Strona 10 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 178

Temat: Giulia l przeglad

  1. #91
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    trochę może związane z dyskusją. dzisiaj za samą wymianę oleju + filtra oleju + filtra powietrza i zrobienie testu na zawartość wody w płynie hamulcowym w Giulietcie w ASO FCA w B-B skasowali mnie 115zł. Podejżewam że sama robota przy Giuli będzie podobnie wyceniona. Materiały miałem swoje bo ani nie pasuje mi Selenia Star PE (słaby olej a jeszcze liczą za niego jak za jakiś top) ani 2.5 raza wyższe ceny na filtry.
    no ale na przeglądach gwarancyjnych to każde ASO próbuje sobie zarobić z dużą marżą - za pierwszy przegląd w motocyklu zapłaciłem ponad 500zł (Honda), więc się nie dziwię że przy autach liczą 2x więcej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #92
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Pierwszy przegląd na 15k km, Poznań, Voyager Club, 1000 zł brutto z groszami, konkretnie, zgodnie z ustaleniami czasowymi (3h), wszystko sprawdzone, podolewane, olej i filtry wymienione, auto umyte, pachnące. Dobra kawa w poczekalni ;-)

    Cena jest jaka jest, na tle konkurencji w tym segmencie nawet atrakcyjna, przeglądy serwisowe w ASO samochodów po prostu kosztują, przeliczanie tego na litry oleju to jak przeliczanie obiadu w restauracji na kilogramy schabu, zupełnie bez sensu.

  3. #93
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Chyba gdzieś zgubiła się moja główna teza. Pierwszy przegląd dla Giulii 2.0 i Giulietty 1.4MA to te same czynności na tych samych, praktycznie, częściach. Olej dokładnie ten sam. Reszta różnice kosmetyczne. Pierwszy przegląd w Giulieccie (także po 15) w ASO w Warszawie to 700 zl (są wpisy w analogicznym wątku Giuliettowym). Czemu to samo, w Giulii kosztuje 1000-1077? Bo, poważnie, to jest dokładnie to samo z punktu widzenia serwisowego.

    Tego nie rozumiem.

    I tak, Giuliettę też dostawałem umytą i wyczyszczoną po przeglądach w ASO, więc to nie tu tkwi "premium". Nie chodzi o to, że jestem przeciwnikiem ASO, przeglądów czy coś takiego... Tylko próbuję zrozumieć skąd fantazja ASO, aby brać o 50% więcej za to samo.

    I dodatkowo zastanawiam się, czy wszystkie czynności serwisowe a ASO, dla Giulii, będą o 50% droższe. Nie mówię tu o jakichś złożonych operacjach jak wymiana panewek... Ale np. hamulce. Czy hamulce w Giulii wymagają 50% więcej pracy niż w Giulieccie?
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 13-10-2017 o 09:25

  4. #94
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    I tak, Giuliettę też dostawałem umytą i wyczyszczoną po przeglądach w ASO, więc to nie tu tkwi "premium". Nie chodzi o to, że jestem przeciwnikiem ASO, przeglądów czy coś takiego... Tylko próbuję zrozumieć skąd fantazja ASO, aby brać o 50% więcej za to samo.
    Bo Giulia to o 60% więcej samochodu niż Giulietta więc cena wyższa o 50% to i tak jest 20% rabatu
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #95
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Myślę, że z jednej strony checklista dla giulii może być trochę dłuższa ze względu na nieco bardziej, tu i ówdzie, skomplikowaną konstrukcję/więcej części i systemów, części mogą ciut droższe a wymienianych płynów trochę więcej, ale z drugiej, bardziej prozaicznej strony, to generalnie dwukrotnie droższe auto więc i przegląd musi być droższy chociażby dlatego, że może być (pomijając bardziej logiczne uzasadnienia, jak np. że jest wymogiem gwarancji która opiewa na większą kwotę). Nie doszukuj się tutaj teorii spiskowych, ceny przeglądów są znane i jest to część Twojej decyzji zakupowej.

  6. #96
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Może troszkę odkopanie tematu, ale mam następujący problem.
    Giulię Super zakupiłem w czerwcu 2019. Termin pierwszego przeglądu to oczywiście rok lub 15 tys. kilometrów. W tym momencie nabite mam już ponad 9 tys., a czeka mnie dłuższy zagraniczny wyjazd w zimie i zastanawiam się, czy przez niego nie przekroczę tych 15 tys. kilometrów. Pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji powinienem dokonać pierwszego serwisu przed wyjazdem (zakładam, że będę miał wtedy 12 tys.), czy jednak po? Czy jest jakiś margines przebiegu, do którego nie stracę gwarancji przed odbyciem pierwszego przeglądu?

  7. #97
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Miałem podobny dylemat. Uzyskałem informację, że miedzy 14 a 16 tyś powinien być przegląd.
    Więc specjalnie zrobiłem klika wycieczek aby przed wyjazdem wakacyjnym mieć te 14 tyś km.

  8. #98
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    też o to pytałem, powiedzieli mi +-1000km lub +-1miesiąc. w sumie to nie wiem jak potem, tzn powiedzieli mi że drugi robię na 30kkm+-1kkm niezależnie czy pierwszy zrobiłem np na 14kkm czy 16kkm, natomiast nie wiem jak to jest jeśli byś zrobił przegląd np na 12kkm - musiałbyś ich dopytać lub ewentualnie przegląd robić gdzieś za granicą?
    z drugiej strony, chcesz nabić np >4tyś na wyjeździe - gdzie Ty tym autem zamierzasz jechać?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #99
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    U nas jest tak przebieg +-1000 lub rok+- miesiąc, co wcześniej nastąpi. Jeżeli zrobisz przed przebiegiem nominalnym, następny robisz po następnym limicie przebiegu liczonym od stanu licznika przy przeglądzie, jeżeli po, o następny przy nominalnym przebiegu dla kolejnego przeglądu, oczywiście zawsze +- 1000 km. Podobnie jest z użytkownikami, którzy robią rocznie mniej niż limit km. Jak zrobisz pierwszy przegląd miesiąc wcześniej, to od tego momentu liczysz rok, jeżeli po, to rok liczysz rok od daty nominalnej.
    A z drugiej strony, wg mnie nie można użytkownikowi zabronić robienia przeglądów częściej, np. co 10 tysięcy. Żaden gwarant tego nie podważy. Tyle tylko, że jako użytkownicy nie lubimy wydawać kasy wcześniej niż trzeba ale są tacy (również na tym forum), którzy wymieniają olej co 7-10 tys., a to podobna sytuacja.

  10. #100
    Użytkownik Świeżak Avatar hioop
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    STELVIO 280KM FE GIULIA VELOCE Q4
    Postów
    29

    Domyślnie

    Automobil Gdynia 800zł pierwszy przegląd Stelvio i Giulia

Podobne wątki

  1. Przeglad przed kupnem auta
    Utworzone przez Nowy_24 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 18:28
  2. Powypadkowy,dowod nie zabrany.Przeglad ?
    Utworzone przez Endriu Ka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 17:14
  3. [Giulietta] Pierwszy Przeglad okresowy.
    Utworzone przez Tr.maloseryjna. w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 12:48
  4. [159] Przeglad przy 120tys km
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 11:28
  5. [156] Przeglad techniczny - analiza spalin
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2008, 11:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory