Strona 28 z 89 PierwszyPierwszy ... 18192021222324252627282930313233343536373878 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #271
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    z taką kolekcją alf to powinieneś być ambasadorem marki i dostać ją za darmo
    Dzisiaj FCA ma w głębokim poważaniu klientów wiernych marce od lat, nawet jak chcą płacić gotówką. Dobrą cenę dostaniesz tylko wtedy, jak weźmiesz leasing lub abonament. Wygląda to tak, jakby się wstydzili sprzedawać te auta
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #272
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Chyba każdy producent w dzisiejszych czasach preferuje klientów na leasing/abonament. Tak się zastanawiam czy nie wynika to z tego, że potencjalnie większa część takich klientów po tych 2,3 czy 4 latach zwraca auto i duża szansa ze weźmie u nich kolejne no bo są nowsze/lepsze itp. I tak interes się kręci lepiej niż przy klientach którzy kupią za swoje a potem jeżdżą 5-8 lat bo na auto patrzą inaczej - bardziej jak na swoje. Formy finansowania też preferują klientów na krótki najem - np w abonamencie z ALD niższe raty są jak bierze się auto na 2 lata, trochę absurd z naszej perspektywy, ale tak jest.
    Do tego tu sprzeda się GAP, tu dodatkowe ubezpieczenie na życie, tu skasuje się za rejestrację, mandat czy ubezpieczenie w innej firmie dodatkowo i interes się kręci

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    z taką kolekcją alf to powinieneś być ambasadorem marki i dostać ją za darmo
    ja? bez przesady, porównując do niektórych na tym forum to miałem mało alf. Ambasadorami, takimi oficjalnymi, zostają celebryci i tylko tacy dostają auto za free (np chyba Makłowicz pokazywał się ze Stelvio, więc pewnie się jakoś z nim dogadali). Ja jestem ambasadorem za swoje - ilu weźmie przykład ze mnie - może kilku zwróci uwagę na auto czy będę w stanie przechylić szalę decyzji przy wyborze coś pokazując czy opowiadając komuś niezdecydowanemu o aucie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 31-07-2018 o 21:25
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #273
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Chyba każdy producent w dzisiejszych czasach preferuje klientów na leasing/abonament. Tak się zastanawiam czy nie wynika to z tego, że potencjalnie większa część takich klientów po tych 2,3 czy 4 latach zwraca auto i duża szansa ze weźmie u nich kolejne no bo są nowsze/lepsze itp. I tak interes się kręci lepiej niż przy klientach którzy kupią za swoje a potem jeżdżą 5-8 lat bo na auto patrzą inaczej - bardziej jak na swoje. Formy finansowania też preferują klientów na krótki najem - np w abonamencie z ALD niższe raty są jak bierze się auto na 2 lata, trochę absurd z naszej perspektywy, ale tak jest.
    Do tego tu sprzeda się GAP, tu dodatkowe ubezpieczenie na życie, tu skasuje się za rejestrację, mandat czy ubezpieczenie w innej firmie dodatkowo i interes się kręci
    Jest dużo racji w tym, co piszesz. Wygląda na to, że dzisiaj ten biznes polega na tym, żeby wyprodukować auto, sprzedać je i zapomnieć (po gwarancji), że to było nasze auto. Widocznie miałem pecha, że kupiłem w polskim salonie bezawaryjną 159-kę, a po 6-7 latach nie miałem jej na co zamienić i teraz mam problem, bo ona nadal jeździ
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #274
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    pechem Twoim bym tego nie nazwał, prędzej pechem FCA. Inna sprawa że następcę wprowadzili po 5 latach przerwy, bez modelu w tej klasie aut. jak CI pasuje obecna 159 to czemu dalej by nią się nie turlać, a jak masz kaprys, chcesz nowe, no to dziś przynajmniej coś tego rozmiaru można kupić w salonie AR.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #275
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pechem Twoim bym tego nie nazwał, prędzej pechem FCA. Inna sprawa że następcę wprowadzili po 5 latach przerwy, bez modelu w tej klasie aut. jak CI pasuje obecna 159 to czemu dalej by nią się nie turlać, a jak masz kaprys, chcesz nowe, no to dziś przynajmniej coś tego rozmiaru można kupić w salonie AR.
    Wiesz, ja wiele więcej (po chipie) nie potrzebuję, ale spróbuj skonfigurować Giulię z moim wyposażeniem, to dobijesz do 200 tys. a i tak o beżowym Alfatexie mogę zapomnieć
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #276
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super 2.0T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Wiesz, ja wiele więcej (po chipie) nie potrzebuję, ale spróbuj skonfigurować Giulię z moim wyposażeniem, to dobijesz do 200 tys. a i tak o beżowym Alfatexie mogę zapomnieć
    Z drugiej strony za 200 kupisz Veloce, a tak dobrze jeżdzącej 159 nie można było kupić. W ogole do 200 tyś to ciężko jest kupić cokolwiek nowego, co da więcej frajdy z jazdy od Veloce. (mówię o segmencie D)

    Edit:
    Superb III DSG 280KM 4x4, tanszy od Giuli (według otomoto najtanszy Superb od dealera 157tys, Giulia Veloce 167tys), ale tutaj cięzko porównać te auta, nie wiem może ktoś jeździł i się podzieli wrażeniami ?
    Ostatnio edytowane przez Alfoholik ; 01-08-2018 o 07:35

  7. #277
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Ten superb jest jako tako na wprost, w zakrętach się mocno buja. Można go kupić za 130k do zamówienia i to nie w biedzie

  8. #278
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfoholik Zobacz post
    ...
    Superb III DSG 280KM 4x4, tanszy od Giuli (według otomoto najtanszy Superb od dealera 157tys, Giulia Veloce 167tys), ale tutaj cięzko porównać te auta, nie wiem może ktoś jeździł i się podzieli wrażeniami ?
    Nóż litości koledzy, nie porównujcie aut z blachy stalowej cienkiej jak papier (wszystkie nowe modele Skody) z aluminiowo-carbonową Giulią... Chyba, że wrzucamy wszystko do jednego worka - to ja biorę Dustera

  9. #279
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super 2.0T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Nóż litości koledzy, nie porównujcie aut z blachy stalowej cienkiej jak papier (wszystkie nowe modele Skody) z aluminiowo-carbonową Giulią... Chyba, że wrzucamy wszystko do jednego worka - to ja biorę Dustera
    Nie porównuje,pytałem ponieważ nie znam w ogóle Skody, nie siedziałem nigdy w żadnej, szukałem po prostu auta z segmentu D o podobnej mocy z ceną < 200, tak żeby się odnieść do posta kolegi wyżej co do ceny Giuli. Superb III po prostu wyskoczył mi w porównywarce, stąd też było moje pytanie. Ja osobiście nie chciałem kupować 3 Alfy, dlatego też zestawiałem ja przy wyborze z A4, C200 i 320i. Cenowo Giulia wyszła najlepiej (nie w katalogu, w salonie ), potem jazda testowa każdym z tych samochodów i wybór padł na Giulie...

  10. #280
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfoholik Zobacz post
    Nie porównuje,pytałem ponieważ nie znam w ogóle Skody, nie siedziałem nigdy w żadnej, szukałem po prostu auta z segmentu D o podobnej mocy z ceną < 200, tak żeby się odnieść do posta kolegi wyżej co do ceny Giuli. Superb III po prostu wyskoczył mi w porównywarce, stąd też było moje pytanie. Ja osobiście nie chciałem kupować 3 Alfy, dlatego też zestawiałem ja przy wyborze z A4, C200 i 320i. Cenowo Giulia wyszła najlepiej (nie w katalogu, w salonie ), potem jazda testowa każdym z tych samochodów i wybór padł na Giulie...
    Kumpel ma Arteona z tym silnikiem. Wydaje sie bardziej komfortowy niz Giulia. Z kolei jest mniej dynamiczny, ma gorzej dzialajaca skrzynie biegow, wykonczenie wnetrza wcale nie jest lepsze niz w Giuli, prowadzi sie jak ponton w porownaniu do Alfy plus kosztuje wiecej - w tej wersji ok. 240k, ma wieksze spalanie ok. 15l, posiada wieksza turbo dziure.

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory