Strona 37 z 89 PierwszyPierwszy ... 27282930313233343536373839404142434445464787 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #361
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Panowie, nie doradzajcie już koledze, on już ją ma. Tyle, że chciałby trochę lepszą. Trzeba wyjść z założenia, że w momencie podejmowania decyzji auto i jego konfiguracja w stosunku do ceny koledze odpowiadała i nie żałuje zakupu. Ja byłem w podobnej sytuacji - musiałem zmienić auto, decyzję trzeba było podjąć szybko, a że na stocku były auta, których wyposażenie mnie zadowalało (i to w pełni, nie mam dzisiaj żalu, że mogłem poczekać czy też dołożyć parę groszy). Wolałem teoretycznie trochę uboższe (?) ze stocku niż demo czy używane. Gwarancja leci od momentu wydania, przebieg kilka km, d początku wiem, co i jak w aucie piszczy. Dlatego skoro nasz kolega już zakupił, to teraz wyliczanie mu jakie to są obecnie okazje niczego nie zmieni, a wręcz może nam człowieka doprowadzić do depresji . Takie szukanie "następnej" okazji czy czekanie na kolejną obniżkę cen czy wyprzedaż to tak jak niestety, niektóre panny szukające męża: ten mały, ten gruby, a tamten biedny. A potem mówi, że sama z wyboru.

  2. #362
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie doradzam koledze [MENTION=67999]michal35[/MENTION], tylko koledze [MENTION=79262]median09[/MENTION]. Giulie Michała kilkukrotnie widziałem na żywo (i siedziałem w niej), po doposażeniu wygląda świetnie, brzmi po wymianie tłumika też super. No tylko te fotele (dla mnie osobiście jeszcze brak dwukolorowego wnętrza i paneli alu wewnątrz, coś tam z wyposażenia też by się przydało). Polemika tu na forum jest o to, że moim zdaniem, jeśli ma się w planie wymianę foteli, paneli, dokładanie jakiś akcesoriów typu łopatki to lepiej znaleźć jakieś rozwiązanie/okazję auta które ma te "must have" - jest to duży problem i koszty i nawet do końca ciągle nie wiemy czy da się to zrobić w prosty sposób (proxi).

    Piszę z własnego doświadczenia z drugą 159, tą którą kupiłem była dużo bardziej uboga od pierwszej (brak xenonów i paru innych dodatków - po prostu goły Distinctive), choć miała silnik jaki chciałem (benzyna TBi vs wcześniejsza 1.9JTDm) i kolor. Potem żałowałem - nawet jak ją doposażyłem w xenony/spryski/pdc przód/b&m/felgi 18" to ciągle choćby tapicerki/siedzenia były takie sobie - żałowałem że się skusiłem a nie wstrzymałem się kolejny miesiąc czy dwa żeby dorwać jakąś Ti albo chociaż Sport Plus.
    Przy Giulii tego błędu nie chciałem popełnić, choć też wydatek >200k przerażał a oferty za 135-150tyś aut ze stocku rocznikowo rok albo dwa wstecz bardzo kusiły. Mam ten komfort że mogłem sobie pozwolić na jednak wariant bardziej spełniający moje oczekiwania, choć i tak do dziś mam trochę wątpliwości czy 200k+ za samochód to jest rozsądny wydatek i skłaniam się do tego że raczej nie Choć jest miły w obcowaniu. Pierwszy raz mam poczucie że w końcu mam auto dokładnie jakie chciałem*, to miłe uczucie.

    *nie ma V6 - to jedyny żal - cóż, takie czasy. Może kiedyś dokupię sobie jakię coupe z V6 jako hobbystyczny samochód
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-11-2018 o 22:30
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #363
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Świetnie, to wygląda Twoja moja przy Twojej prezentuje się jedynie dostatecznie Jednak różnica w cenie jest drastyczna (mógłbym kupić nową Giuliettę dla żony, no ale Ty już nie masz tego problemu)
    Wnioski każdy wyciągnie sam i podejmie decyzję, byleby nie kupować auta z tymi fotelami, które mam ja
    Co do wnętrza, oboje mamy odmianę, Ty miałeś czarne, masz beżowe, ja dokładnie na odwrót

  4. #364
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    na zewnątrz Twojej nic nie brakuje - jest jak Veloce Ti, będą tacy co powiedzą ze Twoja im się bardziej podoba niż moja. Różnica w cenie jest drastyczna, ale żona ma akurat Giuliettę więc nie ma tego problemu
    Po czasie doszedłeś do wniosku że fotele nie spełniają Twoich oczekiwań, to jest problem kupowania auta ze znaczną różnica specyfikacji - życzę Ci żeby udało Ci się znaleźć kiedyś komplet fajnych foteli z Q/Veloce Ti czy jakie tam Ci się inne podobają. Jak sam coś zauważę kiedyś (jakąś aukcję) to dam Ci znać. Interesują Cię tylko te welurowo-skórzane Q/Ti czy też skórzane sportowe?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #365
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Mi w Business brakuje tylko tych foteli i paru ewentualnych przeróbek zderzaków więc nie ma tragedii. Raczej skłaniam się do tego żeby spokojnie czekać na okazję. Kupiłbym też chętnie jakąś używaną w dobrym stanie. Zobaczę co będzie do ugrania w przyszłym roku na wiosne w salonach i na rynku wtórnym

  6. #366
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    mi brakowałałoby tez listew progowych z wstawkami alu (np w Giulietcie żony długo szukałem czegoś na allegro, w końcu się udało, ale chyba ze 2 lata zaglądałem czy coś jest) i dwukolorowego wnętrza - po kilku autach z całkiem czarnym wnętrzem chciałem odmiany. jak Ci się nie spieszy, to poczekaj na taką która ma kolor nadwozia, wnętrze, fotele, ważne wyposazenie takie jak chcesz. Felgi, dyfuzor, podwójny tłumik czy alu pedały sobie w razie czego zmienisz.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #367
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Jak sam coś zauważę kiedyś (jakąś aukcję) to dam Ci znać. Interesują Cię tylko te welurowo-skórzane Q/Ti czy też skórzane sportowe?
    Przyznam szczerze, że najchętniej włożyłbym welurowe, bez elektryki, z Q - wtedy nie byłoby widać takiej różnicy w czarnym wnętrzu i z czarną zwykłą tylną kanapą (której zmieniać nie chcę, ponieważ jest dzielona). Siedziałem w takim fotelu w Q u nas w Bielsku w salonie, czułem się świetnie. Ciekawe jak takie fotele spisują się w dłuższych trasach.

  8. #368
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Uczciwie mówiąc, jak wybierałem swoją Giulię ze stocku, tylko jedna rzecz do dnia dzisiejszego mi się nie podoba i zmienię ją, jak tylko pokażą się części z drugiego obiegu: wszystkie Giulie, z których mogłem wybierać (było ponad 30 szt. różniących się szczegółami i kolorem) miały tzw. "zestaw palacza". Ale za to mam tylko jedno miejsce na kubek. A przydałyby się jednak dwa. Z tego co w eperze znalazłem, trzeba wymienić cały "mebelek środkowy" razem z tą zasuwaną pokrywą. Jak na razie nigdzie nie znalazłem używki.

  9. #369
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Przyznam szczerze, że najchętniej włożyłbym welurowe, bez elektryki, z Q - wtedy nie byłoby widać takiej różnicy w czarnym wnętrzu i z czarną zwykłą tylną kanapą (której zmieniać nie chcę, ponieważ jest dzielona). Siedziałem w takim fotelu w Q u nas w Bielsku w salonie, czułem się świetnie. Ciekawe jak takie fotele spisują się w dłuższych trasach.
    Tylna kanapa dzielona werlur+czarna skóra a'la Q jest w Veloce Ti. Tylko przypolować bebechy z takiej nie będzie łatwo. Chyba że dół tylnej kanapy kupić używkę z Q a górę w ASO nówkę?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Uczciwie mówiąc, jak wybierałem swoją Giulię ze stocku, tylko jedna rzecz do dnia dzisiejszego mi się nie podoba i zmienię ją, jak tylko pokażą się części z drugiego obiegu: wszystkie Giulie, z których mogłem wybierać (było ponad 30 szt. różniących się szczegółami i kolorem) miały tzw. "zestaw palacza". Ale za to mam tylko jedno miejsce na kubek. A przydałyby się jednak dwa. Z tego co w eperze znalazłem, trzeba wymienić cały "mebelek środkowy" razem z tą zasuwaną pokrywą. Jak na razie nigdzie nie znalazłem używki.
    Ja mimo że palę, to w aucie nigdy i celowo brałem bez tej opcji.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #370
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Pojawił sie taki dylemat ( jeśli to można nazwać dylematem) możliwość wyboru : a wiec : nowa veloce TI plus wszystko lub audi rs3 z 2018 r. 3 tys przebiegu, oba auta z pełnym wyposażeniem plus dodatkowe, oraz podobne ceny. 280 km vs 400 km , poproszę swoje opinie. Jako zagorzały fan alfy trzymam swojego ale ...

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory