Strona 36 z 196 PierwszyPierwszy ... 26272829303132333435363738394041424344454686136 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 1953

Temat: Chiptuning

  1. #351
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    z tego co doświadczyłem, i o czym było też na youtubach, lag przy ruszaniu po depnięciu dotyczy tylko wersji 280HP
    Ja się w sumie zastanawiałem czy to nie w celu ochrony skrzyni zeby za dużego momentu nie dostała (W sensie obciazenia).
    I to zabezpieczenie typowo w sofcie skrzyni.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #352
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    może i ochrony czegoś w napędzie, ale może chodzi o Q4 bardziej a nie skrzynię? w końcu skrzynia jest chyba sprawdzoną konstrukcją (w BMW i lexusie) i w 2.0 dają wersję do 500Nm (w 2.2 210HP produkują na niej 470Nm) - czyli jest spory zapas ciągle do stockowego 280HP gdzie 400Nm max i to przy wyższych obrotach niż w JTDM (2250 vs 1750). jest to dla mnie niezrozumiałe, tak zwinny samochód, wersja Veloce sportowe smaczki, a tu to ruszanie skastrowali.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #353
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    z tego co doświadczyłem, i o czym było też na youtubach, lag przy ruszaniu po depnięciu dotyczy tylko wersji 280HP
    Cóż , nie miałem przyjemności jechać taką wersją.

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  4. #354
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=n9Xa...youtu.be&t=270

    Petryn, akurat tu wypowiada się w kwestii diesla w Audi A6, ale tam jest właśnie zwłoka 0.5 sekundy, zanim auto ruszy.
    Po rozmowach z przedstawicielami wyszło, że to jest celowy zabieg i soft do skrzyni i silnika jest tak zrobiony, aby spalanie w WLTP było mniejsze o 5-10%.
    Może tu jest tak samo... Bo faktycznie każdy gram emisji kosztuje producenta krocie.

  5. #355
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ale to przecież chiptuningiem można zniwelować.

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  6. #356
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    No można, ale dywagacje są skąd takie lagi. Więc to jest po prostu (moim zdaniem) celowo napisany tak soft.

    Tak jak przykładowo VW zmienił oprogramowanie w DSG jakiś czas temu.
    Gdzieś czytałem, że zrobili to po to, aby okładziny mniej się ścierały. W wyniku tego było czuć lekkie szarpnięcia w porównaniu ze starym softem (krótsza zmiana biegu, mniejsze ścieranie)

  7. #357
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    https://www.youtube.com/watch?v=n9Xa...youtu.be&t=270
    Petryn, akurat tu wypowiada się w kwestii diesla w Audi A6, ale tam jest właśnie zwłoka 0.5 sekundy, zanim auto ruszy.
    Już w jednym wątku (o przyspieszeniu) o tym rozmawialiśmy i dawaliśmy linki, coraz wiećej samochodów tak ma, był przykład Skody 280 KM, Audi itp.
    Natomiast zupełnie mnie nie przkonuje oszczędność i mniejsze spalanie o 5-10%, bez jaj, nawet gdyby auto średnio co 5 min startowało na maxa (a nie zawsze da się ustawić jako pierwszy na światłach), to te 0,5 sek co 300 sek ma prawie żaden udział w spalaniu.
    Ba, przez to że muli na początku, to przewaznie potem ciśnie się dłużej by nadrobić
    Wiem, że były wersje na samym początku, które nie miały lagu.
    Powiem wam tak, miewałem już auta 4x4 o mocach ok 150 KM i praktycznie za każdym razem jak dałem gaz na maxa, to był uślizg i nagły strzał, ale to były czasy bez takiej elektroniki.
    Co prawda uślizg to nic dobrego przy szybkim starcie, ale fajnie jest mieć 2 opcje (np: uslizg przy 100% gazu i brak przy 3/4) a nie tylko 1.
    Plus obecny jest taki, że opony starczą na długo
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 04-12-2018 o 13:23

  8. #358
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ale wersję 200ps też dostały downgrade softa. W serwisie mówili że początkowo 200 mialy ok 240ps a później je skręcili na ok 220

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  9. #359
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Pseudo ekologia i normy Eu...

    Niech zbadaja emisję spalin przy realnym zużyciu paliwa... Żadne auto by nie wyjechało na drogi z silnikiem większym niż 1.0...

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  10. #360
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ale ja cały czas się nie zgadzam, że to przez emisją spalin - przynajmniej jeśli idzie o szybki start, a zwłaszcza startowy lag.
    Test spalin, spalania itd. robi się przy "jeździe na dziadka". I to tam masz ładnie wypaść.
    Nie bada się tego przy jeździe dynamicznej 100% po mieście i startach spod świateł, bo wtedy Stelvio (i inne auta) nigdy by nie zeszło nawet na 20,0 l i generalnie wszystkie testy by olało.
    Więc generalnie te pierwsze 0,5 sek soft powinien być napisany na dynamikę jak ktoś już wciska 100%, bo chodzi także o bezpieczeństwo.
    Zreszta cała idea turbo jest taka, że to ma ładnie wygladać w jeździe dziadkowej, dlatego w realu prawie nie ma róznic miedzy wolnossakami, no chyba, że ktoś faktycznie jeździ jak dziadek.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 04-12-2018 o 13:38

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory