Strona 52 z 89 PierwszyPierwszy ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #511
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    A tak już zipelnie dokładnie to w Szwajcarii Cyba są najlepiej wyposażane wersje standardowe. Po prostu standard wyższy.

  2. #512
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    A tak już zipelnie dokładnie to w Szwajcarii Cyba są najlepiej wyposażane wersje standardowe. Po prostu standard wyższy.
    w Szwajcarii na ich stornie nie udostępniają do ściągnięcia pdfów cennik/katalog, tylko rejestracja, może wyślą? Możesz albo pogooglować i coś znajdziesz, albo chociaż wejść na konfigurator modelu '19, https://www.alfaromeo.ch/de/konfigur...ulia/#/version, tam rozwiniesz Super, klikniesz szczegóły i masz taką listę:
    Serienausstattung
    Audio und Kommunikation

    Digitaler Radioempfang (DAB)

    Aussenausstattung

    Halogenscheinwerfer

    Felgen

    17"-Leichtmetallfelgen SUPER mit 225/50 Bereifung

    Innenausstattung

    Bordinstrumente mit weisser Beleuchtung und Multifunktions-Display

    Sitze aus Stoff und Leder

    Kit

    Reifenreparaturkit (Kit Fix&Go)

    Komfort und Funktionalität

    Diesel-Partikelfilter (DPF)

    Nebelscheinwerfer

    Parksensoren hinten im Stossfänger integriert, mit akustischer Warnmeldung

    Lenkrad

    Leder-Lenkrad mit schwarzen Nähten

    Pakete

    Pack Veloce

    Sitze und Sitzkomfort

    Rücksitzbank asymmetrisch geteilt und umklappbar

    Türen / Fenster

    Aluminiumeinstiegsleisten

    Übrige

    Betriebsanleitung Deutsch

    Kilometerzähler

    Light body cover

    Serviceheft

    Vorbereitung für Anhängerkupplung

    uderzasz w nowe auto? jeśli w starsze to oczywiście jakieś mini zmiany wg starszych aut mogą być, ale na pewno nie rewolucja.

    jak masz na oku auto 2016 czy początek 2017 to po VIN możesz sobie sprawdzić na stronie http://keyeper.pekidi.com/ (baza tej kopii kończy się gdzieś w 2017r) a kody opcji rozszyfrujesz sobie wg cennika pdf z polskiej strony.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #513
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    Witam,
    jestem po jedzie giulia veloce i jest kilka wad które mi lekko przeszkadzają np, kierunkowskazy - ale można się przyzwyczaić, jak wezmę fotel najniżej to wadze lekko łokciem przy skręcie o podłokietnik - ale to mi nawet tak bardzo aż nie przeszkadzało.. lekko fotel w góre i po sprawie lecz jedna wada która odstrasza mnie od zakupu... hamulce.

    przykład:
    zaczynamy hamować.. powiedzmy hamulec wciśnięty na 1/4 ... po chwili dociskamy dalej do polowy... to auto tak jakby się gubiło i nie wiedziało co robić, zaczyna na maksa hamować a pedał wpada jak "gąbka" - strasznie dziwne i irytujące. Robiłem tak kilkanaście razy i efekt nie jest za każdym razem powtarzalny, strasznie to dziwne.
    Wasze modele tez tak maja czy tylko tą którą jeździłem miała taką wadę w oprogramowaniu?

  4. #514
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hyoah Zobacz post
    przykład:
    zaczynamy hamować.. powiedzmy hamulec wciśnięty na 1/4 ... po chwili dociskamy dalej do polowy... to auto tak jakby się gubiło i nie wiedziało co robić, zaczyna na maksa hamować a pedał wpada jak "gąbka" - strasznie dziwne i irytujące. Robiłem tak kilkanaście razy i efekt nie jest za każdym razem powtarzalny, strasznie to dziwne.
    Wasze modele tez tak maja czy tylko tą którą jeździłem miała taką wadę w oprogramowaniu?
    Ja do tej pory nie potrafię wyczuć tych hamulców a to już moja 2 własna i chyba 6 którą jeździłem Giulia. Wsiadam do "normalnych" hamulców w Giuliettcie i dawkuję precyzyjnie hamowanie dokładnie jak chcę. Tu wciskam i zaczyna się dopasowywania. Jeszcze automat się wpierdziela zrzucając biegi w siłę hamowania. Niestety ten typ tak ma. Co nie zmienia faktu, że są mega skuteczne jak trzeba. Jedne z skuteczniejszych jakie używałem.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #515
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    odnośnie hamulców. na jeździe testowej coś mnie zaskoczyło, ale to się automat wpierdzielał. w mojej zawsze redukuję manetkami przy hamowaniu, nic mnie nie zaskakuje, pełne wyczucie.

    co do kierunkowskazów, nie wiem co Ci ni pasuje, mi gra wszystko, jak trzeba ręczenie wyłączyć (sporadycznie, w autach z mechanicznym pająkiem kierunkowskazów też są takie sytuacji dizwnych ustawień dróg że nie odbije sam), to w Giulii wystarczy w drugą stronę lekko pyknąć. nie ma problemu żadnego.

    natomiast jest parę innych irytujących rzeczy - tu głównie działanie skrzyni w trybie D jeśli manetkami sami nie pozrzucamy, jak też w sytuacji wyjazdu do tyłu i ruszania pod górę. odsyłam do wątku o działaniu skrzyni AT8.

    jeszcze klapa bagażnika marnie się trzyma w górnej pozycji, przy wietrze bądź stojąc pod górkę opada i przeszkadza albo wali w łep (ale na to jest ponoć nowe rozwiązanie, mają mi to montować w ASO jak tylko przyjdą części)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #516
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ja do tej pory nie potrafię wyczuć tych hamulców a to już moja 2 własna i chyba 6 którą jeździłem Giulia. Wsiadam do "normalnych" hamulców w Giuliettcie i dawkuję precyzyjnie hamowanie dokładnie jak chcę. Tu wciskam i zaczyna się dopasowywania. Jeszcze automat się wpierdziela zrzucając biegi w siłę hamowania. Niestety ten typ tak ma. Co nie zmienia faktu, że są mega skuteczne jak trzeba. Jedne z skuteczniejszych jakie używałem.
    czyli trzeba się nauczyć z tym żyć i im zaufać?


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    co do kierunkowskazów, nie wiem co Ci ni pasuje,
    nie umiałem ich wyczuć.. kiedy miga.. a kiedy jest na stałe... w moim odczuciu zawsze robiłem to samo, a działało inaczej .


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jeszcze klapa bagażnika marnie się trzyma w górnej pozycji, przy wietrze bądź stojąc pod górkę opada i przeszkadza albo wali w łep (ale na to jest ponoć nowe rozwiązanie, mają mi to montować w ASO jak tylko przyjdą części)
    Widziałem twój filmik i słyszałem że jest na to sposób.. więc to nie są rzeczy które mnie odstraszają od zakupu... jedynie te hamulce.
    Wiecie czy coś mają zmieniać na rok 2019?
    Ostatnio edytowane przez Hyoah ; 02-01-2019 o 00:16

  7. #517
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    kierunki maja po 2 pozycje monostabilne na kazda strone, ta druga wymaga przelamania wyraznego oporu - cos jak w kluczu dynamometrycznym. wg mnie dziala bardzo dobrze a jezdzilem jeszcze 3 innymi Giuliami i 2 Stelvio z roznych lat (demowki i zastepcze)

    hamulce jak stosujesz manetki do redukcji moim zdaniem chodza calkiem dobrze, ja je czuje, nic mnie nie zaskakuje

  8. #518
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    hamulce jak stosujesz manetki do redukcji moim zdaniem chodza calkiem dobrze, ja je czuje, nic mnie nie zaskakuje

    no to bede musial jeszcze raz umowic na jazde testowa

  9. #519
    Użytkownik Świeżak Avatar BAR30_AR
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    AR
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    54

    Domyślnie

    Oba auta są z 2016.

  10. #520
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hyoah Zobacz post
    no to bede musial jeszcze raz umowic na jazde testowa
    Hamulce są inne, to fakt. Bardzo szybko się ich nauczyłem i nie jest to już coś o czym bym pamiętał w codziennej jeździe. Ta inność hamulców, przekłada się na ich skuteczność . Są świetne, przynajmniej w veloce.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory