Strona 21 z 196 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223242526272829303171121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 1953

Temat: Chiptuning

  1. #201
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ja zwolennikiem boxa nie jestem ale jest to jedyne wyjście na wyzsza moc w okresie gwarancji. I jest nie do wykrycia i to uważam jest jego mega plusem...

    P. S. Podobno w beemkach tunerzy już obeszli licznik programowan kompa. Pytałem o alfe, to powiedzieli ze kwestia czasu

  2. #202
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    Nie tunerzy tylko producenci programatorow w BMW jest takie cos co sie nazywa protokol ENET, programuje tak np. ISTA-P, programatory typu X17 czy KESS robia to tym samym sposobem, ale zapisuja najpierw pliki CAFD i blokuja licznik programowan w eeprom, po zapisie fabryczny CAFD jest przywracany. W grupie fiata tez to obeszli to nieco inaczej np w Marelli 9DF jest mozliwosc resetowania licznika programowan przez obd itd.

    Ale jesli ktos Ci mowi ze jest to calkowicie niewykrywalne to zwyczajnie klamie wszystko da sie sprawdzic, kwestia tylko jak bardzo upierdliwy bedzie sprawdzajacy

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Diagnostyka i modyfikacje softów; CHIPTUNING DPF EGR VSA TVA SCR info @ marcin [ małpa ] firma.xin.pl

  3. #203
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Tunerzy mieli być w ""

    - - - Updated - - -

    Zawsze można przeleciec plusem po pinach w kompie przy większej awarii

  4. #204
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Chyba wcześniej już pisałem, że założyłem sobie RS-a do 200-konnej wersji, i działa bardzo przyjemnie. Moment na pewno większy, wzrostu mocy dokładnie nie czuć - ale max prędkość fabryczną dość łatwo przekroczyć, więc mocy raczej nie ubyło .
    Co do opinii o boxach - generalnie, znacznie bardziej ufam firmie, która nie boi się sprzedawać swoich produktów na cały świat, niż "tunerowi" z wiejskiej szopy, o którym słyszeli tylko jego sąsiedzi... Wiadomo - box to nie najlepsze rozwiązanie, ale jedyne na gwarancji.
    duzo roboty żeby to wpiąć ? jest jakiś tutek do tego ?

  5. #205
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    duzo roboty żeby to wpiąć ? jest jakiś tutek do tego ?
    Na pewno godzinka zejdzie, a mnie nawet trochę więcej zeszło bo robiłem to baaaardzo ostrożnie, żeby niczego nie uszkodzić - i się udało. Generalnie problem jest taki, że oprócz plastiku silnika trzeba jeszcze jedną dodatkową osłonę zdjąć - a tam ciasno Taka specyfika silnika...
    Instrukcja jest dołączona - taka wersja dla myślących, ale ujdzie. Zakładam, że osobie, która potrafi sama sobie wymienić olej i filtry w samochodzie, montaż tego boxa nie sprawi problemu.

  6. #206
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Karczew
    Auto
    147fl 1.6 120 , a4 b8.5q 2.0tfsi+
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ktoś wyżej napisał, że woli sprawdzonego producenta niż jakąś małą firmę z nieznanym dorobkiem. Bo podnieść z 200 na 280 to jest jakaś sztuka ale jeszcze większa, jeżeli silnik to przeżyje. Bo sam wynik to tak jakby powrócić do korzeni tego silnika ale czy tą samą drogą. Jakiś czas temu miałem klienta, któremu za mało było to co mu proponowałem (ok. 160 z wyjściowych 130 w TDI) i pojechał do takiej lokalnej firmy, w której faktycznie zrobili mu 200. Tyle, że na dwa miesiące (niecałe 5 tys. km) Też czekał na koniec gwarancji, no i się doczekał. Tak więc czekamy na testy Kolegi Tinka ale sprawdziłbym, ile km zrobiły auta po modyfikacji w tej firmie.
    A co do odwagi, to w okresie, w którym zajmowałem się rozprowadzaniem boxów, sprzedałem ich kilkadziesiąt. Były to w ok. 40 % boxy przeznaczone dla wszelkiej maści TDI, a podobna ilość do "fiatopochodnych" JTD. Znaczną część z pozostałych 60 % kupił ode mnie salon Fiata i Alfy, z przeznaczeniem dla nowych aut (miałem po prostu taki układ) lub tylko przysyłał klienta. Żadne auto nie wróciło z awarią z powodu boxa. Po prostu nie można być pazernym na moc.
    Możliwe, że miałem Twojego boxa w 147jtd 115 Zakładany u Dukiewicza przy przebiegu 10tkm, wykres na 147km 320nm, auto sprzedałem , jak miało 170tkm. Jedna awaria przy 135tkm padł wtryskiwacz.
    Co to był za box nie wiem, czarne pudełko. Ale działał pięknie.

  7. #207
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Też będę robił modyfikację mapy tyle, że u kolegi, który od lat programował mi auta. Ci co są z Wa znają zapewne Grześka z VTG, on się zna na rzeczy. Ile wyciśniemy to się okaże. Istotne jest to, że nigdy żaden z samochodów nie uległ mi awarii. Po boxie w Toyocie miałem planowanie głowicy.

    W kwestii wykrycia, serwisanci nie są idiotami. Doskonale znają pod nogą charakterystykę auta. Jeśli jest modyfikacja od razu ją czują, bez żadnego sprawdzania. Też robię modyfikację po gwarancji, żeby nie było niedomówień.

  8. #208
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał szopp Zobacz post
    ...
    W kwestii wykrycia, serwisanci nie są idiotami. Doskonale znają pod nogą charakterystykę auta. Jeśli jest modyfikacja od razu ją czują, bez żadnego sprawdzania. Też robię modyfikację po gwarancji, żeby nie było niedomówień.
    Ale cały czas tutaj o to chodzi, że z boxem nie jedzie się do ASO. Przynajmniej nie na gwarancji. Np. w przypadku mojego boxa wystarczy kilka sekund, żeby go zastąpić zwykłą przejściówką. Wtedy elektrycznie - zero zmian, a te kable? Taka dekoracja... A w razie czego - dodatkowe kable te mogę odłączyć (tutaj już potrzebuję z 15 minut).
    Co do "serwisanci nie są idiotami".... hmmmm... nawet podjąłbym polemikę, niejedno widziałem....

  9. #209
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Ale cały czas tutaj o to chodzi, że z boxem nie jedzie się do ASO. Przynajmniej nie na gwarancji. Np. w przypadku mojego boxa wystarczy kilka sekund, żeby go zastąpić zwykłą przejściówką. Wtedy elektrycznie - zero zmian, a te kable? Taka dekoracja... A w razie czego - dodatkowe kable te mogę odłączyć (tutaj już potrzebuję z 15 minut).
    Co do "serwisanci nie są idiotami".... hmmmm... nawet podjąłbym polemikę, niejedno widziałem....
    Pewnie, że box szybko się wpina i odpina. Pamiętaj, że to proste, a wręcz prostackie obejście skomplikowanego oprogramowania. Mi taki box już raz popsuł silnik - nie polecam. Modyfikacja mapy jest bezpieczniejsza, na hamowni można precyzyjnie zestroić auto, bezpieczniej modyfikować. Box oszukuje, a mapa to zmiana charakterystyki zachowania silnika przy zachowaniu wszystkich niezbędnych pomiarów centrali. Nie jestem mechanikiem ani tunerem, ale jest tu paru gości, co się tym zajmują i zapewne zechcą precyzyjniej wyjaśnić subtelne różnice.

  10. #210
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ale czy ty rozumiesz że box = gwarancja, mapa nie? Jak Ci udowodnia że miałeś boxa? Że awaria była spowdowana boxem skoro go fizycznie tsm nie ma. Mogą domniemywac, ale skoro nie ma dowodu to sory...

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory