Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82

Temat: Giulia - awarie pierwszych modeli i choroby wieku dziecięcego

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie Giulia - awarie pierwszych modeli i choroby wieku dziecięcego

    Jest już pare Giuli na forum, myślę że jest sens założyc wątek o awariach pierwszych egzemplarzy i spróbowac cos sie dowiedziec o chorobach wieku dziecięcego, bo wiadomo w całkowicie nowym modelu na początku będzie coś wychodzić. Pewnie przyda się tym co akurat rozważają zakup, albo tym którzy będą za pare lat kupować używki z początkowego okresu produkcji
    Proszę bez zbędnych dyskusji, tylko w miarę możliwości opisać skrótowo silnik/konfigurację/rocznik/przebieg i w czym jest problem

    Sam jeszcze nie mam Giulii, ale żeby zacząć czymkolwiek wpiszę te sprawy które wychwyciłem tu na forum lub na alfaowner:

    1.2 przypadki (1 tu na forum, drugi na alfaowner) w 2.0 200KM, po updacie software'u ECU tryb D stracił wigor

    2.1 przypadek - auto ledwo 4 dni u właściciela w UK, wersja Speciale (to bodajże odpowiednik Veloce bez Q4 i z dieslem) czerwone skorzane siedzenia sie luszczą - schodzi zewnetrzna warstwa. Sprawa obecnie w reklamacji.

    3.Kilku użytkowników w UK skarżyło się że jak samochod był zaparkowany blisko, mimo że zamknięty (mają Keyless entry) to łapał ich ciągle Bluetooth z samochodu i przełączało rozmowę

    4.Kolega Nuakszot skarżył się na wyciek płynu spryskiwacza i na problem z ładowaniem czy samo-rozładowanie się akumulatora . Super 2.0 200KM.

    Tyle ode mnie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 10-05-2017 o 09:30
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem do inicjatywy ale przypadki awarii czy reklamacji powinien opisywać właściciel pojazdu.
    ad1 wyjaśnienia trwają (prawdopodobnie błąd serwisu),
    ad2 reklamacja w toku (istnieje domniemanie zalania-zanieczyszczenia),
    ad3 zasięg: 2m - niedobrze bo za mało, zasięg 10 m - niedobrze bo za dużo,
    ad4 samochód o ile wiem w serwisie - diagnozę poznamy dzięki @Naukszot.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Chaiałem czymś zacząć, a poza tym raczej ciężko żeby goście z UK którzy nie słyszeli o alfaholicy.org i nie piszą po polsku, tu coś napisali. Podlinkuję tematy z alfaowner, to sobie poczytacie.
    liczę jednak na to że większość z listy którą wypisałem poprawią w kolejnych updatach firmware-u, a inne pierdoły wyeliminują dopracowując części czy montaż.

    ad1.są 2 przypadki, nie tylko nasz forumowy kolega (który też pisał na Alfaowner jako Zbooj) ale również kolejny brytyjczyk który pojechał do serwisu na jakąś naprawę i mu zrobili update:
    post 39:
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...l#post16025793
    a wątek założony przez kolegę z naszego forum.

    tu ten brytyjczyk wrzucił wykresy z hamowni gdzie widać przycięty jest zakres poniżej średnich obrotów po zmianie softu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dyno 2.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	77.7 KB
ID:	228201

    ad2. zalanie/zanieczyszczenie skóry przez kogo? z tego co pamiętam z lektury wątku ktoś pytał właśnie o to, a autor pisał że nic nie było robione.
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...-speciale.html
    warstwa zewnetrzna skóry odchodzi gosciowi ponoc przy pocieraniu opuszkiem palca (nie srobaniu paznokciem)!

    ad3. skarżyło się parę osób na alfaowner. nie chodzi o to że jest duży zasięg, tylko że jak zamkniesz auto to bluetooth dalej się łączy. rozumiem po wyłączeniu stacyjki, póki nie wyjdziesz - coś na tą modłę działa B&M w 159 - jak mam połączenie i wyciągnę kluczyk to dalej gadam (chyba do 20minut), i ma to sens. ale nie jak masz zamknięty samochód i nie masz rozmowy. sądzę że głupi bug.
    tu jest wątek:
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...-glitches.html

    ad4.auto w serwisie, niech naprawiają. tyle że trzeba o tym wspomnieć, bo moze to dotyczyć innych użytkowników pierwszych modeli
    podlinkuję oba tematy:
    http://www.forum.alfaholicy.org/giul...yskiwaczy.html
    i
    http://www.forum.alfaholicy.org/giul...tora_nocy.html
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 10-05-2017 o 09:52
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,793

    Domyślnie

    Co tutaj wypisujesz to pojedyncze przypadki reklamacji/awarii a nie choroby wieku dziecięcego. Żeby za coś takiego uznać jakąś przypadłość, musi dotyczyć całego modelu lub chociaż którejś wersji i być często zgłaszana.
    Jak na razie jedyne co ma szansę zostać takową wadą to wycieki płynu do spryskiwaczy ale jak na razie są jedynie dwa przypadki.
    Biorąc pod uwagę, że Giulia była projektowana w całości od podstaw oraz fakt, że od rozpoczęcia sprzedaży minął już prawie rok to zaskakująco mało jest problemów z egzemplarzami z początku produkcji. Dobra robota

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Przynajmniej problem #1 i problem #3 to raczej dotyczy wszystkich modeli. reszta to potencjalny problem, ale wystąpił w nowym samochodzi i sprawia właścicielom problemy. Ileż jest tych Giuli, tym bardziej na forach żeby zrobić jakąś porządną statystyke? Trochę mało jeszcze, ale wystarczająco do wypunktowania problemów z którymi garstka właścicieli pierwszych egzemplarzy z symbolicznymi przebiegami już doświadczyła. Myślę że już na tym etapie ten wątek może być przydatny tym którzy kupili bądz kupują Giulię.

    Aha, nie żebym krytykował AR że jakąś lipę odstawili, po prostu w nowych modelach jakiegokolwiek producenta są mniejsze lub większe wpadki, a większość na początku produkcji. trzeba o tym pisać, mimo że auto jest świetne i bardzo mi się marzy.
    Poprawię Cię też trochę, model nie jest od roku - pierwsze egzemplarze do polski przyjechały chyba w lipcu 2016 (od razu jeździłem 2.2d 180KM MT6), i były to tylko diesle które się słabo sprzedają, benzyny dopiero chyba późną jesienią, a veloce parę sztuk w grudniu i dopiero ostatnio dostarczano te pierwsze produkowane pod konfigurację klienta. tak naprawdę dopiero w ostatnim miesiącu czy dwóch na forum pojawiło się trochę Giulii - wcześniej to były może ze 3 egzemplarze tu na forum.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 09-05-2017 o 22:35
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Ok to jako właściciel Giuli mogę powiedzieć, że nie miałem żadnych z powyższych problemów ( nie robiłem jeszcze upgardu ) . Mam przejechane dopiero 3000 km więc cięzko jeszcze coś powiedzieć ale narazie jak nabardziej jest bardzo dobrze i samochód jest świetny. Niedawno wrzuciłem dość obszerny opis tego co mi się podoba a co nie ( jeśli kogoś interesuje zachęcam do czytania )

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Bardzo dobrze że nie masz problemów. Z chorobami wieku dziecięcego najczęściej to też nie jest tak że dotyczy każdego egzemplarza, jednak często dotyczy dużego procentu produkcji, albo jakiegoś okresu. Przykład choroby (ale nie wieku dziecięcego, tylko każdego okresu) to skrzynia M32 - w mojej byłej 159 JTDM szumiała przy 50tyś km, ojciec kumpla ma prawie identyczną JTDM też z końcówki 2005r, ma do dziś 230tyś km przejechane a skrzynia chodzi idealnie, nie szumi a nigdy nie dolewał/wymieniał oleju. A mówi się że każda M32 jest felerna...

    Zauważ też że Veloce są też z trochę późniejszego okresu produkcji, kto wie, już pewne elementy lub montaż lub kontrola jakości mogły zostać poprawione.
    Nie wiem czy do Veloce jest upgrade ECU, a jeśli tak to czy coś tam psuje jak ma to miejsce w wersji 200KM. W dieslach trochę ludzi w UK robiło upgrade, i kazdy pisał że jest OK i żadnej zmiany nie odczuwają.

    Opis czytałem, w innym wątku już gratulowałem pięknego auta
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Dokladnie tak... Sledze tez to drugie forum i chyba nikt nie robil jeszcze aktualizacji dla Veloce... Moze tez byc tak, ze to czysty marketing i faktycznie chca zaznaczyc roznice pomiedzy tymi dwoma samochodami.

    A to jest e-mail, ktory otrzymalem od AR ws. aktualizacji i dokladnie tego co zostaje zmienione ( duzo tez nie mowi... )

    Szanowny Panie.

    Odpowiadając na przesłany kolejny e-mail z dnia 08.05.2017 roku informujemy, że w zakresie akcji serwisowej 6118 dla przedmiotowego pojazdu przewidziano następujące czynności:
    • Interwencja F Aktualizacja oprogramowania centralki BSM
    • Interwencja G Aktualizacja oprogramowania centralki IPC da 7”
    • Interwencja O Aktualizacja oprogramowania centralki ECM dla wersji 2.0 GME
    • Interwencja P Aktualizacja oprogramowania centralki ETM
    • Interwencja Q Aktualizacja map.

    Równocześnie informujemy, że FCA zaleca wykonanie tej akcji serwisowej.
    Po konsultacji z Działem Gwarancji informujemy, że gwarant może odmówić ewentualnego wykonania danej naprawy w ramach gwarancji w przypadku kiedy ASO stwierdzi, że dana usterka ma związek przyczynowo skutkowy z nie podstawieniem samochodu do serwisu celem wykonani tej akcji serwisowej.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,793

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Przynajmniej problem #1 i problem #3 to raczej dotyczy wszystkich modeli. reszta to potencjalny problem, ale wystąpił w nowym samochodzi i sprawia właścicielom problemy.
    Przypadek nr 1 potwierdzono w 2 sztukach auta i od razu zakładasz, że to problem wszystkich egzemplarzy… Teraz jeszcze trochę za wcześnie na zakładanie takiego tematu bo za mało jest przypadków problemów w tym samochodzie. Jeśli komuś padnie żarówka, to też będzie to skrupulatnie tutaj wpisywał?
    Jeśli masz taki zamiar, to trzeba zmienić nazwę wątku na "Giulia - awarie/problemy".

    Co do problemu po aktualizacji softu to nawet jeśli będzie dotyczyć to wszystkich 2.0 200KM to może być to zamierzony zabieg AR. Weszła przecież niedawno wersja 280KM to może doszli do wniosku, że różnica w osiągach pomiędzy wersjami powinna być mocniej zaznaczona niż w początkowej wersji oprogramowania

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Fiat Croma 1.9 JTDm 16V Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    240

    Domyślnie

    Wczorajsza awaria firmowej Giulii - lewarek skrzyni biegów goni luzem i nie da się wbić biegu. Auto 6000 km przebiegu 150 konny diesel Laweta i do serwisu...

Podobne wątki

  1. Drobne awarie Alfa 156 2004 rok?!
    Utworzone przez johnALFA156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 17:08
  2. AR 4C-jedna z pierwszych w PL...
    Utworzone przez Kupujacy123 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 19:49
  3. Montowanie fotelika dziecięcego w 156
    Utworzone przez lysy76 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 21:35
  4. problemy w pierwszych minutach jazdy
    Utworzone przez altiplano w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:05
  5. Ćwierć wieku Rosika
    Utworzone przez Kulka w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-06-2008, 21:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory