018, 09:09
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory