Strona 3 z 89 PierwszyPierwszy 1234567891011121353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    To chyba rzeczywiście w małych miasteczkach.
    Wydaje mi się, że w całej Polsce.
    Niestety u nas Alfa kojarzy się z lawetą, wydaje mi się, że za granicą marka postrzegana jest lepiej.
    Pewnie na ten fakt wpływa import egzemplarzy powypadkowych oraz takich które mają duże korekty przebiegu, a w większości przypadków combo

    Odbiegamy jednak od tematu, a mam kolejne pytanie do posiadaczy:
    Jedną z rzeczy, która w 159 denerwuje to fakt, że trzeba uważać na wszelkich dziurach, progach i hopkach, bo samochód lubi przytrzeć o podłoże, jak to wygląda w Giuli?

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Dużo osób, które się wypowiada nt. wyższości jednego samochodu nad drugim nigdy nawet na oczy ich nie widziało, nie mówiąc o jeździe. Ja Ci mogę powiedzieć z doświadczenia bo dawniej w ogóle nie brałem pod uwagi Giuli. Jeździłem dość długo 159 i chciałem zmienić nawet z ciekawości na coś innego. Testowałem wspomnianego C300, 330i Xdrive, Q50 i żaden z nich nie jeździł tak dobrze jak Giulia. To jest tak, że do G chciałem wrócić, cały czas o niej myślałem, chciałem po prostu wsiąść i jechać gdzieś bez celu... Mercedes, BMW czy Infiniti nie wywoływał we mnie tych uczuć. Takie ot to wozidła ( moje czyste subiektywne zdanie ). Jeśli chodzi o wygląd żaden z wspomnianych wyżej samochodów nie wywoływał rekacji na ulicy. Giulia z drugiej strony tak. Przyjemność z jazdy nabrała po prostu dla mnie innego znaczenia. W Alfie bardzo precyzyjny układ kierowniczy naprawdę robi z tego samochodu coś więcej, dorzusisz bardzo dobrą skrzynię biegów i masz udany model.

    Poza tym ile tych merców, bmw i audi jeździ po naszych ulicach ? Stają się wtedy takie bezosobowe. Dla mnie to też miało duże znaczenie, że nie spotkam tego samochodu na każdej ulicy, sklepie czy gdziekolwiek.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Co do Audi, Merca i BMW to odniosłem się tylko do bezsensownej propozycji @Zuczka. Audi i BMW strasznie mi się opatrzyło, ogólnie F30 wygląda dla mnie z niemiecki trójki najsłabiej. C-klasa bardzo podoba mi się z zewnątrz i zapewne przez podobieństwo do S-ki sprawia wrażenie samochodu droższego niż jest
    Nie przejmuje się tym jak samochód jest postrzegany bo kupuję go dla siebie. Giulia mi się podoba i na mojej liście zakupowej jest najwyżej, jednak takie wpadki jak słabe wyciszenie trochę mnie od zakupu odwodzą bo akurat dla mnie jest to dosyć ważne.
    Niewątpliwie na plus dla Giuli jest jej wygląd zewnętrzny i przede wszystkim minimalistyczny ale bardzo ładny środek. W wielu nowych samochodach nie podobają mi się m.in. "doklejane do deski" tablety, a w Giuli jest to rozwiązane bardzo fajnie i z gustem.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,790

    Domyślnie

    Sam przecież pisałeś, że podoba Ci się Merc a Giulię bierzesz tylko pod uwagę bo jest tańsza... W takim razie napisałem, żebyś się nie krępował, bo c-klasę kupisz w podobnej cenie a tablet na desce nie może być decydującym powodem, żeby kupić taki a nie inny model. Jak dla mnie Mercedes klasy C to totalna pokraka z wyglądu,dobry dla kierowców w wieku emerytalnym, także gusta mamy totalnie różne

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    saycool umów się na jazdę testową i sam zobaczysz o co chodzi z tą Giulią Merc to całkiem inna bajka, samochód jest wolniejszy, mniej dynamiczny i taki "klockowaty". Jeśli chodzi o wyciszenie jechałem max 180 ale było całkiem ok i wcale nie jakoś bardzo głośno. Obejrzyj sobie też kilka filmików na YT z przyśpieszeniem czy autostrady. Będziesz miał jakieś porównanie.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    saycool umów się na jazdę testową i sam zobaczysz o co chodzi z tą Giulią Merc to całkiem inna bajka, samochód jest wolniejszy, mniej dynamiczny i taki "klockowaty". Jeśli chodzi o wyciszenie jechałem max 180 ale było całkiem ok i wcale nie jakoś bardzo głośno. Obejrzyj sobie też kilka filmików na YT z przyśpieszeniem czy autostrady. Będziesz miał jakieś porównanie.
    Planuje zrobić jazdę próbną Giulią, Talismanem i C klasą chyba, że w międzyczasie jeszcze coś innego wpadnie mi do głowy.
    Problem w tym, że podczas krótkiej jazdy próbnej nie da się wszystkiego idealnie sprawdzić, dlatego chciałem zapytać też na forum.

    Mam kolejne pytanie:
    Na niektórych filmach na YT widzę, żę światła do jazdy dziennej tak fajnie mrugają - ustawia się to z menu samochodu czy jest zależne od regionu w którym sprzedawany jest samochód?
    Jeśli możesz to odpisz też na poprzednie pytanie tzn. czy trzeba uważać na wszelkich dziurach, progach i hopkach, bo samochód lubi przytrzeć o podłoże tak jak 159?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Sam przecież pisałeś, że podoba Ci się Merc a Giulię bierzesz tylko pod uwagę bo jest tańsza... W takim razie napisałem, żebyś się nie krępował, bo c-klasę kupisz w podobnej cenie a tablet na desce nie może być decydującym powodem, żeby kupić taki a nie inny model. Jak dla mnie Mercedes klasy C to totalna pokraka z wyglądu,dobry dla kierowców w wieku emerytalnym, także gusta mamy totalnie różne

    Mniejsze rzeczy niż tablet na desce mogą być dla mnie powodem, żeby samochód skreślić
    Nigdzie nie napisałem, że rozważam Alfę bo jest tańsza.
    Jestem w stanie przymknąć oko na pewne "mankamenty" w używce bo jeśli mnie bardzo zaczną wkurzać to sprzedam samochód praktycznie bez straty i kupię sobie inny.
    Natomiast przy nowym samochodzie za grubo ponad 100 tysięcy zakładam, że będę jeździł 3-5 lat i niechciałbym się przez ten okres wkurzać tylko czerpać przyjemność z jazdy.

    Co do gustu to Merc z zewnątrz mi się bardzo podoba i wygląda na to, że nie tylko mi, pomimo że do emerytur brakuje mi jeszcze z 35 lat https://youtu.be/dbZSZ4Uie-Y?t=37
    Ostatnio edytowane przez saycool ; 23-04-2017 o 18:54 Powód: literówka

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    Na niektórych filmach na YT widzę, żę światła do jazdy dziennej tak fajnie mrugają - ustawia się to z menu samochodu czy jest zależne od regionu w którym sprzedawany jest samochód?
    To jest błędne rejestrowanie świateł LED przez matrycę kamery. Efekt uboczny, światła normalnie dla oka ludzkiego świecą światłem ciągłym.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    To jest błędne rejestrowanie świateł LED przez matrycę kamery. Efekt uboczny, światła normalnie dla oka ludzkiego świecą światłem ciągłym.
    Nie wydaje mi się, bo podobny efekt na żywo widziałem w Audi A5 albo A7.
    Zresztą na niektórych filmach mruga, a na innych nie.

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Nagrywanie 50Hz mruga, 60Hz mniej mruga.

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o progi zwalniające to faktycznie w 159 co chwile przecierałem, w veloce nie - dodatkowo veloce ma większy prześwit od zwykłej giulii o 14mm


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory