Strona 32 z 89 PierwszyPierwszy ... 22232425262728293031323334353637383940414282 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #311
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Ja właśnie mam taki dylemat

    Niestety coś w tym jest, bo seria 3 zapowiada się znakomicie. W salonie ceny owszem nie robią wrażenia, ale jak broker daje nawet na golasy BMW 20-30 procent zniżki, to nawet cenowo 3 robi się konkurencyjna względem Giulii, tym bardziej, że czujniki parkowania przód i tył oraz lampy ledowe w beemce są seryjne.
    Mi wyszła dużo lepiej od Giulii Super wyposażone G20 w cenach 208-220 tysięcy za 330i, a wersja 320i z automatem może być tańsza o te 8-10 tysięcy. To daje w sumie około 200-210 tysiecy z rabatem 25% (jednak tylko u brokera).
    Żaden salon AR nie da na podobnie wyposażoną Giulię Super, czy Veloce do produkcji takiego rabatu.

    Sam odłożyłem w czasie zakup i czekam na jazdy testowe nową serią 3 oraz ostateczna ofertę rabatową u brokera.
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 14-11-2018 o 05:00

  2. #312
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD 8v, Fiat 125p '69
    Postów
    28

    Domyślnie

    Jako że ojciec przymierza się do zmiany auta też mam parę pytań.
    1. Jak jest z tym ACC? Ustala prędkość i za każdym razem trzeba go resetować gdy auto się zatrzyma, czy można go wznowić przyciskiem sprawiając że auto jedzie samo w korku? Większość konkurencji coś takiego oferuje, ale nie wiem jak w Alfie bo różnie to z tym u nich bywa.
    2. Miał ktoś do czynienia już Giulią 200 km z GPF'em? Jakieś różnice w stosunku do poprzednich wersji?
    3. Dach panoramiczny. Są jakieś dodatkowe szumy czy problemy?
    4. Są już jakieś w miarę miarodajne dane dotyczące spadku wartości? Bo mam wrażenie że te używane pokontraktowe Businessy po 100 tysięcy raczej nie są wiarygodnym źródłem bo nie wiem czy na aukcjach nie stoją już po pół roku.
    5. Czy ten 6,5 calowy ekran wystarcza i ogarnia cały system? Przyznam szczerze jak na umiejscowienie wydaje się trochę mały, ale dopłaty do 8,8 cala są nie powiem skąd wzięte.
    6. No i na koniec. W co koniecznie doposażyć auto? Są jakieś opcje które jakoś wywyższają się nad inne?

  3. #313
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał igik1234 Zobacz post
    No i na koniec. W co koniecznie doposażyć auto? Są jakieś opcje które jakoś wywyższają się nad inne?
    Tak.
    Brać keyless i się nie bać kradzieży. Od tego jest ubezpieczenie. Teraz jeżdżę bez i baardzo mi brakuje. Ogrzewanie kierownicy. Lepsze audio. Fotele Veloce (nie wiem czy się tak da ale jeśli tak to warto Inna bajka). Jeszcze tempomat aktywny bym dorzucił z must have.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #314
    Użytkownik Świeżak Avatar chendo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Mazury
    Auto
    Alfa Romeo Giulia BMW Z4 E89
    Postów
    90

    Domyślnie

    Jeździłem Alfami lat naście, aż z braku następcy 159 wsiadłem w 2013 roku do BMW serii 3...
    Świetne auto i w ogóle...
    Teraz znowu przymierzam się do zmiany auta i... jest Giulia I trochę wątpliwości...
    Pytanie do tych, którzy się przesiedli ze 159 do Giulii. Jak jest z miejscem z tylu? Tak samo słabo czy trochę więcej?
    Wiem, ze to świeże auta ale jak z ich jakością po 2 latach?
    Jeżdżąc 159 uważałem je za najlepsze auto na świecie. Gdy po 6 latach z niej wysiadałem wydawało mi się ze jest niezłym stanie. Teraz moja seria 3 ma 5 lat i 155000 km. I... stan jakby była nowa. Duża różnica na plus względem Alfy.
    Trochę boje się tego, ze wrócę do Alfy i będzie dużo słabiej.
    Co do silnika to tylko benzyna, dość mam diesla.
    Widziałem w temacie, ze ktoś pisał o tym, ze Veloce i i 200 konna Giulia ma te same części. Ktoś może napisać coś więcej?
    Będę wdzięczny za pomoc

  5. #315
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał chendo Zobacz post
    Jeżdżąc 159 uważałem je za najlepsze auto na świecie.
    Widzę że znalazłem bratnią duszę

    Przesiadłem się z dwóch 159 na dwie Giulie Niestety nie mogę ci powiedzieć jak jest z tyłu bo bardzo rzadko jeżdżę z tyłu ale miejsca jest pod dostatkiem Trzeba tylko uważać na cofający się fotel ale zdaje się że w nowszym oprogramowaniu można to wyłączyć.

    Z tymi takimi samymi częściami to bym nie szalał ale sporo pewnie się powtarza. Do czego zmierzasz?

    Przesiadłem się z diesla 150KM i 170KM na benzynę 200KM i 280KM. Oczywiście to dobry kierunek ale też zależy jak jeździsz. Diesle z 159 nie nadawały się do miasta bo było ... ociężałe ale za to w trasie spalanie i elastyczność super. Benzyny w Giuliach są bardziej uniwersalne i mocniejsze ale spalanie oczywiście większe.

    Najlepiej się po prostu przejedź i to najlepiej samemu prowadząc i jakoś dłuższą trasę bo 159 i Giulia to dwie zupełnie inne Alfy.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #316
    Użytkownik Świeżak Avatar chendo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Mazury
    Auto
    Alfa Romeo Giulia BMW Z4 E89
    Postów
    90

    Domyślnie

    Rozmawiałem dziś z handlowcem na temat auta, które maja w salonie. O tyle o ile mi pasuje. Ale usłyszałem, ze na leasing 100% nie mam szans bo albo upust cenowy albo leasing 100%.
    Ktoś może mi to potwierdzić czy sprzedawca próbuje mi wcisnąć finansowanie zewnętrzne?

  7. #317
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdansk
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał igik1234 Zobacz post
    3. Dach panoramiczny. Są jakieś dodatkowe szumy czy problemy?


    6. No i na koniec. W co koniecznie doposażyć auto? Są jakieś opcje które jakoś wywyższają się nad inne?
    ad 2 - o problemach nie slyszalem, sam mam taki w Giulietta - jego jedyna wada jest to ze w srodku jest nizej. Widoczne także w Giuli

    ad 6 - z 'dodatkow' które ja bym brał to na pewno duże koła. Generalnie samochod jest swietny

    Mój tata tez się przymierza

  8. #318
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał igik1234 Zobacz post
    5. Czy ten 6,5 calowy ekran wystarcza i ogarnia cały system? Przyznam szczerze jak na umiejscowienie wydaje się trochę mały, ale dopłaty do 8,8 cala są nie powiem skąd wzięte.
    6. No i na koniec. W co koniecznie doposażyć auto? Są jakieś opcje które jakoś wywyższają się nad inne?
    ad 5. 6.5" może wygląda na nieduży, ale mi wystarcza, tym bardziej że nie chciałem nawigacji a dopłata to było ponad 10k. Ten większy wyświetlacz niewiele użyteczności wnosi - jest po prostu szerszy. OK, można podzielić ekran i na części mieć np radio a na reszcie navi - tylko po co jak łatwo się przełącza a część funkcji (następny utwór, następna stacja po prostu działają zawsze nawet jak jest coś innego na ekranie)? w przypadku android auto i tak na 8.8" reszta to tylko logo AA (nie w przypadku CarPlay, tam się skaluje ekran) - przynajmniej tak sytuacja wygląda dziś - z tego co tu na forum ustalaliśmy jest to raczej ograniczenia po stronie apki AA Googla, więc może się zmieni kiedyś z jakąś aktualizacją?

    ad 6. opini od czasu zamówienia auta nie zmieniłem, poniżej kopia mojej konfiguracji z krókim komentarzem dlaczego. Generalnie to efekt interesowania się modelem przez 2 lata przed zamówieniem, dokładnego przemyślenia, poczytania/pooglądania testów, wymiany opinii na forum, jazd 2 Giuliami i 2 Stelvio i wypożyczenia Giulii z salonu na dzień.

    Veloce - bo Q4 (wjeżdżam w góry, drogi z wymogiem łańcuchów w zimie), bo 280HP bez obchodzenia gwarancji (typu chipbox) lub jej tracenia (przeprogramowanie ECU), bo od razu ma lepszy wygląd zewnętrzny (2 rury, zderzaki, większe tarcze hamulcowe, malowane zaciski), od razu ma fajne wnętrze - panele alu, sportowe podgrzewane siedzenia, większe felgi (standard 18"), podgrzewana kierownica i dysze spryskiwaczy i jeszcze inne dodatki jak choćby xenony (choć 25W nie-skrętne/bez spryskiwaczy w standardzie), składane/podgrzewane lusterka zewnętrzne.
    Do tego ja brałem:
    łopatki zmiany biegów (to jest frajda, ciągła zabawa, cały czas korzystam), pakiety: komfort (bo szyba z filtrem IR), convenience (bezkluczykowy dostęp + możliwość zamówienia lepszego audio), asystent kierowcy plus (bo wszystkie lusterka fotochromatyczne, bo czujniki na przód, bo kamera, bo czujnik martwych stref), lighting (musi być jasno - wzrok po 40tce już nie ten - szybko w nocy się męczy), sound audio plus (standardowe nie brzmiało wystarczająco dobrze), organizer (nie cierpię jak zakupy latają po bagażniku), do tego radio DAB (to tak dorzyciłem na przyszłość), Android Auto/Car Play (bo nie brałem navi, nastawiłem się na Google Maps przez AA), alarm (wymuszony dla leasingu), wyświetlacz 7" pomiędzy zegarami (ten 3.5 wygląda mizernie), zaciski malowane na żółto (jak szaleć to szaleć), felgi srebrne koniczynki 19" z szerszym tyłem i opony RF (kwintesencja AR, wygląd powala mnie do dziś)

    wszystkie powyższe opcje dla mnie praktycznie ważne - może oprócz opon RF, ewentualnie mógłbym się obyć bez DAB, ostatecznie bez lepszego audio, reszta must have.

    z opcji które rozważałem a nie wziąłem to: dach panoramiczny (za: fajny bajer szczególnie na lato; przeciw: ciężar na dachu (najgorsze miejsce), cena, ryzyko potencjalnych problemów albo chociaż szumów czy skrzypnięć), kusiła mnie też obszywana skórą deska/boczki, ale trzeba było też wziąć audio HK a jakoś nie miałem motywacji do wywalenia łącznie ponad 7k na te 2 rzeczy.

    nie brałem pod uwagę w ogóle nawigacji - dobrej opinii o niej nie słyszałem, conajwyżej przeciętne, a cena powala. miałem demówkę na 1 dzień z navi i się nią pobawiłem, nie przypadła mi do gustu - miałem wrażenie że działam z czymś jak Sygic wersja z 2010r. Za 1/10 ceny mógłbym wziąć tak do kompletu.


    Cytat Napisał chendo Zobacz post
    Rozmawiałem dziś z handlowcem na temat auta, które maja w salonie. O tyle o ile mi pasuje. Ale usłyszałem, ze na leasing 100% nie mam szans bo albo upust cenowy albo leasing 100%.
    Ktoś może mi to potwierdzić czy sprzedawca próbuje mi wcisnąć finansowanie zewnętrzne?
    Nie wiem jak dziś, w 2017r było tak ze promocyjny leasing 100% zawierał chyba przeglądy w cenie (a może i ubezpieczenie, nie pamiętam już) ale nie można było dostać ani złotówki upustu. Na początku 2018 ( i na pewno był jeszcze w maju bo wtedy finalizowałem/odbierałem auto) był już inny leasing 100% który łączył się z upustem na auto, ale nie zawierał nic dodatkowego w cenie. Jak jest teraz niestety nie wiem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #319
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał chendo Zobacz post
    Rozmawiałem dziś z handlowcem na temat auta, które maja w salonie. O tyle o ile mi pasuje. Ale usłyszałem, ze na leasing 100% nie mam szans bo albo upust cenowy albo leasing 100%.
    Ktoś może mi to potwierdzić czy sprzedawca próbuje mi wcisnąć finansowanie zewnętrzne?
    Miałem dokładnie to samo w sierpniu - albo auto z rocznika 2018 i leasing 100%, albo ze stocku 2016/2017 i normalny leasing. Nie jestem pewien jak z autami stockowymi z 2018, jak duży upust to też bez leasingu promocyjnego pewnie.

    Jak zdecydujesz się na samochód do produkcji, możesz negocjować (mniej korzystną niż stock) zniżkę, wtedy leasing 100% będzie dostępny i tak.

  10. #320
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Jeszcze nie Alfa i już chyba też nie :(
    Postów
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał chendo Zobacz post
    Rozmawiałem dziś z handlowcem na temat auta, które maja w salonie. O tyle o ile mi pasuje. Ale usłyszałem, ze na leasing 100% nie mam szans bo albo upust cenowy albo leasing 100%.
    Ktoś może mi to potwierdzić czy sprzedawca próbuje mi wcisnąć finansowanie zewnętrzne?
    Jeżeli to nie jest leasing 100% to nadal proponują leasing FCA (wychodziło coś rzędu 105/107% 2/3 lata). Często tak jest, że na stocku albo większy rabat, albo leasing 100%.
    Ostatnio edytowane przez Mateos ; 21-11-2018 o 01:20

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory