Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82

Temat: Giulia - awarie pierwszych modeli i choroby wieku dziecięcego

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jeśli tak skastrowali auto to znaczy że proszą się o problemy, i nieważne czy przez przypadek, bug w zdalnym programie do updatów (w fabryce pewnie zrobili to bezpośrednio jakimś programatorem) czy celowo bo chcieli bardziej ją odróżnić od Veloce. Tylko jak ta informacja się rozniesie po prasie/internecie to zrobią sobie mocną antyreklamę która ich może kosztować np 10% sprzedaży 200KM a ogólnie wizerunkowo odbije się na innych werjsach, bo zaufanie spadnie.

    BTW. na AO jest kolejny brytyjczyk wkurzony strasznie. generalnie goście aż pieklą się, wysmarowując posty na forum na kilkadziesiąt linijek co parę godzin każdy. goście czują się toatlnie oszukani. na jazdach przejechali się innymi samochodami, te im pasowały i takie zamówili. w gazetach czy youtubie to samo, dziennikarze chwalili za to za tamto. goście kupili smaochody, super. nagle po paru tygodniach jak trzba było podjechać do serwisu coś tam naprawić , wgrali im nowy soft i mają skastrowane samochody.

    Zauważ że instrukcja do 200KM pisze że moment maksymalny jest przy 1750obr (i to często zauważa się w testach - że taki super elastyczny silnik blablabla) - gość po skastrowaniu ma dopiero przy 3800obr!!! przy takich obrotach to maksymalny moment mają silniki wolnossące a nie uturbione, nie kumasz tego? jak chcesz elastyczność to musisz go pałować na wysokich obrotach- to znów spowoduje większe zużycie paliwa i silnika. totalnie pojechali z tym updatem. Do tego popsuli coś tam w ustawieniach automatycznej zmiany biegów.

    Chcesz brnąć dalej? Ciekawe jakbyś śpeiwał jakby Tobie Giuliettę tak popsuli.
    Facet ma wszystko przekazać AR, poczekajmy chwilę na odpowiedź i wtedy będziemy mogli się w jakiś sposób ustosunkować. Jest to dość świeża sytuacja, mamy trzech użytkowników jednej wersji silnikowej nic poza tym. Każdemu zależy na odpowiedzi i jak najlepszym prowadzeniu czy bezawaryjności. Dajmy im czas ! Sam jestem właścicielem i nawet z ciekawości napisałem wiadomość do AR, odpowiedzieli momentalnie ( niekoniecznie tak jak oczekiwałem ale widocznie nie mają jeszcze zgłoszonych przypadków ).

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jeśli tak skastrowali auto to znaczy że proszą się o problemy, i nieważne czy przez przypadek, bug w zdalnym programie do updatów (w fabryce pewnie zrobili to bezpośrednio jakimś programatorem) czy celowo bo chcieli bardziej ją odróżnić od Veloce. Tylko jak ta informacja się rozniesie po prasie/internecie to zrobią sobie mocną antyreklamę która ich może kosztować np 10% sprzedaży 200KM a ogólnie wizerunkowo odbije się na innych werjsach, bo zaufanie spadnie.
    (...)
    Czy ten bałagan z update'em "kastrującym" dotyczy w jakikolwiek sposób również Veloce?

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Fajnie by było gdyby ktoś na forum sprawdził dokładnie jak to działa, czy ciągle przełącza rozmowy, czy moze tylko chodzi o ot że połączenie jest aktywne i żre baterię w telefonie i aku w aucie niepotrzebnie. Pytanie tez czy to tylko dotyczy aut z keyless entry(pakiet convinience) czy również tych otwieranych na pilota, w obu przypadkach po zamknięciu/zablokowaniu drzwi oczywiście.

    Ktoś się podejmuje sprawdzić i wrzucić info na forum?
    Sprawdziłem jak to działa - BT "trzyma" telefon przez około 10 minut, nawet jak juz zamknę pilotem auto, jako ze parkuje pod biurem to przez te 10 minut telefon mam sparowany z autem


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    Sprawdziłem jak to działa - BT "trzyma" telefon przez około 10 minut, nawet jak juz zamknę pilotem auto, jako ze parkuje pod biurem to przez te 10 minut telefon mam sparowany z autem


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    a przelacza Ci rozmowy na auto wyedy i musisz recznie przelaczyc na sluchawke czy tylko trzyma pare ale nie przelaczy?

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Temat jest o awariach lub mankamentach wynikających z jakichś niedoróbek itd. Tego się trzymajcie. Prywatne wojny proszę prowadzić na PW albo zagrajcie w CS'a, WOT'a itp strzelanki

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    22

    Domyślnie

    Z tego co wiem 20 sztuk Giuli było testowanych przez niemiecką firmę(ta siedziba,gdzie budowano audi R8) i wsyztskie 20 sztuk wypadło rewelacyjnie.Ja mam przejechane 10 tys.km i nie miałem żadnej awarii.Ale zdarzyć się może -np. pasaty 2014 w pierwszych tysiacach km. siada cała konsola środkowa-nawet reportaż był na TVN Turbo-setki osób oczekiwało miesiącami na auta,gdyż serwisy nie radziły sobie z naprawą.
    Ostatnio edytowane przez maxima3000 ; 28-06-2017 o 13:29

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Pewien Youtuber z USA miał mały problem https://www.youtube.com/watch?v=xlZdhqmX6RI
    Z tego co mówi, zrobili aktualizację i narazie jest ok.
    Strony i sklepy internetowe www.CyfroweJutro.pl

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał saycool Zobacz post
    Pewien Youtuber z USA miał mały problem https://www.youtube.com/watch?v=xlZdhqmX6RI
    Nie mały (mniejszy - minor), tylko większy (major). Blokowanie się hamulców to nie jest drobnostka.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Nie mały (mniejszy - minor), tylko większy (major). Blokowanie się hamulców to nie jest drobnostka.
    Wprowadzasz ludzi w błąd. Hamulce się nie zablokowały, jedynie soft odpowiedzialny za hamowanie/przyspieszanie źle się zachował. Gościu ma Julkę w automacie, dojeżdżał do drogi głównej, zwolnił (przyhamował) by przepuścić inne pojazdy, a gdy zobaczył lukę, w którą chciał się wbić, depnął po gazie przy 5-10 mph, a samochód odmówił przyspieszenia i zwalniał nadal. Koleś nie wspomniał, że odjechał bez problemów, że nie było żadnej lawety itd. Po prostu następnego dnia pojechał do ASO gdzie przeglądnięto hamulce i system hamowania, zrobiono jakiś update softu i śmiga nadal. Była to jego jedyna "awaria" do tej pory.

    L.

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    ale to jest niebezpieczna sytuacja np gdyby chcial wbic sie szybko w luke. gosc w filmiku uzyl słowa major. w angielskim to juz znaczy wiekszy/powazniejszy ale tez to nie slowo ktore ma najmocniejsze znaczenie.

Podobne wątki

  1. Drobne awarie Alfa 156 2004 rok?!
    Utworzone przez johnALFA156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 17:08
  2. AR 4C-jedna z pierwszych w PL...
    Utworzone przez Kupujacy123 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 19:49
  3. Montowanie fotelika dziecięcego w 156
    Utworzone przez lysy76 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 21:35
  4. problemy w pierwszych minutach jazdy
    Utworzone przez altiplano w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:05
  5. Ćwierć wieku Rosika
    Utworzone przez Kulka w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-06-2008, 21:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory