Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 202

Temat: [Giulia] Kampania 6118, problemy z przyszpieszaniem po aktualizacji.

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nuakszot Zobacz post
    Ten temat jest też na zagranicznych forach i wiele osób ma ten sam problem. Nowy soft był im również wgrywany znacznie dłużej niż było to pierwotnie zakładane. Przed chwilą wróciłem z serwisu gdzie mi powiedziano, że wszystkie Giulie będą miały update softu, w tym QV i Veloce.
    Osobiście z niecierpliwością czekałem na ten Service Pack, ponieważ mam następujące problemy:
    - Uboższe menu niż jest to opisane w podręczniku użytkownika (głównie brak większości ustawień dotyczących drzwi, mimo że mam pakiet Convenience),
    - Wariujące przednie czujniki parkowania. Mimo że są czyste, to włączają się prawie nieustannie bez powodu, zazwyczaj podjeżdżając do przeszkody włączają się w ostatniej chwili (ok. 40 cm)i wyświetlają od razu wszystkie segmenty, ponadto wyłączają często cały system Park Sense uniemożliwiając korzystanie z czujników cofania,
    - Brak TMC w nawigacji,
    - Czasami przy wybieraniu kolejnego utworu, odtwarza się poprzedni utwór.
    Natomiast biorąc pod uwagę utratę osiągów po wgraniu aktualizacji softu, postanowiłem się na razie z tym wstrzymać i polubić powyższe niedogodności.

    Latrunculus, wygląda na to, że mam chyba taką samą wersję Giulii, czy mógłyś napisać co się zmieniło po aktualizacji w interfejsie?

    Pozdrawiam,
    Nuakszot
    Chyba bym nie przesadzał z tą ilością ludzi z niby problemami po updacie na zagranicznych forach - ja widziałem na alfaowner 1 przypadek i jest to nasz kolega Latrunculus, tylko pod innym nickiem na tamtym forum i założył tam taki sam wątek jak ten. Ktoś inny, też chyba jedna może dwie osoby narzekały że były problemy z wgraniem softu i auto przetrzymywali ileś dni. W każdym razie ja nie widziałem niczego masowego w necie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 27-04-2017 o 20:53
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    22

    Domyślnie

    Kurcze właśnie się umówiłem na update na 15 maja...Jednakże mam pewne obawy...Moja Giulia(2.2 diesel) jest perfekcyjnym autem-pierwszy mój samochód,w którym mimo tylu systemów i bajer nie ma żadnych rzeczy do poprawki.Poprzednio Passat lądował co chwile w serwisie,gdyż systemy bezpieczeństwa szalały,oraz konsola.Boje się tylko,że jak sie nie zgodze strace gwarancje.Mimo,że alficzka ma teoretycznie 150km to odczucia są,jakbym prowdził diesla 180-200km.Spalanie rewelacja na poziomie 5l.Boje się,że coś spierdo....

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    poczytaj o updateach 2.2 na AO - tam jest coś więcej, ale nie kojarzę żeby ktokolwiek sie skarżył przy tych silnikach.

    inna sprawa że nie musisz sie pewnie spieszyć z wizyta w ASO, jak pojedziesz za parę miesięcy tez nic sie nie stanie - przeciez mogłeś nie odebrac listu. w tym czasie może wypuszczą kolejną poprawkę do poprawki albo do innego modułu, więc nie będziesz jeździł 2 razy
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Latrunculus
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Chyba bym nie przesadzał z tą ilością ludzi z niby problemami po updacie na zagranicznych forach - ja widziałem na alfaowner 1 przypadek i jest to nasz kolega Latrunculus, tylko pod innym nickiem na tamtym forum i założył tam taki sam wątek jak ten. Ktoś inny, też chyba jedna może dwie osoby narzekały że były problemy z wgraniem softu i auto przetrzymywali ileś dni. W każdym razie ja nie widziałem niczego masowego w necie.
    To nie jest zjawisko masowe, a wątek na alfaowner.com rzeczywiście sam założyłem. Nikt na razie nie potwierdził występowania podobnych objawów po aktualizacji. Z nadzieją szukam kogoś kto aktualizację zrobił i problemów nie ma, oznaczałoby to że problem dotyczy tylko mojego auta i istnieje proste rozwiązanie.

    Zgłosiłem moje zastrzeżenia do dealera, zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Na alfaowner.com znalazł się odważny który mimo wątpliwości zrobi aktualizację i podzieli się wrażeniami.

    Jak tylko uda mi się potwierdzić/wykluczyć że problem dotyczy tylko mojego egzemplarza, zdam szczegółową relację.

    Cytat Napisał Nuakszot Zobacz post
    Latrunculus, wygląda na to, że mam chyba taką samą wersję Giulii, czy mógbłyś napisać co się zmieniło po aktualizacji w interfejsie?
    Pojawiła się nowa aplikacja! Kompas Nawigacja pozwala teraz na wybranie jednej z kilku proponowanych tras. Pojawiły się też nowe opcje odtwarzania w odtwarzaczu multimediów.
    A subiektywnie cały system ładuje się szybciej a próg głośności audio (mam H/K) został podniesiony.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Jak pojawi się android auto daj znać ;p

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nuakszot Zobacz post
    Ten temat jest też na zagranicznych forach i wiele osób ma ten sam problem. Nowy soft był im również wgrywany znacznie dłużej niż było to pierwotnie zakładane. Przed chwilą wróciłem z serwisu gdzie mi powiedziano, że wszystkie Giulie będą miały update softu, w tym QV i Veloce.
    Osobiście z niecierpliwością czekałem na ten Service Pack, ponieważ mam następujące problemy:
    - Uboższe menu niż jest to opisane w podręczniku użytkownika (głównie brak większości ustawień dotyczących drzwi, mimo że mam pakiet Convenience),
    - Wariujące przednie czujniki parkowania. Mimo że są czyste, to włączają się prawie nieustannie bez powodu, zazwyczaj podjeżdżając do przeszkody włączają się w ostatniej chwili (ok. 40 cm)i wyświetlają od razu wszystkie segmenty, ponadto wyłączają często cały system Park Sense uniemożliwiając korzystanie z czujników cofania,
    - Brak TMC w nawigacji,
    - Czasami przy wybieraniu kolejnego utworu, odtwarza się poprzedni utwór.
    Natomiast biorąc pod uwagę utratę osiągów po wgraniu aktualizacji softu, postanowiłem się na razie z tym wstrzymać i polubić powyższe niedogodności.

    Tak ma być, nareszcie masz dowód że to prawdziwa Alfa Romeo. Włosi jak widać są wierni tradycji, mistrzowie z sp.... sobie reputacji.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Jak pojawi się android auto daj znać ;p
    Obawiam się, że żeby pojawiło się Android Auto nie wystarczy update softu, ale obym się mylił

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Jak pojawi się android auto daj znać ;p
    narazie sie nie pojawi, ma byc w 2 polowie roku i to nie wiadomo czy dla aut ktore tego nie mialy wychodzac z fabryki (np zrobia nowsza wersje sprzetu i tylko w kompilacji dla niej bedzie android auto) czy dla wszystkich, czy np tylko dka wersji z navi (bo wtedy wielu zrezygnuje z navi za 5 cz10 tys)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Wracaj i niech wgrywajá stary soft

    P9
    w aso na pewno tego nie potrafia, maja taki program ze sprawdza vin i jedzie najnowsze wersje wygenerowane online przez fca.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Czy ktoś z was jeszcze robił aktualizację?

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie

    Dzisiaj oddaję Giulię do ASO, bo mi wczoraj padła i musiałem skorzystać z Assistance aby ją uruchomić . Po odbiorze podzielę się wrażeniami ze zrobionej aktualizacji. Natomiast o awarii, która mi unieruchomiła auto założę oddzielny wątek za kilka dni.

Podobne wątki

  1. [159] Po aktualizacji Bleu&Me brak nawigacji
    Utworzone przez wariiat w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2015, 13:06
  2. [Brera] Connect Nav padło podczas aktualizacji
    Utworzone przez badylija w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 16:29
  3. [159] Blue&Me - 'error 10' przy próbie aktualizacji
    Utworzone przez bikerserwis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 14:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory