Strona 41 z 89 PierwszyPierwszy ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #401
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    duplikat wpisu Do usunięcia
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #402
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał chendo Zobacz post
    Panowie, czy ktoś ma Giulie Super z powiększonymi tarczami i zaciskami?
    Jeśli tak to mam pytanie, czy felga 17” wejdzie czy nie?
    wg konfiguratora na stronie AR przechodzi, ale konfigurator to nie jest 100% potwierdzenie.
    wg ePera żadne koła, nawet 16" nie wykluczają się z powiększonymi tarczami (opcja 44B). co do 16" miałbym jednak wątpliwości duże, ale pytasz o 17", myślę że na 99% będzie OK.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    W najgorszym wypadku jak twoja Giulia będzie naprawiana, to dostaniesz Tipo.
    PRzebiję Cię. Czasem nic nie dostaniesz, a ostatnio jeździłem Fiatem Doblo (trochę się tłumaczyli że auto innej klasy, że to tylko na dzień):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181127_120832.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	98.0 KB
ID:	252781
    na drugi dostałem Compassa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181128_132156_HDR.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	134.7 KB
ID:	252782

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Czy powtórzylibyście ten wybór?
    Giulię ubóstwiam a z drugiej storny wnerwia mnie czasem - nie wiem czy jeszcze raz bym ją kupił, bo jestem zawiedziony paroma sprawami (ilość niedoróbek, fatalny serwis, brak updatu, brak aut zastępczych). Najczęściej jestem w pełni zachwycony (jak jadę), a jak znów muszę kwitnąć w (marnym) serwisie kolejny raz, to sobie myślę że przecież miałem kupić BMW 430xi GC (albo może i 440xi GC). Nie wiem jakie następne auto kupię, chyba dużo zależy czy w końcu doprowadzą mi auto do stanu tip-top (choćby wymiana radia na które czekam już kilka miesięcy ze względu na drobne problemy z AA i kamerą), dojdą jakieś updaty softu ECU/skrzynii (dotychczas przez 0.5 roku żadnego updatu jakiegokolwiek modułu nie było (ostatni raz byłem 2 dni temu w ASO)).
    Kumpel kupił sobie niedawno BWM440xi GC, trochę mi gulem szarpie bo jednak ma te 46HP więcej i 6 garnków, do tego liftback byłby bardziej praktyczny dla mnie. Będę jego autem jeździł w marcu (spotykamy się w Alpach), pogadam, podpytam, ciekawe czy po tym doświadczeniu szala przechyli się zdecydowanie w którąś stronę.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 09-12-2018 o 01:01
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #403
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Zdecydowałem się i odbieram swoją gulie veloce z Lublina za 10 dni. Obecne rabaty są bardzo przekonujące pytanie do osób z Warszawy: w jakim ASO najlepiej serwisować? Czy pilnować 15k km czy robić serwis częściej (w swoim obecnym Lexusie robiłem co 10k km i bardzo pozytywnie to wpływało na eksploatację auta).

    Muszę dodać że ASO na krosnobradzkiej w wawie (euromobil) to jakaś pomyłka.... Zero odzewu - w pewnym momencie ja bardziej chciałem kupić auto niż handlowiec sprzedać. Mocno odradzam.

  4. #404
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    [MENTION=67765]Farfocel[/MENTION], Dziękuję za porównanie i opinię. Audi znacznie wykracza poza mój budżet, więc nawet nie mam za bardzo jak tego auta brać pod uwagę. Giulia jak na swoją cenę ma całkiem dobrze wykonane wnętrze i to mi w zupełności wystarczy. Są auta znacznie gorzej wykonane. Audi ma zapewne przewagę pod wieloma aspektami, ale gdy wziąć pod uwagę cenę, to już nie jest tak różowo. Może, gdybym dysponował takim budżetem mógłbym bardziej się na tym skupić, ale do zestawienia doszłyby prawdopodobnie i inne auta.
    Co do właściwości jezdnych i odczuć, to byłem w szoku. Jeździłem wcześniej i później wieloma samochodami testowymi i prywatnymi, ale Giulia zrobiła na mnie wrażenie gokarta. Prowadziła się jak po sznurku, a jednyne do czego mógłbym się pod tym względem przyczepić, to brak marginesu podczas szybkiej jazdy. Każdy, najdrobniejszy ruch kierownicą od razu przekładał się na kierunek jazdy, co może być trochę męczące podczas dłuższej podróży po autostradzie. Wiem, że taka jest charakterystyka i układ musi być bardzo responsywny, czuły i dokładny- taki jego urok, coś za coś.
    Stinger odrzuca mnie trochę swoją stylistyką, wolę auto bardziej stonowane, a Giulia jest tym, czego oczekuję- Wystarczająco agresywna, elegancka, piękna, bez zbędnych dodatków. Co do odczuć z jazdy KIA Stinger, trudno mi powiedzieć, auto sprawiało wrażenie ociężałego, smutne wnętrze i brak liniowego oddawania mocy. 2.0 255 KM. Infiniti, ani Lexusa nie brałem pod uwagę. O co chodzi z tymi brokerami? Spotkałem się z tym określeniem, ale nigdy nie zagłębiałem się w temat. Preferuję raczej zakup gotówkowy, w ostateczności leasing z możliwością wykupu auta, wynajem długoterminowy nie wchodzi w grę. BMW nie brałem pod uwagę ze względu na ceny i podejście społeczeństwa wobec kierowców samochodów tej marki. Ponadto Giulia jest chyba bardziej unikalna, wzbudza mniej negatywnych emocji, a w moim zawodzie to jest dość istotna kwestia. Zakup i tak planuję na 2019 rok, kiedy dokładnie? Nie wiem, wyjdzie w praniu

    [MENTION=73165]azar[/MENTION], dziękuję za odpowiedź, w gruncie rzeczy chyba pozytywną. Rozumiem, że odpowiedź na pytanie, dlaczego wkurza Cię niemiłosiernie, znajdę po analizie treści kryjących się pod linkami?

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], dziękuję za podzielenie się doświadczeniem. Trudno mi wywnioskować jaka jest skala problemu i jakich wersji, roczników to dotyczy. Jest jakaś statystyka, ile osób boryka się z problemami z Giulią i jakie jest ryzyko, że spotka to także kolejnych nabywców? Rozumiem, że najczęściej są to denerwujące "pierdoły", aniżeli poważny, kosztowny problem ważący na bezpieczeństwie i unieruchomieniu na amen auta?

  5. #405
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,790

    Domyślnie

    Dokładnie, kolega Epsonix jest na maksa pedantyczny i czepia się każdego drobiazgu, tak na prawdę nie miał żadnej znaczącej awarii, jak zresztą zdecydowana większość właścicieli Giulii na tym forum. Musisz się jednak liczyć, że po zakupie wyskoczą jakieś irytujące lub nie drobiazgi, które ASO nie zawsze ogarnie od ręki.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #406
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    BMW nie brałem pod uwagę ze względu na ceny i podejście społeczeństwa wobec kierowców samochodów tej marki. Ponadto Giulia jest chyba bardziej unikalna, wzbudza mniej negatywnych emocji, a w moim zawodzie to jest dość istotna kwestia.
    Alfy generalnie wzbudzają u innych skrywane pożądanie, do którego mało kto się otwarcie przyznaje, a z drugiej strony nieskrywane politowanie dla jej posiadacza, że tyle czasu musi spędzać z tym autem w serwisach, bo taka jest obiegowa opinia o tej marce, więc zastanów się dobrze, czy chcesz się zmierzyć z taką opinią. Ja na głupie pytania typu "jak drogi jest serwis Alfy" odpowiadam krótko: stać mnie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #407
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    [MENTION=9316]Żuczek[/MENTION], jak do tej pory jeździłem samochodami produkcji francuskiej (2xPeugeot i 2x Citroen) oraz Włoskiej Fiat. Nie miałem większego doświadczenia z markami premium, jak BMW, Mercedes, Audi. Myślę, ze dużo by mnie nie zaskoczyło, o ile nie byłyby to poważne awarie. Nie mówię, że w markach premium takie rzeczy się nie zdarzają, ale tam serwis stoi na wyższym poziomie. W rodzinie mam osoby jeżdżące tylko autami produkcji niemieckiej i widzę co się dzieje np. VW, Mercedesem. Nie zawsze jest różowo.
    [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION], Mam częsty kontakt z klientami (jestem przedstawicielem paru firm zagranicznych na Polskę), u których nie chcę wzbudzać negatywnych emocji. Głupio, gdy człowiek przyjeżdża (w obiegowej opinii) drogim samochodem i powoduje dyskomfort. Wolę jeździć samochodem, który jest mniej znany, bardziej skromny, ale biorę także pod uwagę swoje preferencje. Dlatego nie kupię BMW, które wg wielu jest strasznie drogie i ekskluzywne, a w dodatku kierowcą jest zakompleksiony, nowobogacki cham... Z Alfą, IMO, jest inaczej, może się podobać, ale tak jak napisałeś- najwyżej ktoś będzie mi współczuł, albo z zainteresowaniem podejdzie do tematu samochodu. Czasami zdarza mi się podróżować z osobami z firm, których jestem przedstawicielem, nie chcę ich wozić "wywrotką". Ze względu finansowego oraz z powodów, które wymieniłem wyżej decyduję się na samochód z klasy średniej, który może i rzuca się w oczy, ale nie generuje wrogich myśli. Lubię samochody, które wyróżniają się na ulicy, a Giulia do takich należy. Ma udany design i nikt nie przyszyje jej kierowcy, łatki idioty. Co najwyżej ktoś się pośmieje, że wpakowałem się na minę, ale to już znam- "Jak to, kupiłeś francuza?!, przecież to się zepsuje zanim kluczyk trafi do stacyjki!".
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 09-12-2018 o 20:35

  8. #408
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION], Mam częsty kontakt z klientami (jestem przedstawicielem paru firm zagranicznych na Polskę), u których nie chcę wzbudzać negatywnych emocji. Głupio, gdy człowiek przyjeżdża (w obiegowej opinii) drogim samochodem i powoduje dyskomfort. Wolę jeździć samochodem, który jest mniej znany, bardziej skromny, ale biorę także pod uwagę swoje preferencje. Dlatego nie kupię BMW, które wg wielu jest strasznie drogie i ekskluzywne, a w dodatku kierowcą jest zakompleksiony, nowobogacki cham... Z Alfą, IMO, jest inaczej, może się podobać, ale tak jak napisałeś- najwyżej ktoś będzie mi współczuł, albo z zainteresowaniem podejdzie do tematu samochodu. Czasami zdarza mi się podróżować z osobami z firm, których jestem przedstawicielem, nie chcę ich wozić "wywrotką". Ze względu finansowego oraz z powodów, które wymieniłem wyżej decyduję się na samochód z klasy średniej, który może i rzuca się w oczy, ale nie generuje wrogich myśli. Lubię samochody, które wyróżniają się na ulicy, a Giulia do takich należy. Ma udany design i nikt nie przyszyje jej kierowcy, łatki idioty. Co najwyżej ktoś się pośmieje, że wpakowałem się na minę, ale to już znam- "Jak to, kupiłeś francuza?!, przecież to się zepsuje zanim kluczyk trafi do stacyjki!".
    Nie musisz mi się tłumaczyć z Twojego wyboru, bo ja kierując się podobnymi przesłankami jak Ty, kupiłem pierwszą Alfę w 2001 roku, więc bardzo dobrze Cię rozumiem Wystarczy mieć w zanadrzu kilka złośliwych odpowiedzi, żeby zwolennicy niemieckiej motoryzacji dali Ci spokój, jeśli Ty jesteś gotowy na Alfę, bo w pewnym wieku "jakiś gust trzeba mieć"
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #409
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Nie mówię, że w markach premium takie rzeczy się nie zdarzają, ale tam serwis stoi na wyższym poziomie.
    Dokładnie tak jak mówisz. Wiadomo samochody się psują WSZYSTKIE. Kwestia tylko jak serwis sobie z tym radzi i jak traktuje klienta który już wcześniej za to zapłacił w cenie samochodu.

    To co opisałeś potem to imho Giulia będzie idealna. Jak trafisz na taki egzemplarz jak [MENTION=73786]Garraty[/MENTION] a nie [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #410
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    [MENTION=73165]azar[/MENTION], mam nadzieję, aczkolwiek jeszcze nie zgłębiłem tematu z usterkami, więc nie wiem z czym wspomniani koledzy się borykają.. może lepiej nie wiedzieć?
    Wstępnie zaczynam śledzić co siedzi u dealerów na stocku, intryguje mnie ten egzemplarz: https://stock.alfaromeo.pl/64577/alf...osazenia=super
    Spotkaliście się z taką przekładką zderzaków? Układ wydechowy zapewne pozostaje seryjny, więc drugi wylot jest atrapą, nie mniej pierwszy raz widzę coś takiego w wersji benz. 2.0 200KM AT8. Ciekaw jestem, czy przypadkiem coś się nie wydarzyło np. w transporcie i zdecydowali się na taki ruch. Cena całkiem niezła, myślicie, że przy zakupie gotówkowym, możliwe są jeszcze jakieś rabaty? Jeżeli tak, to ile można utargować?

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory