Strona 20 z 89 PierwszyPierwszy ... 10111213141516171819202122232425262728293070 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #191
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lusaczek Zobacz post
    Najważniejsze ze MISSANO BLUE
    Gratulacje.

    Chciałbym zobaczyć ten kolor w realu, bo na fotkach wygląda obłędnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    a ja mam pytanie inne, po co wydawać ca 150k pln na blache na kołach?
    Argument 1.
    Zdecydowanie zdecydowana większość kupuje auta w tej cenie w leasingu, na firmę itp.

    Argument 2.
    Jak ktoś się pasjonuje motoryzacją, to może wydać te 150 tyś zł.
    Inaczej postrzega się auto jako zwykłe narzędzie przemieszczania się, a inaczej jako "obiekt kultu".
    Jak ktoś się pasjonuje znaczkami, to może za kawałek papierku na kleju dać więcej niż 150 tyś zł.

  2. #192
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Jestem nowy na forum, nigdy też nie miałem samochodu tej marki. Aktualnie jeżdżę Citroenem C5 z 2007 roku 2.0 HDI (Diesel). Rozglądam się za nowym samochodem, w rachubę wchodzi tylko zakup nieużywanego auta. Jestem agentem handlowym, w związku z tym szukam samochodu, którym będzie się przyjemnie podróżowało, auto będzie też użytkowane prywatnie- jazda po mieście, zakupy, wakacje itd. Jak na razie jestem na początku zakładania rodziny, nie mam dzieci, ale nie wykluczam, że coś w tej materii w ciągu najbliższych lat może się zmienić. Samochód w przeciwieństwie do tych, które do tej pory użytkowałem, ma być w silniku benzynowym. Eksploatacja samochodu będzie trwała około 7-8 lat. Jak do tej pory jeździłem samochodami dość komfortowymi (Peugeot 406, Citroen C5 2007, oraz służbowy z 2014/15 roku). Rozpatruję parę modeli m.in. Mercedes-Benz W205 C200, [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo Giulia 2.0 200KM, Opel Insignia, Ford Mondeo. Słyszałem, że Giulia jest wykonana z dobrych materiałów, ma bardzo dobrze działającą skrzynię automatyczną, ciekawy silnik, bardzo dobre rozłożenie masy, czuły układ kierowniczy, dobrze się prowadzi. Niepokoją mnie pewne braki w wyposażeniu, chciałbym mieć czujniki parkowania przód+tył, może kamerę cofania, elektrycznie ustawiane fotele, elektrycznie składane lusterka, wbudowany BT- zestaw głośnomówiący, światła ksenonowe, lusterka elektrochromatyczne. Miło by było mieć jeszcze podgrzewaną kierownicę- w zimę przydatna sprawa. Nawigacja mnie nie interesuje i tak głównie korzystam z zewnętrznej, lepszy system audio jeżeli będę potrzebował, to sobie dołożę we własnym zakresie. Fajnie, że w standardzie jest tempomat, systemy bezpieczeństwa informujące o niezamierzonym przekroczeniu linii, system bezpieczeństwa przeciwko potrąceniu pieszych itd. Zakup auta planuję na przyszły rok (wyprzedaż rocznika), zakup na działalność gospodarczą. Zastanawiam się, czy coś jeszcze warto dołożyć do samochodu? U siebie w C5 mam skrętne ksenony, w służbowym skrętne ksenony + doświetlanie statyczne. Zastanawia mnie jak to działa w Giuli? To system tylko statycznego doświetlania, czy snop światła z ksenonów jest kierowany w stronę skręcania kierownicą? Ile taka wersja z wyposażeniem o którym wyżej wspominałem może kosztować? Nie wiem jakich rabatów udziela [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo, jak wyglądają ceny samochodów z wyprzedaży roczników itd? Czy Giulia ma seryjnie klejone akustyczne szyby? Albo czy jest to dostępne w opcji?(nie widziałem tej pozycji w specyfikacji). Czy Giulia nadaje się do tego typu zastosowania, o jakim wspominałem wcześniej? Jest to pierwszy nowy samochód jaki będę dla siebie kupował, a Alfy nigdy nie miałem, stąd te wszystkie pytania.
    Pozdrawiam!

  3. #193
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jesli na dzialalnosc gospodarcza kupujesz, to rabat na auto do produkcji czy ze stocku bedzie fajny - AR dla takich klientow oferuje wersje Business - to jest Giulia w wyposazeniu Giulia + pakiety Lightning (xenony 35W z AFS(skretny)) I pakiet Flota (mala navi, czujniki parkowania tyl I skladane lusterka boczne). To auto kosztuje brutto 125tys (a cennikowo dla prywatnego odbiorcy ok ~160), tak wiec 35tys rabatu na starcie. Do tego musialbys dolozyc pakiet elektryczne fotele (4tys) I pakiet zimowy (podgrz. dysze wycieraczek, podgrzewane fotele I kolo kierownicy 3.4tys). tylko tu nie bardzo idzie dolozyc PDC przod I kamere mi sie wydaje(przynajmniej wg cennika) jak juz sa te pakiety. Poniewaz jednak kiedys wersja Business mialabyc oddzielnym produktem, a ze wzgledu na jakies tam wyceny itp zmienili ze to po prostu Giulia z rabatem dla firm, to wlasciwie nie widze przeszkod zeby skonfigurowac auto od podstawowej wersji Giulia, dodac Lighting, a zamiast Flota, dac Asystent Kierowcy Plus (bez navi) albo Flota Plus (wtedy masz równiez PDC przod wszystkie 3 lusterka elektrochromatyczne, kamere I pare innych (w FLota Plus dodatkowo Navi). Do tego za 900zl koniecznie pakiet Komfort (pare bajerkow, glowny to szyba z filter przeciwslonecznym) I pewnie warto wziasc tylne oparcie kanapy dzielone/rozkladane (w Giuli za doplata, w Super za free ale trzeba zaznaczyc). Mysle ze rabat podobny bedzie.

    Tyle ze wersja Giulia, to tylko czarne wnetrze I szmatki na siedzeniach (za doplata skory, jak rowniez siedzenia sportowe). Cenniki/katalogi/konfigurator nie sa idealne, sa pewne braki najlepiej musialbys pogadac z dealerem sprobowac wycenic sobie auto zarowno zaczynajac od wersji Giulia jak I Super (masz jednak pare smaczkow typu kolory wnetrza, listwy progowe, niektore opcje), okreslic sie czy bierzesz leasing u nich, jakies gwarancje dodatkowe, ubezpieczenia itp, wtedy dealer okresli sie jaki rabat Ci moze dac- moze sie okazac ze Super Ci bardziej spasuje, a cena bedzie podobna.

    jesli nie bierzesz na firme to z rabatami moze byc gorzej - tu moze bardziej auto ze stocku?

    CO do wyprzedazy. na dzien dzisiejszy nie ma za duzo aut na stoku z benzyna:
    http://stock.alfaromeo.pl/szukaj?mar...oc_od=&moc_do=

    luknij jeszcze na otomoto, bo delerzy nie wszystko wrzucaja na stock, a czasem tez daja inne ceny tu I tam. tylko zawsze ograniczony wybor kolorow, wyposazenie ktorego moze nie chcesz a tego co chcesz moze brakowac.

    jeszcze niedawno bywaly auta katalogowo po 190 a do kupienia dla kazdego za 150 (czasem to byly 2016). slabo ogolnie z wyborem, ale tez musialbys pogadac z dealerem, moze z gotowcow gdzies z fabryki w dobrej cenie tez mogliby sciagnac?

    FYI, wkrotce ma dojsc Android Auto I CarPlay - tylko nikt nie wie czy obecne auta bedzie sie dalo zupdatowac w ASO, czy nie, wiec nie wiadomo tez jesli Ci zalezy czy wchodza w gre auta z obecnej wyprzedazy jesli zalezaloby CI na tej funkcji. mysle ze za jakis czas sprawa sie wyjasni.

    z tego co wiem, szyby nie sa akustyczne I nie ma opcji na takie obecnie.

    generalnie auto prowadzi sie swietnie, wyglada nietuzinkowo, ma pare fajnych smaczkow (RWD, carbonowy wal, swietny automat, lopatki (opcja)) jak nie masz duzej rodziny to jak najbardziej Giulia. mi sie marzy Giulia, ale ciagle czekam na SW (kombi, ktore narazie sie nie pojawi, ale moze kiedys?) bo juz rodzina troche wieksza, a aktywnosc sportowa (rowery, przyczepki, wozki itp) tez jak dla mnie raczej wyklucza sedana (mialem 159 sedana, teraz mam SW I mam porownanie).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 26-06-2017 o 10:05
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #194
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    CO do wyprzedazy. na dzien dzisiejszy nie ma za duzo aut na stoku z benzyna:
    http://stock.alfaromeo.pl/szukaj?mar...oc_od=&moc_do=
    (...).
    Przerażająco drogie są te auta na "wyprzedaży" ze stocku (2017 rocznik). Na Veloce mniejsze rabaty niż miałem propozycję na zamówioną z fabryki. Nie wiem, dziwne to trochę. Trochę się zastanawiałem nad jakimś stock'owym zakupem, ale po takiej lekturze to ciężko brać to pod uwagę.

  5. #195
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tak, w benzynie to zostaly praktycznie auta z minimalnym upustem (wczesniej nie brakowalo aut fajnie skonfigurowanych z 30-40tys upustu (niektore byly 2016), ale widac wszystko poszlo). mysle jednak ze na te ze stocku tez jeszcze szlo by cos wynegocjowac, tylko czy sie oplaca? raczej male szanse znalezc konfiguracje 100% pod siebie - tu nie taki kolor, tu nie takie siedzenia, moze niepotrzebna duza Navi, nie te felgi itp. I co z tego ze bedzie rabat jak konfigurujac pod siebie za te same pieniadze albo dostanie sie 100% to co sie chce albo cos taniej sie zlozy lekko kompromisowego. stock to raczej dla klientow indywidualnych, dla firm z tego co sie orientuje lepiej konfigurowac swoje auto z upustem dla firm.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #196
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Lober,
    miałem przez chwilę C5 II generacji z hydroactiv jako drugie auto razem z Alfą.
    Ten C5 to mistrz świata w komforcie. Żadne z wypisanych przez Ciebie aut nie będzie tak komfortowe. Ta jego największa zaleta (dla pasażerów), była dla mnie jako kierowcy największą wadą. Miałem wrażenie, że płynę łodzią. O bezpośrednim układzie kierowniczym C5 nie miał pojęcia. Każdy z tych samochodów prawdopodobnie da Ci większe poczucie kierowania samochodem, a [notranslate]Alfa[/notranslate] uzależni Cię od skręcania.

  7. #197
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za odpowiedź.

    Zdaję sobie sprawę z tego, że w tym segmencie nie znajdę równie komfortowego auta jak Citroen C5 z Hydroactive III lub III+. Ale w PSA też już nie kupię następcy C5, teraz będą SUVy z jakimś nowym, ale niestety gorszym zawieszeniem. Akurat na prowadzenie nie narzekałem, do normalnego poruszania się zupełnie wystarczał, tym bardziej, że ten samochód nie był zaprojektowany dla sportowej jazdy. Miał on zapewnić najwyższy możliwy komfort w swojej klasie i z tego wywiązywał się wzorowo. Oba samochody są w wersji wyposażonej exclusive, w swoim prywatnym mam skrętne ksenony, elektryczne fotele (kierowca i pasażer), lusterko wsteczne elektrochromatyczne, składane elektryczne boczne lusterka, 2 strefową klimę automatyczną, radio z BT, tempomat, akustyczne klejone szyby, ogranicznik prędkości, czujniki parkowania przód+tył, chyba 7 poduszek powietrznych, ABS, ESP, BAS itd.
    W drugiej C5 (ta w ostatniej odsłonie) również w wersji Exclusive doszły jeszcze lepsze w tym wypadku skórzane fotele z większym zakresem regulacji, kolorowy wyświetlacz w zegarach + ekran główny z Navi, przycisk sport wpływający delikatnie na zestrojenie zawieszenia (likwidował problem bujania na autostradzie), jeszcze lepsze zawieszenie Hydroactive III+, asystent ruszania pod górę z elektrycznym hamulcem postojowym, doświetlanie statyczne zakrętów wraz z skrętnymi ksenonami i DRL, oczywiście lepszy silnik ok. 164KM, lusterka zewnętrzne elektrochromatyczne, elektrycznie podnoszona i zamykana klapa bagażnika, plus jakieś bajery typu latarka w bagażniku, lepsza roleta, jakieś inne systemy bezpieczeństwa, i inne rzeczy o których pewnie nie pamiętam, bądź są dla mnie nie istotne. Czego wymagam od następcy? Tego aby miał najbardziej istotne dla mnie wyposażenie, które było już montowane 10 lat wcześniej w samochodzie, którego cena wynosiła niecałe 90 tys zł. Czyli, elektryczne fotele z pamięcią ustawień, elektryczne i elektrochromatyczne lusterka, dobre oświetlenie drogi (ksenony skrętne), czujniki ciśnienia opon, tempomat, dobry poziom bezpieczeństwa itd. Bajery typu podgrzewane fotele, które mnie irytują, możliwość personalizacji oświetlenia i innych wizualnych efektów, system Start&Stop to mnie nie interesuje. Fajnie że [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo w Giuli w standardzie umieściła ten system zapobiegający potrąceniu pieszych i informowania o niechcianej zmianie pasa, ale w samochodzie za dajmy to 130 tys, chciałbym mieć przynajmniej czujniki parkowania z przodu i tyłu, elektryczne fotele i elektrochromatyczne lusterka. Fajnie było by mieć wentylowane fotele i podgrzewaną kierownicę ale jak patrzę to przy takim wyposażeniu jakie mam w 10 letniej i 4 letniej C5 musiałbym zapłacić w okolicach 170 tys zł jak nie więcej. Zgadzam się, samochód dobrze się prowadzi, ma bardzo fajny silnik, dobrą skrzynię biegów, napęd na tył, ale za to nie ma zawieszenia hydroaktywnego, które samo dostosowuje się do warunków na drodze i dodatkowo pozwala na dużą zmianę prześwitu auta, klejonych akustycznych szyb, nie ma jeszcze dostępnej wersji kombi i ogólnie samochód chyba jest mniejszy. Mam duży problem, bo nie przepadam za niemieckimi samochodami, kolejna sprawa jest taka, że wole samochody, które nie wywołują zawiści, to niestety może mieć miejsce w Mercedesie, "O! Mercedesem jeździ to pewnie..." [notranslate]Alfa[/notranslate] nie jest postrzegana w Polsce jako samochód luksusowy, szpanerski, dowartościowujący, a właściciel takiego auta nie jest postrzegany jako osoba obnosząca się ze swoim stanem materialnym. [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo jest postrzegana jako samochód przede wszystkim ładny i tyle mi wystarczy, bo tak samo jest z C5, fakt alfa bardziej rzuca się w oczy, ale nie wywołuje negatywnych emocji, bądź skrępowania, co liczy się np. w kontaktach z klientami. Pomijam całą otoczkę, która narosła wokoło samochodów tej marki, że laweta itd, tak samo ludzie odnoszą się do francuskich aut, ja nie miałem żadnych problemów z tymi samochodami, więc pasuje mi to, że ktoś prędzej pomyśli sobie, że jeżdżę samochodem, który się psuje, aniżeli będzie zazdrościł, wywoła to u kogoś zawiść lub skrępowanie- różnie bywa. Myślałem o Renault Talismanie, ale mimo że ten samochód całkiem fajnie się prowadzi, ma bogate wyposażenie przy rozsądnej cenie, to jednak od osób które go posiadają słyszę również negatywne informacje świadczące o oszczędnościach w zakresie materiałów, spasowania i ogólnej jakości podzespołów. Ponadto malutki bak paliwa, wyklucza ten samochód z moich rozważań. Pozostaje jeszcze nowa Insignia, niestety nic na jej temat jeszcze nie wiem i Ford Mondeo, do którego mam też pewne obawy, jeżeli chodzi o zabezpieczenie antykorozyjne blach. Zakup samochodu planuję na przyszły rok, ale wolę się zacząć za tym rozglądać wcześniej, żeby mieć jakieś pojęcie na temat ceny, wyposażenia, opinii itd. Nie dyskwalifikuję Alfy, ale jeżeli cena będzie znacznie wyższa niż u konkurencji, a otrzymam za nią podobne lub gorsze wyposażenie, to nie będę przepłacał. Oczywiście jeszcze odbędę jazdy próbne, żeby się przekonać jak duża jest różnica w prowadzeniu, komforcie, jakości zastosowanych elementów , spasowania, ergonomii itd. oraz ocenić, co mi bardziej pasuje. Gdyby mi zależało na szpanie, wyglądzie i osiągach to kupiłbym Forda Mustanga GT 5.0 V6, którego można już dostać za 170 tys zł, ale jednak szuakam, czegoś bardziej normalnego, uniwersalnego i przy tym zadowalającego.
    Odnośnie samego kontaktu z Dealerami [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo i konfiguracji auta, tutaj jestem trochę zawiedziony. Zauważyłem, że podobne wpisy pojawiają się tez tutaj na forum. Z racji tego, że nigdy z tą marką nie miałem nic wspólnego, powiedzcie mi proszę, jak ogólnie wygląda kwestia podejścia, obsług, opieki, serwisu wobec osób posiadających samochody tej marki? W razie problemów technicznych sprawa jest załatwiana szybko, profesjonalnie w sposób nie budzący zastrzeżeń, czy jednak zdarzają się niedoróbki, przeciąganie terminów, brak kontaktu itd.?

  8. #198
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Lober wszystko zalezy od konkretnego serwisu. Ja kupowalem u Sobieslawa Zasady w Krakowie i kontakt jest wysmienity. Mialem kilka pytan i zadnych problemow z odpowiedzia. Pierwsza aktualizacja rowniez zrobiona bez zadnych problemow, wszystko sprawnie i bardzo profesjonalnie.

  9. #199
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Kup passata, teraz jest rabat 12k. I za 130k powinieneś się zmieścić w 180 konnym silniku automacie i wentylowanych/ogrzewanych siedzeniach plus dźwiękoszczelne szyby.

  10. #200
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Jestem nowy na forum, nigdy też nie miałem samochodu tej marki. Aktualnie jeżdżę Citroenem C5 z 2007 roku 2.0 HDI (Diesel).
    ...Rozpatruję parę modeli m.in. Mercedes-Benz W205 C200, [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo Giulia 2.0 200KM, Opel Insignia, Ford Mondeo.

    Kup Mondeo albo Insignię. IMO temat wyczerpany.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory