Strona 50 z 89 PierwszyPierwszy ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #491
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,011

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Teraz pytanie czy wyłączając go muszę za każdym razem wciskać przycisk po uruchomieniu auta czy zapamiętuje?
    musisz wciskać przycisk, niestety nie zapamiętuje

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No super. Zjedź nim do wąskiego parkingu galerii. Wjedź na krawężnik. Większość z nich ma niskoprofilowe dla szpanu + drogowe opony totalnie nienadające się w jakikolwiek teren. Polecam filmiki z traktorami wyciągającymi te europejskie SUV ze zwykłem łąki.
    No to sobie zobacz jakie balony ma Stelvio dla 19" - po jeździe testowej 2 Giuliami (18" RF w lecie i 19" zwykłe w zimie) i 2 Stelvio (20" zwykłe opony w lecie i 19" zwykłe zimówkie w zimie) po prostu czułem balon.

    co do właściwości terenowych - przecież SUVa na normalnych oponach nikt nie chce/potrzebuje brać w ciężki teren, jednak sam prześwit zapewnia to że w lekkim terenie sobie radzi. na YT oglądałem filmiki z testów porównawczych Stelvio do innych aut bardziej terenowych w górach i na zwykłych oponach jakoś sobie radził, oczywiście odstawał ale co robił i tak mnie zadziwiło pozytywnie (byłem bardziej sceptyczny do tego co może). szumu szczególnego też nie ma przy jeździe autostradowej, jest OK. wybrałem Giulię bo stwierdziłem że wolę bardziej fun car i ładniejszą bryłę auta i jakoś przeboleję mniejszy bagażnik i brak 5 drzwi, ale Stelvio jest naprawdę dobrym autem - jeździ lepiej niż większość sedanów oferowanych na rynku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #492
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.stank2 Zobacz post
    Jak wygląda wyciszenie w Giulii? Spotkałem się z opiniami, że jest średnio.
    No jest akceptowalnie. Luksusów nie ma ale też krzyczeć nie trzeba. Coś za coś albo waga albo wyciszenie.
    Imho w 159 było o wiele lepiej.


    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    Tez bym nie przesadzał z tym brakiem miejsca w giulii przy rodzinie 2+2....
    Ja bez większych kompromisów pakuje się na wakacje letnie, a nawet na zimowe (oczywiście bez nart), za to ile ciuchy zimowe zajmują i buty narciarskie zainteresowani wiedza...
    Wiadomo czasem lekka kłótnia z żona jest ze za dużo zabiera i trzeba zmniejszyć bagaże, ale to raczej wynika z przyzwyczajeń ze trzeba wszystkiego brać na zapas
    Dla rodziny 2+2 jak najbardziej to jest auto, zwłaszcza gdy już nie ma wózków.
    dla mnie 2+1 bez problemu zapakowaliśmy się na wakacje nad morzem na tydzień wraz z wózkiem, rowerkiem, fotelikiem do karmienia itp. Przy 2+2 może i da radę ale to już trzeba pokombinować z układaniem


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Stelvio do innych aut bardziej terenowych w górach i na zwykłych oponach jakoś sobie radził
    Droga leśna to nie teren. Teren to tam gdzie nie ma drogi
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #493
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,011

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Droga leśna to nie teren. Teren to tam gdzie nie ma drogi
    nie oczekuj właściwości terenówki, ale moim zdaniem coś tam oferuje jeśli chodzi o jazdę w terenie, np tu (skocz do 6:20, link z innym startem filmu na naszym forum nie działa i zaczyna od 0s):
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #494
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Jak wygląda wyciszenie w Giulii? Spotkałem się z opiniami, że jest średnio.
    Robiliście może kalibrację zamknięcia szyb? Właśnie dotarłem w instrukcji do punktu, który mówi,ze trzeba to robić po każdym odłączeniu akumulatora. Pytam bo u mnie najwięcej hałasu dociera od strony szyby

  5. #495
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Robiliście może kalibrację zamknięcia szyb? Właśnie dotarłem w instrukcji do punktu, który mówi,ze trzeba to robić po każdym odłączeniu akumulatora. Pytam bo u mnie najwięcej hałasu dociera od strony szyby
    wut?

    Przecież to nie bezramkowiec. Pierwszy raz słyszę żeby trzeba było robić coś takiego i to jeszcze za każdym razem po odpięciu akumulatora. To niedorzeczne.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #496
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,011

    Domyślnie

    wg mojej wiedzy, po odpięciu aku trzeba zrobić jedynie 2 rzeczy, odpalić samochód i zaraz pokręcić kierownicą na max w jedną i drugą stronę, a druga to zamknąć raz i otworzyć samochód. tak było też w Giulietcie, w 159 wystarczało zrobić zamknięcie i otwarcie samochodu (inaczej bagażnika/tylnej klapy nie dało się otworzyć).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #497
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Strona 34, trzeba zamknąć szybę ręcznie, tzn krótkim naciśnięciem guzika a nie tym długim, kiedy szyba sama jedzie do góry. Dla bagażnika tez trzeba zamknąć i otworzyć samochód z pilota (str. 38) .

  8. #498
    Użytkownik Świeżak Avatar BAR30_AR
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    AR
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    54

    Domyślnie

    Stoję przed zakupem AR Giuli'i 2.0 Super w benzynie czy w 2 letnim aucie jest aż tyle problemów natury technicznej o której piszecie na forum ? Bo zaczynam mieć wątpliwości co do zakupu.

  9. #499
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    1,5 roku i 40000km przejechane bez awarii. Veloce benzyna. I tak jest w zdecydowanej większości, a na dowód tego są statystyki.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  10. #500
    Użytkownik Świeżak Avatar BAR30_AR
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    AR
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    1,5 roku i 40000km przejechane bez awarii. Veloce benzyna. I tak jest w zdecydowanej większości, a na dowód tego są statystyki.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Dziękuję, uspokoiłeś mnie trochę

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory