Strona 45 z 89 PierwszyPierwszy ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #441
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Dla osób z Warszawy, które ASO polecacie na serwisy?
    Polecają Dukiewicza salon obsługę oraz jeden kolega serwisuje tam nawet Q i jest zadowolony. Drugi też zapowiedział że będzie tam jechał ze swoją Q.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #442
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,790

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi. Na pewno przez pierwsze 1-2k km będę jechał raczej ostrożnie a potem już normalnie. Pozdrawiam

    P.S.

    Dla osób z Warszawy, które ASO polecacie na serwisy?
    Silnik układa się dobrych kilka tysięcy km, najważniejsze są faktycznie pierwsze dwa-trzy tysiące. Jak planujesz jeździć tylko przez okres leasingu to możesz pałować od samego początku - ewentualne problemy ( branie oleju itp) wyjdą dopiero przy dużym przebiegu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #443
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Zamierzam jeździć kilka lat jeszcze po leasingu zobaczymy jak będzie. Ogólnie brakuje mi 3 rzeczy w wyposażeniu dodatkowym: pakietu performance, adaptacyjnego tempomatu oraz pakietu comfort. Reszta jest

  4. #444
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    gdzie wy chcecie grzać te 200 km??
    na probe moze kusic szczegolnie w nowym mocniejszym aucie, dlatego wspomnialem zeby sie powstrzymac zanim i silnik i hamulce sie uloza a sami przyzwyczaimy sie do nowego auta. wiesz nie raz np rano w weekend autostrada jest calkowicie pusta - np jak jezdzilem wielokrotnie a1 z Żor 3 pasy pustej drogi, jak sa jeszcze dobre warunki temperaturowe i sucha droga... choc i tak ja w takich warunkach to raczej tempomat na 150 i relaks.

  5. #445
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    150 i relaks.
    uważaj bo przyjdzie [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] i da ci wykład co się stanie jak przekroczysz dozwoloną prędkość

    Swoją drogą już się wypowiadałem wiele razy na temat docierania. Podsumowując docieranie nie jest wymagane ale jak już ktoś musi bo będzie lepiej spał to długa jazda z jednostajnym dużym obciążeniem czyli właśnie tempomat na autostradzie to najgorzej dla nowego silnika. Nie to, że umrze po 100tys ale lepsze jest korzystanie z całego zakresu obrotów i różne obciążenie.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #446
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    długa jazda z jednostajnym dużym obciążeniem czyli właśnie tempomat na autostradzie to najgorzej dla nowego silnika. Nie to, że umrze po 100tys ale lepsze jest korzystanie z całego zakresu obrotów i różne obciążenie.
    i tu sie zgadzam, o tym tempomacie na 150km/h to bylo odnosnie tego ze 200km/h nie gonie. Moja w piersze 2 tys km Giulia nie widziala autostrady/tempomatu a wlasnie jezdzilem dystanse minimum 15km - np z pracy do domu mialem 3.5km ale jezdzilem na okolo zeby ja najpierw rozgrzac a potem pokorzystac troche z obrotow, poredukowac biegami itp itd. moze przesadzalem, ale z drugiej storny czulem taka frajde z jazdy ze chetnie jezdzilem na okolo
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #447
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Alfę wczoraj odebrałem i muszę przyznać że już się zakochałem ) świetnie się jeździ. Spalanie na trasie lekko jadąc w trybie A wyszli 7,5 (wersja 280km Veloce) póki co spokojnie ja docieram z rzeczy które zauważyłem to nie działa mi system start stop - ale w serwisie mi powiedział że to normalne że komputer sam wykryje kiedy włączyć SS (ja się nawet cieszę). Druga sprawa to auto wchodzi w tryb żeglowania - bardzo fajne ) brakuje mi aby wyświetlacz pomiędzy zegarami miał trochę więcej funkcji i swoją gałkę do sterowania - np wybór kontaktu do telefonowania ale idzie się przyzwyczaić. Niezdecydowanym gorscot polecam model. Przesiadłem się z Lexusa i uważam że w tej chwili w tych $$ jest to jedna z ciekawszych ofert na rynku ) prowadzenie sztos

  8. #448
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Alfę wczoraj odebrałem i muszę przyznać że już się zakochałem ) świetnie się jeździ. Spalanie na trasie lekko jadąc w trybie A wyszli 7,5 (wersja 280km Veloce) póki co spokojnie ja docieram z rzeczy które zauważyłem to nie działa mi system start stop - ale w serwisie mi powiedział że to normalne że komputer sam wykryje kiedy włączyć SS (ja się nawet cieszę).
    Witaj w klubie "no S&S" Daj znać po ilu kilometrach włączy się pierwszy raz, bo ja się doczekałem dopiero pod granicą CZ/AU i jakoś nie brakuje mi na co dzień tego systemu. No i oczywiście gratuluję właściwego wyboru
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #449
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    W ogóle nie tęsknię za s&s mam nawet wrażenie że Alfa specjalnie to tak zrobiła auta sportowe nie powinny mieć s&s

  10. #450
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    z rzeczy które zauważyłem to nie działa mi system start stop - ale w serwisie mi powiedział że to normalne że komputer sam wykryje kiedy włączyć SS
    Podejście serwisu czasem mnie przeraża.

    Ja swoją odebrałam prawie dokładnie rok temu i S&S zadziałał jak tylko opuściłem bramę wydawalni.

    Dzisiaj zadziałał mi chwilę po odpaleniu przy wskazaniu temperatury 5C.
    Także ten. Coś cię czarują.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory