Strona 29 z 89 PierwszyPierwszy ... 19202122232425262728293031323334353637383979 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #281
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    A do mnie dzisiaj przyjechał kurier i zapytał, czy to jest to auto, które ma silnik z Ferrari pod maską To uważam za bezcenne

  2. #282
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfoholik Zobacz post
    Nie porównuje,pytałem ponieważ nie znam w ogóle Skody, nie siedziałem nigdy w żadnej, szukałem po prostu auta z segmentu D o podobnej mocy z ceną < 200, tak żeby się odnieść do posta kolegi wyżej co do ceny Giuli. Superb III po prostu wyskoczył mi w porównywarce, stąd też było moje pytanie. Ja osobiście nie chciałem kupować 3 Alfy, dlatego też zestawiałem ja przy wyborze z A4, C200 i 320i. Cenowo Giulia wyszła najlepiej (nie w katalogu, w salonie ), potem jazda testowa każdym z tych samochodów i wybór padł na Giulie...
    No to się przekonaj sam - wycieczka do salonu Skody, przejażdżka i wyrobisz sobie jakąś opinię. Skoda Superb to bardzo fajny samochód ale całkiem inny samochód (niż Giulia czy BMW3 czy Merc C). Skoda miejscem w środku (praktycznie jak w autach klasy E jak Audi A6), ceną, wielkim bagażnikiem i praktycznością związaną z bycia liftbackiem. Przegra jednak właściwościami jezdnymi, wyglądem wnętrza, unikatowością na drodze, stylistyką nadwozia, wyjątkowością felg, uładem AWD (Haldex FWD z dołączanym tyłem vs Q4 czyli RWD z Maseratti Ghibli SQ4 z dołączanym błyskawicznie przodem). Zależy czego tak naprawdę szukasz. Oba auta są bardzo dobre, tylko błyszczą w całkiem innych kategoriach i są to samochody dla innych użytkowników.

    Jako ciekawostkę Wam napiszę że pewnien znany tuner tu na forum kupił żonie niedawno Skodę 4x4 280HP, mimo że z alfami robi na codzień. Giulia go w ogóle nie przekonuje, właściwie ma do niej wręcz awersje i krytykuje ją bardzo za cenę vs to co się dostaje (i wg niego jakość wykonania). Ale Giulią nie jeździł z tego co wiem. Ja się nie zgadzam z jego opinią, ale on widocznie dla rodziny szukał czegoś całkiem innego. Sam gdybym potrzebował więcej miejsca przy w miarę dobrych osiągach auta, pewnie brałbym Skode Superb 280HP pod uwagę, ale tego nie potrzebuję, i Giulią Veloce jestem zachwycony.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 01-08-2018 o 11:48
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #283
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Jako ciekawostkę Wam napiszę że pewnien znany tuner tu na forum kupił żonie niedawno Skodę 4x4 280HP, mimo że z alfami robi na codzień. Giulia go w ogóle nie przekonuje, właściwie ma do niej wręcz awersje i krytykuje ją bardzo za cenę vs to co się dostaje (i wg niego jakość wykonania). Ale Giulią nie jeździł z tego co wiem. Ja się nie zgadzam z jego opinią, ale on widocznie dla rodziny szukał czegoś całkiem innego. Sam gdybym potrzebował więcej miejsca przy w miarę dobrych osiągach auta, pewnie brałbym Skode Superb 280HP pod uwagę, ale tego nie potrzebuję, i Giulią Veloce jestem zachwycony.
    Wiem o kim piszesz Rozmawialiśmy o tym jakiś rok temu - już wtedy skłaniał się do zakupu Skody, bo Giulią był mocno zawiedziony, głównie z powodu ceny, kiepskiego finansowania i braku kombi. Widzę, że zrobił tak jak mówił
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #284
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Massimo
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 GME
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Giulia jest przystosowana do baja na dachu więc nie powinno być problemu.

    - - - Updated - - -

    Na 2 jazdach testowych nie zauważyłem żeby automat miał opóźniania przy ruszaniu, za to zauważyłem to w passacie. Nie wiem czy to nie wina autohold, i może po prostu w giulia nie był włączony.
    W Stelvio i Gulii niestety nie ma systemu "auto hold". Nie bardzo mogę zrozumieć dlaczego w tej klasie aut w Alfa Romeo nie ma nawet możliwości dobrania tego systemu, jako wyposażenia dodatkowego. Nikt kto wcześniej miał samochód z "auto hold" nie kupi auta bez tego systemu. Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, zwłaszcza do komfortu. Brak "auto hold" wstrzymał niestety moją decyzję o kupnie Stelvio. Mam nadzieję, że tylko czasowo.

  5. #285
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Massimo Zobacz post
    .................... Brak "auto hold" wstrzymał niestety moją decyzję o kupnie Stelvio. Mam nadzieję, że tylko czasowo.
    Jeżeli "auto hold" ma takie znaczenie to lepiej nie kupuj tego auta.

  6. #286
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Massimo
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 GME
    Postów
    11

    Domyślnie

    Do czasu jak nie zacząłem jeździć autem służbowym z systemem auto hold też uważałem, że dodatkowe systemy to niepotrzebne bajery.

    P.S. 80% kilometrów w ciągu roku robię autem w dużym mieście. A w korkach auto hold mega upraszcza prowadzenie i pozwala skupić się tylko na przyjemnościach z jazdy.
    P.P.S. Zachęcam do wypowiedzi posiadaczy Alfy Romeo, którzy przed zakupem auta tej marki posiadali/ posiadają samochód z systemem auto hold?

  7. #287
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Jeździłem "z" i "bez". Dla mnie bez różnicy, zawsze mogę nacisnąć "ręczny" ale prawdę mówiąc nie zdarza mi się jakaś szczególna potrzeba użycia tego gadżetu. I nie czuję się źle z tego powodu.

  8. #288
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cześć,

    Zastanawiam się nad wzięciem auta służbowego - Alfa Romeo Giulia: 2.0 T lub Veloce 2.0 BT.

    Podstawowe pytanie: Czy auto wytrzyma roczne przebiegi na poziomie 40 000 km? Przeglądałem internet i pojawiają się skrajne opinie: auto udane lub niestety znowu skucha (jeżeli chodzi o bezawaryjność).

    Drugie pytanie to chciałbym wziąć albo auto ze stocku (spore rabaty) lub demo - pytanie czy bać się auto demo czy raczej nie?

    Ostatnie pytanie: czy jest w ogóle możliwość dołożenia do auta łopatek? czy niestety nie ma już takiej opcji? znalazłem egzemplarz ze stocku który ma wszystko co potrzebuję oprócz łopatek :/...

  9. #289
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Co do dużych przebiegów - kto to wie, zbyt nowe auto, mało kto tu na forum przekroczył 20-30tyś km.
    Póki co usterki to raczej pierdoły.

    O autach demo była dyskusja - różne opinie. W Bielsku jak jeździłem to pierwsze 5km przejeżdżał dealer żeby rozgrzać samochód, a kolejne 30-50 dopiero ja, więc raczej nie ma problemu bo nie było szansy żeby ktoś pałował silnik bez rozgrzania.

    Dołożenie łopatek teoretycznie możliwe, choć nikt jeszcze nie robił retrofitów w Giulii/Stelvio. Było to dyskutowane jakiś czas temu w którymś wątku, próbowałem to wygooglować ale nie udaje się trafić mi szybko na odpowiednią stronę wątku. Skrótowo, niby jest na to ustawienie w Proxi w MESie, ale praktycznie nikt nie robił Proxi w tych autach jeszcze. Był jeden głos że zablokowało to Body Computer, ale autor nie chciał żadnych szczegółów podać, więc nie wiem na ile jest to konkretna opinia i dlaczego mogło dojść do zablokowania. Inna sprawa to gwarancja - robiąc zmiany/proxi praktycznie anulujesz gwarancję.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #290
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Cześć,

    Zastanawiam się nad wzięciem auta służbowego - Alfa Romeo Giulia: 2.0 T lub Veloce 2.0 BT.

    Podstawowe pytanie: Czy auto wytrzyma roczne przebiegi na poziomie 40 000 km? Przeglądałem internet i pojawiają się skrajne opinie: auto udane lub niestety znowu skucha (jeżeli chodzi o bezawaryjność).

    Drugie pytanie to chciałbym wziąć albo auto ze stocku (spore rabaty) lub demo - pytanie czy bać się auto demo czy raczej nie?

    Ostatnie pytanie: czy jest w ogóle możliwość dołożenia do auta łopatek? czy niestety nie ma już takiej opcji? znalazłem egzemplarz ze stocku który ma wszystko co potrzebuję oprócz łopatek :/...
    Mam veloce z 2017. 34000 km i zero awarii. Łopatki są niedokładalne, przynajmniej tak deklarował jeden z dealerów.
    Zakładam, że do zzrobienia w zaciszu niezależnego warsztatu, ale nie wiem jak kwestia gwarancji po takich oporacjach.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory