Strona 12 z 196 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920212262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1953

Temat: Chiptuning

  1. #111
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dla mnie w miare bezpiecznie to jest jak tuner sprawdzi AFR I EGT, a nie wgrywanie gotowca tylko dlatego ze silniki wydaja sie prawie identyczne. ja nie drazylem tematu bo I tak poszedlem w Q4 wiec 280HP jest od razu, a na gwarancji ruszal programu ECU na pewno nie bede
    [...]
    lambde to wiele osob juz potiwerdzalo, chociaz chyba nikt nie sprawdzal w ePerze? Co do chlodzonego ciecza IC, to po lekturze tego watku myslalem ze chodzi tylko o 280HP (+ewentualnie wczesne 200HP). Ja sprawdzal nie bede, niech sobie zainteresowani na to popatrza do ePera.
    Ja mam podobnie, że nawet jak będę pewny, że silniki są takie same to raczej nie będe próbował żadnych zabaw z przeprogramowywaniem ECU w trakcie gwarancji. Ale chciałbym wiedzieć jaki jest potencjał tego ż epo upływie gwarancji dorobię sobie 80 koni

    Co do lambdy to właśnie wiele osób o tym pisało, ktoś gdzieś słyszał, ba sam powtarzałem że "ponoć", ...
    ale nie widziałem jeszcze żadnej różnicy potwierdzonej w ePerze, bądź organolepycznie.

    Myślę, że można tutaj skończyć OT (tak, wiem, że to ja zacząłem, przepraszam), bo jest oddzielny wątek nt różnic w silnikach...

  2. #112
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe rzeczy piszą ci Holendrzy na swojej stronie. Zwłaszcza jeżeli chodzi o te moce wyjściowe aut fabrycznych. Podobnie było kiedyś z silnikami TDI z VAGa. Fabrycznie 130 KM a faktycznie 137-145.

  3. #113
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    I ten chlodzony ciecza IC wystepuje rowniez w obecnie produkowanych 200HP, czy tylko do lutego 2017 (czyli mala ilosc GIuli, bo w koncu produkcja 2.0 zaczela sie dopiero pod koniec 2016)?

    - - - Updated - - -


    dla mnie w miare bezpiecznie to jest jak tuner sprawdzi AFR I EGT, a nie wgrywanie gotowca tylko dlatego ze silniki wydaja sie prawie identyczne. ja nie drazylem tematu bo I tak poszedlem w Q4 wiec 280HP jest od razu, a na gwarancji ruszal programu ECU na pewno nie bede

    - - - Updated - - -


    lambde to wiele osob juz potiwerdzalo, chociaz chyba nikt nie sprawdzal w ePerze? Co do chlodzonego ciecza IC, to po lekturze tego watku myslalem ze chodzi tylko o 280HP (+ewentualnie wczesne 200HP). Ja sprawdzal nie bede, niech sobie zainteresowani na to popatrza do ePera.
    Tak to wlasnie dziala z chlopakami z USA. Kopiujesz mape, wysylasz im, oni "robia" spejcalnie pod twoja wersje i odsylaja zmodyfikowana z kilkoma innymi dodatkami jesli chcesz. Nie ma tutaj mowy o zwyklym podpinanym urzadzenia. To co jest w tym wszystkim fajne, jest mozliwosc zawsze przywrocenia wersji oryginalej bez dodatkowych oplat.

  4. #114
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    ale nikt nie sprawdza Ci auta na hamowni ani afr/egt, wiec to nie to samo co strojenie u dobrego tunera.ciagle bazuje sie na uniwersalnym gotowcu bez prawidlowego sprawdzenia. oczywiscie program jesli chodzi o giulie bedzie wgrywany do mlodego auta wiec niby wszystko powinno byc ok, niby, bo goscie z usa nite tesowali na pewno tego na aucie 200hp skoro u nich takich nawet sie nie sprzedaje
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 12-03-2018 o 14:26

  5. #115
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Tak, mokry IC mają zarówno 200KM i 280KM.

    Wątek o "chipie" o którym pisałem jest tu:
    http://www.giuliaforums.com/forum/80...thread-44.html

    Tu jest katalog tej firmy:
    https://shopeurocompulsion.net/colle...-giulia-engine

    Garraty albo Azalgo zakładał wątek o tym osobny.

    ESP nie umieją wyłączyć bo nie to nie jest w ECU, podobnie sprawa wygląda z Start&Stop.

    Odpowiadam zbiorczo bo mnie ktoś wywołał ze 3 strony temu
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 12-03-2018 o 17:48
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #116
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Tak, mokry IC mają zarówno 200KM i 280KM.

    Wątek o "chipie" o którym pisałem jest tu:
    http://www.giuliaforums.com/forum/80...thread-44.html

    Tu jest katalog tej firmy:
    https://shopeurocompulsion.net/colle...-giulia-engine

    Garraty albo Azalgo zakładał wątek o tym osobny.

    ESP nie umieją wyłączyć bo nie to nie jest w ECU, podobnie sprawa wygląda z Start&Stop.

    Odpowiadam zbiorczo bo mnie ktoś wywołał ze 3 strony temu
    Tak jest Giulie podobno bardzo ciezko sie hamuje tak btw. Co do jakosci przeprowadzonej operacji w przypadku eurocompulsion nie ma sie co martwic bo sa w tym swietni. Ja na dniach zamawiam u nich V2 intake plus kilka dupereli.

  7. #117
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Sporo aut teraz robi problem na hamowni, jeśli to nie jest synchro na obie osie, nawet taka Tesla Model 3 z napędem na jedną oś.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #118
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    ESP nie umieją wyłączyć bo nie to nie jest w ECU, podobnie sprawa wygląda z Start&Stop.
    Z ESP jest ogolnie problem na razie, da sie to wylaczyc na czas pomiaru, ale trzeba zaplacic technikowi z ASO za ta usluge na czas pomiaru.
    co do systemu start-stop to jest to bajecznie prosty temat do wylaczenia w MM10JA jak juz masz odczytany program, to ze swiftec tego nie robi z automatu tylko trzeba wiedziec gdzie szukac to inna sprawa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss1.png
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	2.7 KB
ID:	242706Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss2.png
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	3.0 KB
ID:	242707

    auto aktualnie hamuje sie tylko na 4x4 z synchro, jak tylko rozpracujemy jak zrobic moda po OBD nie zmieniajac licznika programowan to podesle co nam sie udalo uzyskac

    cos sie zwalilo ze screenami wiec opisze
    - "S&S Enable flag" fabrycznie na 1 (switch systemu S&S)
    - "Upper threshold for S&S disabling"
    - "Lower threshold for S&S disabling"

    pierwszy switch powinien wylaczyc system calkowicie, kolejne 2 to takie "w razie w"
    Ostatnio edytowane przez weloo ; 13-03-2018 o 15:51
    Diagnostyka i modyfikacje softów; CHIPTUNING DPF EGR VSA TVA SCR info @ marcin [ małpa ] firma.xin.pl

  9. #119
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Ja na dniach zamawiam u nich V2 intake plus kilka dupereli.
    Co dokładnie będziesz zamawiał? Jaki wpływ mają te usprawnienia, które chcesz zamontować?

  10. #120
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Garraty ma już wydech zrobiony, więc z dolotem V2 i programem może mieć te +/- 350 kuni. Z samym dolotem i fabrycznym wydechem jest słabszy program. Jest na ich stronie porównanie tych 3 wersji - stock z mapą, inny dolot z mapą, dolot + wydech z mapą.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory