Strona 17 z 196 PierwszyPierwszy ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 1953

Temat: Chiptuning

  1. #161
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    ABS pozwala zachować kontrole nad autem podczas hamowania
    Haha No chyba że ze wiesz co robisz akurat jak ktoś chce się pobawić to czemu nie ABS czyli system zapobiegania blokowaniu kół podczas hamowania. Wiadomo sam nie zrobisz tegp tak dobrze jak komputer i z taka szybkością i precyzja ale jezdzic sie da no bez przesady

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #162
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Zgadzam się, łatwiej jest sterować autem z ABS podczas hamowania ale nie można pisać że jazda bez ABS jest głupotą. Jako wyposażenie obowiązkowe system ten wszedł bodajże od 2005 roku, wcześniej był za dopłatą i wielu nabywców obywało się bez niego, jakoś dawali radę. W sporcie dozwolone jest elektryczne odłączenie ABS-u, bez wymontowywania urządzeń. Jeżdżąc da funu lub stricte dla sportu, czasem TRZEBA zablokować koła. Chociażby w technice "prawa noga gaz, lewa hamulec" często stosowaną w rajdach do wywołania nadsterowności. I jak zaraz ktoś powie, że jest ręczny, to owszem ale w nawrotach przy prawie zerowej prędkości. A dzisiaj to nawet ręczny jest elektryczny.

  3. #163
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Ogłaszam radosną dla wielu nowinę: https://www.squadra-tuning.nl/chiptu...tc-off-dongle/

    Robią też oczywiście podnoszenie mocy, niestety daleko mieści się siedziba tej firmy. Można zawsze wysłać kurierem swoje ECU, odeślą zmodyfikowane

  4. #164
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Z tego co wyczytałem pod tym linkiem to to jest jakieś urządzenie co wyłącza ABS/ESC czyli chyba robi to samo wyciągnięcie bezpiecznika wspomniane parę postów up

  5. #165
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Tak, trzeba podłączyć do EOBD, wyłączenie ABS/ESC następuje po przejściu w tryb D (DNA).

  6. #166
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Ogłaszam radosną dla wielu nowinę: https://www.squadra-tuning.nl/chiptu...tc-off-dongle/

    Robią też oczywiście podnoszenie mocy, niestety daleko mieści się siedziba tej firmy. Można zawsze wysłać kurierem swoje ECU, odeślą zmodyfikowane
    Wyślij ECU do mnie i też ci odeślę zrobiony.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #167
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Z tego co wyczytałem pod tym linkiem to to jest jakieś urządzenie co wyłącza ABS/ESC czyli chyba robi to samo wyciągnięcie bezpiecznika wspomniane parę postów up
    pewnie tak tyle ze spodziewam sie wtedy tylko trybu N. no chyba ze np ustawienie w MES Dyno mode (avtakie jestbod wersji bodajze 4.1) cos by tu pomoglo, moze wylacza przelaczanie na N w przypadku bledow od abs/esp?

    ten dongle oferuje to w trybie D. tyle ze zrobili strasznie duza ta kostke, ciut beznadziejnie. cena tez raczej nie zachęca
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 20-07-2018 o 15:15

  8. #168
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    ABS pozwala zachować kontrole nad autem podczas hamowania
    Nie wiem jak Ty, ale ja "kilkoma" samochodami bez ABS jeździłem. I ogólnie ABS nie jest jakąś magią ratującą życie i łamiącą prawa fizyki. Szczególnie jak jest sucho, a powiedzmy, że nastawiamy się na zabawę bez ABSu świadomie, np. jak jest sucho, nie serio widzę wielkiej różnicy. Jeśli ktoś traci kontrolę na suchej nawierzchni bez ABSu i nie potrafi odpuścić hamulca na tyle, żeby skorygować tor i dalej hamować to... to niestety oznacza, że montowanie ABSu uwsteczniło kierowców.

  9. #169
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar MonzaTuning
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    156 GTA Sportwagon
    Postów
    9

    Domyślnie

    MiLykie, to już wiadomo od dawna że im nowszy samochód tym bardziej ogłupiający człowieka Trochę w obecnych czasach zapomina się to, czym jest prawdziwa frajda z jazdy. Aczkolwiek wiem że dla każdego jest ważne co innego...

  10. #170
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Czasem też zapomina się, o ile dzięki takim "ogłupieniom" mniej ludzi ginie w wypadkach, pomimo lawinowo rosnącej liczby pojazdów i nie nadążającej za nimi infrastrukturze drogowej.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory