Strona 46 z 89 PierwszyPierwszy ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #451
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Moje auto było ze stocku - wystawowe w salonie (rok produkcji lipiec 2018) i domyślam się że może akumulator być w gorszej kondycji. Jak do pierwszego serwisu nie włączy się ani razu S&S to wspólne o tym na pierwszej wizycie w ASO. Dla mnie to mały problem bo i tak pewnie bym go wyłączał

  2. #452
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Podejście serwisu czasem mnie przeraża.

    Ja swoją odebrałam prawie dokładnie rok temu i S&S zadziałał jak tylko opuściłem bramę wydawalni.

    Dzisiaj zadziałał mi chwilę po odpaleniu przy wskazaniu temperatury 5C.
    Także ten. Coś cię czarują.

    Start stop jest tylko potrzebny po to by spełnić normy. Technicznie rzecz ujmując jest zbyteczny. I tak producent o tym świetnie wie. W praktyce - mam MITO i tu system SS jest ustawiony tak, że działa zauważalnie zależnie od przejechanego dystansu - im dłuższy tym lepiej i dłużej trzyma wyłączony silnik np. na światłach - wniosek- system zlicza stan naładowania akumulatora i pozwala na SS przy dobrze naładowanym aku i od stanu naładowania uzależnia czas trwania stanu wyłączonego silnika ( z uwzględnieniem aktualnego poboru prądu). Do tej pory oczywistość.
    Giulietta - tu SS praktycznie nigdy nie działa. Ale po naładowaniu akumulatora zewnętrzną elektroniczną ładowarką działa wyśmienicie. Wniosek: ustawienie elektroniki w Giulietcie praktycznie eliminuje SS. Ale norma jest spełniona.
    Aku w MITO żyje już 7 rok - fabryczny od nowości, w Giuliecie zacznie 5 rok - też fabryczny od nowości i na razie nic nie wskazuje na rychły zgon akumulatorów. Dla jasności - nie lubię SS.

  3. #453
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Dokładnie, z moich obserwacji tez wynika, że działanie SS zależy głównie od stanu naładowania akumulatora. Ja kupiłem Julkę używaną, stała u dealera od ok 3ech miesięcy. Nie wiem, czy doładowywali akumulator czy od czasu do czasu przepalali. Kupowałem w połowie grudnia. Na jeździe próbnej przejechałem ok 15 km, SS nie zadziałał ani raz. Temperatura była 2-3 stopnie na plusie. Nawet miałem spytać sprzedawce o SS, ale jakoś wyleciało mi z głowy. Zresztą nie przejmowałem się nim zbytnio, ważniejsze rzeczy były. Julkę przyprowadziłem tydzień po tym, jechałem do domu ponad 300 km. SS nie zadziałał ani razu. Później po kilku jazdach w odstępach 2 dniowych zadziałał. Ostatnio auto stało tydzień czasu, silnik odpalił bez problemu, ale ani wczoraj ani dziś SS nie zadziałał. Pewnie zadziała znowu jak trochę pojeżdżę, a postoje nie będą zbyt długie. Aha i mam jeszcze pytanie do właścicieli Giulii, czy jeśli wyłączycie SS to działa Wam Hill Holder? Bo i mnie wtedy nie działa.

  4. #454
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Działa.

  5. #455
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    No ja właśnie będę obserwować działanie s&s. A pytanie z innej beczki: jak wyłączyć działanie kontroli trakcji? Oprócz zmiany dna nigdzie nie widziałem przycisku od kontroli trakcji

  6. #456
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    No ja właśnie będę obserwować działanie s&s. A pytanie z innej beczki: jak wyłączyć działanie kontroli trakcji? Oprócz zmiany dna nigdzie nie widziałem przycisku od kontroli trakcji
    Trybem Race

  7. #457
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    No ja właśnie będę obserwować działanie s&s. A pytanie z innej beczki: jak wyłączyć działanie kontroli trakcji? Oprócz zmiany dna nigdzie nie widziałem przycisku od kontroli trakcji
    dla aut bez Security Gateway (produkcja <2018) można chwilowo wyłączyć przez kabelek włączając Dyno Mode w kompie od ABS/TC na 5,10 lub 20 odpaleń samochodu. Druga opcja to zakup takiej przystawki wtykanej do OBD (koszt z EUR300) która wyłącza TC za każdym razem (ale też raczej to działa tylko w autach bez SGW). Pewnie jeszcze podpięcie do kompa ABS interfejsem też to wyłączy, niestety wtedy tryb N i brak również ABS i innych systemów.
    W autach z SGW trzeba ją ominąć - jest schowana gdzieś pod kolumną kierownicy, poduszką, wypina się go i zamiast niego wpina taki bypass (w stanach ok $70) - pewnie to tylko zmostkowanie połączeń do CAN, ale nie widziałem na necie schematów żeby samemu takie coś zrobić.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #458
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    O kurde. Czyli nie ma po prostu przycisku... OMG jak tu będzie można latać bokiem ???

  9. #459
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

    To latania bokiem jest wersja Q, Veloce to zwykły, cywilny samochodzik o sportowym zacięciu, nie dydykowany do jazdy po torze. Ma być przedewszystkim bezpieczny.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #460
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ale mimo tc i q4 veloce ma sklonnosci do pojechania bokiem troche tak zeby nie bylo całkiem przykro (dodanie gazu w zakręcie). mi to wystarcza do odrobiny funu i adrenaliny, a jak ktos chce wiecej to trzeba kombinowac spodobami jakie opisałem wyzej.

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory