Strona 42 z 89 PierwszyPierwszy ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #411
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To co opisałeś potem to imho Giulia będzie idealna. Jak trafisz na taki egzemplarz jak [MENTION=73786]Garraty[/MENTION] a nie [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]
    Mojemu też daleko do problemów epsonixa - nie włączający się start&stop uważam za zaletę, a nie usterkę i mam nadzieję, że mi go nie naprawią
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #412
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    [MENTION=74950]Lober[/MENTION] Za którego miasta jesteś? Jeśli z Warszawy to może zgłoś się do Dukiewicza do pana Macieja Biegańskiego którego tak chwalą w sąsiednim wątku. Z pewnością ustawi ci jazdę testową i w rabatach pewnie się dogadacie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #413
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    [MENTION=73165]azar[/MENTION], mam nadzieję, aczkolwiek jeszcze nie zgłębiłem tematu z usterkami, więc nie wiem z czym wspomniani koledzy się borykają.. może lepiej nie wiedzieć?
    Wstępnie zaczynam śledzić co siedzi u dealerów na stocku, intryguje mnie ten egzemplarz: https://stock.alfaromeo.pl/64577/alf...osazenia=super
    Spotkaliście się z taką przekładką zderzaków? Układ wydechowy zapewne pozostaje seryjny, więc drugi wylot jest atrapą, nie mniej pierwszy raz widzę coś takiego w wersji benz. 2.0 200KM AT8. Ciekaw jestem, czy przypadkiem coś się nie wydarzyło np. w transporcie i zdecydowali się na taki ruch. Cena całkiem niezła, myślicie, że przy zakupie gotówkowym, możliwe są jeszcze jakieś rabaty? Jeżeli tak, to ile można utargować?
    Była taka opcja w 2017 jak zderzaki i wydech a'la Veloce, ale zwykle zamawiana razem z pakietem "super sport design". Przy Twoim zawodzie poszukałbym jednak auta w ciemny kolorze: czarny, szary, granatowy ...
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #414
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Tak, jestem z Warszawy, dzięki za namiar!

  5. #415
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dokładnie, kolega Epsonix jest na maksa pedantyczny i czepia się każdego drobiazgu, tak na prawdę nie miał żadnej znaczącej awarii, jak zresztą zdecydowana większość właścicieli Giulii na tym forum. Musisz się jednak liczyć, że po zakupie wyskoczą jakieś irytujące lub nie drobiazgi, które ASO nie zawsze ogarnie od ręki.
    Cóż, w sprwach na których mi zależy (a taką jest min. wymarzony samochód) jestem perfekcjonistą. Faktycznie moja GIulia zawsze zapala, nigdy nie jechała na lawecie, wspaniale jeździ itp itd.
    Problem jest w drobiazgach które nie są wcale wyjątkowe w moim egzemplarzu, dotyczą wielu bądz po prostu zakresu VIN-ów, ale na codzień psują fun i zmuszają do regularnych wizyt w ASO w celu usunięcia.
    Od pierwszego dnia miałem problem z rozkładaniem się lusterek i ustawianiem szkieł w zapamiętanej pozycji - ok 30sek po zapaleniu auta musiałem poczekać zanim się otworzyły i zanim mogłem je przywołać z pamięci przycisku na fotelu. To nie była awaria, tylko problem pewnego zakresu VINów - jest na to kampania 8232 bodajże. Kosztowało mnie to 4 wizyty w ASO bo byłem

    Problemy z Android Auto - jeśli z moim telefonem (LG Android 8.1) co jaiś 3-5 raz andorid auto uruchamia się prawie że (juz wyskakuja ekrany na Infotainmencie) po czym znika (a na telefonie podaje że jest połaczony), natomiast na drugim telefonie (poprzendni Samsung Android 7), ten problem zdarza się częściej (co 2-3 raz), a do tego jak spróbuje te same telefony, na tych samych kablach (a próbowałem 5 markowych) w autach z nowszym firmwarem nie ma problemu nigdy (próbowałem w salonie w Stelvio oba telefony), to chyba mogę wnioskować że po prostu mam niedopracowany firmare pod AA (jeden z pierwszych z AA jaki wyszedł)? Chcę updatu a Włosi pisza że nie dla mojego VIN. No to spadówa, zapłaciłem, chcę wymiany radia na nowe (z nowym firmwarem) - zostało to zaakceptowane, tylko że od ponad 3 miesięcy czekam na radio - dostawa spóźniona o 6 tygodnii.

    Raz z dupy zadziałał AEB przez te 10tyś km. Z tego co wiem to wielu użytkowników Giulii/Stelvio tez takie 1-2 zdarzenia miały - trochę niepokoi.

    Mam alarm Mopar (auta z 2018+ już nie mają tego z BC, tylko dokładany przez ASO dedykowany METASystems pod Giulię). Jeśli raz na 20 otworzeń auta włącza mi się alarm na 3 sekundy i wyłacza się, a 2 razy na te 0.5 roku nawet się nie wyłączył, to chyba tez mogę być niezadowolony. Moim zdaniem coś nie tak firmwarowo, alarm jest na CAN, moze za szybko się uruchamia, moze BC nie wysyła kilkukrotnie informacji przez CAN o prawidłowym otwarciu (np jedna transmisja może zostać zakłucona przez glitch z centralnych zamków) - sprawa do poprawienia którą trzeba zgłaszać - niech coś z tym zrobią - będąc developerem (hardware) wiem że rozwiązanie tego to zmiana kilku linii kodu conajwyżej.

    Inne sprawy - auto z transporty przyszo z dziubniętym znaczniem i grillem - musieli wymienić - kolejna wizyta.

    Do tego aku był już słabszy - wyłączyło mi ogrzewanie tylnej szyby - tyle ze nie miałem pojecia że to przez aku - ASO też nie miało. zaczęli rozmotnowywać mi auto przy okazji przełożyli bezpiecznik od dmuchawy w inny slot. Zorientowałem się na drugi dzień że nie działa, znów wizyta w ASO. Potem znowu zauważyłem że po tym grzebaniu nie złożyli prawidłowo kanapy, do tego alarm ciągle robi problemy.

    Cały czas pierdoły, ale to niedopuszczalne w seryjnym (to nie jest customowy samochód) nowym samochodzie za kupę kasy. Do tego serwis na marnym poziomie i olewactwo włochów jeśli chodzi o jakiekolwiek updaty firmwarów (przez 0.5 roku nie było żadnego). Jak tu nie narzekać?

    Kupiłem żonie GIuliettę w 2013, auto 0.5 roku przed liftem. Z tym autem nic się nie dzieje- jedyna rzecz to po 2 latach zacząl skrzypieć fotel kierowcy - wyjąłem, prysnąłem smarem w sprayu po mechanizmach, i od 3 lat spokój.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #416
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Mojemu też daleko do problemów epsonixa - nie włączający się start&stop uważam za zaletę, a nie usterkę i mam nadzieję, że mi go nie naprawią
    patrz moja odpowiedź wyżej

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Spotkaliście się z taką przekładką zderzaków? Układ wydechowy zapewne pozostaje seryjny, więc drugi wylot jest atrapą
    nie, to opcja z cennika, bodajże 5tys zderzaki z Veloce. Wydech z tego co wiem jest podwójny a nie żaden fejk.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To co opisałeś potem to imho Giulia będzie idealna. Jak trafisz na taki egzemplarz jak [MENTION=73786]Garraty[/MENTION] a nie @epsonix
    Całkiem możliwe że gdyby [MENTION=73786]Garraty[/MENTION] dostał moją Giulię, a te wady które ma ogarnął w swoim serwisie, to też by chwalił. U mnie frustracja wynika głównie z nieskutecznego/niekompetentnego serwisu, który ruszając jedną rzecz psuje jedną lub dwie inne...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    nie włączający się start&stop uważam za zaletę, a nie usterkę
    ja tez tak uważałem, wynika jednak z pewnego niedoładowania akumulatora, po 3 miesiącach zmieniło się to w taki poziom że przestało działać ogrzewanie tylnej szyby (mimo kontrolki świecącej) - i jest to standard dotyczący każdej GIulii. Brakuje komunikatu czy info w instrukcji - brak też innych objawów - myślałem że coś elektryka nawaliła, a ASO już chciało wymieniać Body Computer...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #417
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    patrz moja odpowiedź wyżej
    Ale ja znam historię Twoich wizyt w ASO i nie musisz mi jej przypominać. Ja się tylko dziwię, że nadal tam jeździsz
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #418
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Epsonix.. czytam o tych problemach u Ciebie i jakoś odczuwam, że to nie tylko pech. Masz chyba za blisko ASO
    Mam auto może z miesiąc wcześniej odebrane niż Ty. Z AA. Oczywiście zero problemów, więc to co opisujesz z AA to nie wina firmware. Alarmu sobie nie pozwoliłem założyć, jakoś tak na chłopski rozum mi to nie grało. I jestem mega szczęśliwy.
    Moje problemy z autem do tej pory to jakieś wibracje (usunięte), no i akumulator. A tak to jest super. Zdecydowanie polecam komu tylko mogę

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  9. #419
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja tez tak uważałem, wynika jednak z pewnego niedoładowania akumulatora, po 3 miesiącach zmieniło się to w taki poziom że przestało działać ogrzewanie tylnej szyby (mimo kontrolki świecącej) - i jest to standard dotyczący każdej GIulii. Brakuje komunikatu czy info w instrukcji - brak też innych objawów - myślałem że coś elektryka nawaliła, a ASO już chciało wymieniać Body Computer...
    Też uważam, że to kwestia akumulatora, szczególnie, że moja Alfa stała kilka miesięcy w salonie i nie znam stanu zużycia mojego akumulatora, ale Ty miałeś auto prosto z fabryki i takie rozładowanie nie powinno mieć miejsca w nowym aucie.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #420
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ale ja znam historię Twoich wizyt w ASO i nie musisz mi jej przypominać. Ja się tylko dziwię, że nadal tam jeździsz
    napisałem z grubsza bo nie wiem jak mocno kto kojarzy - różnie ludzie czytają forum, różnie kojażą kto i co?
    tez się dziwię że tam jeżdżę jeszcze, obecnie to trochę ze względu że są pootwierane ciągle tematy - czekam na nowe radio od 3 miesięcy.
    ostatnio już cały czas patrzyłem diagnoście na ręce podczas roboty... wiem trochę to dziwne, ale do tego mnie zmuszają.
    Nie wiem jak dobre są ASO w Katowicach czy Żorach, do tego 50km trzeba jechać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory