Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 118

Temat: Ciśnienie w oponach

  1. #81
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    A mówiłem nie karmcie trolla bo dla niego fakty czy strony producentów nie mają znaczenia, tak samo jak instrukcja użytkownika i tym podobne sprawy.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Konkrety!!!
    O ile się wydłuży droga hamowania? Zapytaj tego producenta mailowo i daj tu odpowiedź. Powinien mieć chyba badania na ten temat skoro pisze, że jego produkt nie jest w pełni sprawny na początku.
    Kochamy wielkie kwantyfikatory (nikt, nigdy itp).
    Ja zakładając NOWE opony Pirelli p zero Nero chciałem je przetestować. Wykonałem hamowanie awaryjne w suchych warunkach na asfalcie (ulica pusta żeby nie było) z ok 80 km/h. Byłem bardzo zdziwiony gdy prawie całą drogę hamowania przejechałem na ABS. Odległość jaka pokonałem to ok 35 m. Wyraźnie gorsza przyczepność niż na starym ogumieniu. Po miesiącu wykonałem taki sam test żeby sprawdzić czy coś się zmieniło. ABS aktywował się dopiero pod koniec hamowania a dystans był o jakieś 20% krótszy.
    Możesz zwalać winę na różnice temperatur, nawierzchnię itp. ale faktem jest, że nigdy więcej nie doświadczyłem takiej słabej przyczepności na tej oponie jak zaraz po założeniu.

    Interpretacja dowolna.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

  3. #83
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Że tak wrócę [MENTION=76050]SWRSC[/MENTION] bo nie lubię jak ktoś przeinacza moje wypowiedzi

    http://www.forum.alfaholicy.org/giul...ml#post2108606

    Napisałem dokładnie to
    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No ale odpowiednie dociążenie to akurat trakcję poprawia
    I chodziło mi że dociążona oś czy opona ma lepszą trakcję. Stąd spoilery które dociskają przy większych prędkościach czy odpowiednie przenoszenie masy samochodu w zakrętach.

    Resztę cały czas podtrzymuję bo to prawda. Kontrola trakcji dławi silnik (był filmik z toru z wypowiedziami kierowców na temat Giulii Veloce, poszukaj sobie) a sportowa jazda to but w podłodze (z kontrolą trakcji w Giulii to można nawet cegłę położyć), hamowanie, zakręt. Już wklejałem filmik z telemetrią jak się obsługuje pedał gazu. Poszukaj sobie poczytaj i nie przekręcaj wypowiedzi.

    Ogólnie odnośnie do ciśnienia w oponach to u mnie różnica między temperaturą 15C-30C to czasem 2.1bar - 2.4bar. Nie wiem czy to kwestia czułości czujników ale tyle mi wskazują.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 20-08-2018 o 16:20
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #84
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Drogi Azarze, próbujesz coś tam się wybronić, jednak słabo Ci to idzie. Po co w to brniesz to ja nie wiem. Poniżej Twoja wypowiedź w pełnym kontekście:

    Napisał Tomtrz:
    Samochód waży "kilka" razy wiecej. Trzeba rozpędzić i zatrzymać nie 200kg, tylko 1500 Motocykle osiagają bez problemu przyspieszenia rzędu 3 sekund od 100 na tych cienkich oponkach. W samochodach żeby uzyskać takie przyspieszenie własnie brak trakcji jest głównym problemem, a nie moc.

    Odpisałeś: "No ale odpowiednie dociążenie to akurat trakcję poprawia "

    Zatem nie pogrążaj się dalej, że chodziło Tobie o coś innego. Widzę, że doczytałeś temat i znalazłeś dwie siły docisku: wagowy i aero. Jednak nadal nie kumasz czym się różnią pisząc takie bzdury.
    Spoiler na dupie ma za zadanie wytworzyć siłę docisku na tylną oś, ale nie stawiaj tego na równi z dociskiem wagowym.
    Za przenoszenie masy w zakręcie odpowiadają głównie hamulce i gaz. Znowu wyssałeś coś z palca.

    Masz jeszcze jakieś ciekawe mądrości?

  5. #85
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    ...a sportowa jazda to but w podłodze (z kontrolą trakcji w Giulii to można nawet cegłę położyć), hamowanie, zakręt.
    Nic bardziej błędnego nie można napisać.

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Już wklejałem filmik z telemetrią jak się obsługuje pedał gazu.
    Przy analizie telemetrii jest jeszcze kilka innych parametrów, które muszą wzajemnie współgrać żeby osiągnąć jakiś postawiony cel.

    Miałem przyjemność uczestniczyć kiedyś w spotkaniu, a po części szkoleniu, które prowadził Ś.P. Marian Bublewicz. Podczas jazdy z nim (jako pasażer) po oesach ówczesnego Rajdu Elmot poza tematem dociążania przodu, tyłu - wszystko przy pomocy gazu i hamulca, często wskazywał, że "tu asfalt jest trochę bardziej siwy, więc można trochę szybciej". To była telemetria.

  6. #86
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał b0rn20wn Zobacz post
    Możesz zwalać winę na różnice temperatur, nawierzchnię itp. ale faktem jest, że nigdy więcej nie doświadczyłem takiej słabej przyczepności na tej oponie jak zaraz po założeniu.
    Tu nie ma nic nadzwyczajnego. Nowa opona zawsze ma słabą przyczepność. Podobnie sprawa ma się z motocyklami. Do wypadków częściej dochodzi po przegumieniu. Fabryka nakłada warstwę ochronną, żeby opona się tak szybko nie starzała. Trzeba zedrzeć tą warstwę przez około 1 tys kilometrów. Tylko sportowe opony nie mają tego problemu

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Jak to skomentujecie?
    Irytuje mnie to okrutnie. Nie pierwszy raz.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  8. #88
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    chwilowo był jakiś niższy odczyt albo brak komunikacji i dlatego na tym kole ci pokazuje problem. może dopompuj trochę, ja jeżdżę ok 2.5-2.6bar ale na 19". raz mi coś tam pokazał na chwilę jak sprawdziłem to akurat pokazywało 2.5bar. chyba to niedopracowane jest ciut (jak i parę innych spraw w obecnych GIuliach/Stelvio)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #89
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    chwilowo był jakiś niższy odczyt albo brak komunikacji i dlatego na tym kole ci pokazuje problem. może dopompuj trochę, ja jeżdżę ok 2.5-2.6bar ale na 19". raz mi coś tam pokazał na chwilę jak sprawdziłem to akurat pokazywało 2.5bar. chyba to niedopracowane jest ciut (jak i parę innych spraw w obecnych GIuliach/Stelvio)
    Też mam 19". Dwa razy już dopompowywałem..

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  10. #90
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    ja nie dopompowywalem. mam azot o ile to cos zmienia w tej kwestii

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ciśnienie w oponach
    Utworzone przez wproszewski w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 13-01-2019, 21:16
  2. [146] Ciśnienie w oponach
    Utworzone przez paweldante w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-11-2008, 12:49
  3. [146] ciśnienie w oponach
    Utworzone przez niezgoda w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 21:47
  4. ciśnienie w oponach
    Utworzone przez Majka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19-08-2008, 12:35
  5. [164] Ciśnienie w oponach
    Utworzone przez pocisk22 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2008, 22:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory