Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 178

Temat: Giulia l przeglad

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Za mojego chevroleta w ASO chcą 1100 pln w poznaniu. A jest to auto conajmniej 2 razy tańsze. Chyba tragedii nie ma.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Za mojego chevroleta w ASO chcą 1100 pln w poznaniu. A jest to auto conajmniej 2 razy tańsze. Chyba tragedii nie ma.
    porownawczo moze nie tak duzo, ale chyba ogolnia dra na przegladach. jesli wymieniaja tylko olej i 3 filtry to cena materialiow to pewnie ok 600zl w aso a za najwyszej jakosci odpowiedniki zaplaci sie ze 350zl gdzie indziej.za robote 150 w aso. a reszta to gdzie?

    w motorze (honda) tez wzieli 500zl za przeglad na ktorym wymienili filtr i olej (cos ponad 3l) i cos tam posprawdzali w 15 minut. moga zdzierac bo pojazd na gwarancji to i to robia.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-06-2017 o 16:48

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    porownawczo moze nie tak duzo, ale chyba ogolnia dra na przegladach. jesli wymieniaja tylko olej i 3 filtry to cena materialiow to pewnie ok 600zl w aso a za najwyszej jakosci odpowiedniki zaplaci sie ze 350zl gdzie indziej.za robote 150 w aso. a reszta to gdzie?

    w motorze (honda) tez wzieli 500zl za przeglad na ktorym wymienili filtr i olej (cos ponad 3l) i cos tam posprawdzali w 15 minut. moga zdzierac bo pojazd na gwarancji to i to robia.
    Bardziej zasadne jest pytanie, czy robią uczciwy przegląd wszystkiego wg listy, uzupełniają płyny, sprawdzają i uzupełniają klimatyzację, czy tylko olej i filtry, a reszta to "na oko" ? Do tego dochodzi stawka za roboczogodzinę w ASO nie mniejsza niż 100 PL + VAT, a uczciwy pełny przegląd to jest minimum 3 RBG. Ceny filtrów i oleju do Giulii nie znam, ale raczej będą wyższe, niż do innych Alf, bo to nowy model. 1500 za Giulię w stosunku do 1200 za 159-kę, to nie jest jakaś tragedia.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Kto zabrania zabrac na przeglad filtry itp kupione samemu?
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitero Zobacz post
    Kto zabrania zabrac na przeglad filtry itp kupione samemu?
    Nikt. Możesz zabrać swoje, ale nie każdemu się chce szukać po sklepach i czekać na kuriera. Ja do dzisiaj serwisuję 159-kę tylko w ASO bez dostarczania swoich części i nie narzekam. W starszych autach możesz również uzgodnić użycie dobrych zamienników zamiast oryginałów i nikt nie robi problemów, a stawkę 100 PLN + VAT za RBG jestem w stanie zaakceptować, gdy za każdym razem dostaję za free zastępcze auto, nawet na czas przeglądu.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Bardziej zasadne jest pytanie, czy robią uczciwy przegląd wszystkiego wg listy, uzupełniają płyny, sprawdzają i uzupełniają klimatyzację, czy tylko olej i filtry, a reszta to "na oko" ? Do tego dochodzi stawka za roboczogodzinę w ASO nie mniejsza niż 100 PL + VAT, a uczciwy pełny przegląd to jest minimum 3 RBG. Ceny filtrów i oleju do Giulii nie znam, ale raczej będą wyższe, niż do innych Alf, bo to nowy model. 1500 za Giulię w stosunku do 1200 za 159-kę, to nie jest jakaś tragedia.
    Sądzę, że w tym wypadku przykładają się szczególnie, gdyż:
    1. auto jest nowe, a firma chce zerwać z pokutującą opinią samochodów awaryjnych (oni naprawdę chcą konkurować z Audi, BMW itp.)
    2. pierwszy przegląd jest gwarancyjny, czegoś nie dopatrzą (a w produkcji wiadomo jak jest) i diupa

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    22

    Domyślnie

    Olej do giuli jest bardzo drogi,ale dobry_filtr kabinowy rowniez-ale za to mozna stac w spalinach starego tira a w srodku nic nie czuc..1500 to nie malo,ale u konkurencji jest podobnie albo drozej.1 wrzesnia napisze ile odemnie skasowali..Tylko czemu w kosztorys wliczaja 6 litrow oleju,skoro do silnika wchodzą 4 litry...
    Ostatnio edytowane przez maxima3000 ; 30-06-2017 o 13:39

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Pewnie taka maja banke. Nadmiar dostaniesz do reki i mozesz wykorzystac przy kolejnym przegladzie olejowym.
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxima3000 Zobacz post
    Olej do giuli jest bardzo drogi,ale dobry_filtr kabinowy rowniez-ale za to mozna stac w spalinach starego tira a w srodku nic nie czuc..1500 to nie malo,ale u konkurencji jest podobnie albo drozej.1 wrzesnia napisze ile odemnie skasowali..Tylko czemu w kosztorys wliczaja 6 litrow oleju,skoro do silnika wchodzą 4 litry...
    Do 2.0T veloce, u leasingodawcy wybrałem pakiet serwis mini, który pokrywa takie wydatki. Na 3 lata do 75000km przebiegu kosztuje to 3600,- brutto. Filtry, oleje i inne płyny oraz robociznę mam z głowy. Za dodatkowe 6000,- brutto można zabezpieczyć się przed kosztami napraw, których nie obejmuje gwarancja(elementy zawieszenia, dwumasa).


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    mondeo mk5
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał treboR L Zobacz post
    Właśnie wróciłam z ASO. Pierwszy przegląd Giulii z 6 litrami oleju plus filtrami (w tym pyłkowym) to kwota ok 1500 zł. Cena w Carserwisie w W-wie. Jak masz kartę stałego klienta będziesz miał zniżkę w zależności ile procent sobie na niej uzbierałeś.
    Cena jak za prawdziwe premium a ja myslałem ze za moje mk5 przepłacam 900 zł a tu widzę że przycinaja na maxa.

Podobne wątki

  1. Przeglad przed kupnem auta
    Utworzone przez Nowy_24 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 18:28
  2. Powypadkowy,dowod nie zabrany.Przeglad ?
    Utworzone przez Endriu Ka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 17:14
  3. [Giulietta] Pierwszy Przeglad okresowy.
    Utworzone przez Tr.maloseryjna. w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 12:48
  4. [159] Przeglad przy 120tys km
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 11:28
  5. [156] Przeglad techniczny - analiza spalin
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2008, 11:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory