Strona 42 z 196 PierwszyPierwszy ... 32333435363738394041424344454647484950515292142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 1953

Temat: Chiptuning

  1. #411
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Cena 390+30 euro za wysyłkę - żeby uniknąć prowizji polecam płatność Revolut + Paypal.
    Auto rocznik 2017 bez SGW - sprawdzali po VIN.
    Na kartce z instrukcją, którą dostałem jest informacja o Bluetooth - napisałem, żeby coś mi na ten temat powiedzieli bo przy zakupie nic o BT nie było wspominane/
    Dodatkowo pytałem o możliwość wykrycia tego dongla bo gdyby to był prosty układ wyłączający ABS to można byłoby wykryć różnice w przebiegu poszczególnych komponentów - panowie odpisali - "Even the mileage is no problem. The ABS is not switched off. There is only another strategy active."

    Przełącznik ON/OFF działa przy zatrzymanym samochodzie czyli, że po ruszeniu w trybie D można przełączyć się na A w trybie ESC OFF. Po zatrzymaniu jakieś 3/4 sekundy po włączeniu trybu N lub A czuje się odbicie pedału hamulca - włączonego ABS.
    Dongla należy wyciągnać z OBD po zakończonej zabawie (nie ma to znaczenia czy przy włączonym silniku czy wyłączonym), bo ciągnie prąd.
    Korzystając z okazji, że we Wrocławiu pada, miałem dzisiaj z rana okazję przetestować dynamiczne ruszanie z hamulcem w podłodze - oczywiście na torze.

  2. #412
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    To ABS działa jak dongle włączony?

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  3. #413
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Jak ten przełącznik wygląda? Nie ma fotek na stronie squadry.

  4. #414
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Jak ten przełącznik wygląda? Nie ma fotek na stronie squadry.
    Są wyżej. Kolega wstawiał

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  5. #415
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Co do BT w donglu - "We made an bleutooth but we don't use it at this moment. Maybe in the future for an app."

  6. #416
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	D7023E0C-69A4-4A48-B200-032F0AE8F9B1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	64.7 KB
ID:	253841
    Jakiś film może się uda na weekend nagrać - dzisiaj narzeczona odmówiła

  7. #417
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Prawdopodobnie jakiś bardzo prosty układ, który łączy się przez OBD i zapodaje coś na CAN'a. Pewnie ta kostka od ST, która robi za interfejs szeregowy gadający z OBD plus coś co tym steruje. Ciekawe pytanie co dokładnie tym steruje, czy to jakiś ASICS, czy coś bardziej ogólnego przeznaczenia. Chyba nawet mały ARM to by była przesada i bezsensowna eskalacja kosztów. No i jakiś mały moduł BT, pewnie wbudowany w ten mikrokontroler.

    W Giulieccie, aby wyłączyć ESC wystaczyło połączyć się MESem z ABSem (ale zarymowałem). Tu układ czyta stan przełącznika DNA, i jak jest D to prawdopodobnie robi coś podobnego, co tymczasowo wyłącza moduł ESC/ABS. I nie piszę tego, żeby jakoś trywializować dongla, tylko jako wyjaśnienie.

    Absolutnie będę myśleć o tego zakupie <3 Lepiej wydać 400e i mieć to wygodnie, niż wozić laptopa i się podłączać za każdym razem, aby pójść bokiem.

    Dzięki
    zgaduję że wystarczy że łączy się z kompem ABS i aktywuje Dyno Mode, bo w Giulii/Stelvio jest takie ustawienie wyłaczające TC.
    Pewnie jeszcze łapie z CAN włączony tryb DNA. Tyle. Najprostszy mikrokontroler + CAN + BT, choc ten ostatni to już bajer, możnaby to zrobic bez. [MENTION=4833]maly_777[/MENTION], podejmujesz się? tylko dostępność musiałaby być lepsza niż teg DPF Monitora.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #418
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    jakby ktoś chciał, to mam boxa racechip RS do wersji 200km do sprzedania. ustawiony na maxa ( 6tka) idzie podobnie jak veloce. ok 20 sek do 0-200.

    szczegóły na PW

  9. #419
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    jakby ktoś chciał, to mam boxa racechip RS do wersji 200km do sprzedania. ustawiony na maxa ( 6tka) idzie podobnie jak veloce. ok 20 sek do 0-200.

    szczegóły na PW
    Czy ma znaczenie czy auto ma już Security Gateway (produkcja po lutym 2018) ? Działa z takim czy tylko ze starszymi wersjami ? Czemu sprzedajesz ?

  10. #420
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    Czy ma znaczenie czy auto ma już Security Gateway (produkcja po lutym 2018) ? Działa z takim czy tylko ze starszymi wersjami ? Czemu sprzedajesz ?
    Sgw raczej nic tu nie ma bo wpinasz się w czujniki przy silniku.

    Sprzedaje bo daje auto żeby zrobili program a przy okazji maja walczyć z TCS żeby wyłączyć w trybie D [emoji6]

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory