Strona 5 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 178

Temat: Giulia l przeglad

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    Kurde no ludzie, ale Wy serio się spodziewaliście, że cena serwisu i przeglądu nowych Alf, które mają być konkurencją dla marek premium, będzie na poziomie renault czy opla adama? No poważnie? Bo ja już czegoś nie rozumiem. Chcecie, żeby [notranslate]Alfa[/notranslate] była premium, żeby to było auto klasy BMW, Audi, Mercedesa, Infiniti czy Lexusa, ale chcecie płacić za usługi w ASO jak u Miecia na garażach? Kurcze no, Koledzy, trochę rozsądku w tym wszystkim. Tak się nie da. Poza tym, jeśli stać was na auto za 200 tys. zł to 1500 za przegląd powinno być czymś zupełnie spodziewanym i normalnym.

    Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
    Póki co nie zauważyłem by właściciele Giulii (w tym ja) narzekali na koszt serwisu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Dorzucę do tego jeszcze swoje trzy grosze. Czy ktoś z Was poświęcił chwilę na wypełnienie ankiety o jakości obsługi w danym ASO ? W dobrych serwisach jest to na porządku dziennym! B. często dzwonią po naprawie i proszą o uwagi. I nie mówcie proszę, że to i tak nic nie daje, bo to jest tak samo jak z wyborami. Wszyscy krytykują, a jak zapytam na kogo głosowałeś?, to słyszę: "ja nie chodzę na wybory, bo to nie ma sensu", albo "to nic nie zmieni!". A może warto wypełnić ankietę, złożyć skargę, zwrócić uwagę, że tak nie powinno być! Jedna opinia nie wiele znaczy, lecz przy setce zmienia się punkt widzenia prezesa, gdyż to jego pieniądze!

  3. #43
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Wiecie co ja was proszę - serwisujecie samochody w ASO czy tylko pobożne życzenia jak chcielibyście aby było? Bo na razie takie wrażenie odnoszę.
    Od lat mam do czynienia z rożnymi ASO i takie chaosu bałaganu i niekompetencji jak ma ASO Fiat [notranslate]Alfa[/notranslate] nie ma chyba żadna marka- owszem każdej marce zdarzają się wtopy ale jeszcze nie miałem jednego (słownie JEDNEGO) serwisu w AR /Fiat kiedy czegoś nie trzeba było poprawiać albo naprawiać! to nie jest normalne!!!
    A jak wygląda rozpatrywanie skarg - piszesz że ASO spaprało i co? i odsyłają Cię na poprawki do ..tego samego mimo ze wyraźnie piszesz że tego sobie nie życzysz!!
    Ankiety są bo muszą być ( ISO i inne głupoty to wymuszają) jak myślicie ktoś się tym przejmuje? NIKT!!!
    Wtopy z napraw z ostatnich miesięcy jednego ASO i ten sam samochód - Giulietta:
    - wymiana górnego schowka na desce- wpadła gdzieś im spinka i mam grzechotkę gratis- muszę się tym zając sam.
    - malowanie zderzaka przód- pomalowali.. .pół - poprawiali 2 razy bo na dole tez jak sie okazało lakier był wadliwy przy okazji jaki janusz chciał byłsnąć polerkę i narobił jedne wielki hologram
    - wymiana półosi napędowych - wyjechałem z ..niedokręcona śrubą piasty i tak przejechałem 250 km
    - wymiana szyby czołowej z powodu wady uszczelki nową szybę wstawili..krzywo
    - wymiana poszyć foteli - zapomnieli zakręcić fotela do podłogi.
    aha - grupa Carserwis
    Jako zastępcze raz dostałem Pandę 3 w której mało brakowało syf był taki że lada moment zakiełkowałyby dywaniki Ostatni odostałem 500x na ..zimówkach (miesiąc czerwiec) a auta mało nie spaliłem bo ..odpadło wygłuszenie pod maską i leżało na osłonie termicznej turbiny - gdyby nie smród palącego się materiału bolid poszedłby z dymem. Oczywiście pomijam ogólny chlew w aucie do tego stopnia że nie było widać się przez szyby.

    To jest ten "premium" poziom?

    az mam ciarki jak oczami wyobraźni widzę naprawę Giulii QV czy Stelvio

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Dareek, chyba jesteś na 1 miejscu zaznaczony na czerwono na jakiejś TOP-LIŚCIE. Serwisuje tam już trzeci wóz i aż takich problemów nie miałem. Przez ten czas do moich aut dotykało się dwóch mechaników i nie miałem żadnych problemów. Co prawda przyznaję, że lakierników mają do kitu (w 147-ce też poprawiali mi lakierowanie, bo źle dobrali odcień!). Przy samochodach zastępczych pytali zazwyczaj czy poczekam, aż posprzątają, bo klient dopiero co oddał (inna sprawa, że samochody zastępcze kierowcy traktują gorzej niż komunikację miejską). A obsługa 15 lat temu była o niebo lepsza. Ale po tym co opisałeś to faktycznie omijałbym Carserwis szerokim łukiem. Dodam tylko, że zaczęło się pieprzyć jak zaoferowali pod swoją banderą KIA, Citroena i Opla. Wygląda to tak jakby wyrównali do dołu!

  5. #45
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Nieprawda, to samo bylo znacznie wczesniej gdy tylko fiat alfa i lancia byly w carserwisie przynajmniej rzeszowskim. To po prostu byle polmozbyty z cala olewczocwaniackowydymajmyklientaolewamywszystko praktyka.

    W temacie przegladow-jest oddzielna pozycja na blacharsko lakierniczy w alfie?

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nieprawda, to samo bylo znacznie wczesniej gdy tylko fiat alfa i lancia byly w carserwisie przynajmniej rzeszowskim. To po prostu byle polmozbyty z cala olewczocwaniackowydymajmyklientaolewamywszystko praktyka.

    W temacie przegladow-jest oddzielna pozycja na blacharsko lakierniczy w alfie?
    Może w Rzeszowie tak było. W W-wie na początku lat 2000 [notranslate]Alfa[/notranslate] miała swoją osobną poczekalnie z aktualną prasą i panią która podawała kawę dla oczekujących na odbiór auta z naprawy w klubowych fotelach (teraz niestety siedzi się i czeka na plastikowo wyściełanych (niewygodnych) kanapach. Może to się zmieni po zakończeniu przebudowy na ul. Połczyńskiej.

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    [MENTION=68265]sebol75[/MENTION] owszem, ale wszechobecne malkontenctwo jest tu mocno widoczne. Nie mówię o ludziach, których faktycznie stać i którzy po prostu kupili.

    Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

  8. #48
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał treboR L Zobacz post
    Dareek, chyba jesteś na 1 miejscu zaznaczony na czerwono na jakiejś TOP-LIŚCIE. Serwisuje tam już trzeci wóz i aż takich problemów nie miałem. Przez ten czas do moich aut dotykało się dwóch mechaników i nie miałem żadnych problemów. Co prawda przyznaję, że lakierników mają do kitu (w 147-ce też poprawiali mi lakierowanie, bo źle dobrali odcień!). Przy samochodach zastępczych pytali zazwyczaj czy poczekam, aż posprzątają, bo klient dopiero co oddał (inna sprawa, że samochody zastępcze kierowcy traktują gorzej niż komunikację miejską). A obsługa 15 lat temu była o niebo lepsza. Ale po tym co opisałeś to faktycznie omijałbym Carserwis szerokim łukiem. Dodam tylko, że zaczęło się pieprzyć jak zaoferowali pod swoją banderą KIA, Citroena i Opla. Wygląda to tak jakby wyrównali do dołu!
    To grupa Carswerwis co nie znaczy, że wawa tylko RZ.
    Ja a top liście? -Chłopie- i tak mam anielską cierpliwość bo inny po numerze z piastą przyjechałby z Policją!!
    Dlatego strach mnie zbiera przed wizją serwisowania tam czegokolwiek więcej niż PF 126p
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 03-07-2017 o 18:58

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    To grupa Carswerwis co nie znaczy, że wawa tylko RZ.
    Ja a top liście? -Chłopie- i tak mam anielską cierpliwość bo inny po numerze z piastą przyjechałby z Policją!!
    Dlatego strach mnie zbiera przed wizją serwisowania tam czegokolwiek więcej niż PF 126p
    Bo o poziomie każdej firmy, i to nie tylko ASO, decydują LUDZIE, a nie nazwa, marka, logo, premium i inne reklamowe duperele! Korzystam z usług ASO Alfy Romeo od 2001 roku, ale w niektórych byłem tylko raz! W pierwszym usłyszałem w okresie gwarancji, że opony zeżarte po jednym sezonie nie podlegają reklamacji, bo po zakupie NOWEGO auta nie ustawiłem geometrii, choć według tego samego ASO zbieżność mieściła się w granicach fabrycznej tolerancji W drugim ASO musiałem sam wjeżdżać mechanikowi na stanowisko obsługi, bo przyleciał po mnie z mordą do poczekalni, że nie wyłączyłem blokady i on nie może odpalić auta, a żadnej blokady nie miałem, tylko [notranslate]Alfa[/notranslate] 147 była w wersji Selespeed i on nie umiał jej uruchomić! Po takich doświadczeniach w dużych serwisach trafiłem do małego rodzinnego ASO, które nie prowadzi salonu Alfy Romeo, ale za to od dawna ma autoryzację na serwis tej marki i już od ponad 10 lat korzystam tylko z ich usług. Przez te wszystkie lata rozmawiam z tym samym kierownikiem serwisu, a moją Alfą zajmuję się ten sam mechanik. Termin wizyty uzgadniam na telefon, w poczekalni spędzam raptem kilka minut (jeśli akurat ktoś jest przede mną), biorę auto zastępcze (jedyny minus, że jest to zwykle Punto, a nie [notranslate]Alfa[/notranslate]), które oddaje na drugi dzień odbierając swoją Alfę. Ostatnio, biorąc pod uwagę, jak dzisiaj FCA traktuje nie-firmowych klientów na nowe Alfy (praktycznie brak sensownych rabatów), doszedłem do wniosku, że chętnie zmieniłbym markę, ale nie koniecznie mam ochotę zmieniać serwis, więc jeszcze trochę pojeżdżę moją AR 159
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #50
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    U mnie było podobnie- byłao lokalne ASO które naprawdę trzymało poziom i śmiało można by go nazwać premium- owszem nie było poczekalni kawek etc ale ja tego nie potrzebuje tylko fachowości. Niestety był odpływ klientów z RZ to przejęto i zlikwidowano pozostawiając na podkarpaciu tylko jedno ASO. Efekt- wielu kumatych mechaników poszło na swoje i do innych firm ale i tak tam wrócę- nikt mnie nie naciąga nie psuje tylko naprawia i serwisuje na przyzwoitym poziomie.

Podobne wątki

  1. Przeglad przed kupnem auta
    Utworzone przez Nowy_24 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 18:28
  2. Powypadkowy,dowod nie zabrany.Przeglad ?
    Utworzone przez Endriu Ka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 17:14
  3. [Giulietta] Pierwszy Przeglad okresowy.
    Utworzone przez Tr.maloseryjna. w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 12:48
  4. [159] Przeglad przy 120tys km
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 11:28
  5. [156] Przeglad techniczny - analiza spalin
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2008, 11:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory