Strona 36 z 89 PierwszyPierwszy ... 26272829303132333435363738394041424344454686 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #351
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Musze z Tobą trochę popolemizować

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    To już zależy od tego, co kto potrzebuje. Ja mam Business, która ma wszystko na czym mi zależało
    to jak się to ma do tego:

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    dokupiłem felgi 19 na lato, aluminiowe nakładki na pedały oraz zmieniłem wydech na sportowy (przy okazji zamontowałem "dyfuzor" ala Veloce). Ok, nie pogardziłbym podgrzewaną kierownicą, czy monitorem ruchu poprzecznego, ale trudno.
    wymiana tłumika 3k bo podwójny (ok masz lepszy dźwięk niż oryginalny podwójny), dyfuzor ile 1-2tyś? felgi 4k, opony 2.5k? to kasa którą włożyłeś w ciągu roku od zakupu auta, tak naprawdę można było sfinansować sobie te opcje w leasingu

    a szczególnie jak to pierwsze stwierdzenie ma się do tego:
    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Jedyną rzeczą, której naprawdę mi brakuje, to lepsze fotele.
    ?
    tu już mamy problem gdzie zdobyć fotele?

    Dodatkowo mylisz się:
    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Problem w tym, że te lepsze, czyli sportowe można zamówić jedynie do Veloce
    Fotele Veloce można dokupić do Super - przynajmniej wg cennika z połowy 2017r były za 5k jako upgrade do Super, lub można brać pakiet
    PAKIET "VELOCE DESIGN " (9N4)• Podgrzewane dysze przednich wycieraczek (110)• 6-cio stopniowa elektryczna regulacja fotela kierowcy (136)• Dzielona tylna kanapa z podłokietnikiem i wnęką na narty (195)• Fotele przednie podgrzewane (452)• Elektryczne dopasowanie boków foteli -Power Bolster (7XF)• Przednie sportowe fotele skórzane (788)• 6-cio stopniowa elektryczna regulacja fotela pasażera (CDE)• Podgrzewane koło kierownicy (NHS)

    i to kosztuje dla Super 10.7k.

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    także mój plan jest taki, aby dokupić kiedyś takie z wersji Q, na przód (bo z tyłu mam dzieloną kanapę, która się przydaje). Był już jakiś czas temu na sprzedaż komplet siedzeń z Q za 3500zł, ale zanim sprzedawca zdążył mi wysłać dokładniejsze fotki, już ktoś mnie ubiegł.
    fotele z Q podejdą na 95%, ale jest cień ryzyka że coś może jednak nie pasować (inne mocowanie, inne wtyczki, inne poduszki coś niekompatybilne, jednak jest to element z auta niestandardowego, dodatkowo wypuszczonego na początku produkcji modelu - mogli coś zmienic w standardowych wersjach wypuszczonych rok później)


    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    A propos foteli: u mnie nie ma regulacji elektrycznej, jestem ciekaw, czy można zamontować takie z regulacją i będzie ona działać? W Q jest na pewno wersja bez regulacji elektrycznej, więc w tym wypadku na pewno nie byłoby problemu.
    Gdybyś pytał o 159 to powiedziałbym że tak, ale o ile się orientuję, to tam często trzeba było rzeźbić wiązki i chyba wymieniać moduły w drzwiach przednich - chodziło o to żeby działało przywracanie lusterek z pamięci fotela.

    W Giulii ciągle nikt tu na forum nie zrobił proxi z sukcesem (a bez tego na pewno się nie obejdzie). Jeden forumowicz straszył natomiast że podobno robił ale body computer się zablokował i nic się z tym nie dało zrobić (spece nie ogarniali) i zasugerował w odpowiedzi tak jakby musiał wymieniać body compa na nowy (kilka tyś zł). Od gościa nie dało się nic dowiedzieć, co zrobił dokładnie, czy coś ze swojej winy nie sknocił - nie chciał nic napisać i ogólnie był dziwnie tajemniczy po paru postach i próbach wyciągnięcia czegokolwiek przestał odpisywać, więc nie wiem na ile to wiarygodnia opinia.

    Nawet jeśli jest możliwe to może musisz dokupić dodatkowe moduły (kto tam wie które), koszty rosną, ryzyko jest.

    Powiem Ci tak. W drugiej swojej 159 dokładałem xenony z poziomowaniem (+ wszystkie wiązki), ori czujniki PDC przód (+wiązki+wymiana centralki), spryskiwacze reflektorów (kupiłem zderzak z PDC i spryskami), blue&me (może nie wiesz co to - opcja wyposażenie dodająca bluetooth telefon z komendami głosowymi + USB + działa to z radiem ori/wyświetaczem/przyciskami kierownicy). Felgi oczywiście też dokupowałem większe.
    Kosztowało mnie to kupę pieniędzy i czasu, i wiem że nigdy więcej bym się nie zabrał za taką robotę - jest bez sensu.

    Nie lepiej po prostu od razu kupić auto w takim konfigu jaki chcemy? Masz od razu wszystko, nowe, takie jak się marzyło, nie naruszasz gwrancji zmianami, a nie jakieś powypadkowe fotele z plamami od krwi albo brudów przy demontażu w szopie, z auta które było generalnie np bez przedniej szyby i stało na placu zanim poszło na aukcję (w najlepszym wypadku parę tygodni pod chmurką przykryte np jakąś płytą czy folią żeby zbytnio nie lało się do środka), doczyszczane przez jakiegoś Janusza biznesu handlującego częściami z demontarzu w szopie niewiadomo jaką chemią, zalegające tygodniami w jakiś brudnych magazynach z wilgocią (zanim wystawią na sprzedaż), nie wiadomo jakimi zwierzętami latającymi po tym wszystkim (szczury,myszy, koty). Chcesz znać warunki w jakich takie rzeczy są przechowywane - koło Bielska masz kupę firm demontujących auta, kilka specjalizuje się też w Alfach - podjedż zobacz - na Węglowej (za Bielmotem) albo Kurniki (droga z Jasienicy do Chybia). Nie napiszę w którym, ale byłem świadkiem że woda się lała z przeciekającego dachu po częściach zalegających na regałach, na ziemi stos kabli/plastików/drobiazgów z którego trzeba było sobie wykopać potrzebne części.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-11-2018 o 16:18
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #352
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    No oczywiście masz rację, ale idąc tym tropem, to chciałbym wersję Q, bo ona ma jeszcze więcej fajnych rzeczy niż Veloce. Wszystko rozchodzi się o cenę w moim przypadku, czyli kompromisy muszą być.
    Teraz tak: na obecną chwilę brakuje mi tylko foteli, w przyszłości pewnie zwiększę też moc. Jednak aby zakupić Veloce z tym wszystkim, musiałbym wydać ok. 70tys.zł więcej (w moim przypadku oznacza to 2x wyższą ratę leasingową przy tym samej wpłacie własnej i wykupie), a i tak musiałbym kupić drugi komplet felg na zimę (więc tego nie liczę), miałbym w zamian w cenie z tych rzeczy które chcę: dyfuzor w (dorzuciłem 1,5tys.zł), 280KM (dorzucę pewnie z 1-2tys.zł), nakładki na pedały (dorzuciłem 200zł), fotele (to naprawdę fajne i jedyna opcja to zakup używanych niewiadomego pochodzenia). Dodatkowo jest oczywiście Q4, inny zderzak z przodu i parę dodatkowych rzeczy wyposażenia (podgrzewana kierownica i fotele, keyless entry, czujniki ruchu poprzecznego, itp.)
    Zakładając, że uda mi się zdobyć fajne fotele, będę miał uboższą Veloce bez Q4 przy wydatku ok. 10tys.zł, a nie 70tys.zł.
    Żeby było jasne, gdybym miał środki na 2x większą ratę leasingową, wziąłbym takie auto jak Twoje, zgadzam się w pełni z Twoim tokiem myślenia, muszę jednak kombinować, żeby marzenia spełniać na miarę swoich możliwości finansowych

  3. #353
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Tylko jak chcesz dołorzyć dyfuzor a nie zmieniać wydechu to dopłać za dodatkową rurkę.

    Tak jak koledzy mówią, można mieć fotele veloce w superze (pakiet wnętrze veloce). Ja tak mam.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #354
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=67999]michal35[/MENTION], z Veloce mówimy o wyraźnym podniesieniu ceny, a z Q to już w ogóle x3 cena Business, nie przesadzajmy z takim tokiem rozumowania - dla większości szaraczków jak my gdzieś zawsze jest kompromis, tylko jeden może albo chce go zrobić przy ciut wyższej cenie, inny musi przy niższej.

    Jak pisałem, fotele Veloce można dokupić do Super, więc da się coś zbudować taniej niz Veloce. Jak ja rozglądałem się za autem, to nie brakowało (piszę w skali kraju, oczywiście lokalnie jak popatrzysz w swoim salonie to może nic nie być ciekawego) stockowych Super doposażonych przecenionych o 30 a nawet 40 tyś. Niektóre miały dziwne konfigi, ale było tez parę które naprawdę pasowały mi praktycznie w każdym detalu (oczywiście jako kompromisowe cenowo rozwiązanie - bez foteli Veloce i Q4).
    Bywały też dema przecenione 50-60tyś (ale te max to były dziwne konfigi top doposażone z Q2/LSD białym pakietem lux/skórami i jasnym drewnem). Z resztą Veloce ze stocku też idzie znaleźć o te do 40tyś taniej (skoro te 25-35tyś można dostać (a przynajmniej w lutym tyle dawali) rabatu na Veloce do produkcji podstawowa vs bardzo dopasiony). Mając trochę czasu coś na pewno można znaleźć dla siebie fajnego, już z większą felgą, a nie zapłacić 200 tylko 150-160tyś. Takia cena nie zwiększyłaby Twojej raty x 2 tylko np +15-25% - najwyżej wziąłbyś rok dłuższy leasing? Albo poczekać kilka miesięcy i dozbierać na większy wkład? Da się, lepiej tak niż potem wydać te same pieniądze w chińskie akcesoria.
    Kupując auto z felgami np 18", nie trzeba kupować drugich felg, tylko używać ich na oba sezony.

    Ja naprawdę mocno odradzam kupowanie czegoś co trzeba bardzo mocno modyfikować - przekonałem się na własnej skórze - części używane igiełki (najdroższe z allegro, super, hiper, jak nowe) okazywały się np klejonymi lampami - jakieś naprawy powypadkowe, czujniki były niewłaściwe (oba tylne) a dźwigienki do nich zapieczone i do wyrzucenia po rozruszaniu się rozpadały na przegubach, wtyczki miały blokady pourywane albo pośniedziałe styki itp itd. To jeśli chodzi o używki.
    Nowe to znów koszmar cenowy.

    Drobiazgi można zmienić jeśli trafi się konfiguracja fajna w dobrej cenie - felgi, nakładki na pedały, jeszcze ten dyfuzor OK, ale nie kupujcie aut w których od początku wiecie że siedzenia, kolor nadwozia, kolor deski, materiał na panelach (np chcecie alu albo karbon), napęd, brak xenonów itp Wam nie odpowiada.

    Tak jak ktoś wcześniej pisał, zrobić sobie listę Must have (np łopatki, fotele sportowe, dzielona kanapa), Nice to have, coś fajne ale że można odpuścić niektóre (np czujnik martwych stref, nakładki na pedały - bo można dołożyć łatwo chińczyka), No way (np dla mnie jasne drewno), przeglądnąć otomoto, wyselekcjonować auta które z grubsza pasują cena/kolor, a potem dokładnie przeglądnąć je z przygotowaną listą.

    - - - Updated - - -

    z ciekawości wszedłem na Otomoto,
    Pierwsza oferta: Super z 2017 z paroma fajnymi dodatkami przecenione piszą że o 65tyś:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#084a4a17eb
    niestety ta ma wadę (dla mnie) - brak dzielonej kanapy i pakietu komfort (głównie szyba z filtrem przeciwsłonecznym). Trzeba szukać i sprawdzać po VIN, bo z doświadczenia wiem że w ogłoszeniach są błędy - czasem coś napiszą czego auto nie ma, a innym razem zapominają o czymś co ma. Tu przedział 130-150tyś nowe benzyny z otomoto, szukać i wybrać sobie coś fajnego:
    https://www.otomoto.pl/osobowe/nowe/...%5Bcountry%5D=

    ta za to wydaje się sensowna:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#084a4a17eb
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-11-2018 o 19:32
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #355
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Veloce, znalazłem teraz najtańsze auto z rocznika 2017 w cenie 178tys.zł, czyli 40tys.zł więcej niż ja zapłaciłem, czyli rata miesięczna o 50% wyższa nić mam obecnie. Tyle, że ja kupowałem też 2017, ale ponad rok temu. Jak najbardziej chciałbym tę wersję, w 2017 roku nie było szansy kupić tak tanio Veloce.
    Koła: jestem zwolennikiem 2 kompletów, na zimę i na lato. Sam sobie zmieniam kiedy chcę, pod domem, pół godzinki roboty. Oszczędność nie jest taka duża oczywiście, 2x zmiana w roku + przechowywanie cały rok (nie wyobrażam sobie jeżdżenia ze swoim kompletem do wulkanizatora zapakowanym w kabinie, do bagażnika wchodzi jedno koło)
    Każdy przypadek jest inny, sprzedając swoją 159 celowałem w nowe auto, z silnikiem benzynowym, najlepiej kombi, w cenie do 100-110tys.zł Skończyło się na sedanie z naciągniętym budżetem. Co innego naciągnąć budżet o 25tys.zł, a co innego o 60-70tys.zł Kwestia możliwości

  6. #356
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Ty znów o Veloce, rzuc okiem na tą którą dokleiłem potem w edycji postu na samym końcu. Może nie ma siedzeń Veloce, ale skórzane/podgrzewane, podwójny wydech, podgrzewaną kierownicę, alu panele, koła 17 na zimę jak znalazł, lakierowane zaciski, alarm, są xenony (25W), dostęp bezkluczykowy, cały pakiet FLota Plus (kamera, czujniki martwych stref, navi, czujniki parkowania przód/tył, lusterka elektrochromatyczne zew i wew) i jeszcze trochę innych, poza tym to wersja super więc jakieś nakładki progowe z alu itp.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Każdy przypadek jest inny, sprzedając swoją 159 celowałem w nowe auto, z silnikiem benzynowym, najlepiej kombi, w cenie do 100-110tys.zł Skończyło się na sedanie z naciągniętym budżetem. Co innego naciągnąć budżet o 25tys.zł, a co innego o 60-70tys.zł Kwestia możliwości
    OK, rozumiem, jednak kupowanie od razu z myślą że kupę rzeczy i tak się wymieni jest niewłaściwe. Lepiej poczekać trochę i dozbierać (i tak w ciągu pierwszego roku dorzuciłeś do auta kupę kasy), albo poczekać na używkę/demo albo dłuższy leasing. Taka Super za kilka tysi więcej niż ty dałeś jest już dużo lepszym rozwiązaniem, jak odpuścisz siedzenia sportowe, to chyba konfiguracja całkiem satysfakcjonująca? Większe felgi można kupić na kolejny sezon - w tej ofercie są 17, pojeździć zimę, jeden sezon letni, potem popchnąć gdzieś ori letnie opony i kupić za te 1.5 roku większe koła.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-11-2018 o 19:47
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #357
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Auto z ogłoszenia które wkleiłeś ma "skórzane" fotele, które trzymają tak samo jak moje, nie ma dyfuzora Veloce, ma podgrzewaną kierownicę, kamerę cofania, gorsze światła niż u mnie, czujniki parkowania z przodu... to rocznik 2017, czyli prawie dwulatek. Ja wiem, czy to taka atrakcyjna oferta? Reszta jest taka sama jak u mnie, a ja kupiłem auto wyprodukowane 3 miesiące przed datą zakupu.
    Jak pisałem, jedyne czego mi obecnie brakuje, to sportowe fotele z Veloce.
    Ja do swojego auta dorzuciłem teoretycznie niecałe 2tys.zł (nie liczę sportowego wydechu, bo Ty też zmieniając go u siebie musisz wydać podobną kwotę, nie liczę też drugiego kompletu kół z powodów, które opisałem), to nie jest jakaś fortuna. Brakuje mi obecnie tylko sportowych foteli oraz ewentualnie większej mocy. Resztę co chciałem, co potrzebuję, już mam.
    Każdy wybór jest indywidualny, u mnie to daleko posunięty kompromis, ale mimo Twoich argumentów, nie podjąłbym innej decyzji z obecną wiedzą. Zresztą.. ja jestem w gorącej wodzie kąpany i wolałem mieć fajne auto od razu, niż czekać i zbierać np. na Veloce
    Dobrze, że jest tyle możliwości i różnych wariantów, każdy może wybrać coś dla siebie i dla możliwości swojego portfela.

  8. #358
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Jeśli chodzi o Veloce, znalazłem teraz najtańsze auto z rocznika 2017 w cenie 178tys.zł, czyli 40tys.zł więcej niż ja zapłaciłem, czyli rata miesięczna o 50% wyższa nić mam obecnie. Tyle, że ja kupowałem też 2017, ale ponad rok temu. Jak najbardziej chciałbym tę wersję, w 2017 roku nie było szansy kupić tak tanio Veloce.
    Jak tylko tak informacyjnie, bo nie chcę się za bardzo wcinać w waszą dyskusję - jakoś kiepsko szukałeś tego Veloce: tu masz Veloce z 2017 roku w cenie poniżej 160 tys. Co prawda nie ma łopatek, ale reszta konfigu jest bardzo przyzwoita - cena katalogowa to 232 250 !!! https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#16acc9cdc4
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #359
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Jak tylko tak informacyjnie, bo nie chcę się za bardzo wcinać w waszą dyskusję - jakoś kiepsko szukałeś tego Veloce: tu masz Veloce z 2017 roku w cenie poniżej 160 tys. Co prawda nie ma łopatek, ale reszta konfigu jest bardzo przyzwoita - cena katalogowa to 232 250 !!! https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#16acc9cdc4
    Racja, szukałem w sumie tylko na stock.alfaromeo.pl. To ogłoszenie które przytoczyłeś to wg mnie prawdziwa okazja. Na zdjęciu są łopatki. Gdybym teraz kupował, to pewnie bym się skusił na to auto

  10. #360
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Auto z ogłoszenia które wkleiłeś ma "skórzane" fotele, które trzymają tak samo jak moje, nie ma dyfuzora Veloce, ma podgrzewaną kierownicę, kamerę cofania, gorsze światła niż u mnie, czujniki parkowania z przodu... to rocznik 2017, czyli prawie dwulatek. Ja wiem, czy to taka atrakcyjna oferta? Reszta jest taka sama jak u mnie, a ja kupiłem auto wyprodukowane 3 miesiące przed datą zakupu.
    Jak pisałem, jedyne czego mi obecnie brakuje, to sportowe fotele z Veloce.
    Ja do swojego auta dorzuciłem teoretycznie niecałe 2tys.zł (nie liczę sportowego wydechu, bo Ty też zmieniając go u siebie musisz wydać podobną kwotę, nie liczę też drugiego kompletu kół z powodów, które opisałem), to nie jest jakaś fortuna. Brakuje mi obecnie tylko sportowych foteli oraz ewentualnie większej mocy. Resztę co chciałem, co potrzebuję, już mam.
    Każdy wybór jest indywidualny, u mnie to daleko posunięty kompromis, ale mimo Twoich argumentów, nie podjąłbym innej decyzji z obecną wiedzą. Zresztą.. ja jestem w gorącej wodzie kąpany i wolałem mieć fajne auto od razu, niż czekać i zbierać np. na Veloce
    Dobrze, że jest tyle możliwości i różnych wariantów, każdy może wybrać coś dla siebie i dla możliwości swojego portfela.
    to był przykład. oczywiście nie będzie to Veloce, ale pewnie wystarczyłoby CI gdybyś od razu miał 2 rury z tyłu? juz to jakoś wygląda i można np odpuścić upgrady? xenony 25W podobno są całkiem przyzwoite, wiadomo 35W skrętne lepsze, ale jakieś kompromisy musza być.

    Podałem to jako przykład, komuś może pasować. Trzeba szukać, i lepiej robić to na otomoto, bo na stock.alfaromeo.pl oferta jest bardzo niepełna (choć tam też warto sprawdzic, bo np z Bielska aut nie wystawiają na otomoto a chyba tylko na stock.alfaromeo.pl.) poza tym auto ma cały pakiet Flota Plus (czyli elektrochromatyczne zewn/wew, kamere, czujniki martwego pola), ma też pakiet zimowy -grzane dysze spryskiwaczy, podgrzewana kierownice i siedzenia. Bardzo ucinasz tą konfigurację, jest to całkiem fajnie doposażone auto, dość kompletne.

    rocznik musi być starszy żeby cena była tak niska, coś za coś zjazd cenowy typu 50-60 tyś, czyli ok 25-30% to mał?, chyba można przymknąć oko jak w kieszeni zostają grube pieniądze których ktoś nie ma.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory